LASER GRADED GALA JUNE 2017               
 
Girls  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team             
===============================================================================
  1 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:37.28S F      
  2 MOLLY RUSH                11 LASER             1:37.56S F      
  3 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:38.09S F      
  4 MEABH O ROURKE            10 TUAM              1:38.78S F      
  5 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              1:38.89S F      
  6 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:39.05S F      
  7 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:41.11S F      
  8 SOPHIE LALLY              11 GAL               1:41.96S F      
  9 CLODAGH PARKER            11 TUAM              1:42.04S F      
 10 ORLA TIMLIN               11 LASER             1:42.13S F      
 11 GRACE WALSH               11 LASER             1:43.13S F      
 12 AILBHE OWENS              11 LASER             1:43.79S F      
 13 ISOLDE HANNON              9 BL FN             1:44.16S F      
 14 SARAH GUNNING              9 BL FN             1:44.27S F      
 15 LYDIA MC NICHOLAS          9 LASER             1:44.96S F      
 16 DISA COFFEY               11 TUAM              1:45.60S F      
 17 LAURA GERAGHTY             9 GAL               1:46.23S F      
 17 NIAMH CONNERY              8 SHARK             1:46.23S F      
 19 CIARA MULRY               11 SHARK             1:46.50S F      
 20 EMELIA JOYCE              10 SHARK             1:46.64S F      
 21 LOUISA HUSSEY              9 GAL               1:47.84S F      
 22 NIAMH MURPHY               9 LASER             1:48.25S F      
 23 ISABEL JOYCE              10 SHARK             1:48.59S F      
 24 LUANA CIWECK              11 LASER             1:50.38S F      
 25 ALISON MADDEN`            11 GAL               1:50.41S F      
 26 MIRIAM ROLAND              9 BL FN             1:51.95S F      
 27 CIARA MURRAY              10 TUAM              1:52.63S F      
 28 HOOIRYA AWAN              11 LASER             1:55.37S F      
 29 SARAH WALSH               11 SHARK             1:55.50S F      
 30 NICOLA NIC A BHAIRD       11 SHARK             1:58.16S F      
 31 ZAINAB RATHER              9 GAL               1:59.98S F      
 32 EMMA TANNIAN              10 SHARK             2:01.63S F      
 33 RACHEL RIGNEY              9 GAL               2:02.18S F      
 34 AINING ZHAN                9 GAL               2:08.10S F      
 35 ABIGAIL O HAIRE           10 SHARK             2:09.19S F      
 36 AILBHE KILBANE             9 BL FN             2:09.98S F      
 37 ELANA KEARNS              10 SHARK             2:12.62S F      
 38 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:15.94S F      
 39 EABHA KING                11 SHARK             2:19.21S F      
 40 ZARA DOLAN                 8 SHARK             2:40.05S F      
  0 SARAH O SULLIVAN          10 SHARK                   DQ F      
 
Girls  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 GRAINNE O ROURKE          12 TUAM              1:28.66S F      
  2 SARA MAIA MARTINS         12 BL FN             1:30.13S F      
  3 CAOIMHE HICKEY            13 LASER             1:31.41S F      
  4 AINNE FEENEY              13 LASER             1:33.00S F      
  5 ELLA DONNELLAN            13 TUAM              1:35.26S F      
  6 NINA BODAMER              12 GAL               1:38.34S F      
  7 AOIBHE MITCHELL           12 TUAM              1:41.00S F      
  8 OLIWIA BREZEZINSKA        12 GAL               1:41.95S F      
  0 EMILY TALBOT              13 BL FN                   NS F      
  0 EMILY O' SULLIVAN         12 SHARK                   DQ F      
 
Girls  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ANNA FOGARTY              14 LASER             1:42.65S F      
 
Boys  11&U 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 PADDY SMYTH               10 LASER             1:38.93S F      
  2 RORY BUNDSCHU             10 GAL               1:39.08S F      
  3 DAVID KILBANE             10 BL FN             1:40.73S F      
  4 MICHAEL SMYTH              9 LASER             1:43.05S F      
  5 ASHKA LITTLE              10 GAL               1:44.00S F      
  6 RORY BOYLE                 9 SHARK             1:44.59S F      
  7 JOHN GIBBS                10 GAL               1:45.38S F      
  8 EOGHAN HART               10 GAL               1:48.77S F      
  9 MATTHEW HYNES              9 LASER             1:52.09S F      
 10 MARK CORMICAN              9 BL FN             1:53.75S F      
 11 MICHAEL BROSNAN           10 LASER             1:54.90S F      
 12 PAUL SCHULER              11 SHARK             1:55.99S F      
 13 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             1:56.11S F      
 14 JOHN KENNY                10 BL FN             1:56.38S F      
 15 LUKE FERGUSON             10 LASER             1:56.99S F      
 16 JOHN DURKAN               10 BL FN             1:57.28S F      
 17 HUGH O'SHAUGNESSY          9 BL FN             1:58.19S F      
 18 TOM HEALY                  9 GAL               1:58.22S F      
 19 EOIN LENNON                9 SHARK             1:58.66S F      
 20 DANIEL ROBINSON           11 BL FN             1:59.07S F      
 21 RUAIRI WATERS              8 GAL               2:05.16S F      
 22 CIAN DONOHOE              10 GAL               2:05.75S F      
 23 RIAIN KENNEDY             10 GAL               2:06.50S F      
 24 COLM SHAUGHNESSY          10 LASER             2:07.63S F      
 25 LUKE HEARNS               10 SHARK             2:07.95S F      
 26 EVIN CURLEY               10 BL FN             2:09.84S F      
 27 MICHAEL DEMPSEY            8 LASER             2:11.73S F      
  0 JOHN O'SULLIVAN           10 GAL                     NS F      
  0 JOHN SHORTT               10 BL FN                   DQ F      
  0 KIERAN WATTERSON          10 BL FN                   DQ F      
 
Boys  12-13 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ODIE MELIA                12 TUAM              1:27.23S F      
  2 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:31.55S F      
  3 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              1:32.98S F      
  4 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             1:33.00S F      
  5 ALEX ROE                  12 LASER             1:41.13S F      
  6 RUAIRI BLANCHARD          12 LASER             1:41.30S F      
  7 CATHAL HANNON             13 BL FN             1:42.41S F      
  8 SIMON CAREY               12 LASER             1:45.78S F      
  9 COLM MORAN                12 LASER             1:48.27S F      
 
Boys  14-15 100 BACK
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 CILLIAN FITZPATRICK       14 SHARK                   NS F      
 
Girls  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 AOIFE BUNDSCHU            11 GAL               1:47.59S F      
  2 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:47.91S F      
  3 ISOLDE HANNON              9 BL FN             1:51.67S F      
  4 NIAMH MOONEY              11 SHARK             1:52.76S F      
  5 NIAMH CONNERY              8 SHARK             1:53.50S F      
  6 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:54.29S F      
  7 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:56.24S F      
  8 MEABH O ROURKE            10 TUAM              1:56.87S F      
  9 ISABEL JOYCE              10 SHARK             1:56.98S F      
 10 GRACE WALSH               11 LASER             1:57.03S F      
 11 EMELIA JOYCE              10 SHARK             1:57.41S F      
 11 SARAH WALSH               11 SHARK             1:57.41S F      
 13 EABHA KING                11 SHARK             1:57.68S F      
 14 AILIS DALY                11 SHARK             1:58.73S F      
 15 LUANA CIWECK              11 LASER             1:59.07S F      
 16 LYDIA MC NICHOLAS          9 LASER             1:59.44S F      
 17 ORLA TIMLIN               11 LASER             1:59.65S F      
 17 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:59.65S F      
 19 AILBHE OWENS              11 LASER             2:01.41S F      
 20 HOOIRYA AWAN              11 LASER             2:05.00S F      
 21 SARAH O SULLIVAN          10 SHARK             2:06.24S F      
 22 ABIGAIL O HAIRE           10 SHARK             2:07.27S F      
 23 MIRIAM ROLAND              9 BL FN             2:07.54S F      
 24 CIARA MURRAY              10 TUAM              2:08.48S F      
 25 SARAH GUNNING              9 BL FN             2:08.82S F      
 26 ALISON MADDEN`            11 GAL               2:10.25S F      
 27 EMMA TANNIAN              10 SHARK             2:10.41S F      
 28 BRIDGET KENNY             10 BL FN             2:10.63S F      
 29 AINING ZHAN                9 GAL               2:13.73S F      
 30 NIAMH MURPHY               9 LASER             2:14.60S F      
 31 ZAINAB RATHER              9 GAL               2:19.50S F      
 32 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:21.95S F      
 33 AILBHE KILBANE             9 BL FN             2:26.66S F      
 34 ELANA KEARNS              10 SHARK             2:28.98S F      
 35 NICOLA NIC A BHAIRD       11 SHARK             2:29.95S F      
 36 ZARA DOLAN                 8 SHARK             2:33.99S F      
 
Girls  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MARIA NICDHONNACHA        13 GAL               1:39.63S F      
  2 ELLA DONNELLAN            13 TUAM              1:43.79S F      
  3 GRAINNE O ROURKE          12 TUAM              1:47.10S F      
  4 NINA BODAMER              12 GAL               1:49.12S F      
  5 SARA MAIA MARTINS         12 BL FN             1:50.12S F      
  6 EMMA KUBECKA              12 LASER             1:50.26S F      
  7 OLIWIA BREZEZINSKA        12 GAL               1:51.98S F      
  8 CAOIMHE HICKEY            13 LASER             1:53.84S F      
  9 AINNE FEENEY              13 LASER             1:53.85S F      
 10 EMILY TALBOT              13 BL FN             1:54.50S F      
 11 HAYLEE HESSION            12 GAL               1:56.55S F      
 12 EMILY O' SULLIVAN         12 SHARK             2:00.34S F      
 
Girls  14-15 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ANNA FOGARTY              14 LASER             1:56.31S F      
 
Boys  11&U 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RIAN KEARNEY              11 BL FN             1:33.84S F      
  2 MICHAEL HUSSEY            11 GAL               1:46.98S F      
  3 RORY IGOE                 11 TUAM              1:50.04S F      
  4 ASHKA LITTLE              10 GAL               1:50.30S F      
  5 MATTIE NEWELL KIM         11 TUAM              1:52.38S F      
  6 CIAN HOGAN                10 SHARK             1:53.87S F      
  7 JOHN PATTEN               11 GAL               1:54.17S F      
  8 PADDY SMYTH               10 LASER             1:56.73S F      
  9 JOHN GIBBS                10 GAL               1:56.99S F      
 10 MICHAEL KEEGAN            10 GAL               1:59.50S F      
 11 LUKE FERGUSON             10 LASER             2:01.94S F      
 12 MICHAEL SMYTH              9 LASER             2:02.16S F      
 13 EOGHAN HART               10 GAL               2:04.45S F      
 14 KIERAN WATTERSON          10 BL FN             2:05.87S F      
 15 RORY BOYLE                 9 SHARK             2:09.18S F      
 16 COLM SHAUGHNESSY          10 LASER             2:09.50S F      
 17 OISIN MC GLUE              8 SHARK             2:10.04S F      
 18 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             2:10.13S F      
 19 BRIAN RUANE               11 GAL               2:10.73S F      
 20 MATTHEW HYNES              9 LASER             2:11.50S F      
 21 RIAIN KENNEDY             10 GAL               2:11.64S F      
 22 DANIEL ROBINSON           11 BL FN             2:12.36S F      
 23 PAUL SCHULER              11 SHARK             2:12.73S F      
 24 CATHAL MCGRATH            10 GAL               2:15.70S F      
 25 MICHAEL BROSNAN           10 LASER             2:16.10S F      
 26 MICHAEL MACDONNACHA       10 GAL               2:16.84S F      
 27 MARK CORMICAN              9 BL FN             2:18.83S F      
 28 HUGH O'SHAUGNESSY          9 BL FN             2:18.88S F      
 29 JOHN DURKAN               10 BL FN             2:21.41S F      
 30 CIAN DONOHOE              10 GAL               2:22.10S F      
 31 SEAN DARCY                11 SHARK             2:27.65S F      
 32 MICHAEL DEMPSEY            8 LASER             2:30.16S F      
 33 TOM HEALY                  9 GAL               2:31.88S F      
 34 EOIN LENNON                9 SHARK             2:38.70S F      
 35 EVIN CURLEY               10 BL FN             2:44.38S F      
 36 KILLIAN WALL              10 SHARK             2:44.88S F      
 
Boys  12-13 100 BREAST
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 ODIE MELIA                12 TUAM              1:41.63S F      
  2 ANTHONY BOYLE             13 BL FN             1:46.88S F      
  3 RUAIRI BLANCHARD          12 LASER             1:48.73S F      
  4 CATHAL HANNON             13 BL FN             1:48.99S F      
  5 DANIEL KEARNS             12 SHARK             1:55.05S F      
  6 SIMON CAREY               12 LASER             1:59.70S F      
  7 COLM MORAN                12 LASER             2:04.11S F      
  0 EANNA FITZPATRICK         12 SHARK                   NS F      
 
Girls  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 SORCHA BRENNAN            11 TUAM              1:34.41S F      
  2 AOIFE BUNDSCHU            11 GAL               1:34.96S F      
  3 MICHELLE RAILTON           9 TUAM              1:35.72S F      
  4 SOPHIE LALLY              11 GAL               1:38.48S F      
  5 MARIJIA GIEDRAITYTE       10 GAL               1:39.91S F      
  6 RACHEL WHELAN             10 SHARK             1:40.91S F      
  7 ISABELLE BURKE            11 LASER             1:41.85S F      
  8 CLODAGH PARKER            11 TUAM              1:42.54S F      
  9 AILIS DALY                11 SHARK             1:43.00S F      
 10 EMELIA JOYCE              10 SHARK             1:43.16S F      
 11 GRACE WALSH               11 LASER             1:43.73S F      
 11 NIAMH MOONEY              11 SHARK             1:43.73S F      
 13 AILBHE OWENS              11 LASER             1:44.49S F      
 14 LYDIA MC NICHOLAS          9 LASER             1:44.58S F      
 15 MEABH O ROURKE            10 TUAM              1:44.60S F      
 16 NIAMH CONNERY              8 SHARK             1:45.63S F      
 17 LAURA GERAGHTY             9 GAL               1:45.95S F      
 18 MOLLY RUSH                11 LASER             1:46.09S F      
 19 ORLA TIMLIN               11 LASER             1:49.15S F      
 20 ISOLDE HANNON              9 BL FN             1:49.73S F      
 21 ISABEL JOYCE              10 SHARK             1:50.00S F      
 22 SARAH GUNNING              9 BL FN             1:51.33S F      
 23 DEIRBHILE MELODY          10 GAL               1:51.35S F      
 24 LOUISA HUSSEY              9 GAL               1:51.38S F      
 25 NIAMH MURPHY               9 LASER             1:54.44S F      
 26 LUANA CIWECK              11 LASER             1:56.12S F      
 27 ZAINAB RATHER              9 GAL               2:00.55S F      
 28 SARAH CONNACHTON           6 SHARK             2:00.98S F      
 29 EMMA TANNIAN              10 SHARK             2:02.50S F      
 30 RACHEL RIGNEY              9 GAL               2:05.48S F      
 31 AINING ZHAN                9 GAL               2:09.60S F      
 32 ANUSOOYA THAPA             9 GAL               2:12.21S F      
 33 ISABELLE DOORLY            9 GAL               2:13.35S F      
  0 ZARA DOLAN                 8 SHARK                   NS F      
  0 DISA COFFEY               11 TUAM                    NS F      
 
Boys  11&U 100 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 RIAN KEARNEY              11 BL FN             1:28.89S F      
  2 MICHAEL HUSSEY            11 GAL               1:35.34S F      
  3 CIAN HOGAN                10 SHARK             1:35.73S F      
  4 MATTIE NEWELL KIM         11 TUAM              1:37.37S F      
  5 RORY IGOE                 11 TUAM              1:37.54S F      
  6 JOHN PATTEN               11 GAL               1:39.34S F      
  7 ASHKA LITTLE              10 GAL               1:39.55S F      
  8 RORY BUNDSCHU             10 GAL               1:42.13S F      
  9 DAVID KILBANE             10 BL FN             1:49.21S F      
 10 RORY BOYLE                 9 SHARK             1:50.05S F      
 11 MICHAEL KEEGAN            10 GAL               1:51.59S F      
 12 KIERAN WATTERSON          10 BL FN             1:55.09S F      
 13 MICHAEL DOLAN             10 SHARK             1:55.66S F      
 14 LUKE HEARNS               10 SHARK             1:57.29S F      
 15 TOM HEALY                  9 GAL               1:58.23S F      
 16 MATTHEW HYNES              9 LASER             1:59.42S F      
 17 CATHAL MCGRATH            10 GAL               2:02.53S F      
 18 JOHN DURKAN               10 BL FN             2:04.35S F      
 19 HUGH O'SHAUGNESSY          9 BL FN             2:04.72S F      
 19 EOGHAN HART               10 GAL               2:04.72S F      
 21 CIAN DONOHOE              10 GAL               2:05.77S F      
 22 RIAIN KENNEDY             10 GAL               2:10.50S F      
 23 BRIAN RUANE               11 GAL               2:10.79S F      
 24 MICHAEL MACDONNACHA       10 GAL               2:12.37S F      
 25 SEAN DARCY                11 SHARK             2:18.14S F      
  0 RUAIRI WATERS              8 GAL                     NS F      
  0 JOHN O'SULLIVAN           10 GAL                     NS F      
  0 JOHN GIBBS                10 GAL                     DQ F      
  0 COLM SHAUGHNESSY          10 LASER                   DQ F      
 
Girls  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 MARIA NICDHONNACHA        13 GAL               3:14.50S F      
  2 GRAINNE O ROURKE          12 TUAM              3:19.54S F      
  3 SARA MAIA MARTINS         12 BL FN             3:20.67S F      
  4 EMILY TALBOT              13 BL FN             3:31.00S F      
  5 HAYLEE HESSION            12 GAL               3:32.13S F      
  6 CAOIMHE HICKEY            13 LASER             3:43.22S F      
  7 AINNE FEENEY              13 LASER             3:48.19S F      
  0 OLIWIA BREZEZINSKA        12 GAL                     NS F      
 
Boys  12-13 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  1 BORIS IAKIMOV             12 TUAM              3:07.80S F      
  2 RUAIRI BLANCHARD          12 LASER             3:39.73S F      
  3 CATHAL HANNON             13 BL FN             3:41.50S F      
  4 SIMON CAREY               12 LASER             3:47.96S F      
  5 ALEX ROE                  12 LASER             3:56.00S F      
  0 EANNA FITZPATRICK         12 SHARK                   NS F      
 
Boys  14-15 200 IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                   
===============================================================================
  0 CILLIAN FITZPATRICK       14 SHARK                   NS F