CONNACHT REGION COMANS DEVELOPMENT MEET FEB 2020      
                                                                  
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sudol, Martyna            11 LONG-ZZ                        1:47.91 A      
  2 Purtill, Niamh            11 Ath                            1:52.34 B      
  3 Quinn, Emily              11 Trident                        1:52.88 B      
  4 Radomska, Lena            11 LONG-ZZ                        1:53.93 B      
  5 Duignan, Alicia           10 Trident                        1:54.26 B      
  6 SO, Kirstin               11 Ath                            1:54.63 B      
  7 Fox, Laura                10 Ath                            1:55.66 B      
  8 Laheny Fee, Robyn         11 C FIN                          1:57.32 B      
  9 Fannon, Laura             10 COM                            1:57.56 B      
 10 Gill, Cara                11 COM                            2:00.31        
 11 Lavin, Aoife              11 COM                            2:02.81        
 12 Keane, Sarah              11 COM                            2:05.16        
 13 Hawkshaw, Kate            11 COM                            2:10.91        
 14 Satchwell, Faye           11 COM                            2:12.62        
 15 Lally, Ciara              10 COM                            2:12.87        
 16 Hwang, Beane              10 COM                            2:20.47        
 17 Doherty, Aine             10 COM                            2:34.80        
 -- Mc Weeney, Lily           11 Trident                             DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:43.00  12-13 A
        1:53.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pajak, Klaudia            13 LONG-ZZ                        1:38.97 A      
  2 Mc Keon, Ella M           13 Trident                        1:39.90 A      
  3 Tynan, Aoibhinn           13 Ath                            1:42.60 A      
  4 Harmon, Aoibheann         12 Trident                        1:45.91 B      
  5 O'Grady, Caireann         13 Trident                        1:47.25 B      
  6 Purtill, Aoife            13 Ath                            1:47.87 B      
  7 Fee, Clara                12 C FIN                          1:50.09 B      
  8 Gill, Rebecca             12 COM                            1:50.56 B      
  9 Ryan, Emily               12 COM                            1:50.83 B      
 10 Mc Keon, Sophie           12 Trident                        1:50.97 B      
 11 Mc Grath, Isabel          12 Trident                        1:51.97 B      
 12 Clyne, Ava                13 COM                            1:53.47        
 13 Nolan, Emma               12 Ath                            1:55.45        
 14 Lowe, Isabel              12 Trident                        1:59.60        
 15 Nolan, Paula              13 Ath                            2:01.53        
 16 Brady, Hanora             13 C FIN                          2:09.00        
 17 Noone, Layla              12 C FIN                          2:09.26        
 18 Fox, Rebecca              13 Ath                            2:11.78        
 19 Mitchell, Siobhan         12 COM                            2:39.53        
 -- MC Carthy, Martha Kate    12 C FIN                               DQ        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:32.00  14&O A
        1:42.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Amelia            14 LONG-ZZ                        1:37.68 B      
  2 Byrne, Anna               14 LONG-ZZ                        1:46.68        
  3 Gill, Marise              15 COM                            1:54.81        
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:48.00  11&U A
        1:58.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Darragh         10 Ath                            1:46.89 A      
  2 O'Boyle, Sean             11 LONG-ZZ                        1:53.12 B      
  3 Leonard, Cillian          11 LONG-ZZ                        1:54.32 B      
  4 Dzaei, Aryan              11 LONG-ZZ                        1:55.13 B      
  5 Waldron, Harry            11 COM                            1:56.91 B      
  6 Meegan, Sam               10 Ath                            2:05.78        
  7 Tynan, Ronan              11 Ath                            2:09.91        
  8 O'Connor, Brian James     11 COM                            2:51.66        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:41.00  12-13 A
        1:51.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Regan, Kolm             13 Ath                            1:42.78 B      
  2 Mc Guigan, Shane          13 LONG-ZZ                        1:43.78 B      
  3 Dzaei, Amyan              13 LONG-ZZ                        1:45.63 B      
  4 Webb, Ruairi              12 COM                            1:46.80 B      
  5 De Abreu, Theo            13 COM                            1:50.84 B      
  6 Hanly, Diarmuid           12 LONG-ZZ                        1:50.99 B      
  7 Mc Weeney, Senan          12 LONG-ZZ                        1:54.38        
  8 Mc Weeney, Josh           13 Trident                        1:57.51        
  9 Kotwica, Olivier          12 LONG-ZZ                        1:57.69        
 10 Fannon, Pierce            12 COM                            1:57.79        
 11 Heavey, Daniel            12 COM                            2:00.10        
 12 Hawkshaw, James           13 COM                            2:01.40        
 13 Ruddy, Luke               12 Trident                        2:10.56        
 14 Hayes, Edward             12 COM                            2:11.84        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:30.00  14&O A
        1:40.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel           16 C FIN                          1:27.69 A      
  2 Rynn, Cormac              15 Trident                        1:28.22 A      
  3 Lawrence, Scott           16 COM                            1:31.72 B      
  4 Matthews, Jamie           15 LONG-ZZ                        1:32.05 B      
  5 Noone, Michael            17 C FIN                          1:35.15 B      
  6 Hennessy, Evan            15 COM                            1:36.62 B      
  7 Mitchell, Luke            15 COM                            2:18.16        
  8 Mitchell, Andy            14 COM                            3:12.22        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sudol, Martyna            11 LONG-ZZ                        2:52.35 A      
  2 Lavin, Aoife              11 COM                            3:02.34 B      
  3 Mulvey, Miya              10 Trident                        3:02.69 B      
  4 Radomska, Lena            11 LONG-ZZ                        3:03.59 B      
  5 SO, Kirstin               11 Ath                            3:12.32 B      
  6 Quinn, Emily              11 Trident                        3:26.93        
  7 Gill, Cara                11 COM                            3:29.91        
  8 Hawkshaw, Kate            11 COM                            3:33.47        
  9 Lally, Ciara              10 COM                            3:35.86        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:50.00  12-13 A
        3:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warchol, Julia            12 LONG-ZZ                        2:38.31 A      
  2 O'Grady, Caireann         13 Trident                        2:42.91 A      
  3 Bohan, Erin               13 Trident                        2:44.90 A      
  4 Lynott, Phoebe            12 Trident                        2:45.50 A      
  5 Pajak, Klaudia            13 LONG-ZZ                        2:51.87 B      
  6 Purtill, Aoife            13 Ath                            2:52.97 B      
  7 Harmon, Aoibheann         12 Trident                        2:53.56 B      
  8 Gill, Rebecca             12 COM                            3:02.71 B      
  9 Tynan, Aoibhinn           13 Ath                            3:04.35 B      
 10 Brennan, Emma             12 LONG-ZZ                        3:05.57 B      
 11 Clyne, Ava                13 COM                            3:08.59 B      
 12 Fox, Rebecca              13 Ath                            3:33.32        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:30.00  14&O A
        2:50.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              17 Trident                        2:31.34 B      
  2 Leonard, Siobhan          16 LONG-ZZ                        2:36.21 B      
  3 Dowd, Jane                16 LONG-ZZ                        2:46.35 B      
  4 Leonard, Aoife            17 LONG-ZZ                        2:48.57 B      
  5 Guckian, Ella             14 Trident                        2:52.22        
  6 Byrne, Anna               14 LONG-ZZ                        2:53.72        
  7 Mulry, Ava                15 COM                            3:12.38        
  8 Gill, Marise              15 COM                            3:19.75        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        3:00.00  11&U A
        3:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Harry               11 Ath                            2:47.50 A      
  2 Coyne, Peter              11 Ath                            2:49.35 A      
  3 Hwang, Jun                11 COM                            2:50.53 A      
  4 Flanagan, Darragh         10 Ath                            2:50.98 A      
  5 Kelleher, Dara            11 COM                            3:30.87        
  6 Tynan, Ronan              11 Ath                            3:31.38        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:46.00  12-13 A
        3:06.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        13 Ath                            2:34.38 A      
  2 O'Regan, Kolm             13 Ath                            2:35.22 A      
  3 Kelleher, Eoin            13 COM                            2:59.91 B      
  4 Gavigan, Richie           12 Trident                        3:01.53 B      
  5 Webb, Ruairi              12 COM                            3:02.72 B      
  6 Mulry, Ciaran             13 COM                            3:04.94 B      
  7 Mc Weeney, Senan          12 LONG-ZZ                        3:05.84 B      
  8 Mc Guigan, Shane          13 LONG-ZZ                        3:07.40        
  9 Heavey, Daniel            12 COM                            3:08.50        
 10 Fannon, Pierce            12 COM                            3:09.44        
 11 Hanly, Diarmuid           12 LONG-ZZ                        3:12.28        
 12 De Abreu, Theo            13 COM                            3:21.00        
 13 Hawkshaw, James           13 COM                            3:40.65        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        2:26.00  14&O A
        2:46.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac              15 Trident                        2:20.32 A      
  2 O'Donohue, Tadhg          15 Ath                            2:24.44 A      
  2 Johnson, Cian             16 Ath                            2:24.44 A      
  4 O'Brien, Daniel           14 LONG-ZZ                        2:50.27        
 
Event 5  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Sudol, Martyna            11 LONG-ZZ                          41.63 A      
  2 Duignan, Alicia           10 Trident                          45.14 B      
  3 Mc Weeney, Lily           11 Trident                          45.53 B      
  4 Fox, Laura                10 Ath                              45.94 B      
  5 Purtill, Niamh            11 Ath                              50.49 B      
  6 Laheny Fee, Robyn         11 C FIN                            55.31        
  7 Satchwell, Faye           11 COM                            1:00.03        
  8 Ryan, Sally               11 Ath                            1:05.97        
 
Event 6  Girls 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:36.00  13&U A
        1:46.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulvey, Molly             12 Trident                        1:30.06 A      
  2 Warchol, Julia            12 LONG-ZZ                        1:31.09 A      
  3 Lynott, Phoebe            12 Trident                        1:33.87 A      
  4 O'Grady, Caireann         13 Trident                        1:35.90 A      
  5 Pajak, Klaudia            13 LONG-ZZ                        1:36.85 B      
  6 Bohan, Erin               13 Trident                        1:39.24 B      
  7 Reilly, Anna              12 LONG-ZZ                        1:41.82 B      
  8 Radomska, Lena            11 LONG-ZZ                        1:41.97 B      
  9 Mc Keon, Sophie           12 Trident                        1:42.68 B      
 10 O'Donohue, Orla           12 Ath                            1:44.13 B      
 11 Nolan, Emma               12 Ath                            1:59.87        
 12 Brennan, Emma             12 LONG-ZZ                        2:01.41        
 
Event 6  Girls 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:27.00  14&O A
        1:37.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Manning, Katie            14 LONG-ZZ                        1:28.43 B      
  2 Clarke, Amelia            14 LONG-ZZ                        1:33.46 B      
 -- O'Connor, Rachel          15 Trident                             DQ        
 
Event 7  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.00  A
          54.00  B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hwang, Jun                11 COM                              43.16 A      
  2 Dzaei, Aryan              11 LONG-ZZ                          45.83 B      
  3 O'Boyle, Sean             11 LONG-ZZ                          46.87 B      
  4 Leonard, Cillian          11 LONG-ZZ                          47.57 B      
  5 Coyne, Peter              11 Ath                              47.98 B      
 
Event 8  Boys 13 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:34.00  13&U A
        1:44.00  13&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dzaei, Amyan              13 LONG-ZZ                        1:26.72 A      
  2 Flanagan, Darragh         10 Ath                            1:35.78 B      
  3 Lawrence, Aaron           12 COM                            1:47.03        
  4 Mulry, Ciaran             13 COM                            1:49.89        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:25.00  14&O A
        1:35.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Laheny Fee, Ben           16 C FIN                          1:20.82 A      
  2 Breheny, Daniel           16 C FIN                          1:24.97 A      
  3 Lawrence, Scott           16 COM                            1:28.96 B      
 
Event 9  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Amelie            11 Ath                            1:31.50 A      
  2 Mulvey, Miya              10 Trident                        1:34.78 A      
  3 Fox, Laura                10 Ath                            1:38.88 B      
  4 Mc Weeney, Lily           11 Trident                        1:40.97 B      
  5 Duignan, Alicia           10 Trident                        1:43.97 B      
  6 Purtill, Niamh            11 Ath                            1:44.95 B      
  7 Quinn, Emily              11 Trident                        1:46.42        
  8 Gill, Cara                11 COM                            1:49.61        
  9 Keane, Sarah              11 COM                            1:52.43        
 10 Ryan, Sally               11 Ath                            1:52.65        
 11 O'Connor, Emily           10 Trident                        1:52.73        
 12 Laheny Fee, Robyn         11 C FIN                          1:53.36        
 13 Hawkshaw, Kate            11 COM                            1:53.81        
 14 Lally, Ciara              10 COM                            1:56.97        
 15 Satchwell, Faye           11 COM                            2:05.97        
 16 Hwang, Beane              10 COM                            2:09.69        
 17 Doherty, Aine             10 COM                            2:27.85        
 -- Lavin, Aoife              11 COM                                 DQ        
 
Event 9  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Purtill, Aoife            13 Ath                            1:29.34 A      
  2 Bohan, Erin               13 Trident                        1:31.69 B      
  3 Parker, Matilda           12 Ath                            1:31.85 B      
  3 Harmon, Aoibheann         12 Trident                        1:31.85 B      
  5 Gill, Rebecca             12 COM                            1:33.13 B      
  6 Mc Keon, Sophie           12 Trident                        1:33.80 B      
  7 Tynan, Aoibhinn           13 Ath                            1:34.97 B      
  8 O'Donohue, Orla           12 Ath                            1:36.75 B      
  9 Fee, Clara                12 C FIN                          1:36.81 B      
 10 Brennan, Emma             12 LONG-ZZ                        1:40.16 B      
 11 Mc Grath, Isabel          12 Trident                        1:41.18        
 12 Nolan, Emma               12 Ath                            1:42.53        
 13 Reilly, Anna              12 LONG-ZZ                        1:42.87        
 14 Clyne, Ava                13 COM                            1:43.81        
 15 Lowe, Isabel              12 Trident                        1:44.11        
 16 Kenny, Isobel             12 COM                            1:47.87        
 17 Brady, Hanora             13 C FIN                          1:49.75        
 18 Noone, Layla              12 C FIN                          1:57.50        
 19 Mitchell, Siobhan         12 COM                            2:31.56        
 
Event 9  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:21.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              17 Trident                        1:20.62 A      
  2 Leonard, Aoife            17 LONG-ZZ                        1:23.25 B      
  3 Manning, Katie            14 LONG-ZZ                        1:23.45 B      
  4 O'Connor, Rachel          15 Trident                        1:26.99 B      
  5 Dowd, Jane                16 LONG-ZZ                        1:29.53 B      
  6 Guckian, Ella             14 Trident                        1:30.34 B      
  7 Mulry, Ava                15 COM                            1:42.90        
 
Event 10  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Harry               11 Ath                            1:34.28 A      
  2 Mitchell, John            10 Ath                            1:35.78 B      
  3 Coyne, Peter              11 Ath                            1:35.82 B      
  4 Leonard, Cillian          11 LONG-ZZ                        1:41.41 B      
  5 O'Boyle, Sean             11 LONG-ZZ                        1:42.31 B      
  6 Kelleher, Dara            11 COM                            1:53.10        
  7 Meegan, Sam               10 Ath                            1:56.12        
  8 Waldron, Harry            11 COM                            1:56.95        
  9 Tynan, Ronan              11 Ath                            1:57.28        
 10 O'Connor, Brian James     11 COM                            2:33.75        
 
Event 10  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:28.00  12-13 A
        1:38.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        13 Ath                            1:24.86 A      
  2 Dzaei, Amyan              13 LONG-ZZ                        1:32.72 B      
  3 Kelleher, Eoin            13 COM                            1:33.00 B      
  4 Lawrence, Aaron           12 COM                            1:34.63 B      
  5 Mulry, Ciaran             13 COM                            1:37.00 B      
  6 Mc Weeney, Josh           13 Trident                        1:38.95        
  7 Webb, Ruairi              12 COM                            1:40.40        
  8 Heavey, Daniel            12 COM                            1:40.60        
  9 Gavigan, Richie           12 Trident                        1:41.56        
 10 Fannon, Pierce            12 COM                            1:42.66        
 11 Kotwica, Olivier          12 LONG-ZZ                        1:45.60        
 12 Ruddy, Luke               12 Trident                        1:46.22        
 13 Hawkshaw, James           13 COM                            1:54.47        
 -- De Abreu, Theo            13 COM                                 DQ        
 
Event 10  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:19.00  14&O A
        1:29.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lawrence, Scott           16 COM                            1:20.18 B      
  2 O'Donohue, Tadhg          15 Ath                            1:22.34 B      
  3 Laheny Fee, Ben           16 C FIN                          1:24.34 B      
  4 Noone, Michael            17 C FIN                          1:27.76 B      
  5 O'Brien, Daniel           14 LONG-ZZ                        1:34.06        
  6 Mitchell, Luke            15 COM                            2:00.20        
  7 Mitchell, Andy            14 COM                            2:49.09        
 -- Hennessy, Evan            15 COM                                 DQ        
 
Event 11  Mixed 11 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Comans S C  'A'                                             2:38.25        
  2 Athlone  'A'                                                2:38.31        
  3 Comans S C  'B'                                             3:27.13        
 -- Trident Swimming Club  'A'                                 X2:41.82        
 
Event 12  Mixed 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Trident Swimming Club  'A'                                  2:13.96        
  2 Trident Swimming Club  'B'                                  2:24.81        
  3 Comans S C  'A'                                             2:25.41        
  4 Comans S C  'B'                                             2:33.80