DIV 2 DEVELOPMENT MEET 2018                                 
 
Event 1  Girls 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        2:54.58  
  2 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 3:00.50  
  3 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 3:02.87  
  4 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        3:04.01  
  5 Powell, Ella              12 Ath                            3:04.46  
  6 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        3:04.81  
  7 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           3:06.52  
  8 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                 3:07.87  
  9 Connell, Leah             11 Ath                            3:17.89  
 10 Moran, Lorraine           11 Ath                            3:19.33  
 11 Duffy, Denise             12 LONG-VD                        3:27.86  
 -- Flanagan, Keela           11 Ath                                 DQ  
 
Event 1  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          2:49.85  
  2 Dirrane, Aoife            14 LASER                          2:50.40  
  3 Mc Donagh, Kristina       13 Bluefin SC                     2:57.21  
  4 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        2:58.86  
  5 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            2:59.26  
  5 O'Leary, Eimear           13 GAL                            2:59.26  
  7 Murphy, Aylah             14 SHARK                          2:59.28  
  8 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     3:01.98  
  9 Fabian, Reka              13 LASER                          3:02.14  
 10 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     3:02.65  
 11 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          3:04.06  
 12 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        3:04.33  
 13 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                            3:06.49  
 14 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        3:07.82  
 15 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          3:08.39  
 16 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        3:11.58  
 17 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                            3:13.25  
 
Event 1  Girls 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          2:27.73  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        2:37.24  
  3 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          2:37.44  
  4 Condron, Sarah            15 Ath                            2:38.27  
  5 Lyons, Maria              16 SLIGO                          2:41.54  
  6 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        2:47.82  
  7 Crisan, Paula             15 LASER                          2:49.90  
  8 O'Neill, Aishling         16 LASER                          2:52.13  
  9 Smialek, Olivia           15 Ath                            2:55.10  
 10 Ward, Aileen              15 Ath                            2:57.22  
 
Event 1  Girls 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Orla            18 CLM                            2:49.56  
  2 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          3:09.44  
 
Event 2  Boys 12 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 2:55.74  
  2 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            2:59.30  
  3 Woolley, Luke             12 CLM                            3:06.89  
  4 Shortt, John              11 Bluefin SC                     3:09.51  
  5 O'Neill, Sean             11 Ath                            3:10.61  
  6 O'Rourke, Tom             11 Ath                            3:16.48  
  7 Gibbs, John               12 GAL                            3:18.13  
 
Event 2  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              14 LASER                          2:33.40  
  2 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 2:36.56  
  3 Langton, Killian          13 SLIGO                          2:43.96  
  4 Woolley, James            14 CLM                            2:52.84  
  5 Rusk, Darragh             13 Ath                            2:56.80  
  6 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        2:58.29  
  7 Lennon, David             13 SHARK                          3:01.76  
  8 Rockett, Mark             13 Ath                            3:08.04  
  9 Meegan, Zach              13 Ath                            3:09.47  
 
Event 2  Boys 15-16 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                     2:23.78  
  2 Keaney, Oisin             15 LONG-VD                        2:33.52  
  3 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        2:35.22  
  4 Clark, Alex               16 SHARK                          2:40.43  
  5 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     2:43.05  
  6 Murphy, Kell              16 SHARK                          2:58.13  
 
Event 2  Boys 17 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Oisin              17 LASER                          2:32.39  
  2 Breheny, Kieran           17 C FIN                          2:35.70  
  3 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     2:51.87  
 
Event 3  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Jane             12 SLIGO                          1:34.51  
  2 Niznik, Amelia            12 LONG-VD                        1:35.11  
  3 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:41.66  
  4 Duffy, Denise             12 LONG-VD                        1:42.25  
 
Event 3  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:21.05  
  2 Pilcher, Millie           14 CLM                            1:22.66  
  3 Dirrane, Aoife            14 LASER                          1:24.35  
  4 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     1:25.10  
  5 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:26.28  
  6 Fabian, Reka              13 LASER                          1:26.68  
  7 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:29.96  
  8 Deely, Ava                13 LONG-VD                        1:41.04  
 
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Tara               16 SLIGO                          1:15.37  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:18.53  
 
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Freya             17 SHARK                          1:15.57  
  2 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          1:17.47  
 
Event 4  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                            1:23.55  
  2 Lanigan, Conor            11 Trident                        1:28.05  
  3 Rynn, Eoghan              11 Trident                        1:36.56  
  4 Mc Weeney, Senan          10 LONG-VD                        1:42.95  
 
Event 4  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:12.98  
  2 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:18.05  
  3 Carney, Colm              14 CBAR                           1:18.41  
  4 Woolley, James            14 CLM                            1:23.15  
  5 Platt, Arann              13 SLIGO                          1:30.32  
  6 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                        1:34.20  
 
Event 4  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ryan, Seadhna             16 LONG-VD                        1:09.80  
  2 Blanchard, Fergal         15 LASER                          1:12.02  
  3 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:26.16  
 
Event 4  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Cian             19 CLM                            1:04.67  
  2 Hornet, Ryan              17 SHARK                          1:08.90  
  3 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:09.35  
  4 Breheny, Kieran           17 C FIN                          1:15.93  
 
Event 5  Girls 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        3:07.27  
  2 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 3:13.58  
  3 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 3:17.77  
  4 Manning, Katie            12 LONG-VD                        3:26.81  
  5 Rather, Kassie            12 GAL                            3:27.22  
  6 Connell, Leah             11 Ath                            3:27.62  
  7 Flemming, Laura           12 B DOL                          3:46.25  
  8 Joyce, Isabel             11 SHARK                          3:54.88  
  9 Brordman, Sadie           11 LONG-VD                        3:59.25  
 
Event 5  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                        3:14.40  
  2 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          3:23.55  
  3 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        3:27.60  
  4 Murphy, Aylah             14 SHARK                          3:30.07  
  5 O'Connor, Rachel          13 Trident                        3:35.93  
 
Event 5  Girls 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          2:51.39  
  2 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          2:55.39  
  3 Crisan, Paula             15 LASER                          2:56.90  
  4 Finnerty, Lára            16 CLM                            3:11.56  
  5 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                 3:13.30  
  6 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        3:13.41  
  7 Daly, Kelsey              16 Ath                            3:19.34  
  8 Owens, Oonagh             16 LASER                          3:23.65  
  9 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          3:35.63  
 
Event 5  Girls 17 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                 2:55.07  
 
Event 6  Boys 12 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                            3:17.52  
  2 O'Neill, Sean             11 Ath                            3:30.80  
 
Event 6  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore-Keane, Ross         14 Ath                            2:57.39  
  2 Langton, Killian          13 SLIGO                          3:03.12  
  3 Todd, Nathan              14 LASER                          3:03.49  
  4 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     3:14.84  
  5 Clifford, Eimhin          13 C FIN                          3:29.69  
  6 Kelly, Alex               13 SHARK                          3:31.37  
  7 Finnerty, Cathal          14 CLM                            3:35.57  
 -- Staunton, Peter           13 CLM                                 DQ  
 
Event 6  Boys 15-16 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                        2:54.87  
  2 Clark, Alex               16 SHARK                          2:55.77  
  3 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        3:00.37  
  4 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          3:06.11  
  5 Clarke, Liam              16 LASER                          3:15.64  
  6 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     3:17.07  
 
Event 7  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        1:20.82  
  2 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        1:22.81  
  3 Bradley, Jane             12 SLIGO                          1:25.50  
  4 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                 1:26.04  
  5 Manning, Katie            12 LONG-VD                        1:27.70  
  6 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                        1:29.06  
  7 Higgins, Cara             12 CLM                            1:29.81  
  8 Giedraityte, Marijia      12 GAL                            1:30.06  
  9 Barry, Keri               12 LONG-VD                        1:30.45  
 10 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                 1:30.57  
 11 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:31.34  
 12 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 1:31.53  
 13 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     1:31.79  
 14 Horkan, Róisín            11 CLM                            1:32.50  
 15 Coleman, Sasha            10 Ath                            1:32.84  
 16 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:33.37  
 17 Flanagan, Keela           11 Ath                            1:34.57  
 18 Deely, Layla              11 LONG-VD                        1:41.66  
 -- Walshe, Caoimhe           10 B DOL                               DQ  
 -- Melody, Deirbhile         12 GAL                                 DQ  
 
Event 7  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                          1:20.55  
  2 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           1:21.30  
  3 Henehan, Sophie           14 CBAR                           1:21.84  
  4 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                            1:22.49  
  5 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          1:22.52  
  6 O Rourke, Grainne         14 Tuam Swim Team                 1:23.49  
  7 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                            1:24.32  
  8 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:25.58  
  9 O'Leary, Eimear           13 GAL                            1:25.81  
 10 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:25.82  
 11 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     1:26.20  
 12 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        1:27.89  
 13 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:28.74  
 14 Mitchell, Aoibhe          13 Tuam Swim Team                 1:35.99  
 
Event 7  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     1:10.76  
  2 Walsh, Tara               16 SLIGO                          1:14.10  
  2 Condron, Sarah            15 Ath                            1:14.10  
  4 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:17.45  
  5 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        1:18.36  
  6 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:19.37  
  7 Ward, Aileen              15 Ath                            1:20.06  
  8 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:20.59  
  9 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        1:20.81  
 10 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:23.56  
 11 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:25.15  
 12 Harte, Katie              15 CLM                            1:25.88  
 
Event 7  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          1:16.39  
  2 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          1:27.61  
 
Event 8  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:21.63  
  2 Hogan, Cian               12 SHARK                          1:22.52  
  3 Semikin, Makar            12 Ath                            1:22.86  
  4 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                 1:24.00  
  5 Woolley, Luke             12 CLM                            1:25.03  
  6 Swaris, Dylan             12 LONG-VD                        1:27.34  
  7 Rynn, Eoghan              11 Trident                        1:27.88  
  8 O'Neill, Sean             11 Ath                            1:28.06  
  9 Gibbs, John               12 GAL                            1:28.25  
 10 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     1:33.67  
 11 Ryan, Mathew              12 B DOL                          1:33.90  
 12 Mc Weeney, Senan          10 LONG-VD                        1:38.76  
 
Event 8  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:20.11  
  2 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        1:22.84  
  3 Lennon, David             13 SHARK                          1:23.71  
  4 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                     1:24.73  
  5 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     1:25.34  
  6 Lynam, Aindriu            13 Ath                            1:26.94  
  7 Platt, Arann              13 SLIGO                          1:27.08  
  8 Staunton, Peter           13 CLM                            1:29.07  
  9 Flemming, Shane           13 B DOL                          1:33.27  
 
Event 8  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                     1:06.53  
  2 Keaney, Oisin             15 LONG-VD                        1:12.18  
  3 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                          1:13.00  
  4 Clark, Alex               16 SHARK                          1:15.54  
  5 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:17.74  
  6 Balaskie, James           15 CBAR                           1:18.23  
  7 Clarke, Liam              16 LASER                          1:20.23  
  8 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:23.03  
 
Event 8  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Cian             19 CLM                            1:08.89  
  2 Hornet, Ryan              17 SHARK                          1:12.24  
  3 Carey, Oisin              17 LASER                          1:16.46  
 
Event 9  Girls 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                            2:37.23  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        2:38.10  
  3 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 2:40.60  
  4 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        2:42.12  
  5 Rather, Kassie            12 GAL                            2:43.25  
  6 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        2:44.58  
  7 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           2:47.12  
  8 Moran, Lorraine           11 Ath                            2:47.95  
  9 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                 2:51.54  
 10 Connell, Leah             11 Ath                            2:51.87  
 11 Flanagan, Keela           11 Ath                            2:52.80  
 12 Melody, Deirbhile         12 GAL                            2:53.35  
 13 Duffy, Denise             12 LONG-VD                        2:57.50  
 
Event 9  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          2:30.77  
  2 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            2:33.25  
  3 Mc Donagh, Kristina       13 Bluefin SC                     2:35.86  
  4 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     2:37.26  
  5 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           2:37.50  
  6 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     2:38.95  
  7 Henehan, Sophie           14 CBAR                           2:48.97  
  8 Deely, Lauren             13 CBAR                           2:49.28  
 
Event 9  Girls 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     2:21.47  
  2 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     2:21.63  
  3 Condron, Sarah            15 Ath                            2:23.03  
  4 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          2:25.17  
  5 O'Neill, Aishling         16 LASER                          2:33.91  
  6 Daly, Kelsey              16 Ath                            2:35.26  
  7 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                        2:35.93  
  8 Crisan, Paula             15 LASER                          2:36.33  
  9 Finnerty, Lára            16 CLM                            2:36.96  
 
Event 9  Girls 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Freya             17 SHARK                          2:26.66  
  2 Flanagan, Orla            18 CLM                            2:26.67  
  3 Deely, Megan              17 CBAR                           2:26.71  
 
Event 10  Boys 12 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 2:32.10  
  2 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        2:34.37  
  3 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            2:36.67  
  4 O'Rourke, Tom             11 Ath                            2:40.09  
 
Event 10  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Semikin, Nikita           14 Ath                            2:18.60  
  2 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        2:20.81  
  3 Mitchell, Martin          13 GAL                            2:24.40  
  4 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 2:25.79  
  5 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 2:26.41  
  6 Moore-Keane, Ross         14 Ath                            2:28.49  
  7 Treanor, Eoin             13 CLM                            2:30.24  
  8 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        2:30.94  
  9 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                        2:34.09  
 10 Rockett, Mark             13 Ath                            2:35.61  
 11 Kelly, Alex               13 SHARK                          2:36.50  
 12 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        2:36.63  
 13 Meegan, Zach              13 Ath                            2:40.06  
 
Event 10  Boys 15-16 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blanchard, Fergal         15 LASER                          2:17.77  
  2 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        2:18.02  
  3 Heaney, Mike              15 CLM                            2:26.17  
  4 Ryan, Duileach            15 LONG-VD                        2:26.24  
  5 Murphy, Kell              16 SHARK                          2:45.03  
 
Event 10  Boys 17 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hornet, Ryan              17 SHARK                          2:12.87  
  2 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     2:37.04  
 
Event 11  Mixed 14 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                2:18.34  
  2 Long-VD  'B'                                                2:20.53  
  3 Laser S.C.  'A'                                             2:22.54  
  4 Long-VD  'A'                                                2:28.53  
  5 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:28.98  
  6 Sligo S C  'A'                                              2:29.32  
     1) Bradley, Jane W12               2) O'Sullivan, Cliodhna W14       
     3) Langton, Killian M13            4) Platt, Arann M13               
  7 Claremorris SC  'A'                                         2:41.49  
  8 Bluefin Swimming Club  'B'                                  2:50.70  
 -- Galway Swim Team  'A'                                            DQ  
 
Event 12  Mixed 15 & Over 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Long-VD  'B'                                                2:08.66  
  2 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:08.77  
  3 Long-VD  'A'                                                2:12.69  
  4 Claremorris SC  'A'                                         2:17.67  
  5 Laser S.C.  'A'                                             2:18.96  
 
Event 13  Boys 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                            1:20.08  
  2 O'Rourke, Tom             11 Ath                            1:29.85  
  3 Shortt, John              11 Bluefin SC                     1:30.02  
  4 Moro, Fredrik             11 Ath                            1:32.70  
  5 Gibbs, John               12 GAL                            1:33.17  
  6 Rynn, Eoghan              11 Trident                        1:33.29  
  7 Rolston, Edwin            11 Ballina SC                     1:42.45  
 
Event 13  Boys 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              14 LASER                          1:12.63  
  2 Carney, Colm              14 CBAR                           1:14.99  
  3 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:16.31  
  4 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:17.79  
  5 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        1:17.95  
  6 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                          1:20.99  
  7 Fee, Brogan               13 C FIN                          1:22.20  
  8 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:22.66  
  9 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                        1:27.07  
 10 Platt, Arann              13 SLIGO                          1:28.94  
 11 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:29.44  
 12 Clifford, Eimhin          13 C FIN                          1:35.25  
 
Event 13  Boys 15-16 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Oisin             15 LONG-VD                        1:09.72  
  2 Blanchard, Fergal         15 LASER                          1:10.02  
  3 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                          1:10.39  
 
Event 13  Boys 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Oisin              17 LASER                          1:09.86  
  2 Breheny, Kieran           17 C FIN                          1:10.51  
 
Event 14  Girls 12 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        1:23.26  
  2 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                 1:23.64  
  3 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        1:25.40  
  4 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:31.34  
  5 Coleman, Sasha            10 Ath                            1:33.46  
  6 Bradley, Jane             12 SLIGO                          1:34.57  
  7 Giedraityte, Marijia      12 GAL                            1:35.10  
  8 Horkan, Róisín            11 CLM                            1:35.28  
  9 Coffey, Disa              12 Tuam Swim Team                 1:40.38  
 10 Deely, Layla              11 LONG-VD                        1:40.83  
 11 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:43.00  
 -- Brordman, Sadie           11 LONG-VD                             DQ  
 
Event 14  Girls 13-14 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          1:17.79  
  2 Dirrane, Aoife            14 LASER                          1:19.57  
  3 Fabian, Reka              13 LASER                          1:22.99  
  4 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:24.64  
  5 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            1:25.32  
  6 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          1:26.67  
  7 Deely, Ava                13 LONG-VD                        1:29.82  
 
Event 14  Girls 15-16 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          1:09.12  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:12.14  
  3 Condron, Sarah            15 Ath                            1:13.99  
  4 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     1:14.90  
  5 Walsh, Tara               16 SLIGO                          1:16.18  
  6 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        1:17.00  
  7 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     1:17.17  
  8 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:18.04  
  9 Fee, Laoise               15 C FIN                          1:18.09  
 10 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                 1:23.61  
 
Event 14  Girls 17 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              17 CLM                            1:12.67  
  2 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          1:15.87  
  3 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          1:26.49  
 
Event 15  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Treanor, Eoin             13 CLM                            3:05.67  
 
Event 15  Boys 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        2:33.68  
 
Event 15  Boys 17 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Cian             19 CLM                            2:47.64  
 
Event 16  Girls 15-16 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          2:41.37  
 
Event 17  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Jack             12 CLM                            1:32.54  
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 1:36.79  
  3 Swaris, Dylan             12 LONG-VD                        1:37.73  
  4 Moro, Fredrik             11 Ath                            1:43.37  
 
Event 17  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore-Keane, Ross         14 Ath                            1:21.66  
  2 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:22.72  
  3 Todd, Nathan              14 LASER                          1:23.41  
  4 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:26.04  
  5 Fee, Brogan               13 C FIN                          1:30.93  
  6 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        1:32.81  
  7 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     1:35.08  
  8 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                          1:35.22  
  9 Rusk, Darragh             13 Ath                            1:35.60  
 10 Blanchard, Ruairi         14 LASER                          1:36.67  
 11 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                     1:36.78  
 12 Patten, John              13 GAL                            1:38.00  
 13 Staunton, Peter           13 CLM                            1:38.56  
 14 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:39.05  
 15 Finnerty, Cathal          14 CLM                            1:40.08  
 16 Clifford, Eimhin          13 C FIN                          1:45.05  
 17 Flemming, Shane           13 B DOL                          1:45.79  
 
Event 17  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                          1:20.24  
  2 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:26.20  
  3 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                 1:30.16  
  4 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:31.40  
  5 Clarke, Liam              16 LASER                          1:31.77  
 
Event 17  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:13.32  
  2 Breslin, Cian             19 CLM                            1:17.33  
  3 O'Donovan, Niall          17 SLIGO                          1:24.97  
  4 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:26.02  
 
Event 18  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                            1:34.21  
  2 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        1:35.49  
  3 Rather, Kassie            12 GAL                            1:39.82  
  4 Barry, Keri               12 LONG-VD                        1:40.46  
  5 Coleman, Sasha            10 Ath                            1:42.47  
  6 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:42.65  
  7 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        1:43.92  
  8 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:44.00  
  9 Flemming, Laura           12 B DOL                          1:44.32  
 10 Reilly, Ursela            11 LONG-VD                        1:46.77  
 11 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:58.29  
 12 Brordman, Sadie           11 LONG-VD                        1:58.34  
 13 Deely, Layla              11 LONG-VD                        2:02.16  
 
Event 18  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                        1:30.60  
  2 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                          1:32.29  
  3 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:33.23  
  4 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        1:33.43  
  5 Cunningham, Alannah       14 SLIGO                          1:34.72  
  6 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     1:37.16  
  7 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          1:37.83  
  8 Fabian, Reka              13 LASER                          1:38.02  
  9 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                            1:41.84  
 10 Shaunnessy, Lara          13 CBAR                           1:42.47  
 11 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                            1:42.68  
 
Event 18  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Crisan, Paula             15 LASER                          1:21.76  
  2 Condron, Sarah            15 Ath                            1:23.40  
  3 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     1:24.97  
  4 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:29.83  
  5 Daly, Kelsey              16 Ath                            1:29.85  
  6 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                 1:30.59  
  7 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:30.86  
  8 Warde, Anna               15 CLM                            1:32.41  
  9 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:35.09  
 10 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:42.08  
 
Event 18  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                 1:21.51  
  2 Flanagan, Orla            18 CLM                            1:27.10  
  3 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                 1:27.53  
  4 Deely, Megan              17 CBAR                           1:28.75  
 
Event 19  Girls 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        2:53.95  
  2 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           2:59.28  
  3 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 3:00.36  
  4 Bradley, Jane             12 SLIGO                          3:02.93  
  5 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        3:04.51  
  6 Higgins, Cara             12 CLM                            3:08.81  
  7 Connell, Leah             11 Ath                            3:08.92  
  8 Moran, Lorraine           11 Ath                            3:09.32  
  9 Manning, Katie            12 LONG-VD                        3:10.49  
 10 Giedraityte, Marijia      12 GAL                            3:17.31  
 11 Walshe, Caoimhe           10 B DOL                          3:17.93  
 12 Flanagan, Keela           11 Ath                            3:25.71  
 
Event 19  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          2:35.62  
  2 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            2:50.19  
  3 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           2:52.00  
  4 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        2:53.82  
  5 Henehan, Sophie           14 CBAR                           2:56.59  
  6 Mc Donagh, Kristina       13 Bluefin SC                     2:56.67  
  7 O'Leary, Eimear           13 GAL                            3:00.38  
  8 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        3:01.00  
  9 Fabian, Reka              13 LASER                          3:02.28  
 10 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     3:03.16  
 11 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        3:06.80  
 12 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        3:10.16  
 
Event 19  Girls 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          2:41.87  
  2 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        2:47.56  
  3 O'Neill, Aishling         16 LASER                          2:51.88  
  4 Crisan, Paula             15 LASER                          2:55.91  
 
Event 20  Boys 12 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            2:52.87  
  2 Newell Kim, Mattie        12 Tuam Swim Team                 2:56.38  
  3 Hogan, Cian               12 SHARK                          3:01.26  
 -- Smyth, Paddy              11 SHARK                              DNF  
 
Event 20  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Semikin, Nikita           14 Ath                            2:33.90  
  2 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        2:53.90  
  3 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                        2:59.69  
  4 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                        3:02.30  
  5 Kelly, Alex               13 SHARK                          3:08.56  
 -- Flemming, Shane           13 B DOL                               DQ  
 
Event 20  Boys 15-16 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blanchard, Fergal         15 LASER                          2:35.60  
  2 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        2:38.65  
  3 Heaney, Mike              15 CLM                            2:45.15  
 
Event 21  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                            1:11.69  
  2 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        1:13.48  
  3 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           1:14.08  
  4 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                 1:14.48  
  5 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 1:14.54  
  6 Rather, Kassie            12 GAL                            1:15.29  
  7 Niznik, Amelia            12 LONG-VD                        1:15.73  
  8 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                 1:15.92  
  9 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 1:15.99  
 10 Moran, Lorraine           11 Ath                            1:16.72  
 11 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:17.57  
 12 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 1:17.74  
 13 Flanagan, Keela           11 Ath                            1:19.21  
 14 Bradley, Jane             12 SLIGO                          1:20.31  
 15 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     1:21.23  
 16 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                        1:21.40  
 17 Flemming, Laura           12 B DOL                          1:26.31  
 18 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:26.42  
 19 Walshe, Caoimhe           10 B DOL                          1:26.99  
 20 Deely, Layla              11 LONG-VD                        1:29.90  
 21 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:35.09  
 
Event 21  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pilcher, Millie           14 CLM                            1:09.27  
  2 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:09.54  
  3 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            1:10.78  
  4 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     1:11.01  
  5 Mc Donagh, Kristina       13 Bluefin SC                     1:11.24  
  6 O Rourke, Grainne         14 Tuam Swim Team                 1:12.60  
  7 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:12.63  
  8 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                          1:12.82  
  9 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        1:12.98  
 10 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                            1:13.36  
 11 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:13.88  
 12 Fitzpatrick, Eva          14 Ath                            1:13.93  
 13 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                        1:14.45  
 14 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:14.91  
 15 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:15.66  
 16 Henehan, Sophie           14 CBAR                           1:16.40  
 17 Deely, Ava                13 LONG-VD                        1:17.34  
 
Event 21  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                            59.27  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:01.36  
  3 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     1:02.91  
  4 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     1:04.81  
  5 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        1:07.09  
  6 Walsh, Tara               16 SLIGO                          1:07.10  
  7 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                        1:08.00  
  8 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:08.20  
  9 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:09.30  
 10 Finnerty, Lára            16 CLM                            1:09.52  
 11 Crisan, Paula             15 LASER                          1:09.60  
 12 Fee, Laoise               15 C FIN                          1:10.10  
 13 Daly, Kelsey              16 Ath                            1:10.27  
 14 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        1:10.47  
 15 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:10.48  
 16 Warde, Anna               15 CLM                            1:12.58  
 17 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                 1:14.24  
 18 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:18.19  
 
Event 21  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              17 CLM                            1:04.68  
  2 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          1:06.90  
  3 Flanagan, Orla            18 CLM                            1:07.31  
  4 Deely, Megan              17 CBAR                           1:09.89  
 
Event 22  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Rourke, Tom             11 Ath                            1:15.03  
  2 Semikin, Makar            12 Ath                            1:15.89  
  3 Swaris, Dylan             12 LONG-VD                        1:16.67  
  4 Smyth, Paddy              11 SHARK                          1:18.28  
  5 Shortt, John              11 Bluefin SC                     1:19.00  
  6 Ryan, Mathew              12 B DOL                          1:20.92  
  7 Rynn, Eoghan              11 Trident                        1:21.21  
  8 O'Neill, Sean             11 Ath                            1:21.28  
  9 Rolston, Edwin            11 Ballina SC                     1:21.41  
 10 Gibbs, John               12 GAL                            1:23.30  
 11 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     1:27.74  
 
Event 22  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:04.82  
  2 Semikin, Nikita           14 Ath                            1:05.52  
  3 Moore-Keane, Ross         14 Ath                            1:05.85  
  4 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        1:06.33  
  5 Harrington, Shane         14 Ath                            1:06.60  
  6 Mitchell, Martin          13 GAL                            1:06.79  
  7 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 1:07.13  
  8 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:08.76  
  9 Hanifa, Kaelan            14 C FIN                          1:08.86  
 10 Rockett, Mark             13 Ath                            1:09.21  
 11 Patten, John              13 GAL                            1:09.67  
 12 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        1:09.89  
 13 Rusk, Darragh             13 Ath                            1:10.47  
 14 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:10.80  
 15 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:11.83  
 16 Fee, Brogan               13 C FIN                          1:12.52  
 17 Lennon, David             13 SHARK                          1:13.16  
 18 Platt, Arann              13 SLIGO                          1:13.52  
 19 Lynam, Aindriu            13 Ath                            1:16.03  
 20 Staunton, Peter           13 CLM                            1:16.40  
 21 Clifford, Eimhin          13 C FIN                          1:21.39  
 
Event 22  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Partlan, Patrick       16 SLIGO                          1:00.80  
  2 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                        1:05.10  
  3 Balaskie, James           15 CBAR                           1:06.16  
  4 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:06.57  
  5 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:11.48  
  6 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:14.82  
  7 Clarke, Liam              16 LASER                          1:16.17  
 
Event 22  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hornet, Ryan              17 SHARK                            57.79  
  2 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                            59.70  
  3 Carey, Oisin              17 LASER                          1:00.49  
  4 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:07.00  
  5 O'Donovan, Niall          17 SLIGO                          1:08.33  
 
Event 23  Mixed 14 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Long-VD  'A'                                                2:04.76  
  2 Athlone  'A'                                                2:04.80  
  3 Galway Swim Team  'A'                                       2:06.57  
  4 Long-VD  'B'                                                2:11.32  
  5 Bluefin Swimming Club  'A'                                  2:11.88  
  6 Sligo S C  'A'                                              2:12.19  
     1) Langton, Killian M13            2) Bradley, Jane W12              
     3) O'Sullivan, Cliodhna W14        4) Platt, Arann M13               
  7 Bluefin Swimming Club  'B'                                  2:30.26  
 
Event 24  Mixed 15 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Long-VD  'A'                                                1:51.52  
  2 Bluefin Swimming Club  'A'                                  1:57.01  
  3 Claremorris SC  'A'                                         1:57.78