LONGFORD REGIONAL L3 OCT 2018

Event 1  Girls 12 & Under 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD             22:44.05   21:55.00  
  2 O'Brien, Grace            12 LONG-VD             23:20.66   22:55.58  
  3 Hanly, Laoise             12 LONG-VD             22:00.66   23:49.22  
 
Event 1  Women 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO               19:59.00   18:20.41  
 
Event 1  Boys 13-14 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO               18:13.09   17:32.30  
  2 Mitchell, Martin          13 GAL                 19:30.50   19:35.00  
  3 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD             20:38.66   19:43.03  
  4 Hanly, Dylan              14 LONG-VD             23:38.66   21:48.20  
 
Event 1  Men 15 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team      18:21.15   17:45.34  
  2 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team      18:50.22   17:58.26  
  3 O'Malley, Eoin            17 SHARK               19:15.00   20:42.59  
 
Event 2  Girls 12 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                 11:00.00   10:56.56  
  2 Manning, Katie            12 LONG-VD             11:27.66   11:54.65  
  3 O'Connor, Anna            12 SLIGO               13:16.12   12:15.46  
  4 Phelan, Ariane            12 LONG-VD             11:48.66   12:15.48  
 
Event 2  Girls 13-14 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO               11:08.65   10:49.03  
  2 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC          12:32.32   11:36.33  
  3 Donohue, Grainne          14 LONG-VD             12:27.58   11:53.64  
 
Event 2  Women 15 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                9:52.14    9:52.24  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              9:59.53   10:18.38  
  3 O'Donnell, Naoise         15 SHARK               11:05.93   10:24.93  
  4 Boyle, Emma               16 Bluefin SC          10:41.19   10:57.61  
  5 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD             11:23.28   11:57.72  
 
Event 2  Boys 12 & Under 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           12 GAL                 10:30.50   10:42.45  
  2 Delaney, Faryl            12 LONG-VD             11:10.66   10:45.60  
  3 Kearney, Oliver           12 LONG-VD             11:08.66   11:05.34  
 
Event 2  Boys 13-14 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Colm              14 CBAR                10:21.34    9:54.96  
  2 Mitchell, Martin          13 GAL                 11:26.65   10:20.61  
  3 Clifford, Eimhin          13 C FIN               12:18.80   11:54.38  
 
Event 3  Girls 12 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rather, Kassie            12 GAL                  6:10.50    6:31.65  
  2 Hanly, Laoise             12 LONG-VD              6:50.00    6:56.31  
 
Event 3  Girls 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Katie             13 GAL                  6:03.16    5:49.20  
 
Event 3  Girls 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          19 SHARK                5:13.88    5:19.65  
  2 Kelly, Aimee              15 SHARK                5:40.37    5:24.24  
  3 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                6:05.67    5:38.69  
  4 Leonard, Aoife            15 LONG-VD              6:11.66    5:49.03  
 
Event 4  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl            12 LONG-VD              3:08.17    2:54.52  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       2:55.74    2:56.43  
  3 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                  2:55.89    2:57.63  
  4 Swaris, Dillon            12 LONG-VD              3:09.10    3:04.84  
  5 Rynn, Eoghan              11 Trident              3:14.00    3:12.63  
  6 Lanigan, Conor            11 Trident              3:31.69    3:22.93  
 
Event 4  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                2:26.42    2:23.84  
  2 Daly, Eoghan              14 SHARK                2:46.14    2:31.65  
  3 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team       2:34.12    2:37.94  
  4 Dzaei, Alan               14 LONG-VD              2:46.69    2:40.67  
  5 Donohoe, Conor            13 CBAR                 2:43.37    2:41.45  
  6 Patten, John              13 GAL                  2:45.10    2:43.00  
  7 Fagan, Kyle               13 Ath                  2:51.56    2:44.93  
  8 Jennings, Euan            13 SHARK                2:56.78    2:49.19  
  9 Lennon, David             13 SHARK                3:01.76    2:51.12  
 10 Rusk, Darragh             13 Ath                  2:56.80    2:51.19  
 11 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                3:07.59    2:51.31  
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                2:14.89    2:17.09  
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team       2:22.46    2:17.45  
  3 Grady, Rory               15 CBAR                 2:27.43    2:20.54  
  4 Carter, Niall             16 CBAR                 2:31.26    2:22.79  
  5 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                  2:26.77    2:22.82  
  6 Morris, Jayke             18 CLM                  2:23.34    2:24.66  
  7 O'Connor, Milo            16 Ath                  2:43.77    2:28.82  
  8 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 2:30.01    2:28.89  
  9 Hornet, Ryan              17 SHARK                2:26.42    2:30.77  
 10 Madigan, Daniel           16 LONG-VD              2:31.81    2:30.84  
 11 Blanchard, Fergal         15 LASER                2:37.55    2:31.65  
 12 Kearney, Oisin            16 LONG-VD              2:43.14    2:33.54  
 13 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                2:32.30    2:33.89  
 14 Lennon, Brian             16 SHARK                2:35.57    2:34.19  
 15 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team       2:44.99    2:34.38  
 16 Martin, Dylan             19 SLIGO                2:28.31    2:34.46  
 17 Mitchell, Orin            16 SLIGO                2:35.11    2:35.49  
 18 Faherty, Christopher      16 LONG-VD              2:38.66    2:36.19  
 19 Burke, Luke               15 Bluefin SC           2:44.23    2:37.51  
 20 Smith, Eoin               17 LONG-VD              2:52.54    2:40.34  
 21 Collins, Rory             15 Bluefin SC           2:43.05    2:43.03  
 22 O'Malley, Eoin            17 SHARK                2:45.39    2:48.26  
 23 Hunter, Adam              15 SLIGO                2:57.37    2:50.60  
 
Event 5  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Niznik, Amelia            12 LONG-VD              1:33.40    1:26.00  
  2 Bradley, Jane             12 SLIGO                1:32.22    1:27.96  
  3 Irwin, Leah               12 CBAR                 1:43.13    1:36.13  
  4 Joyce, Emelia             11 SHARK                1:41.66    1:38.98  
 
Event 5  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             13 COM                  1:10.21    1:09.27  
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                1:17.55    1:15.18  
  3 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                 1:14.21    1:17.18  
  4 Hughes, Emma              13 Ballina SC           1:20.97    1:19.54  
  5 Waters, Katie             13 GAL                  1:22.45    1:19.61  
  6 Horkan, Dearbhla          13 CLM                  1:26.87    1:19.62  
  7 Murphy, Aylah             14 SHARK                1:25.18    1:22.18  
  8 Smith, Clodagh            13 LONG-VD              1:28.86    1:30.92  
 
Event 5  Girls 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           16 Ath                  1:07.73    1:08.12  
  2 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                  1:07.98    1:09.21  
  3 Farrell, Danielle         15 SLIGO                1:22.55    1:10.31  
  4 Loftus, Zara              17 CLM                  1:09.73    1:11.12  
  5 Joyce, Grace              16 SHARK                1:09.29    1:11.46  
  6 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                1:13.47    1:11.82  
  7 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                1:13.32    1:12.50  
  8 Lyons, Maria              16 SLIGO                1:13.09    1:13.81  
  9 Murphy, Jade              21 SLIGO                1:12.71    1:15.74  
 10 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD              1:13.72    1:16.40  
 11 Murphy, Freya             17 SHARK                1:14.58    1:17.47  
 12 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           1:25.03    1:21.54  
 13 Rynn, Aoibhe              15 Trident              1:30.06    1:25.43  
 14 Cugalj, Teodora           15 SHARK                1:28.24    1:28.92  
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Donnell, Senan         12 GAL                  2:57.52    2:51.31  
  2 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                  2:48.87    2:52.28  
  3 Lavin, Michael            11 COM                  3:02.92    2:56.37  
  4 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC           3:18.29    3:09.64  
  5 Boyle, Rory               11 SHARK                3:38.12    3:14.01  
 
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Donnell, William       14 GAL                  2:33.04    2:35.71  
  2 Semikin, Nikita           14 Ath                  2:33.90    2:37.29  
  3 Rockett, Mark             13 Ath                  2:35.00    2:40.28  
  4 Donohoe, Conor            13 CBAR                 2:38.19    2:41.78  
  5 Flaherty, Roan            13 Ath                  3:10.78    2:44.27  
  6 Meegan, Zach              13 Ath                  2:51.61    2:52.11  
  7 Matthews, Jamie           13 LONG-VD              3:02.30    2:54.40  
  8 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC           3:16.46    2:55.94  
 
Event 6  Boys 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                 2:24.78    2:17.32  
  2 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC           2:21.32    2:19.21  
  3 O'Sullivan, Tom           15 GAL                  2:30.50    2:23.89  
  4 Breslin, Ethan            16 CLM                  2:28.19    2:26.66  
  5 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 2:28.71    2:27.71  
  6 Lennon, Brian             16 SHARK                2:34.63    2:36.81  
 
Event 7  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Lucy              11 Ath                  1:28.43    1:26.64  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD              1:27.10    1:27.16  
  3 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 1:33.83    1:31.20  
  4 O'Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       1:32.21    1:31.90  
  5 Powell, Ella              12 Ath                  1:30.90    1:32.21  
  6 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD              1:33.22    1:32.95  
  7 Barry, Keri               12 LONG-VD              1:40.46    1:35.20  
  8 Connell, Leah             11 Ath                  1:36.56    1:36.62  
  9 O'Connor, Anna            12 SLIGO                1:45.03    1:37.08  
 10 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           1:36.34    1:37.98  
 11 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team       2:00.00    1:39.55  
 12 Rather, Kassie            12 GAL                  1:39.64    1:40.06  
 13 Reilly, Ursula            11 LONG-VD              1:49.13    1:42.50  
 14 Fleming, Laura            12 B DOL                1:41.93    1:43.11  
 15 McNicholas, Lydia         11 LASER                1:48.00    1:45.52  
 16 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           2:02.87    1:45.93  
 17 Mulvey, Molly             10 Trident              1:45.00    1:47.97  
 18 Quinn, Grace              10 Trident              1:57.21    1:50.03  
 18 Joyce, Isabel             11 SHARK                1:49.78    1:50.03  
 
Event 7  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                  1:17.27    1:18.56  
  2 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                1:24.63    1:25.02  
  3 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                1:29.83    1:26.04  
  4 Martin, Emily             13 Ath                  1:30.20    1:26.83  
  5 Griffin, Carol            13 SHARK                1:34.99    1:29.30  
  6 Waters, Katie             13 GAL                  1:29.22    1:29.55  
  7 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           1:34.42    1:30.85  
  8 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD              1:29.49    1:30.95  
  9 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                1:31.25    1:31.43  
 10 Horkan, Dearbhla          13 CLM                  1:32.40    1:33.69  
 11 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD              1:33.43    1:33.90  
 12 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                1:34.72    1:34.00  
 13 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                 1:32.36    1:34.19  
 14 Murphy, Aylah             14 SHARK                1:33.23    1:34.45  
 15 Fabian, Reka              13 LASER                1:38.02    1:34.80  
 16 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           1:50.12    1:35.44  
 17 O'Connor, Rachel          13 Trident              1:45.00    1:37.11  
 18 Deely, Lauren             13 CBAR                 1:42.68    1:37.21  
 19 McManus, Rachel           14 SLIGO                1:30.00    1:37.37  
 20 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team       1:38.39    1:38.76  
 21 Henry, Wasini             14 Ath                  1:49.84    1:39.55  
 22 Shaunnessy, Lara          13 CBAR                 1:42.47    1:39.93  
 23 Healy, Rachel             13 CBAR                 1:40.63    1:40.11  
 24 Vinod, Anouska            14 GAL                  1:40.09    1:41.38  
 25 Barrett, Clodagh          13 SLIGO                1:50.88    1:47.45  
 
Event 7  Girls 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Fadden, Ava            15 COM                  1:18.33    1:17.66  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              1:20.35    1:18.41  
  3 Frain, Lauren             16 CLM                  1:23.23    1:20.76  
  4 Crisan, Paula             15 LASER                1:21.76    1:20.79  
  5 Condron, Sarah            15 Ath                  1:20.96    1:21.34  
  6 Kelly, Aimee              15 SHARK                1:25.57    1:21.95  
  7 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                1:20.63    1:22.16  
  8 Kilgallen, Megan          16 CLM                  1:21.27    1:22.27  
  9 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team       1:20.00    1:22.82  
 10 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                1:23.52    1:22.94  
 11 Daly, Sadhbh              16 SHARK                1:23.81    1:23.73  
 12 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC           1:24.97    1:24.92  
 13 Hogan, Lucy               15 LONG-VD              1:26.60    1:26.97  
 14 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC           1:30.24    1:27.70  
 15 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team       1:25.91    1:27.87  
 16 Treanor, Sorcha           15 CLM                  1:29.23    1:28.03  
 17 Deely, Megan              17 CBAR                 1:26.46    1:28.12  
 18 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           1:30.26    1:29.15  
 19 Owens, Oonagh             16 LASER                1:31.19    1:30.30  
 20 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team       1:27.94    1:30.68  
 21 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                1:27.10    1:30.87  
 22 Bartram, Nia B            15 LONG-VD              1:27.66    1:32.19  
 23 Cugalj, Teodora           15 SHARK                1:32.23    1:32.94  
 24 Francis, Jane             16 SHARK                1:36.16    1:33.67  
 25 Warde, Anna               15 CLM                  1:31.95    1:35.64  
 26 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                1:36.25    1:36.05  
 27 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD              1:35.52    1:38.88  
 28 Mitchell, Keri            15 SLIGO                1:47.07    1:40.70  
 
Event 8  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD              1:06.60    1:05.89  
  2 Delaney, Faryl            12 LONG-VD              1:11.38    1:08.52  
  3 O'Connor, Ronan           12 SLIGO                1:12.87    1:09.93  
  4 Semikin, Makar            12 Ath                  1:13.16    1:10.08  
  5 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       1:08.22    1:10.54  
  6 Shortt, John              11 Bluefin SC           1:17.66    1:11.61  
  7 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                  1:13.57    1:11.82  
  8 Swaris, Dillon            12 LONG-VD              1:14.30    1:13.30  
  9 Mc Donnell, Senan         12 GAL                  1:14.98    1:13.59  
 10 Weafer, Ashley            10 LONG-VD              1:19.52    1:17.84  
 11 Lavin, Michael            11 COM                  1:20.57    1:18.05  
 12 Rynn, Eoghan              11 Trident              1:21.18    1:18.42  
 13 Lanigan, Conor            11 Trident              1:23.10    1:21.61  
 -- Rolston, Edwin            11 Ballina SC           1:20.63         DQ  
 
Event 8  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Colm              14 CBAR                   59.39      58.55  
  2 Daly, Eoghan              14 SHARK                1:03.65    1:00.70  
  3 Duda, Philip              13 COM                  1:01.73    1:01.04  
  4 Todd, Nathan              14 LASER                1:02.44    1:01.99  
  5 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD              1:04.30    1:02.37  
  6 Moore-Keane, Ross         14 Ath                  1:05.85    1:03.21  
  7 Fagan, Kyle               13 Ath                  1:05.46    1:04.25  
  8 Kilkenny, Shaun           14 COM                  1:02.62    1:04.29  
  9 Dzaei, Alan               14 LONG-VD              1:06.33    1:05.59  
 10 Rockett, Mark             13 Ath                  1:09.00    1:05.76  
 11 Semikin, Nikita           14 Ath                  1:05.52    1:06.20  
 12 Patten, John              13 GAL                  1:09.62    1:06.25  
 13 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team       1:06.86    1:06.77  
 14 Smith, Eamon              14 LONG-VD              1:09.89    1:07.65  
 15 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team       1:08.58    1:07.87  
 16 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                1:09.19    1:08.44  
 17 Jennings, Euan            13 SHARK                1:12.95    1:08.47  
 18 Mc Donnell, William       14 GAL                  1:09.56    1:08.94  
 19 Lennon, David             13 SHARK                1:13.16    1:09.07  
 20 Mroz, Kamil               14 LONG-VD              1:11.45    1:09.24  
 21 Hanly, Dylan              14 LONG-VD              1:11.62    1:09.61  
 22 Lynam, Aindriu            13 Ath                  1:13.58    1:10.19  
 23 Fee, Brogan               13 C FIN                1:13.16    1:10.25  
 24 Meegan, Zach              13 Ath                  1:12.12    1:10.65  
 25 Matthews, Jamie           13 LONG-VD              1:18.01    1:11.22  
 26 Meadows, Caolán           13 LONG-VD              1:20.56    1:16.00  
 
Event 8  Boys 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                  54.87      55.77  
  2 Morris, Jayke             18 CLM                    56.28      57.23  
  3 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                    59.13      57.37  
  4 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                59.05      57.56  
  5 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team         58.74      57.94  
  6 Hornet, Ryan              17 SHARK                  56.64      58.08  
  7 Maher, Anthony            17 SLIGO                1:01.65      58.44  
  8 Huang, Tommy              17 CBAR                   58.40      58.46  
  9 Carter, Niall             16 CBAR                   58.56      58.52  
 10 Welby, Evan               17 SHARK                  59.60      58.94  
 11 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD              1:02.66      59.57  
 12 Carey, Oisin              17 LASER                1:00.49      59.98  
 13 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                  59.80    1:00.04  
 14 Burke, Luke               15 Bluefin SC             59.88    1:00.24  
 15 Madigan, Daniel           16 LONG-VD              1:00.81    1:00.25  
 16 Donovan, Shane            15 Ath                    59.71    1:00.61  
 17 Clarke, Billy             17 SHARK                1:02.19    1:00.67  
 18 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 1:02.12    1:00.73  
 19 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD              1:00.42    1:01.21  
 20 Joyce, Niall              15 SHARK                1:00.99    1:01.49  
 21 Martin, Dylan             19 SLIGO                1:02.56    1:03.15  
 22 Mitchell, Orin            16 SLIGO                1:03.99    1:04.03  
 23 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC           1:04.32    1:04.18  
 24 Clark, Alex               16 SHARK                1:06.05    1:04.28  
 25 Breheny, Kieran           17 C FIN                1:04.48    1:04.36  
 26 Faherty, Christopher      16 LONG-VD              1:05.10    1:04.68  
 27 Smith, Eoin               17 LONG-VD              1:06.20    1:05.01  
 28 Coppinger, Niall          15 LONG-VD              1:07.66    1:05.81  
 29 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           1:06.59    1:06.90  
 30 Hunter, Adam              15 SLIGO                1:09.53    1:08.00  
 31 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team       1:13.35    1:09.92  
 32 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC           1:11.91    1:11.59  
 
Event 9  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                    38.59      35.90  
  2 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team         42.60      37.05  
  3 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                42.01      37.36  
  4 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team         53.42      37.54  
  5 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                38.66      37.83  
  6 Bradley, Jane             12 SLIGO                  39.20      38.23  
  7 Rather, Kassie            12 GAL                    39.20      39.44  
  8 Manning, Katie            12 LONG-VD                44.23      40.69  
  9 Joyce, Emelia             11 SHARK                  40.04      40.94  
 10 Irwin, Leah               12 CBAR                   43.03      41.18  
 11 Mc Keon, Ella M           11 Trident                41.02      41.71  
 12 Nolan, Shauna             11 LONG-VD                45.00      43.60  
 13 Hussey, Louisa            10 GAL                    43.20      44.50  
 14 Mulvey, Molly             10 Trident                43.26      45.43  
 15 Joyce, Isabel             11 SHARK                  46.45      47.96  
 -- O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                43.56         DQ  
 
Event 9  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             13 COM                    31.81      31.19  
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                  34.21      31.86  
  3 Gibbs, Alison             14 GAL                    31.85      31.89  
  4 Griffin, Carol            13 SHARK                  37.09      34.84  
  5 Hughes, Emma              13 Ballina SC             35.14      36.09  
  6 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC             43.91      36.62  
  7 Henry, Wasini             14 Ath                    38.51      36.78  
  8 Byrne, Ella               14 LONG-VD                39.62      36.80  
  9 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC             36.94      37.30  
 10 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                38.53      37.70  
 
Event 9  Girls 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           16 Ath                    30.75      30.64  
  2 Bates, Aoife              16 SHARK                  32.37      30.71  
  3 Loftus, Zara              17 CLM                    30.88      30.82  
  4 Naughton, Imogen          19 SHARK                  31.11      31.22  
  5 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                    30.74      31.26  
  6 Joyce, Grace              16 SHARK                  31.30      31.32  
  7 Farrell, Danielle         15 SLIGO                  32.58      31.84  
  8 Mulhall, Keela            17 GAL                    31.21      31.96  
  9 MC Gowan, Amy             17 B DOL                  31.74      32.17  
 10 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                  32.32      32.22  
 11 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                  33.62      32.66  
 12 Lyons, Maria              16 SLIGO                  32.17      32.85  
 13 Murphy, Jade              21 SLIGO                  34.66      33.43  
 14 Treanor, Sorcha           15 CLM                    33.32      33.88  
 15 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC             37.95      35.41  
 16 Rynn, Aoibhe              15 Trident                39.61      37.74  
 17 Cugalj, Teodora           15 SHARK                  38.59      37.81  
 18 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                38.08      38.16  
 19 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                39.66      40.90  
 
Event 10  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                34.00      34.24  
  2 Mc Donnell, Senan         12 GAL                    39.74      38.67  
  3 Weafer, Ashley            10 LONG-VD                45.20      41.05  
  4 Rynn, Eoghan              11 Trident                41.77      41.91  
  5 Boyle, Rory               11 SHARK                  45.10      42.10  
  6 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC             44.16      42.26  
 
Event 10  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                    33.19      32.56  
  2 Rockett, Mark             13 Ath                     0.37      33.77  
  3 Fagan, Kyle               13 Ath                    34.98      34.62  
  4 Rusk, Darragh             13 Ath                    41.00      34.71  
  5 Mc Donnell, William       14 GAL                    34.80      35.76  
  6 Kilkenny, Shaun           14 COM                    34.63      36.78  
  7 Flaherty, Roan            13 Ath                    39.43      37.26  
  8 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                39.52      37.39  
  9 Lynam, Aindriu            13 Ath                    42.07      38.63  
 10 Meadows, Caolán           13 LONG-VD                41.57      39.85  
 11 Smith, Eamon              14 LONG-VD                46.10      40.13  
 12 Fleming, Shane            13 B DOL                  44.45      41.38  
 
Event 10  Boys 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                  28.23      28.18  
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team         30.90      29.58  
  3 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC             33.25      30.39  
  4 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team         32.15      30.90  
  4 Welby, Evan               17 SHARK                  29.74      30.90  
  6 Mc Namara, Conn           15 CBAR                   31.44      30.97  
  7 Joyce, Niall              15 SHARK                  31.76      31.68  
  8 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD                33.66      31.76  
  9 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                32.58      32.13  
 10 Donovan, Shane            15 Ath                    33.20      32.23  
 11 Huang, Tommy              17 CBAR                   32.96      32.29  
 12 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                32.50      32.40  
 13 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                37.73      33.27  
 14 Blanchard, Fergal         15 LASER                  35.59      33.32  
 15 Burke, Luke               15 Bluefin SC             36.60      33.34  
 16 Collins, Rory             15 Bluefin SC             36.90      35.01  
 17 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC             34.82      35.60  
 18 Carey, Oisin              17 LASER                  30.00      36.63  
 
Event 11  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcommons, Alan          12 COM                  5:27.16    5:34.59  
  2 Shortt, John              11 Bluefin SC           6:18.55    5:53.27  
  3 Henson, Andrew            11 Ath                  6:20.00    6:08.57  
  4 Rattigan, Daniel          11 SLIGO                6:22.39    6:08.82  
  5 Lanigan, Conor            11 Trident              6:29.00    6:26.41  
 
Event 11  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                4:34.53    4:26.43  
  2 Duda, Philip              13 COM                  4:42.88    4:38.08  
  3 Carney, Colm              14 CBAR                 4:51.23    4:44.95  
  4 Masterson, Darragh        14 CBAR                 5:05.77    4:46.54  
  5 Mitchell, Martin          13 GAL                  5:00.55    4:50.84  
  6 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD              5:01.91    4:51.66  
  7 Semikin, Nikita           14 Ath                  4:51.64    4:52.16  
  8 Patten, John              13 GAL                  5:02.22    5:05.47  
  9 Smith, Eamon              14 LONG-VD              5:17.86    5:08.88  
 10 Rusk, Darragh             13 Ath                  5:33.15    5:10.12  
 11 Flaherty, Roan            13 Ath                  5:16.55    5:11.42  
 12 Rockett, Mark             13 Ath                  5:41.00    5:24.95  
 13 Meegan, Zach              13 Ath                  5:25.28    5:37.59  
 
Event 11  Boys 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC           4:17.89    4:19.68  
  2 Rennick, Sam              15 CBAR                 4:24.76    4:21.48  
  3 O'Sullivan, Tom           15 GAL                  4:30.69    4:25.53  
  4 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       4:37.48    4:35.75  
  5 Kennedy, Eidhne           16 GAL                  4:43.05    4:38.51  
  6 Donovan, Shane            15 Ath                  4:40.66    4:41.67  
  7 Welby, Evan               17 SHARK                4:37.95    4:48.37  
  8 Lennon, Brian             16 SHARK                4:47.11    4:50.76  
  9 Collins, Rory             15 Bluefin SC           5:12.44    5:08.55  
 10 Clarke, Billy             17 SHARK                5:15.71    5:10.37  
 11 Joyce, Niall              15 SHARK                6:47.28    5:12.26  
 12 Smith, Eoin               17 LONG-VD              5:20.66    5:20.74  
 
Event 12  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                  2:29.00    2:30.96  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD              2:38.10    2:34.65  
  3 Kilroe, Hollie            12 COM                  2:48.90    2:41.57  
  4 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 2:47.12    2:42.39  
  5 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD              2:38.33    2:42.82  
  6 Manning, Katie            12 LONG-VD              2:47.37    2:44.09  
  7 Moran, Lorraine           11 Ath                  2:47.95    2:46.12  
  8 Niznik, Amelia            12 LONG-VD              2:48.66    2:47.11  
  9 Phelan, Ariane            12 LONG-VD              2:44.58    2:48.27  
 10 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           3:11.21    2:54.84  
 11 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           3:10.30    2:55.16  
 12 Nolan, Shauna             11 LONG-VD              3:08.48    3:00.42  
 
Event 12  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            14 Ath                  2:36.52    2:18.53  
  2 Lowe, Erika               14 Ath                  2:22.25    2:22.25  
  3 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                2:25.07    2:22.71  
  4 Griffin, Carol            13 SHARK                2:27.00    2:24.23  
  5 Martin, Emily             13 Ath                  2:33.23    2:30.61  
  6 O'Leary, Eimear           13 GAL                  2:29.36    2:32.27  
  7 Stapleton, Aisling        14 CBAR                 2:35.95    2:33.78  
  8 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           2:37.49    2:34.62  
  9 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                  2:38.29    2:35.19  
 10 O'Brien, Millie           14 Ath                  2:37.72    2:35.33  
 11 Canavan, Alannah          13 Ballina SC           2:35.45    2:36.39  
 12 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                  2:39.53    2:36.66  
 13 Fabian, Reka              13 LASER                2:31.56    2:36.80  
 14 Heaslip, Eliza            14 Ath                  2:58.01    2:38.39  
 15 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                 2:38.26    2:38.92  
 16 Donohue, Grainne          14 LONG-VD              2:42.04    2:39.37  
 17 Hughes, Emma              13 Ballina SC           2:38.95    2:39.63  
 18 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                3:16.06    2:40.91  
 19 Smith, Clodagh            13 LONG-VD              2:50.18    2:43.34  
 20 Murphy, Aylah             14 SHARK                2:44.60    2:43.44  
 21 Vinod, Anouska            14 GAL                  2:41.91    2:50.54  
 22 Henry, Wasini             14 Ath                  2:49.99    2:53.18  
 
Event 12  Girls 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                  2:06.55    2:09.75  
  2 Flaherty, Ellen           16 Ath                  2:08.80    2:12.87  
  3 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              2:16.12    2:16.65  
  4 Johnson, Laura            16 Ath                  2:14.75    2:16.73  
  5 Mulhall, Keela            17 GAL                  2:09.84    2:17.17  
  6 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                  2:18.79    2:18.55  
  7 Kilcommons, Ciara         15 COM                  2:25.71    2:18.79  
  8 Murphy, Jade              21 SLIGO                2:18.55    2:19.08  
  9 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC           2:19.92    2:19.87  
 10 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC           2:20.29    2:22.02  
 11 Mc Fadden, Ava            15 COM                  2:25.13    2:23.34  
 12 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                2:25.17    2:23.81  
 13 Hogan, Lucy               15 LONG-VD              2:26.69    2:25.07  
 14 Ward, Aileen              15 Ath                  2:24.00    2:25.89  
 15 Conway, Fiona             16 CBAR                 2:23.46    2:26.41  
 16 Murphy, Freya             17 SHARK                2:24.31    2:26.77  
 17 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                2:23.73    2:26.79  
 18 Deely, Megan              17 CBAR                 2:21.72    2:28.92  
 19 Boyle, Emma               16 Bluefin SC           2:27.33    2:29.24  
 20 Smialek, Olivia           15 Ath                  2:29.37    2:30.27  
 21 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                2:27.96    2:31.69  
 22 Crisan, Paula             15 LASER                2:36.33    2:32.96  
 23 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD              2:34.33    2:39.54  
 -- Ashton, Iona              15 SHARK                2:19.11         DQ  
 
Event 13  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                  3:15.19    3:20.58  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       4:03.06    3:27.41  
  3 Weafer, Jared             12 LONG-VD              3:48.43    3:35.92  
  4 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC           4:19.59    3:46.65  
  5 Lanigan, Conor            11 Trident              3:55.00    3:53.17  
  6 Moro, Fredrik             11 Ath                  3:52.02    3:53.82  
 
Event 13  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daly, Eoghan              14 SHARK                2:57.69    2:50.84  
  2 Masterson, Darragh        14 CBAR                 2:51.82    2:51.66  
  3 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team       2:57.18    2:58.27  
  4 Jennings, Euan            13 SHARK                3:07.27    3:00.92  
  5 Dzaei, Alan               14 LONG-VD              3:21.75    3:03.70  
  6 Donohoe, Conor            13 CBAR                 3:12.53    3:08.49  
  7 Fee, Brogan               13 C FIN                3:16.04    3:09.51  
  8 Lennon, David             13 SHARK                3:24.65    3:10.63  
  9 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC           3:34.49    3:11.41  
 10 Blanchard, Ruairi         14 LASER                3:23.04    3:20.04  
 
Event 13  Boys 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grady, Rory               15 CBAR                 2:42.59    2:37.49  
  2 Maher, Anthony            17 SLIGO                2:36.70    2:38.66  
  3 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                  2:43.01    2:39.00  
  4 Mc Namara, Michael        17 CLM                  2:38.97    2:39.90  
  5 Carey, Oisin              17 LASER                2:39.27    2:41.82  
  6 O'Connor, Milo            16 Ath                  2:44.00    2:42.84  
  7 Kennedy, Eidhne           16 GAL                  2:49.71    2:44.87  
  8 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       2:48.98    2:46.91  
  9 Hornet, Ryan              17 SHARK                2:47.48    2:47.75  
 10 Clark, Alex               16 SHARK                2:52.61    2:51.68  
 11 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 2:52.04    2:52.19  
 12 Carter, Niall             16 CBAR                 2:52.88    2:52.86  
 13 O'Malley, Eoin            17 SHARK                3:00.37    3:01.64  
 14 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC           2:57.75    3:03.03  
 15 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team       3:00.00    3:03.21  
 16 Coppinger, Niall          15 LONG-VD              3:18.23    3:10.92  
 17 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC           3:33.14    3:31.12  
 -- Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           4:00.25         DQ  
 
Event 14  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilroe, Hollie            12 COM                  1:17.81    1:18.79  
  2 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                1:22.73    1:18.94  
  3 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD              1:19.72    1:19.32  
  4 O'Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       1:30.00    1:21.06  
  5 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD              1:20.00    1:22.10  
  6 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team       1:19.57    1:22.17  
  7 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 1:20.81    1:22.91  
  8 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team       1:22.87    1:23.28  
  9 Bradley, Jane             12 SLIGO                1:24.35    1:24.14  
 10 Pereguda, Joanna          12 C FIN                1:27.19    1:25.66  
 11 Moran, Lorraine           11 Ath                  1:27.63    1:26.35  
 12 Rather, Kassie            12 GAL                  1:23.25    1:26.76  
 13 Flanagan, Keela           11 Ath                  1:34.57    1:27.05  
 14 Connell, Leah             11 Ath                  1:27.71    1:27.29  
 14 Martin, Lucy              11 Ath                  1:27.95    1:27.29  
 16 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD              1:28.85    1:27.93  
 17 Irwin, Leah               12 CBAR                 1:30.40    1:29.06  
 18 Duffy, Denise             12 LONG-VD              1:34.31    1:29.37  
 19 Joyce, Emelia             11 SHARK                1:31.34    1:30.66  
 20 Giedraitiene, Marija      12 CBAR                 1:30.06    1:31.42  
 21 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           1:31.79    1:31.62  
 22 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           1:33.37    1:32.21  
 23 Mc Keon, Ella M           11 Trident              1:32.29    1:33.14  
 24 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team       1:30.57    1:33.51  
 25 Walshe, Caoimhe           10 B DOL                1:34.45    1:35.44  
 26 Hussey, Louisa            10 GAL                  1:35.03    1:38.09  
 -- Reilly, Ursula            11 LONG-VD              1:55.26        DNF  
 
Event 14  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            14 Ath                  1:10.42    1:08.96  
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                1:12.50    1:10.42  
  3 Curran, Kelis             13 COM                  1:14.05    1:11.64  
  4 Deely, Ella               14 CBAR                 1:13.14    1:12.26  
  5 Lowe, Erika               14 Ath                  1:16.23    1:14.97  
  6 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                1:14.04    1:15.22  
  7 Waters, Katie             13 GAL                  1:19.99    1:16.75  
  8 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                1:16.19    1:16.83  
  9 Horkan, Dearbhla          13 CLM                  1:15.62    1:17.30  
 10 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                1:18.05    1:17.75  
 11 Byrne, Ella               14 LONG-VD              1:17.59    1:18.98  
 12 Canavan, Alannah          13 Ballina SC           1:18.98    1:19.24  
 13 Pliszka, Antonina         13 COM                  1:19.82    1:19.61  
 14 Stapleton, Aisling        14 CBAR                 1:21.30    1:20.44  
 15 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                 1:20.93    1:22.25  
 16 Burns, Anna               13 SHARK                1:21.89    1:22.58  
 17 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                  1:22.49    1:23.08  
 18 Fabian, Reka              13 LASER                1:19.38    1:23.22  
 19 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                  1:24.02    1:23.51  
 20 Donohue, Grainne          14 LONG-VD              1:24.91    1:24.57  
 21 McNulty, Emma             14 Ballina SC           1:24.41    1:24.79  
 22 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD              1:26.50    1:25.21  
 23 Smith, Clodagh            13 LONG-VD              1:24.75    1:25.35  
 24 Mitchell, Aoibhe          13 Tuam Swim Team       1:28.95    1:26.52  
 25 McManus, Rachel           14 SLIGO                1:42.80    1:28.60  
 26 Hughes, Emma              13 Ballina SC           1:28.07    1:28.62  
 27 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD              1:35.28    1:29.75  
 28 Vinod, Anouska            14 GAL                  1:29.31    1:31.91  
 29 Mulry, Ciara              13 SHARK                1:28.52    1:32.04  
 30 O'Leary, Eimear           13 GAL                  1:25.41    1:32.73  
 
Event 14  Girls 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                  1:04.64    1:07.27  
  2 Keaney, Maeve             19 SLIGO                1:03.72    1:08.83  
  3 Kilgallen, Megan          16 CLM                  1:10.32    1:08.94  
  4 Johnson, Laura            16 Ath                  1:09.34    1:09.64  
  5 Naughton, Imogen          19 SHARK                1:09.59    1:09.76  
  6 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                1:14.86    1:10.42  
  7 Daly, Sadhbh              16 SHARK                1:10.34    1:10.49  
  8 Joyce, Grace              16 SHARK                1:11.25    1:11.63  
  9 Bates, Aoife              16 SHARK                1:12.50    1:11.80  
 10 MC Gowan, Amy             17 B DOL                1:10.34    1:12.60  
 11 Kilcommons, Ciara         15 COM                  1:15.61    1:13.05  
 12 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                1:13.92    1:14.20  
 13 Pliszka, Anastazya        16 COM                  1:11.20    1:14.70  
 14 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team       1:13.39    1:16.78  
 15 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD              1:15.35    1:17.33  
 16 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                1:19.10    1:18.06  
 17 Fee, Laoise               15 C FIN                1:29.27    1:18.17  
 18 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                1:16.19    1:18.21  
 19 Smialek, Olivia           15 Ath                  1:18.52    1:18.46  
 20 Lyons, Maria              16 SLIGO                1:16.87    1:18.51  
 21 Crisan, Paula             15 LASER                1:19.02    1:18.90  
 22 Owens, Oonagh             16 LASER                1:20.00    1:20.57  
 23 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                   NT    1:21.60  
 24 Bartram, Nia B            15 LONG-VD              1:20.81    1:23.00  
 25 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           1:24.98    1:24.14  
 26 Hickey, Caoimhe           15 LASER                1:25.69    1:24.21  
 27 Leonard, Aoife            15 LONG-VD              1:24.31    1:30.39  
 
Event 15  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              14 LASER                2:28.53    2:34.54  
 
Event 15  Boys 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                 2:30.22    2:14.66  
  2 O'Sullivan, Tom           15 GAL                  2:22.50    2:20.71  
  3 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team       3:00.00    2:29.33  
  4 Madigan, Daniel           16 LONG-VD              2:30.05    2:30.66  
 
Event 16  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                    30.34      31.34  
  2 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team         33.39      32.27  
  3 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                33.47      32.88  
  4 Moran, Lorraine           11 Ath                    34.81      32.96  
  5 Flanagan, Keela           11 Ath                    34.75      33.59  
  6 Rather, Kassie            12 GAL                    33.54      33.62  
  7 Martin, Lucy              11 Ath                    35.30      34.08  
  8 Manning, Katie            12 LONG-VD                34.01      34.41  
  9 Irwin, Leah               12 CBAR                   34.22      34.65  
 10 Connell, Leah             11 Ath                    39.69      34.70  
 11 Joyce, Emelia             11 SHARK                  34.49      34.72  
 12 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                33.19      34.79  
 13 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                35.00      35.60  
 14 Fleming, Laura            12 B DOL                  40.16      35.83  
 15 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC             38.30      36.03  
 16 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                38.48      36.35  
 17 McNicholas, Lydia         11 LASER                  43.66      36.84  
 18 Walshe, Caoimhe           10 B DOL                  39.05      38.14  
 19 Joyce, Isabel             11 SHARK                  39.93      38.82  
 
Event 16  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             13 COM                    33.33      29.43  
  2 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                  29.33      29.58  
  3 Mc Auley, Sile            14 Ath                    30.89      29.63  
  4 Fabian, Reka              13 LASER                  30.63      30.89  
  5 Deely, Ella               14 CBAR                   33.19      31.04  
  6 McManus, Rachel           14 SLIGO                  37.00      31.07  
  7 Martin, Emily             13 Ath                    33.07      31.11  
  8 O'Brien, Millie           14 Ath                    31.94      31.80  
  9 Heaslip, Eliza            14 Ath                    35.63      32.25  
 10 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                    33.82      32.39  
 11 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                    32.84      32.40  
 12 Henry, Wasini             14 Ath                    35.63      32.63  
 13 Deely, Lauren             13 CBAR                   32.92      32.70  
 14 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                33.28      33.00  
 15 Hughes, Emma              13 Ballina SC             34.10      33.19  
 16 Canavan, Alannah          13 Ballina SC             31.82      33.68  
 17 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                33.52      33.69  
 18 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team         35.27      33.81  
 
Event 16  Girls 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           16 Ath                    27.51      28.13  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                28.42      28.61  
  3 Mulhall, Keela            17 GAL                    27.74      28.85  
  4 Loftus, Zara              17 CLM                    29.05      28.97  
  5 Joyce, Grace              16 SHARK                  28.81      29.13  
  6 Bates, Aoife              16 SHARK                  30.76      29.46  
  7 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC             29.15      29.69  
  8 Kelly, Aimee              15 SHARK                  31.91      29.71  
  9 Condron, Sarah            15 Ath                    30.00      29.78  
 10 Mc Fadden, Ava            15 COM                    31.61      29.81  
 11 Keaney, Maeve             19 SLIGO                  28.44      29.83  
 12 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                    29.45      29.97  
 13 MC Gowan, Amy             17 B DOL                  28.69      29.98  
 14 Conway, Fiona             16 CBAR                   29.53      30.16  
 15 Ashton, Iona              15 SHARK                  30.28      30.28  
 16 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                30.39      30.38  
 17 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC             30.04      30.47  
 18 Crisan, Paula             15 LASER                  36.28      30.59  
 19 Fee, Laoise               15 C FIN                  34.38      30.87  
 20 Ward, Aileen              15 Ath                    31.00      31.15  
 21 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                30.48      31.37  
 22 Deely, Megan              17 CBAR                   31.50      31.86  
 22 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team         30.78      31.86  
 24 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                31.32      31.94  
 25 Owens, Oonagh             16 LASER                  32.15      32.49  
 26 Francis, Jane             16 SHARK                  34.15      33.53  
 27 Warde, Anna               15 CLM                    32.14      33.61  
 28 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                35.75      34.22  
 29 Jedrol, Wikoria           15 SLIGO                  31.35      34.94  
 
Event 17  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcommons, Alan          12 COM                    43.50      41.99  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team         44.64      43.68  
  3 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                43.66      43.85  
  4 Mc Namara, Adam           11 CLM                    48.77      46.08  
  5 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC             54.69      49.39  
 
Event 17  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masterson, Darragh        14 CBAR                   37.64      34.62  
  2 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                36.87      37.01  
  3 Jennings, Euan            13 SHARK                  40.29      37.96  
  4 Duda, Philip              13 COM                    45.04      38.13  
  5 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team         39.89      38.82  
  6 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC             46.99      40.39  
  7 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                  30.00      40.67  
  8 Fee, Brogan               13 C FIN                  41.64      41.18  
  9 Fagan, Kyle               13 Ath                    42.13      41.34  
 10 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                45.28      42.23  
 11 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                48.23      43.38  
 12 Meadows, Caolán           13 LONG-VD                48.66      49.33  
 
Event 17  Boys 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Maher, Anthony            17 SLIGO                  34.53      32.62  
  2 Clarke, Billy             17 SHARK                  33.29      33.31  
  3 Breheny, Kieran           17 C FIN                  33.10      33.32  
  4 Mc Namara, Michael        17 CLM                    34.31      33.48  
  5 Kennedy, Eidhne           16 GAL                    33.96      33.60  
  6 Welby, Evan               17 SHARK                  34.10      33.66  
  7 Grady, Rory               15 CBAR                   35.10      33.81  
  8 Morris, Jayke             18 CLM                    33.40      33.85  
  9 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                    34.63      33.95  
  9 Hornet, Ryan              17 SHARK                  34.52      33.95  
 11 Huang, Tommy              17 CBAR                   34.88      34.03  
 12 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team         36.31      34.17  
 13 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC             38.79      34.52  
 14 O'Connor, Milo            16 Ath                    35.23      34.71  
 15 Martin, Dylan             19 SLIGO                  35.62      35.22  
 16 Carey, Oisin              17 LASER                  36.66      35.96  
 17 Blanchard, Fergal         15 LASER                  35.85      36.01  
 18 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                37.38      36.09  
 19 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team         37.06      36.30  
 20 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC             38.15      36.59  
 21 Smith, Eoin               17 LONG-VD                39.28      37.46  
 22 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC             40.04      37.81  
 23 Collins, Rory             15 Bluefin SC             40.66      37.84  
 24 Joyce, Niall              15 SHARK                  53.21      38.56  
 25 O'Malley, Eoin            17 SHARK                  39.33      39.48  
 26 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC             42.40      40.38  
 27 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                41.87      40.78  
 
Event 18  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Connor, Anna            12 SLIGO                1:27.79    1:20.57  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD              1:23.26    1:21.56  
  3 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                1:24.26    1:22.51  
  4 O'Brien, Grace            12 LONG-VD              1:25.40    1:22.89  
  5 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD              1:25.96    1:24.21  
  6 Rather, Kassie            12 GAL                  1:30.71    1:26.44  
  7 Manning, Katie            12 LONG-VD              1:28.46    1:26.74  
  8 Barry, Keri               12 LONG-VD              1:28.90    1:26.78  
  9 Niznik, Amelia            12 LONG-VD              1:32.88    1:26.94  
 10 Martin, Lucy              11 Ath                  1:37.98    1:27.04  
 11 Irwin, Leah               12 CBAR                 1:32.94    1:28.10  
 12 Bradley, Jane             12 SLIGO                1:30.73    1:29.73  
 13 Flanagan, Keela           11 Ath                  1:28.81    1:30.35  
 14 Duffy, Denise             12 LONG-VD              1:35.09    1:32.82  
 15 Clarke, Amelia            12 LONG-VD              1:37.06    1:34.14  
 16 Joyce, Isabel             11 SHARK                1:41.92    1:36.25  
 17 Hussey, Louisa            10 GAL                  1:36.31    1:43.58  
 -- Reilly, Ursula            11 LONG-VD              1:36.24         DQ  
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                  1:11.82    1:15.03  
  2 Lowe, Erika               14 Ath                  1:16.99    1:15.35  
  3 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                1:17.79    1:16.57  
  4 Waters, Katie             13 GAL                  1:26.67    1:17.49  
  5 Martin, Emily             13 Ath                  1:24.05    1:18.81  
  6 Griffin, Carol            13 SHARK                1:22.61    1:19.11  
  7 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                1:25.06    1:19.41  
  8 Horkan, Dearbhla          13 CLM                  1:22.39    1:20.90  
  9 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           1:24.15    1:21.31  
 10 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           1:24.68    1:21.88  
 11 Pliszka, Antonina         13 COM                  1:29.26    1:22.38  
 12 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                1:47.94    1:23.03  
 13 Deely, Lauren             13 CBAR                 1:30.83    1:24.05  
 14 Hughes, Emma              13 Ballina SC           1:24.64    1:24.48  
 15 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD              1:32.55    1:26.40  
 16 Burns, Anna               13 SHARK                1:28.35    1:26.94  
 17 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                  1:28.59    1:26.98  
 18 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                  1:31.16    1:27.57  
 19 Mulry, Ciara              13 SHARK                1:29.46    1:31.39  
 20 McNulty, Emma             14 Ballina SC           1:29.21    1:34.55  
 21 Barrett, Clodagh          13 SLIGO                1:42.18    1:39.19  
 
Event 18  Girls 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                  1:09.83    1:10.32  
  2 Farrell, Danielle         15 SLIGO                1:09.12    1:10.34  
  3 Joyce, Grace              16 SHARK                1:10.23    1:11.62  
  4 Johnson, Laura            16 Ath                  1:13.11    1:12.34  
  5 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                1:20.00    1:13.37  
  6 Condron, Sarah            15 Ath                  1:13.99    1:13.50  
  7 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                  1:12.65    1:13.85  
  8 Loftus, Zara              17 CLM                  1:12.67    1:14.10  
  9 Ashton, Iona              15 SHARK                1:14.76    1:14.21  
 10 Kilgallen, Megan          16 CLM                  1:13.92    1:14.23  
 11 Murphy, Jade              21 SLIGO                1:12.06    1:14.35  
 12 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC           1:14.90    1:14.82  
 13 Treanor, Sorcha           15 CLM                  1:30.00    1:14.88  
 14 Pliszka, Anastazya        16 COM                  1:15.89    1:15.09  
 15 Mulhall, Keela            17 GAL                  1:12.36    1:15.14  
 16 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                1:15.87    1:15.20  
 17 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC           1:16.11    1:16.73  
 18 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                1:16.11    1:17.33  
 19 Conway, Fiona             16 CBAR                 1:19.45    1:18.17  
 20 Fee, Laoise               15 C FIN                1:18.28    1:18.45  
 21 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                1:17.39    1:19.00  
 22 Hogan, Lucy               15 LONG-VD              1:21.28    1:19.01  
 23 Lyons, Maria              16 SLIGO                1:17.17    1:19.53  
 24 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           1:24.23    1:21.84  
 25 Warde, Anna               15 CLM                  1:22.54    1:24.33  
 26 Hickey, Caoimhe           15 LASER                1:27.97    1:32.40  
 27 Jedrol, Wikoria           15 SLIGO                1:37.94    1:34.55  
 
Event 19  Boys 12 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                  5:51.89    5:52.05  
 
Event 19  Boys 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                5:08.56    5:00.50  
  2 Treanor, Eoin             13 CLM                  6:35.00    6:11.51  
  3 Hanly, Dylan              14 LONG-VD              5:50.00    6:44.75  
 
Event 19  Boys 15 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                 5:25.46    4:55.40  
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team       5:21.81    5:00.29  
  3 Grady, Rory               15 CBAR                 6:05.05    5:04.11  
  4 Madigan, Daniel           16 LONG-VD              5:23.43    5:22.09  
  5 Lennon, Brian             16 SHARK                5:36.36    5:31.67  
 
Event 20  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                  3:04.46    2:51.84  
  2 Davitt, Ciara             12 GAL                  2:52.66    2:52.76  
  3 Murphy, Gillian           12 GAL                  2:54.84    2:53.66  
  4 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                2:56.94    2:54.89  
  5 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD              2:54.58    2:55.47  
  6 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team       2:57.05    2:56.78  
  7 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 3:04.18    2:58.88  
  8 O'Brien, Grace            12 LONG-VD              3:04.01    3:00.50  
  9 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team       2:30.00    3:01.67  
 10 O'Connor, Anna            12 SLIGO                3:15.23    3:03.78  
 11 Niznik, Amelia            12 LONG-VD              3:11.66    3:05.12  
 12 Irwin, Leah               12 CBAR                 3:12.17    3:10.01  
 13 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           3:33.65    3:15.03  
 14 Joyce, Emelia             11 SHARK                3:25.96    3:17.82  
 15 Hanly, Laoise             12 LONG-VD              4:07.18    3:20.02  
 16 Mc Keon, Ella M           11 Trident              3:30.00    3:23.49  
 17 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           3:37.63    3:24.18  
 18 Lynott, Faith             12 Trident              2:50.00    3:26.99  
 
Event 20  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curran, Kelis             13 COM                  2:41.12    2:37.43  
  2 Mc Auley, Sile            14 Ath                  2:44.40    2:38.32  
  3 Murphy, Emma              14 GAL                  2:41.06    2:38.76  
  4 Waters, Katie             13 GAL                  2:47.17    2:41.66  
  5 Lowe, Erika               14 Ath                  2:45.00    2:43.34  
  6 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                  2:50.03    2:50.53  
  7 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                2:50.20    2:50.65  
  8 MC Hale, Zoe              14 CBAR                 2:57.45    2:57.09  
  9 Murphy, Aylah             14 SHARK                2:59.28    3:00.08  
 10 Smith, Clodagh            13 LONG-VD              3:03.44    3:00.16  
 11 Byrne, Ella               14 LONG-VD              2:58.86    3:00.46  
 12 Henehan, Sophie           14 CBAR                 3:05.57    3:05.15  
 13 O'Leary, Eimear           13 GAL                  2:59.26    3:05.25  
 14 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                3:08.39    3:13.33  
 -- Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           3:02.65         DQ  
 
Event 20  Girls 15 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                  2:27.98    2:28.88  
  2 Naughton, Imogen          19 SHARK                2:29.47    2:31.18  
  3 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              2:37.24    2:33.83  
  4 Joyce, Grace              16 SHARK                2:33.83    2:34.39  
  5 Kelly, Aimee              15 SHARK                2:36.06    2:35.12  
  6 Ashton, Iona              15 SHARK                2:38.90    2:37.67  
  7 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                2:37.44    2:38.07  
  8 Condron, Sarah            15 Ath                  2:38.27    2:39.28  
  9 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                     NT    2:41.12  
 10 Frain, Lauren             16 CLM                  2:50.04    2:41.94  
 11 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team       2:46.28    2:43.27  
 12 Boyle, Emma               16 Bluefin SC           2:39.92    2:43.75  
 13 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                2:46.91    2:43.84  
 14 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                2:43.86    2:43.93  
 15 Fadden, Heather           17 CBAR                 2:37.35    2:45.49  
 16 Murphy, Freya             17 SHARK                2:40.25    2:46.61  
 17 Hogan, Lucy               15 LONG-VD              2:57.46    2:49.19  
 18 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD              2:51.26    2:53.08  
 19 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC           3:02.46    2:55.30  
 20 Bartram, Nia B            15 LONG-VD              2:44.09    2:59.25  
 -- Flaherty, Ellen           16 Ath                  2:25.22        DNF  
 
Event 21  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               12 LASER                1:18.76    1:19.87  
  2 Lanigan, Conor            11 Trident              1:28.05    1:31.92  
 -- Hussey, Michael           12 GAL                  1:23.65         DQ  
 
Event 21  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              14 LASER                1:12.04    1:07.69  
  2 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD              1:11.90    1:10.99  
  3 Geng, Kaelan              13 GAL                  1:41.66    1:13.34  
  4 Harrington, Shane         14 Ath                  1:13.21    1:13.55  
  5 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team       1:13.44    1:13.70  
  6 Smith, Eamon              14 LONG-VD              1:22.69    1:16.11  
  7 Mroz, Kamil               14 LONG-VD              1:17.39    1:18.03  
  8 Matthews, Jamie           13 LONG-VD              1:34.20    1:25.66  
 
Event 21  Boys 15 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                 1:01.90    1:00.55  
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team       1:04.04    1:02.85  
  3 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC           1:08.62    1:04.68  
  4 Grady, Rory               15 CBAR                 1:06.50    1:05.20  
  5 MC Auley, Ian             18 Ath                  1:07.86    1:06.90  
  6 Welby, Evan               17 SHARK                1:08.25    1:07.05  
  7 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team       1:07.22    1:07.52  
  8 Hornet, Ryan              17 SHARK                1:08.90    1:07.69  
  9 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD              1:10.90    1:08.14  
 10 Joyce, Niall              15 SHARK                1:10.23    1:09.64  
 11 Burke, Luke               15 Bluefin SC           1:14.80    1:10.51  
 12 Blanchard, Fergal         15 LASER                1:11.80    1:11.29  
 13 Ma;ashnyak, Edwin         15 Ath                  1:13.00    1:11.36  
 14 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           1:16.27    1:14.63  
 
Event 22  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davitt, Ciara             12 GAL                  2:46.39    2:48.19  
  2 O'Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       3:00.00    2:52.73  
  3 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD              2:53.91    2:54.12  
  4 Kilroe, Hollie            12 COM                  2:55.98    2:54.39  
  5 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team       2:50.79    2:55.26  
  6 Manning, Katie            12 LONG-VD              3:03.49    3:05.37  
  7 Connell, Leah             11 Ath                  3:08.92    3:10.03  
  8 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           3:21.14    3:15.12  
  9 Giedraitiene, Marija      12 CBAR                 3:17.31    3:15.82  
 
Event 22  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            14 Ath                  2:33.18    2:30.29  
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                2:35.00    2:32.69  
  3 Curran, Kelis             13 COM                  2:38.98    2:36.22  
  4 Deely, Ella               14 CBAR                 2:40.02    2:37.51  
  5 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                2:37.32    2:39.61  
  6 Waters, Katie             13 GAL                  2:43.87    2:44.14  
  7 Horkan, Dearbhla          13 CLM                  2:44.46    2:44.61  
  8 Pliszka, Antonina         13 COM                  2:48.07    2:50.04  
  9 MC Hale, Zoe              14 CBAR                 2:47.13    2:50.28  
 10 Canavan, Alannah          13 Ballina SC           2:47.45    2:51.12  
 11 Henehan, Sophie           14 CBAR                 2:55.93    2:57.20  
 12 Fabian, Reka              13 LASER                3:02.28    2:58.17  
 13 Donohue, Grainne          14 LONG-VD              3:03.03    2:58.39  
 14 Deely, Lauren             13 CBAR                 3:16.35    2:59.42  
 15 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD              3:06.80    3:02.42  
 16 O'Leary, Eimear           13 GAL                  3:00.38    3:08.16  
 
Event 22  Girls 15 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                  2:20.64    2:23.44  
  2 Johnson, Laura            16 Ath                  2:30.46    2:30.99  
  3 Daly, Sadhbh              16 SHARK                2:31.22    2:32.51  
  4 Boyle, Emma               16 Bluefin SC           2:33.24    2:33.81  
  5 Henry, Lisa               17 CLM                  2:34.77    2:35.62  
  6 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                2:39.18    2:37.21  
  7 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                2:40.45    2:42.66  
  8 Smialek, Olivia           15 Ath                  2:49.08    2:43.76  
  9 Crisan, Paula             15 LASER                2:55.91    2:48.57  
 10 Owens, Oonagh             16 LASER                2:59.06    2:50.47  
 11 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD              2:46.37    2:57.96  
 -- Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team       2:36.43        DNF  
 
Event 23  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                  1:25.81    1:26.11  
  2 Hynes, Mark               12 LASER                1:25.67    1:27.36  
  3 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                  1:35.00    1:33.37  
  4 Lavin, Michael            11 COM                  1:35.09    1:33.53  
  5 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       1:36.79    1:34.32  
  6 Hussey, Michael           12 GAL                  1:38.85    1:34.93  
  7 Mc Namara, Adam           11 CLM                  1:45.74    1:42.09  
  8 Moro, Fredrik             11 Ath                  1:43.37    1:43.52  
  9 Delaney, Faryl            12 LONG-VD              1:48.36    1:46.56  
 10 Lanigan, Conor            11 Trident              1:47.46    1:49.48  
 
Event 23  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Masterson, Darragh        14 CBAR                 1:21.28    1:16.60  
  2 Moore-Keane, Ross         14 Ath                  1:21.66    1:18.55  
  3 Daly, Eoghan              14 SHARK                1:25.79    1:18.75  
  4 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD              1:20.98    1:19.30  
  5 Jennings, Euan            13 SHARK                1:27.51    1:20.83  
  6 Wajszczuk, Kayle          14 SLIGO                1:27.42    1:25.00  
  7 Geng, Kaelan              13 GAL                  1:25.45    1:25.55  
  8 Lennon, David             13 SHARK                1:28.52    1:27.98  
  9 Fee, Brogan               13 C FIN                1:31.25    1:28.61  
 10 Kearney, Rian             13 Bluefin SC           1:32.12    1:29.19  
 11 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD              1:28.53    1:31.32  
 12 Flaherty, Roan            13 Ath                  1:32.34    1:32.19  
 
Event 23  Boys 15 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team       1:09.94    1:08.47  
  2 Maher, Anthony            17 SLIGO                1:10.72    1:10.24  
  3 Mc Namara, Michael        17 CLM                  1:11.71    1:12.67  
  4 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                       NT    1:13.88  
  5 Clarke, Billy             17 SHARK                1:13.42    1:14.51  
  6 Breheny, Kieran           17 C FIN                1:14.50    1:15.38  
  6 Hornet, Ryan              17 SHARK                1:12.62    1:15.38  
  8 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team       1:17.67    1:15.78  
  9 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC           1:25.47    1:16.06  
 10 Welby, Evan               17 SHARK                1:17.87    1:16.21  
 11 Rennick, Sam              15 CBAR                 1:16.24    1:16.25  
 12 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 1:18.74    1:16.69  
 13 Martin, Dylan             19 SLIGO                1:15.23    1:17.54  
 14 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       1:19.57    1:18.13  
 15 MC Auley, Ian             18 Ath                  1:16.17    1:18.68  
 16 Clark, Alex               16 SHARK                1:20.29    1:19.17  
 17 Faherty, Christopher      16 LONG-VD              1:21.39    1:19.58  
 18 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team       1:27.17    1:22.92  
 19 Smith, Eoin               17 LONG-VD              1:27.49    1:23.88  
 20 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD              1:26.66    1:25.59  
 21 Coppinger, Niall          15 LONG-VD              1:33.63    1:29.71  
 22 Hynes, John               15 LASER                1:37.47    1:31.71  
 
Event 24  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                  1:07.06    1:08.33  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD              1:12.71    1:10.79  
  3 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 1:11.85    1:11.35  
  4 O'Brien, Grace            12 LONG-VD              1:12.67    1:12.45  
  5 Davitt, Ciara             12 GAL                  1:11.98    1:12.91  
  6 Moran, Lorraine           11 Ath                  1:16.72    1:13.17  
  6 Murphy, Gillian           12 GAL                  1:11.78    1:13.17  
  8 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team       1:14.10    1:13.66  
  9 Bradley, Jane             12 SLIGO                1:16.91    1:13.98  
 10 Martin, Lucy              11 Ath                  1:17.12    1:14.43  
 11 Freeman, Sinead           10 COM                       NT    1:14.63  
 12 Kilroe, Hollie            12 COM                  1:16.25    1:14.75  
 13 Barry, Keri               12 LONG-VD              1:20.28    1:14.79  
 14 Flanagan, Keela           11 Ath                  1:17.29    1:15.27  
 15 Niznik, Amelia            12 LONG-VD              1:15.73    1:15.71  
 16 O'Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       1:15.62    1:15.84  
 17 Connell, Leah             11 Ath                  1:19.09    1:17.03  
 18 Irwin, Leah               12 CBAR                 1:15.32    1:17.31  
 19 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           1:21.23    1:17.59  
 20 Duffy, Denise             12 LONG-VD              1:19.13    1:17.76  
 21 Mannion, Gemma            11 Ath                  1:20.37    1:18.63  
 22 Mc Keon, Ella M           11 Trident              1:19.96    1:18.81  
 23 Nolan, Shauna             11 LONG-VD              1:23.61    1:21.31  
 24 Joyce, Emelia             11 SHARK                1:22.13    1:22.78  
 
Event 24  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           14 COM                  1:01.66    1:01.15  
  2 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                1:03.94    1:04.51  
  3 Mc Auley, Sile            14 Ath                  1:06.90    1:04.84  
  4 Lowe, Erika               14 Ath                  1:05.00    1:05.22  
  5 Murphy, Emma              14 GAL                  1:06.27    1:05.70  
  6 Griffin, Carol            13 SHARK                1:08.39    1:06.14  
  7 Martin, Emily             13 Ath                  1:12.33    1:06.76  
  8 Davitt, Aoife             14 GAL                  1:09.84    1:08.10  
  9 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                  1:08.92    1:08.22  
 10 Deely, Ella               14 CBAR                 1:08.52    1:08.52  
 11 O'Brien, Millie           14 Ath                  1:08.25    1:09.16  
 12 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           1:13.89    1:09.49  
 13 Kenny, Bernadette         14 SHARK                1:10.96    1:10.08  
 14 Horkan, Dearbhla          13 CLM                  1:09.45    1:10.13  
 15 Fabian, Reka              13 LASER                1:09.39    1:10.35  
 16 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                  1:13.00    1:10.65  
 17 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                  1:13.00    1:10.74  
 18 McManus, Rachel           14 SLIGO                1:30.20    1:11.06  
 19 MC Hale, Zoe              14 CBAR                 1:09.21    1:11.77  
 20 Deely, Lauren             13 CBAR                 1:13.42    1:11.79  
 21 Byrne, Ella               14 LONG-VD              1:12.98    1:11.93  
 22 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD              1:14.45    1:13.20  
 23 Canavan, Alannah          13 Ballina SC           1:11.01    1:13.66  
 24 Smith, Clodagh            13 LONG-VD              1:14.91    1:14.31  
 25 Pliszka, Antonina         13 COM                  1:12.53    1:14.55  
 26 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team       1:14.28    1:15.24  
 
Event 24  Girls 15 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 Ath                    59.12      59.85  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              1:01.36    1:01.48  
  3 Bates, Aoife              16 SHARK                1:06.41    1:02.60  
  4 Joyce, Grace              16 SHARK                1:02.82    1:02.87  
  5 Henry, Lisa               17 CLM                  1:04.07    1:03.06  
  6 Naughton, Imogen          19 SHARK                1:04.23    1:03.30  
  7 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC           1:02.91    1:03.48  
  8 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC           1:04.81    1:04.42  
  9 Johnson, Laura            16 Ath                  1:02.65    1:04.74  
 10 Hogan, Lucy               15 LONG-VD              1:06.39    1:05.56  
 11 Conway, Fiona             16 CBAR                 1:04.81    1:06.87  
 12 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                1:06.20    1:07.07  
 13 Pliszka, Anastazya        16 COM                  1:04.18    1:07.12  
 14 Frain, Lauren             16 CLM                  1:09.09    1:07.18  
 15 Murphy, Freya             17 SHARK                1:06.54    1:07.41  
 16 Crisan, Paula             15 LASER                1:09.60    1:07.92  
 17 Fee, Laoise               15 C FIN                1:16.42    1:08.64  
 18 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD              1:07.02    1:09.67  
 19 Bartram, Nia B            15 LONG-VD              1:07.09    1:10.73  
 20 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team       1:10.32    1:11.41  
 21 Owens, Oonagh             16 LASER                1:10.21    1:12.20  
 22 Francis, Jane             16 SHARK                1:13.58    1:12.54  
 23 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team       1:11.58    1:12.63  
 24 O'Dea, Lucy               15 Bluefin SC           1:15.26    1:14.70  
 25 Leonard, Aoife            15 LONG-VD              1:16.89    1:15.80  
 26 Jedrol, Wikoria           15 SLIGO                1:21.91    1:18.06  
 
Event 25  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                    41.92      34.71  
  2 Hynes, Mark               12 LASER                  36.54      35.62  
  3 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                37.23      36.22  
  4 Hussey, Michael           12 GAL                    38.35      36.60  
  5 Lanigan, Conor            11 Trident                39.57      37.48  
  6 Lavin, Michael            11 COM                    43.31      39.17  
  7 Rynn, Eoghan              11 Trident                40.70      39.58  
  8 Mc Weeney, Senan          10 LONG-VD                42.66      42.78  
 
Event 25  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                  31.89      29.39  
  2 Masterson, Darragh        14 CBAR                   32.25      30.57  
  3 Harrington, Shane         14 Ath                    31.68      30.91  
  4 Carney, Colm              14 CBAR                   35.40      31.31  
  5 Wajszczuk, Kayle          14 SLIGO                  34.44      31.37  
  6 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                32.50      31.58  
  7 Geng, Kaelan              13 GAL                    34.51      32.48  
  8 Fagan, Kyle               13 Ath                    39.76      32.72  
  9 Treanor, Eoin             13 CLM                    35.12      33.28  
 10 Grimes, Paddy             14 LASER                  34.16      33.55  
 11 Smith, Eamon              14 LONG-VD                34.98      34.36  
 12 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                35.04      34.57  
 13 Kearney, Rian             13 Bluefin SC             40.19      36.91  
 14 Flaherty, Roan            13 Ath                    41.38      38.31  
 
Event 25  Boys 15 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team         28.86      28.32  
  2 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                29.17      28.39  
  3 Welby, Evan               17 SHARK                  29.37      29.08  
  4 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                  36.56      29.23  
  5 Mc Namara, Michael        17 CLM                    29.72      29.26  
  6 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC             31.68      29.69  
  7 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team         30.71      29.78  
  8 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                30.46      30.44  
  9 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                31.09      30.66  
 10 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC             31.48      30.85  
 11 Joyce, Niall              15 SHARK                  32.47      30.90  
 12 Breheny, Kieran           17 C FIN                  29.93      30.99  
 13 Burke, Luke               15 Bluefin SC             33.52      31.13  
 14 Collins, Rory             15 Bluefin SC             34.61      31.18  
 15 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                32.39      31.48  
 16 Ma;ashnyak, Edwin         15 Ath                    32.00      31.66  
 17 Smith, Eoin               17 LONG-VD                34.51      31.93  
 18 Blanchard, Fergal         15 LASER                  32.20      32.20  
 
Event 26  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                    39.93      37.26  
  2 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC             48.93      39.08  
  3 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team         41.18      39.17  
  4 Pereguda, Joanna          12 C FIN                  45.21      39.32  
  5 Bradley, Jane             12 SLIGO                  39.41      39.34  
  6 Mannion, Gemma            11 Ath                    41.24      40.04  
  7 Moran, Lorraine           11 Ath                    40.75      40.22  
  8 Reilly, Ursula            11 LONG-VD                47.96      40.64  
  9 Flanagan, Keela           11 Ath                    45.41      40.78  
 10 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC             50.66      40.79  
 11 Manning, Katie            12 LONG-VD                43.49      41.43  
 12 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                45.88      42.66  
 13 Lynott, Faith             12 Trident                43.52      42.95  
 14 Mc Keon, Ella M           11 Trident                44.49      43.13  
 15 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team         47.10      43.25  
 16 Joyce, Isabel             11 SHARK                  48.15      48.55  
 
Event 26  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                  32.72      32.06  
  2 Mc Auley, Sile            14 Ath                    34.05      33.01  
  3 Deely, Ella               14 CBAR                   35.13      34.53  
  4 Lowe, Erika               14 Ath                    35.00      34.63  
  5 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                  34.97      35.35  
  6 Byrne, Ella               14 LONG-VD                37.01      35.49  
  7 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                  36.04      35.97  
  8 Davitt, Aoife             14 GAL                    37.80      36.10  
  9 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                  39.57      36.26  
 10 MC Hale, Zoe              14 CBAR                   30.00      36.46  
 11 Canavan, Alannah          13 Ballina SC             36.13      36.49  
 12 Kenny, Bernadette         14 SHARK                  36.79      37.02  
 13 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                    38.00      38.06  
 14 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                    42.00      38.24  
 15 McManus, Rachel           14 SLIGO                  41.09      38.95  
 16 Henehan, Sophie           14 CBAR                   38.69      39.18  
 17 O'Brien, Millie           14 Ath                    39.66      39.30  
 18 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                39.66      39.84  
 19 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                38.66      39.99  
 20 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC             41.63      40.89  
 
Event 26  Girls 15 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilgallen, Megan          16 CLM                    32.26      30.89  
  2 Lowe, Rebecca             16 Ath                    30.89      31.47  
  3 Ashton, Iona              15 SHARK                  31.73      31.68  
  4 Kelly, Aimee              15 SHARK                  31.87      32.28  
  5 Daly, Sadhbh              16 SHARK                  33.25      32.85  
  6 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                34.62      33.47  
  7 Condron, Sarah            15 Ath                    35.86      33.81  
  8 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC             36.73      34.29  
  9 Henry, Lisa               17 CLM                    33.47      34.36  
 10 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team         35.68      35.34  
 11 Pliszka, Anastazya        16 COM                    34.10      35.35  
 12 Conway, Fiona             16 CBAR                   35.87      35.62  
 13 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                34.56      35.70  
 14 Fee, Laoise               15 C FIN                  30.00      35.75  
 15 Lyons, Maria              16 SLIGO                  41.33      36.16  
 16 Owens, Oonagh             16 LASER                  36.47      36.84  
 17 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC             42.50      38.88  
 18 O'Dea, Lucy               15 Bluefin SC             40.15      39.19  
 19 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                40.40      40.32  
 
Event 27  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                  5:11.82    5:18.55  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD              5:29.48    5:24.24  
  3 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                6:05.12    5:24.25  
  4 Davitt, Ciara             12 GAL                  5:28.87    5:29.59  
  5 Martin, Lucy              11 Ath                  5:44.00    5:44.87  
  6 O'Connor, Anna            12 SLIGO                5:57.59    5:49.95  
  7 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 6:09.07    5:51.76  
  8 Moran, Lorraine           11 Ath                  5:45.00    5:55.26  
  9 Manning, Katie            12 LONG-VD              5:50.00    5:57.87  
 10 Irwin, Leah               12 CBAR                 5:53.72    5:58.43  
 11 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC           6:45.98    6:18.56  
 12 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC           6:48.36    6:23.89  
 
Event 27  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            14 Ath                  5:03.71    4:56.26  
  2 Griffin, Carol            13 SHARK                5:22.81    5:00.86  
  3 Davitt, Aoife             14 GAL                  4:54.52    5:01.60  
  4 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                  5:13.25    5:09.38  
  5 Deely, Ella               14 CBAR                 5:17.03    5:14.19  
  6 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                6:00.00    5:17.07  
  7 Martin, Emily             13 Ath                  5:32.24    5:18.34  
  8 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                 6:16.43    5:24.69  
  9 O'Brien, Millie           14 Ath                  5:27.23    5:33.49  
 10 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           5:38.76    5:34.75  
 11 Smith, Clodagh            13 LONG-VD              5:42.82    5:43.61  
 12 Byrne, Ella               14 LONG-VD              6:02.47    5:46.26  
 13 Deely, Lauren             13 CBAR                 5:59.53    5:47.91  
 14 Henehan, Sophie           14 CBAR                 5:46.77    5:51.08  
 
Event 27  Girls 15 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              4:52.94    4:45.64  
  2 Henry, Lisa               17 CLM                  4:47.72    4:46.15  
  3 Bates, Aoife              16 SHARK                4:54.43    4:47.83  
  4 Ashton, Iona              15 SHARK                4:54.87    4:51.77  
  5 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC           5:08.65    4:53.82  
  6 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC           5:09.57    4:58.91  
  7 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                4:50.00    5:01.66  
  8 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                5:08.59    5:10.19  
  9 Ward, Aileen              15 Ath                  5:07.00    5:10.59  
 10 Hogan, Lucy               15 LONG-VD              5:29.85    5:10.99  
 11 Smialek, Olivia           15 Ath                  5:12.48    5:13.98  
 12 Boyle, Emma               16 Bluefin SC           5:19.03    5:16.34  
 13 MC Dermott, Aoife         16 Ath                  5:25.72    5:28.88  
 14 Conlon, Sarah             16 CBAR                 5:23.41    5:31.49  
 15 Cugalj, Teodora           15 SHARK                5:32.04    5:36.70  
 16 Leonard, Aoife            15 LONG-VD              5:48.66    5:50.67  
 17 Jedrol, Wikoria           15 SLIGO                6:16.71    6:01.22  
 
Event 28  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           12 GAL                  2:26.31    2:23.42  
  2 Delaney, Jack             12 CLM                  2:36.69    2:29.74  
  3 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                  2:36.67    2:30.70  
  4 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team       2:32.10    2:31.74  
  5 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                  2:28.51    2:32.36  
  6 Kilcommons, Alan          12 COM                  2:39.43    2:36.06  
  7 Weafer, Jared             12 LONG-VD              2:50.00    2:51.93  
  8 Smyth, Paddy              11 SHARK                2:52.59    2:52.61  
  9 Smyth, Michael            10 SHARK                2:59.59    3:01.52  
 
Event 28  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                  2:15.48    2:11.56  
  2 Carney, Colm              14 CBAR                 2:12.30    2:12.36  
  3 Semikin, Nikita           14 Ath                  2:18.60    2:17.35  
  4 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD              2:20.81    2:17.90  
  5 Mitchell, Martin          13 GAL                  2:18.78    2:20.22  
  6 Fagan, Kyle               13 Ath                  2:23.76    2:20.78  
  7 Patten, John              13 GAL                  2:25.99    2:20.87  
  8 Moore-Keane, Ross         14 Ath                  2:28.49    2:22.54  
  9 Donohoe, Conor            13 CBAR                 2:24.99    2:24.54  
 10 Rusk, Darragh             13 Ath                  2:39.82    2:25.68  
 11 Rockett, Mark             13 Ath                  2:35.00    2:26.35  
 12 Smith, Eamon              14 LONG-VD              2:30.06    2:28.77  
 13 Harrington, Shane         14 Ath                  2:25.14    2:28.80  
 14 Duggan, Luca              13 Ballina SC           2:33.36    2:29.67  
 15 Lynam, Aindriu            13 Ath                  2:49.00    2:32.54  
 16 Jennings, Euan            13 SHARK                2:39.12    2:33.50  
 17 Hanly, Dylan              14 LONG-VD              2:40.00    2:35.40  
 
Event 28  Boys 15 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team       2:03.16    1:59.69  
  2 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                  2:10.69    2:06.34  
  3 Grady, Rory               15 CBAR                 2:08.34    2:06.72  
  4 Carter, Niall             16 CBAR                 2:11.82    2:08.84  
  5 O'Connor, Milo            16 Ath                  2:09.63    2:10.87  
  6 Donovan, Shane            15 Ath                  2:13.72    2:11.09  
  7 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team       2:16.39    2:12.10  
  8 Carey, Oisin              17 LASER                2:16.80    2:12.36  
  9 Burke, Luke               15 Bluefin SC           2:17.65    2:13.39  
 10 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 2:15.13    2:13.69  
 11 Madigan, Daniel           16 LONG-VD              2:13.18    2:15.06  
 12 Kearney, Oisin            16 LONG-VD              2:15.71    2:16.34  
 13 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC           2:29.18    2:23.35  
 14 Collins, Rory             15 Bluefin SC           2:35.20    2:24.13  
 15 Hynes, John               15 LASER                2:48.02    2:37.68  
 
Event 29  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Gillian           12 GAL                  2:58.81    3:06.45  
  2 Martin, Lucy              11 Ath                  3:11.23    3:07.63  
  3 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team       3:05.77    3:07.87  
  4 Curley, Caoimhe           12 CBAR                 3:22.13    3:17.74  
  5 O'Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team       3:22.71    3:22.03  
  6 Connell, Leah             11 Ath                  3:27.62    3:24.17  
  7 Coleman, Sasha            10 Ath                  3:37.06    3:32.08  
  8 Barry, Keri               12 LONG-VD              3:56.70    3:34.85  
  9 Phelan, Ariane            12 LONG-VD              3:49.50    3:40.29  
 10 Clarke, Amelia            12 LONG-VD              3:50.69    3:43.45  
 11 Lulling, Alannah          11 Tuam Swim Team       3:45.00    3:46.17  
 12 Mulvey, Molly             10 Trident              3:48.26    3:48.42  
 13 Daly, Ailis               12 SHARK                3:55.66    3:48.82  
 14 Quinn, Grace              10 Trident              3:48.97    3:50.87  
 15 Hanly, Laoise             12 LONG-VD              4:07.93    3:57.94  
 
Event 29  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Emma              14 GAL                  2:54.49    2:56.39  
  2 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                3:12.12    3:06.93  
  3 Waters, Katie             13 GAL                  3:06.04    3:07.55  
  4 Martin, Emily             13 Ath                  3:10.45    3:07.82  
  5 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD              3:11.79    3:18.22  
  6 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                3:23.55    3:20.27  
  7 Horan, Ivanna             14 CBAR                 3:33.18    3:20.91  
  8 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD              3:20.04    3:21.47  
  9 O'Connor, Rachel          13 Trident              3:35.93    3:21.56  
 10 Burns, Fleur              14 C FIN                3:32.95    3:21.91  
 11 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC           3:59.93    3:22.76  
 12 Healy, Rachel             13 CBAR                 3:39.89    3:32.35  
 
Event 29  Girls 15 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD              3:01.66    2:51.31  
  2 Kilgallen, Megan          16 CLM                  2:52.80    2:52.13  
  3 Frain, Lauren             16 CLM                  2:58.59    2:53.38  
  4 Crisan, Paula             15 LASER                2:56.90    2:53.77  
  5 Kelly, Aimee              15 SHARK                3:03.64    2:53.82  
  6 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                2:55.22    2:55.35  
  7 Condron, Sarah            15 Ath                  3:06.52    2:56.61  
  8 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team       2:49.88    2:57.18  
  9 Daly, Sadhbh              16 SHARK                3:00.60    2:59.52  
 10 Fadden, Heather           17 CBAR                 2:53.12    3:01.92  
 11 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                3:04.00    3:03.53  
 12 Conlon, Sarah             16 CBAR                 3:12.40    3:09.80  
 13 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team       3:09.61    3:14.00  
 14 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team       3:13.30    3:18.34  
 15 Owens, Oonagh             16 LASER                3:19.34    3:18.56  
 
Event 30  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hussey, Michael           12 GAL                  1:15.00    1:15.29  
  2 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                  1:19.54    1:18.19  
  3 Hynes, Mark               12 LASER                1:18.83    1:18.67  
  4 Hogan, Cian               12 SHARK                1:22.52    1:18.75  
  5 Mc Donnell, Senan         12 GAL                  1:21.46    1:19.09  
  6 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                  1:20.14    1:20.07  
  7 Semikin, Makar            12 Ath                  1:22.86    1:20.73  
  8 Delaney, Faryl            12 LONG-VD              1:21.63    1:22.90  
  9 Tobin, Robert             12 COM                  1:26.01    1:24.02  
 10 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team       1:24.00    1:24.84  
 11 Lavin, Michael            11 COM                  1:24.25    1:25.73  
 12 Rynn, Eoghan              11 Trident              1:27.88    1:26.22  
 13 Kilcommons, Alan          12 COM                  1:27.94    1:26.27  
 14 Rattigan, Daniel          11 SLIGO                1:34.16    1:29.83  
 15 Weafer, Ashley            10 LONG-VD              1:33.39    1:33.29  
 16 Smyth, Paddy              11 SHARK                1:28.07    1:35.61  
 17 Smyth, Michael            10 SHARK                1:32.17    1:36.06  
 18 Mc Weeney, Senan          10 LONG-VD              1:35.66    1:40.88  
 
Event 30  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daly, Eoghan              14 SHARK                1:15.78    1:08.05  
  2 Todd, Nathan              14 LASER                1:13.25    1:09.91  
  3 Duda, Philip              13 COM                  1:10.06    1:10.16  
  4 Duggan, Luca              13 Ballina SC           1:16.63    1:12.80  
  5 Rockett, Mark             13 Ath                       NT    1:13.03  
  6 Donohoe, Conor            13 CBAR                 1:13.25    1:13.17  
  7 Harrington, Shane         14 Ath                  1:11.61    1:13.30  
  8 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team       1:13.01    1:14.01  
  9 Mc Donnell, William       14 GAL                  1:13.75    1:14.15  
 10 Geng, Kaelan              13 GAL                  1:15.90    1:14.73  
 11 Semikin, Nikita           14 Ath                  1:17.02    1:15.10  
 12 Dzaei, Alan               14 LONG-VD              1:24.36    1:15.38  
 13 Fagan, Kyle               13 Ath                  1:17.49    1:15.93  
 14 Lennon, David             13 SHARK                1:18.89    1:17.43  
 15 Flaherty, Roan            13 Ath                  1:16.31    1:18.17  
 16 Hunter, Max               13 SLIGO                1:21.30    1:18.77  
 17 Lynam, Aindriu            13 Ath                  1:25.81    1:20.59  
 18 Treanor, Eoin             13 CLM                  1:20.11    1:20.77  
 19 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD              1:21.12    1:21.07  
 20 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                1:25.14    1:21.33  
 21 Kearney, Rian             13 Bluefin SC           1:25.34    1:21.48  
 22 Matthews, Jamie           13 LONG-VD              1:24.59    1:23.88  
 23 Smith, Eamon              14 LONG-VD              1:21.24    1:24.26  
 
Event 30  Boys 15 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team       1:01.06      59.80  
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team       1:03.91    1:04.78  
  3 Welby, Evan               17 SHARK                1:05.22    1:06.02  
  4 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC           1:06.53    1:06.07  
  5 Maher, Anthony            17 SLIGO                1:06.97    1:06.25  
  6 Mc Namara, Conn           15 CBAR                 1:16.47    1:07.40  
  7 Joyce, Niall              15 SHARK                1:07.16    1:07.92  
  8 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD              1:12.87    1:08.28  
  9 Donovan, Shane            15 Ath                  1:10.06    1:08.90  
 10 Martin, Dylan             19 SLIGO                1:08.57    1:10.48  
 11 Mitchell, Orin            16 SLIGO                1:12.57    1:10.59  
 12 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD              1:10.66    1:10.80  
 13 Burke, Luke               15 Bluefin SC           1:12.17    1:12.05  
 14 Lennon, Brian             16 SHARK                1:12.17    1:12.11  
 15 Coppinger, Niall          15 LONG-VD              1:17.23    1:12.40  
 16 Breheny, Kieran           17 C FIN                1:27.41    1:13.98  
 17 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC           1:20.73    1:17.42  
 -- Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                1:13.00         DQ  
 
Event 31  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gannon, Jessica           14 COM                  2:43.11    2:27.62  
  2 Curran, Kelis             13 COM                  2:33.22    2:37.79  
  3 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                 2:32.66    2:55.55  
  4 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC           3:04.20    3:17.41  
 
Event 31  Girls 15 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcommons, Ciara         15 COM                  2:41.27    2:37.12  
  2 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                2:41.37    2:40.43  
  3 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                2:48.33    2:43.69  
  4 Lyons, Maria              16 SLIGO                2:43.80    2:52.08  
  5 Treanor, Sorcha           15 CLM                  2:42.78    2:52.72  
 
Event 32  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                30.45      30.48  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team         30.98      30.76  
  3 Hussey, Michael           12 GAL                    31.45      31.51  
  4 Hynes, Mark               12 LASER                  32.22      31.85  
  5 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                    37.50      32.38  
  6 Hogan, Cian               12 SHARK                  36.77      33.01  
  7 Mc Donnell, Senan         12 GAL                    34.58      33.70  
  8 Rynn, Eoghan              11 Trident                43.19      33.83  
  9 Weafer, Ashley            10 LONG-VD                39.27      34.21  
 10 Rattigan, Daniel          11 SLIGO                  37.13      34.69  
 11 Smyth, Paddy              11 SHARK                  36.49      36.38  
 12 Smyth, Michael            10 SHARK                  30.00      37.11  
 
Event 32  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carney, Colm              14 CBAR                   27.07      27.02  
  2 Masterson, Darragh        14 CBAR                   29.36      27.57  
  3 Moore-Keane, Ross         14 Ath                    35.45      28.60  
  4 Patten, John              13 GAL                    29.54      28.75  
  5 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                29.23      28.77  
  6 Fagan, Kyle               13 Ath                    29.12      28.79  
  7 Geng, Kaelan              13 GAL                    33.08      29.30  
  7 Wajszczuk, Kayle          14 SLIGO                  29.50      29.30  
  9 Harrington, Shane         14 Ath                    29.99      29.90  
 10 Grimes, Paddy             14 LASER                  32.72      30.30  
 11 Rockett, Mark             13 Ath                    37.00      30.38  
 12 Mc Donnell, William       14 GAL                    30.65      30.65  
 13 Smith, Eamon              14 LONG-VD                30.80      31.23  
 14 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                32.41      31.49  
 15 Duggan, Luca              13 Ballina SC             31.94      31.69  
 16 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                32.31      32.36  
 17 Kearney, Rian             13 Bluefin SC             35.54      32.42  
 18 Mc Donagh, Edward         13 SLIGO                  33.28      32.55  
 19 Lynam, Aindriu            13 Ath                    36.66      32.72  
 20 Fee, Brogan               13 C FIN                  33.29      32.82  
 
Event 32  Boys 15 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team         25.22      25.20  
  2 Morris, Jayke             18 CLM                    25.38      25.47  
  3 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                25.97      25.73  
  4 Rennick, Sam              15 CBAR                   26.24      25.93  
  5 Fitzgerld, Daragh         15 Ath                    27.65      26.51  
  6 Ziemelis, Robert          15 LONG-VD                30.66      26.61  
  7 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC             26.94      26.64  
  8 Hornet, Ryan              17 SHARK                  26.18      26.65  
  9 Welby, Evan               17 SHARK                  27.07      26.75  
 10 Grady, Rory               15 CBAR                   27.49      27.10  
 11 O'Connor, Milo            16 Ath                    27.83      27.42  
 12 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                27.72      27.50  
 13 Burke, Luke               15 Bluefin SC             29.68      27.54  
 14 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                27.85      27.63  
 15 Donovan, Shane            15 Ath                    27.84      27.74  
 15 Breheny, Kieran           17 C FIN                  25.00      27.74  
 17 Ma;ashnyak, Edwin         15 Ath                    30.00      27.77  
 18 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC             28.92      28.13  
 19 Blanchard, Fergal         15 LASER                  30.84      28.33  
 20 Collins, Rory             15 Bluefin SC             28.74      28.48  
 21 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                30.00      28.55  
 22 Smith, Eoin               17 LONG-VD                30.34      28.97  
 23 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC             31.85      29.27  
 24 Hynes, John               15 LASER                  33.71      32.41  
 
Event 33  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                40.69      39.88  
  2 Martin, Lucy              11 Ath                    43.32      41.00  
  3 Murphy, Gillian           12 GAL                    40.40      41.02  
  4 O'Connor, Anna            12 SLIGO                  50.38      45.19  
  5 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                  46.32      46.13  
  6 Coleman, Sasha            10 Ath                    46.73      46.35  
  7 Reilly, Ursula            11 LONG-VD                55.07      46.46  
  8 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                52.01      48.51  
  9 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC             58.22      48.69  
 10 Quinn, Grace              10 Trident                56.98      50.28  
 11 Lulling, Alannah          11 Tuam Swim Team         30.00      50.29  
 
Event 33  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Emma              14 GAL                    40.08      38.47  
  2 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                  39.65      39.41  
  3 Martin, Emily             13 Ath                    41.58      40.33  
  4 Gannon, Jessica           14 COM                    53.26      40.94  
  5 Davitt, Aoife             14 GAL                    42.50      42.41  
  6 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                45.74      42.68  
  7 O'Connor, Rachel          13 Trident                44.25      43.07  
  8 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                  46.37      43.49  
  9 McManus, Rachel           14 SLIGO                  48.55      43.94  
 10 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                46.66      44.61  
 11 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC             49.01      45.20  
 12 Donnellan, Ella           14 Tuam Swim Team         50.00      45.62  
 13 Deely, Lauren             13 CBAR                   49.05      45.82  
 14 Healy, Rachel             13 CBAR                   30.00      46.38  
 
Event 33  Girls 15 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              16 SHARK                  36.31      36.34  
  2 Fadden, Heather           17 CBAR                   36.13      36.36  
  3 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                36.92      36.70  
  4 Frain, Lauren             16 CLM                    38.47      37.34  
  5 Crisan, Paula             15 LASER                  38.33      37.79  
  6 Condron, Sarah            15 Ath                    37.46      38.50  
  7 Boyle, Labhaoise          16 SHARK                  38.77      38.55  
  8 Fee, Laoise               15 C FIN                  39.39      38.84  
  9 Kelly, Aimee              15 SHARK                  39.82      39.02  
 10 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                     NT      39.21  
 11 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team         39.88      39.81  
 12 Ward, Aileen              15 Ath                  4:00.00      39.86  
 13 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC             43.08      40.09  
 14 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team         40.61      40.28  
 15 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                39.84      40.67  
 16 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                  48.75      40.81  
 17 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC             41.64      41.05  
 18 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC             43.90      41.57  
 19 Conlon, Sarah             16 CBAR                   41.72      41.75  
 20 Cugalj, Teodora           15 SHARK                  42.53      42.82  
 21 Francis, Jane             16 SHARK                  47.29      43.74  
 22 Mitchell, Keri            15 SLIGO                  48.64      47.04  
 
Event 34  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                  1:20.08    1:16.75  
  2 Kearney, Oliver           12 LONG-VD              1:18.73    1:19.42  
  3 Hussey, Michael           12 GAL                  1:24.89    1:22.45  
  4 Mc Donnell, Senan         12 GAL                  1:32.65    1:23.03  
  5 Swaris, Dillon            12 LONG-VD              1:28.44    1:24.39  
  6 Hogan, Cian               12 SHARK                1:28.58    1:24.48  
  7 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team       1:28.70    1:25.14  
  8 Lavin, Michael            11 COM                  1:34.70    1:25.36  
  9 Moro, Fredrik             11 Ath                  1:32.70    1:31.76  
 
Event 34  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           13 SLIGO                1:12.64    1:07.36  
  2 Masterson, Darragh        14 CBAR                 1:12.97    1:09.86  
  3 Todd, Nathan              14 LASER                1:12.63    1:12.21  
  4 Fagan, Kyle               13 Ath                  1:17.14    1:15.12  
  5 Patten, John              13 GAL                  1:39.34    1:16.44  
  6 Wajszczuk, Kayle          14 SLIGO                1:22.50    1:16.55  
  7 Mc Donnell, William       14 GAL                  1:20.50    1:17.99  
  8 Rusk, Darragh             13 Ath                  1:26.01    1:18.74  
  9 Grimes, Paddy             14 LASER                1:12.06    1:19.38  
 10 Mroz, Kamil               14 LONG-VD              1:22.66    1:20.33  
 11 Duggan, Luca              13 Ballina SC           1:30.27    1:22.04  
 12 Kearney, Rian             13 Bluefin SC           1:26.53    1:22.23  
 13 Fee, Brogan               13 C FIN                1:24.19    1:22.79  
 14 Hunter, Max               13 SLIGO                1:26.81    1:24.80  
 15 Matthews, Jamie           13 LONG-VD              1:27.07    1:25.21  
 16 Hanly, Dylan              14 LONG-VD              1:27.33    1:28.33  
 
Event 34  Boys 15 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team       1:07.41    1:04.17  
  2 Maher, Anthony            17 SLIGO                1:10.31    1:05.16  
  3 Morris, Jayke             18 CLM                  1:05.44    1:05.73  
  4 Carter, Niall             16 CBAR                 1:10.40    1:06.32  
  5 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                1:10.39    1:07.95  
  6 O'Connor, Milo            16 Ath                  1:13.96    1:08.47  
  7 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD              1:13.01    1:09.15  
  8 Madigan, Daniel           16 LONG-VD              1:09.39    1:09.27  
  9 Carey, Oisin              17 LASER                1:09.86    1:09.81  
 10 Blanchard, Fergal         15 LASER                1:10.02    1:10.15  
 11 Burke, Luke               15 Bluefin SC           1:19.70    1:10.21  
 12 Martin, Dylan             19 SLIGO                1:08.83    1:10.27  
 13 Mitchell, Orin            16 SLIGO                1:11.82    1:10.46  
 14 Kearney, Oisin            16 LONG-VD              1:13.47    1:10.73  
 15 Joyce, Niall              15 SHARK                1:16.49    1:12.32  
 16 Faherty, Christopher      16 LONG-VD              1:15.78    1:13.55  
 17 Smith, Eoin               17 LONG-VD              1:18.07    1:14.61  
 18 Collins, Rory             15 Bluefin SC           1:16.76    1:14.91  
 19 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC           1:18.65    1:16.35  
 20 Coppinger, Niall          15 LONG-VD              1:20.87    1:16.36