CRANNY GALA MAY 2018                       
                                                                        
 
Event 1  Girls 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                            5:28.26        
  2 Murphy, Gillian           12 GAL                            5:37.28        
  3 Davitt, Ciara             12 GAL                            5:38.01        
  4 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 5:48.21        
 
Event 1  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Rosie             13 GAL                            5:18.14        
  2 Sweeney, Aoife            14 GAL                            5:21.82        
  3 Waters, Katie             13 GAL                            5:23.22        
  4 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     5:26.95        
  5 O'Brien, Millie           14 Ath                            5:27.23        
  6 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           5:27.53        
  7 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          5:28.46        
  8 O'Leary, Eimear           13 GAL                            5:34.56        
  9 Vinod, Anouska            14 GAL                            5:50.01        
 
Event 1  Girls 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          5:10.23        
  2 Smialek, Olivia           15 Ath                            5:15.67        
  3 Conlon, Sarah             16 CBAR                           5:27.83        
  4 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                        5:29.85        
  5 Daly, Kelsey              16 Ath                            5:32.63        
 
Event 1  Girls 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Deely, Megan              17 CBAR                           5:05.47        
 
Event 2  Boys 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        1:14.16        
  2 Hynes, Mark               12 LASER                          1:18.83        
  3 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:20.51        
  4 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            1:21.65        
  5 Donnelly, Seanan          12 Strule Dolphins                1:22.20        
  6 Mc Donnell, Senan         12 GAL                            1:23.01        
  7 Semikin, Makar            12 Ath                            1:23.88        
  8 Kilroy, Ronan             12 ENNIS                          1:25.51        
  9 Hogan, Cian               12 SHARK                          1:25.91        
 10 Lavin, Michael            11 COM                            1:25.93        
 11 Tobin, Robert             12 COM                            1:26.01        
 12 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:27.10        
 13 Smyth, Paddy              11 SHARK                          1:28.07        
 14 O'Sullivan, John          11 GAL                            1:31.76        
 15 Boyle, Rory               11 SHARK                          1:35.53        
 -- Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                          DQ        
 
Event 2  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 1:13.01        
  2 Donohoe, Conor            13 CBAR                           1:13.21        
  3 Smith, Cian               14 Ath                            1:14.73        
  4 Kilkenny, Shaun           14 COM                            1:15.10        
  5 Mc Carthy, Fionn          14 SHARK                          1:15.66        
  6 Carney, Colm              14 CBAR                           1:17.35        
  7 Rockett, Mark             13 Ath                            1:18.56        
  8 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:18.84        
  9 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:21.30        
 10 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:23.19        
 11 Rusk, Darragh             13 Ath                            1:23.20        
 12 Lennon, David             13 SHARK                          1:23.85        
 13 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        1:24.87        
 14 Mathews, Jamie            13 LONG-VD                        1:25.63        
 15 Lynam, Aindriu            13 Ath                            1:27.42        
 16 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:41.35        
 
Event 2  Boys 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 1:03.91        
  2 Lally, Rory               15 GAL                            1:07.60        
  3 Naughton, Ben             15 GAL                            1:08.07        
  4 Donovan, Shane            15 Ath                            1:10.06        
  5 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:11.01        
  6 Clark, Alex               16 SHARK                          1:14.80        
  7 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:16.56        
  8 Heaney, Mike              15 CLM                            1:17.51        
  9 Hunter, Adam              15 SLIGO                          1:19.05        
 10 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:19.64        
 11 Clarke, Liam              16 LASER                          1:21.74        
 12 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:25.76        
 13 Chizhevski, Vlad          15 GAL                            1:31.22        
 
Event 2  Boys 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             18 GAL                              59.10        
  2 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                 1:01.06        
  3 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:05.50        
 -- Welby, Evan               17 SHARK                               DQ        
 
Event 3  Girls 12 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Nicola           11 Ath                            1:21.62        
  2 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           1:22.25        
  3 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                 1:22.88        
  4 Rather, Kassie            12 GAL                            1:23.33        
  5 Murphy, Gillian           12 GAL                            1:23.69        
  6 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 1:23.74        
  7 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 1:24.21        
  8 Currie, Olivia            12 SHARK                          1:26.75        
  9 Powell, Ella              12 Ath                            1:27.03        
 10 Moran, Lorraine           11 Ath                            1:27.63        
 11 Manning, Katie            12 LONG-VD                        1:27.99        
 12 Whelan, Rachel            12 SHARK                          1:28.14        
 13 Connell, Leah             11 Ath                            1:28.16        
 14 Martin, Lucy              11 Ath                            1:28.48        
 15 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                        1:28.85        
 16 Mooney, Niamh             12 SHARK                          1:30.51        
 17 Higgins, Cara             12 CLM                            1:30.83        
 18 Giedraityte, Marijia      12 GAL                            1:31.84        
 19 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:32.69        
 20 Irwin, Leah               12 CBAR                           1:33.80        
 21 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:34.05        
 22 Rather, Zainab            11 GAL                            1:36.29        
 23 Hussey, Louisa            10 GAL                            1:37.77        
 24 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:40.92        
 25 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                        1:41.00        
 -- Melody, Deirbhile         12 GAL                                 DQ        
 
Event 3  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                            1:11.59        
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          1:12.50        
  3 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                          1:14.04        
  4 Davitt, Aoife             14 GAL                            1:15.62        
  5 Murphy, Emma              14 GAL                            1:16.22        
  6 Dirrane, Aoife            14 LASER                          1:17.11        
  7 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        1:18.45        
  8 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           1:18.62        
  9 Pliszka, Antonina         13 COM                            1:19.94        
 10 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:20.22        
 11 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            1:20.42        
 12 Mc Glinchey, Anna         14 Strule Dolphins                1:20.44        
 13 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                     1:20.87        
 14 Fabian, Reka              13 LASER                          1:21.11        
 15 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                           1:21.69        
 16 Burns, Anna               13 SHARK                          1:21.89        
 17 Henehan, Sophie           14 CBAR                           1:22.13        
 18 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          1:23.51        
 19 Killeen, Isabelle N       14 Ballina SC                     1:24.61        
 20 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:24.75        
 21 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:24.88        
 22 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:24.91        
 23 O'Brien, Millie           14 Ath                            1:24.97        
 24 Doorly, Rosie             13 GAL                            1:25.23        
 25 McNulty, Emma             14 Ballina SC                     1:25.26        
 26 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     1:26.43        
 27 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        1:26.50        
 28 Sweeney, Aoife            14 GAL                            1:27.49        
 29 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:28.07        
 30 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:28.82        
 31 Feeney, Ainne             14 LASER                          1:30.03        
 32 Vinod, Anouska            14 GAL                            1:30.45        
 
Event 3  Girls 15-16 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           16 GAL                            1:06.57        
  2 Leahy, Aoife              16 GAL                            1:07.48        
  3 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          1:08.88        
  4 Sharkey, Lauren           15 GAL                            1:09.56        
  5 Flaherty, Ellen           16 Ath                            1:09.90        
  6 Condron, Sarah            15 Ath                            1:12.87        
  7 McManus, Rebekah          16 LASER                          1:15.61        
  8 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:16.87        
  9 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          1:18.22        
 10 Smialek, Olivia           15 Ath                            1:18.52        
 11 Crisan, Paula             15 LASER                          1:19.02        
 12 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        1:19.56        
 13 Ward, Aileen              15 Ath                            1:19.94        
 14 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:20.62        
 15 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:20.74        
 16 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        1:21.89        
 17 Finnerty, Lára            16 CLM                            1:21.91        
 18 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                        1:24.31        
 19 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                     1:24.98        
 20 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:25.21        
 21 Hickey, Caoimhe           15 LASER                          1:25.69        
 22 Canavan, Moya             15 Ballina SC                     1:31.84        
 
Event 3  Girls 17 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Rachel            17 SLIGO                          1:13.98        
  2 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 1:19.20        
  3 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     1:23.46        
  4 Connaughton, Leah         17 Bluefin SC                     1:27.77        
 
Event 4  Boys 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                          37.23        
  2 Langan, Conor             11 TRID                             39.29        
  3 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                          41.95        
  4 Hogan, Cian               12 SHARK                            43.29        
  5 Hynes, Matthew            11 LASER                            43.58        
 
Event 4  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              14 LASER                            30.36        
  2 Harrington, Shane         14 Ath                              31.68        
  3 Carney, Colm              14 CBAR                             32.28        
  4 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                          32.92        
  5 Geng, Kaelan              13 GAL                              34.51        
  6 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                          35.04        
  7 Treanor, Eoin             13 CLM                              35.12        
  8 Smith, Eamon              14 LONG-VD                          35.59        
  9 Smith, Cian               14 Ath                              35.79        
 10 Hunter, Max               13 SLIGO                            35.96        
 11 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                          37.05        
 12 Carey, Simon              13 LASER                            44.27        
 -- Patten, John              13 GAL                                 DQ        
 
Event 4  Boys 15-16 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                   28.86        
  2 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          29.17        
  3 Naughton, Ben             15 GAL                              30.06        
  4 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                          30.46        
  5 Joyce, Niall              15 SHARK                            32.47        
  6 MC Glinchey, Alex         15 Strule Dolphins                  32.58        
  7 Hunter, Adam              15 SLIGO                            33.34        
  8 Murphy, Kell              16 SHARK                            35.74        
  9 Hynes, John               15 LASER                            36.69        
 10 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                       38.30        
 
Event 4  Boys 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             18 GAL                              26.68        
  2 Welby, Evan               17 SHARK                            29.37        
  3 Mc Namara, Michael        17 CLM                              29.72        
  4 Breheny, Kieran           17 C FIN                            29.93        
  5 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                            30.02        
  6 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                       31.48        
 
Event 5  Girls 12 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Currie, Olivia            12 SHARK                            38.52        
  2 Powell, Ella              12 Ath                              38.59        
  3 Rather, Kassie            12 GAL                              39.20        
  4 Murphy, Gillian           12 GAL                              41.11        
  5 Barry, Keri               12 LONG-VD                          44.08        
  6 Giedraityte, Marijia      12 GAL                              44.17        
  7 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                          44.42        
  8 Rather, Zainab            11 GAL                              45.06        
  9 Moran, Lorraine           11 Ath                              45.38        
 10 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                          45.43        
 11 Hussey, Louisa            10 GAL                              48.28        
 12 Joyce, Isabel             11 SHARK                            48.62        
 -- Davitt, Ciara             12 GAL                                 DQ        
 
Event 5  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                              31.85        
  2 Mc Glinchey, Anna         14 Strule Dolphins                  33.09        
  3 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                            34.21        
  4 Murphy, Emma              14 GAL                              35.30        
  5 Hughes, Emma              13 Ballina SC                       35.80        
  6 Kennedy, Niamh            13 LASER                            36.03        
  7 Davitt, Aoife             14 GAL                              36.75        
  8 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                       36.94        
  9 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                            37.40        
 10 Kenny, Bernadette         14 SHARK                            38.02        
 11 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                          38.53        
 12 Deely, Ava                13 LONG-VD                          39.02        
 13 Sweeney, Aoife            14 GAL                              39.86        
 14 Mulry, Ciara              13 SHARK                            41.28        
 15 Lally, Sophie             13 GAL                              42.49        
 16 McNulty, Emma             14 Ballina SC                       47.01        
 -- Waters, Katie             13 GAL                                 DQ        
 -- Killeen, Isabelle N       14 Ballina SC                          DQ        
 -- Imbusch, Erin             13 GAL                                 DQ        
 
Event 5  Girls 15-16 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                              30.74        
  2 Gibbs, Isabelle           16 GAL                              30.99        
  3 Leahy, Aoife              16 GAL                              31.00        
  4 Flaherty, Ellen           16 Ath                              31.04        
  5 Lyons, Maria              16 SLIGO                            32.17        
  6 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                            32.32        
  7 Sharkey, Lauren           15 GAL                              33.93        
  8 McManus, Rebekah          16 LASER                            34.03        
  9 Ward, Aileen              15 Ath                              36.75        
 10 O'Dea, Lucy               15 Bluefin SC                       38.71        
 11 Healy Price, Ailise       15 SHARK                            39.94        
 12 Canavan, Moya             15 Ballina SC                       40.07        
 13 Crisan, Paula             15 LASER                            40.43        
 
Event 5  Girls 17 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Keela            17 GAL                              31.66        
  2 O'Brien, Paola            19 GAL                              32.13        
  3 Martin, Rachel            17 SLIGO                            34.52        
  4 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                       40.73        
 
Event 6  Boys 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               12 LASER                          1:26.38        
  2 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:35.37        
  3 Lavin, Michael            11 COM                            1:36.36        
  4 O'Neill, Sean             11 Ath                            1:36.43        
  5 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                        1:38.82        
  6 Mc Donnell, Senan         12 GAL                            1:39.69        
  7 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            1:40.41        
  8 Mc Namara, Adam           11 CLM                            1:45.86        
 
Event 6  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian             14 SHARK                          1:17.75        
  2 Moore-Keane, Ross         14 Ath                            1:23.77        
  3 Reilly, Evan              14 CLM                            1:23.98        
  4 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:24.99        
  5 Geng, Kaelan              13 GAL                            1:25.45        
  6 Todd, Nathan              14 LASER                          1:26.00        
  7 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:26.21        
  8 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 1:26.27        
  9 Murphy, Adam              13 CBAR                           1:28.82        
 10 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        1:31.05        
 11 Fee, Brogan               13 C FIN                          1:31.72        
 12 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                        1:33.17        
 13 Boyle, Anthony            14 Bluefin SC                     1:34.92        
 14 Patten, John              13 GAL                            1:35.59        
 15 Lennon, David             13 SHARK                          1:36.62        
 16 Staunton, Peter           13 CLM                            1:37.75        
 17 Smith, Cian               14 Ath                            1:38.42        
 18 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        1:38.48        
 19 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:39.32        
 
Event 6  Boys 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Eidhne           16 GAL                            1:14.60        
  2 O'Connor, Milo            16 Ath                            1:14.93        
  3 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:18.99        
  4 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                 1:19.57        
  5 Naughton, Ben             15 GAL                            1:19.69        
  6 Clark, Alex               16 SHARK                          1:20.29        
  7 Lally, Rory               15 GAL                            1:21.97        
  8 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:22.55        
  9 Donovan, Shane            15 Ath                            1:23.70        
 10 Joyce, Niall              15 SHARK                          1:25.37        
 11 Mc Clean, Tiernan         15 Strule Dolphins                1:25.92        
 12 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          1:26.29        
 13 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:26.77        
 14 Begley, Lukas             15 Tuam Swim Team                 1:27.17        
 15 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:28.39        
 16 Clarke, Liam              16 LASER                          1:29.65        
 17 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                     1:34.83        
 18 Hynes, John               15 LASER                          1:37.47        
 19 Chizhevski, Vlad          15 GAL                            1:53.72        
 
Event 6  Boys 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                 1:09.94        
  2 Doorly, Joseph            18 GAL                            1:11.18        
  3 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:12.90        
  4 Clarke, Billy             17 SHARK                          1:15.58        
  5 Carey, Oisin              17 LASER                          1:16.28        
 -- Breheny, Kieran           17 C FIN                               DQ        
 
Event 7  Girls 12 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        1:27.10        
  2 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 1:30.11        
  3 Martin, Lucy              11 Ath                            1:33.98        
  4 Manning, Katie            12 LONG-VD                        1:35.12        
  5 Connell, Leah             11 Ath                            1:36.81        
  6 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 1:38.41        
  7 Whelan, Rachel            12 SHARK                          1:42.19        
  8 Rather, Kassie            12 GAL                            1:42.31        
  9 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:43.72        
 10 Barry, Keri               12 LONG-VD                        1:44.20        
 11 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:46.59        
 12 Mooney, Niamh             12 SHARK                          1:47.13        
 13 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:48.20        
 14 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:54.32        
 15 Rather, Zainab            11 GAL                            1:58.89        
 16 Hussey, Louisa            10 GAL                            2:03.41        
 
Event 7  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                            1:18.24        
  2 Murphy, Emma              14 GAL                            1:22.70        
  3 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                          1:25.87        
  4 Davitt, Aoife             14 GAL                            1:29.31        
  5 Pilcher, Millie           14 CLM                            1:29.97        
  6 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           1:32.39        
  7 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:32.70        
  8 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:34.11        
  9 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                     1:34.42        
 10 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     1:36.70        
 11 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        1:38.04        
 12 Kennedy, Niamh            13 LASER                          1:38.49        
 13 Doorly, Rosie             13 GAL                            1:38.67        
 14 Pliszka, Antonina         13 COM                            1:39.70        
 15 Fabian, Reka              13 LASER                          1:40.08        
 16 Healy, Rachel             13 CBAR                           1:40.33        
 17 Lally, Sophie             13 GAL                            1:40.87        
 18 Vinod, Anouska            14 GAL                            1:41.67        
 19 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        1:42.09        
 20 Burns, Anna               13 SHARK                          1:42.46        
 21 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:42.70        
 22 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:44.64        
 23 Owens, Ailbhe             13 LASER                          1:49.90        
 24 Imbusch, Erin             13 GAL                            1:50.58        
 
Event 7  Girls 15-16 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:20.35        
  2 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          1:21.10        
  3 Condron, Sarah            15 Ath                            1:21.16        
  4 Brennan, Judy             15 Ath                            1:21.89        
  5 Crisan, Paula             15 LASER                          1:21.90        
  6 Gibbs, Isabelle           16 GAL                            1:23.19        
  7 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:27.89        
  8 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                 1:27.94        
  9 Sharkey, Lauren           15 GAL                            1:28.84        
 10 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:29.03        
 11 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                        1:29.72        
 12 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                     1:30.26        
 13 Daly, Kelsey              16 Ath                            1:30.36        
 14 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                        1:31.04        
 15 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:31.19        
 16 Warde, Anna               15 CLM                            1:31.95        
 17 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          1:32.45        
 18 Gallagher, Mairead        15 CBAR                           1:35.94        
 19 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          1:36.59        
 20 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:43.25        
 
Event 7  Girls 17 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    17 GAL                            1:18.16        
  2 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                 1:26.56        
  3 Mulhall, Keela            17 GAL                            1:29.44        
  4 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 1:29.86        
  5 Deely, Megan              17 CBAR                           1:29.88        
  6 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     1:34.70        
  7 Connaughton, Leah         17 Bluefin SC                     1:35.76        
 
Event 8  Boys 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                          30.59        
  2 Donnelly, Seanan          12 Strule Dolphins                  31.96        
  3 Hynes, Mark               12 LASER                            32.22        
  4 Kilroy, Ronan             12 ENNIS                            34.14        
  5 Langan, Conor             11 TRID                             35.14        
  6 Lavin, Michael            11 COM                              36.10        
  7 Hart, Eoghan              12 GAL                              36.26        
  8 Smyth, Paddy              11 SHARK                            36.49        
  9 Hynes, Matthew            11 LASER                            40.21        
 
Event 8  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carney, Colm              14 CBAR                             27.28        
  2 Mc Glue, Cian             14 SHARK                            27.73        
  3 Todd, Nathan              14 LASER                            28.68        
  4 Kilkenny, Shaun           14 COM                              29.26        
  5 Murphy, Adam              13 CBAR                             29.48        
  6 Smith, Cian               14 Ath                              30.06        
  7 Harrington, Shane         14 Ath                              30.32        
  8 Reilly, Evan              14 CLM                              30.74        
  9 Rockett, Mark             13 Ath                              31.05        
 10 Donohoe, Conor            13 CBAR                             31.51        
 11 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                   31.52        
 12 Treanor, Eoin             13 CLM                              31.62        
 13 Rusk, Darragh             13 Ath                              31.98        
 14 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                          32.41        
 14 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                          32.41        
 16 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                          32.48        
 17 Langton, Killian          13 SLIGO                            32.76        
 18 Fee, Brogan               13 C FIN                            33.29        
 19 Carey, Simon              13 LASER                            34.86        
 -- Mc Carthy, Fionn          14 SHARK                               DQ        
 
Event 8  Boys 15-16 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          25.97        
  2 Kennedy, Eidhne           16 GAL                              26.52        
  3 Naughton, Ben             15 GAL                              27.75        
  4 O'Connor, Milo            16 Ath                              27.83        
  5 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                          27.85        
  6 Donovan, Shane            15 Ath                              28.54        
  7 Mc Clean, Tiernan         15 Strule Dolphins                  29.01        
  8 Clark, Alex               16 SHARK                            29.44        
  9 MC Glinchey, Alex         15 Strule Dolphins                  29.54        
 10 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                   29.60        
 11 Hunter, Adam              15 SLIGO                            30.35        
 12 Heaney, Mike              15 CLM                              31.41        
 13 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                       31.42        
 14 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                       31.57        
 15 Murphy, Kell              16 SHARK                            32.86        
 16 Clarke, Liam              16 LASER                            33.75        
 17 Hynes, John               15 LASER                            33.81        
 18 Chizhevski, Vlad          15 GAL                              37.81        
 
Event 8  Boys 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             18 Ath                              24.33        
  2 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                   25.22        
  3 Burke, Ciaran             18 GAL                              25.24        
  4 Doorly, Joseph            18 GAL                              25.83        
  5 Breslin, Cian             19 CLM                              26.43        
  6 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                            27.02        
  7 Welby, Evan               17 SHARK                            27.07        
  8 Carey, Oisin              17 LASER                            28.06        
 
Event 9  Girls 12 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Davitt, Ciara             12 GAL                              33.56        
  2 Murphy, Gillian           12 GAL                              33.92        
  3 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                          34.13        
  4 Irwin, Leah               12 CBAR                             34.49        
  5 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                   34.51        
  6 Rather, Kassie            12 GAL                              34.67        
  7 Moran, Lorraine           11 Ath                              34.81        
  8 Martin, Lucy              11 Ath                              35.30        
  9 Brennan, Nicola           11 Ath                              35.45        
 10 Manning, Katie            12 LONG-VD                          35.80        
 11 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                          36.21        
 12 Melody, Deirbhile         12 GAL                              36.35        
 13 Joyce, Emelia             11 SHARK                            36.52        
 14 Giedraityte, Marijia      12 GAL                              36.96        
 15 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                          37.67        
 16 Rather, Zainab            11 GAL                              39.56        
 17 Joyce, Isabel             11 SHARK                            39.93        
 
Event 9  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                              29.41        
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                            30.37        
  3 Dirrane, Aoife            14 LASER                            30.90        
  4 Mc Glinchey, Anna         14 Strule Dolphins                  30.98        
  5 Liptrot, Rebekah          14 SHARK                            31.02        
  6 Kenny, Bernadette         14 SHARK                            31.43        
  7 Murphy, Emma              14 GAL                              31.60        
  8 Pilcher, Millie           14 CLM                              31.69        
  9 Davitt, Aoife             14 GAL                              32.07        
 10 Fabian, Reka              13 LASER                            32.63        
 11 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                              32.67        
 11 Byrne, Ella               14 LONG-VD                          32.67        
 13 Stapleton, Aisling        14 CBAR                             32.79        
 14 MC Hale, Zoe              14 CBAR                             32.81        
 15 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                          33.28        
 16 Sweeney, Aoife            14 GAL                              33.35        
 17 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                          34.07        
 18 Hughes, Emma              13 Ballina SC                       34.10        
 19 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                            34.37        
 20 Deely, Lauren             13 CBAR                             34.81        
 21 Killeen, Isabelle N       14 Ballina SC                       35.64        
 22 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                          35.82        
 23 Burns, Anna               13 SHARK                            35.94        
 24 McNulty, Emma             14 Ballina SC                       37.34        
 25 Imbusch, Erin             13 GAL                              37.74        
 -- Deely, Ava                13 LONG-VD                             DQ        
 
Event 9  Girls 15-16 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           16 Ath                              27.67        
  2 Gibbs, Isabelle           16 GAL                              27.97        
  3 Leahy, Aoife              16 GAL                              28.18        
  4 Farrell, Danielle         15 SLIGO                            28.47        
  5 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                          28.96        
  6 Brennan, Judy             15 Ath                              29.64        
  7 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                              29.83        
  8 Condron, Sarah            15 Ath                              30.11        
  9 Conlon, Sarah             16 CBAR                             31.26        
 10 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                            31.41        
 11 Lyons, Maria              16 SLIGO                            31.52        
 12 McManus, Rebekah          16 LASER                            31.84        
 13 Ward, Aileen              15 Ath                              31.94        
 14 Finnerty, Lára            16 CLM                              32.03        
 15 Owens, Oonagh             16 LASER                            32.15        
 16 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                          32.26        
 16 O'Neill, Aishling         16 LASER                            32.26        
 18 Warde, Anna               15 CLM                              32.40        
 19 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                   32.68        
 20 Healy Price, Ailise       15 SHARK                            35.30        
 21 Hickey, Caoimhe           15 LASER                            35.35        
 22 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                          35.75        
 23 O'Dea, Lucy               15 Bluefin SC                       35.77        
 24 Canavan, Moya             15 Ballina SC                       36.00        
 
Event 9  Girls 17 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Loughlin, Stephanie    17 GAL                              28.09        
  2 Mulhall, Keela            17 GAL                              28.80        
  3 O'Brien, Paola            19 GAL                              30.32        
  4 Condron, Katie            17 Ath                              30.82        
  5 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                   31.57        
  6 Deely, Megan              17 CBAR                             31.61        
  7 Martin, Rachel            17 SLIGO                            32.03        
  8 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                   32.32        
  9 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                       33.36        
 
Event 10  Boys 12 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            5:26.48        
  2 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 5:29.02        
  3 Kilcommons, Alan          12 COM                            5:31.85        
 
Event 10  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Cian               14 Ath                            4:57.23        
  2 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        5:02.60        
  3 Mc Carthy, Fionn          14 SHARK                          5:03.45        
  4 Mc Donnell, William       14 GAL                            5:06.96        
  5 Patten, John              13 GAL                            5:13.55        
  6 Harrington, Shane         14 Ath                            5:16.03        
  7 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        5:21.24        
  8 Meegan, Zach              13 Ath                            5:25.28        
  9 Rusk, Darragh             13 Ath                            5:33.15        
 10 Rockett, Mark             13 Ath                            5:41.83        
 
Event 10  Boys 15-16 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        4:53.23        
 
Event 10  Boys 17 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Carey, Oisin              17 LASER                          4:55.35        
 
Event 11  Girls 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Nicola           11 Ath                              39.41        
  2 Powell, Ella              12 Ath                              39.93        
  3 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                   40.14        
  4 Connell, Leah             11 Ath                              41.06        
  5 Moran, Lorraine           11 Ath                              41.08        
  6 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                   42.04        
  7 Melody, Deirbhile         12 GAL                              42.14        
  8 Giedraityte, Marijia      12 GAL                              42.54        
  9 Whelan, Rachel            12 SHARK                            42.78        
 10 Irwin, Leah               12 CBAR                             42.83        
 11 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                          43.58        
 12 Higgins, Cara             12 CLM                              43.84        
 
Event 11  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                       36.13        
  2 Mc Glinchey, Anna         14 Strule Dolphins                  36.69        
  3 Kennedy, Niamh            13 LASER                            37.50        
  3 MC Hale, Zoe              14 CBAR                             37.50        
  5 Kenny, Bernadette         14 SHARK                            37.91        
  6 McNulty, Emma             14 Ballina SC                       38.76        
  7 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                              38.87        
  8 Henehan, Sophie           14 CBAR                             39.37        
  9 Killeen, Isabelle N       14 Ballina SC                       39.52        
 10 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                              39.53        
 11 Burns, Anna               13 SHARK                            39.77        
 12 Doorly, Rosie             13 GAL                              40.93        
 13 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                          41.73        
 14 Sweeney, Aoife            14 GAL                              41.97        
 15 Vinod, Anouska            14 GAL                              43.68        
 
Event 11  Girls 15-16 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Isabelle           16 GAL                              31.08        
  2 Farrell, Danielle         15 SLIGO                            32.57        
  3 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                              34.06        
  4 Crisan, Paula             15 LASER                            36.71        
  5 Finnerty, Lára            16 CLM                              37.42        
  6 Owens, Oonagh             16 LASER                            37.59        
  7 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                          37.61        
  8 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                          38.43        
  9 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                            39.66        
 -- Conlon, Sarah             16 CBAR                                DQ        
 
Event 12  Boys 12 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                          34.27        
  2 Delaney, Jack             12 CLM                              35.90        
  3 Walsh, Barry              12 B DOL                            38.43        
  4 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                              39.37        
  5 Hogan, Cian               12 SHARK                            40.41        
  6 O'Sullivan, John          11 GAL                              41.84        
  7 Hart, Eoghan              12 GAL                              44.58        
  8 Boyle, Rory               11 SHARK                            46.47        
  9 Hynes, Matthew            11 LASER                            47.97        
 -- Tobin, Robert             12 COM                                 DQ        
 
Event 12  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Shane         14 Ath                              33.13        
  2 Todd, Nathan              14 LASER                            33.71        
  3 Kilkenny, Shaun           14 COM                              34.63        
  4 Geng, Kaelan              13 GAL                              34.69        
  5 Carney, Colm              14 CBAR                             34.90        
  6 Donohoe, Conor            13 CBAR                             35.76        
  7 Smith, Cian               14 Ath                              36.34        
  8 Rockett, Mark             13 Ath                              37.49        
  9 Meegan, Zach              13 Ath                              37.65        
 10 Murphy, Adam              13 CBAR                             38.88        
 11 Kelly, Alex               13 SHARK                            42.00        
 12 Carey, Simon              13 LASER                            45.34        
 
Event 12  Boys 15-16 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                   30.90        
  2 O'Sullivan, Tom           15 GAL                              31.93        
  3 Breslin, Ethan            16 CLM                              32.15        
  4 Lally, Rory               15 GAL                              32.16        
  5 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                          32.58        
  6 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          33.15        
  7 Donovan, Shane            15 Ath                              33.20        
  8 Heaney, Mike              15 CLM                              37.50        
  9 Hynes, John               15 LASER                            38.78        
 10 Clarke, Liam              16 LASER                            39.54        
 
Event 12  Boys 17 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             18 GAL                              27.88        
  2 Welby, Evan               17 SHARK                            31.49        
  3 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                       34.82        
 
Event 13  Girls 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rather, Kassie            12 GAL                            1:31.60        
 -- Davitt, Ciara             12 GAL                                 DQ        
 
Event 13  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                            1:10.34        
  2 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          1:18.66        
  3 Mc Glinchey, Anna         14 Strule Dolphins                1:18.78        
  4 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:20.97        
  5 Waters, Katie             13 GAL                            1:22.45        
  6 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:25.18        
  7 Pilcher, Millie           14 CLM                            1:25.33        
  8 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           1:25.43        
  9 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:25.84        
 10 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:28.86        
 11 Fabian, Reka              13 LASER                          1:29.38        
 12 Deely, Ava                13 LONG-VD                        1:32.21        
 13 Lally, Sophie             13 GAL                            1:32.94        
 14 Mulry, Ciara              13 SHARK                          1:35.95        
 15 Owens, Ailbhe             13 LASER                          1:50.83        
 
Event 13  Girls 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                            1:07.98        
  2 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:16.77        
  3 McManus, Rebekah          16 LASER                          1:18.87        
  4 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                     1:26.67        
  5 Healy Price, Ailise       15 SHARK                          1:35.01        
  6 Canavan, Moya             15 Ballina SC                     1:37.04        
 
Event 13  Girls 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola            19 GAL                            1:12.82        
  2 Mulhall, Keela            17 GAL                            1:13.63        
  3 Martin, Rachel            17 SLIGO                          1:16.79        
 
Event 14  Boys 12 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               12 LASER                          1:20.46        
  2 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:25.62        
  3 Kilroy, Ronan             12 ENNIS                          1:32.85        
  4 Langan, Conor             11 TRID                           1:33.43        
 
Event 14  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian             14 SHARK                          1:14.58        
  2 Carney, Colm              14 CBAR                           1:14.67        
  3 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:14.77        
  4 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 1:15.14        
  5 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:18.70        
  6 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:19.14        
  7 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:20.09        
  8 Patten, John              13 GAL                            1:25.20        
  9 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:30.66        
 10 Mathews, Jamie            13 LONG-VD                        1:34.43        
 
Event 14  Boys 15-16 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Tom           15 GAL                            1:03.42        
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 1:04.04        
  3 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                        1:09.04        
  4 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:09.41        
  5 O'Connor, Milo            16 Ath                            1:11.25        
  6 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:18.24        
  7 Hunter, Adam              15 SLIGO                          1:19.23        
  8 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:22.10        
 
Event 14  Boys 17 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burke, Ciaran             18 GAL                              59.04        
  2 Welby, Evan               17 SHARK                          1:08.25        
  3 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:16.27        
 -- Mc Namara, Michael        17 CLM                                 DQ        
 
Event 15  Girls 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                          41.53        
  2 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                   42.53        
  3 Powell, Ella              12 Ath                              42.55        
  4 Martin, Lucy              11 Ath                              43.32        
  5 Whelan, Rachel            12 SHARK                            47.77        
  6 Connell, Leah             11 Ath                              47.85        
  7 Giedraityte, Marijia      12 GAL                              49.44        
 
Event 15  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gibbs, Alison             14 GAL                              36.14        
  2 Dirrane, Aoife            14 LASER                            42.89        
  3 Stapleton, Aisling        14 CBAR                             43.36        
  4 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                              45.54        
  5 Kennedy, Niamh            13 LASER                            46.35        
  6 Healy, Rachel             13 CBAR                             47.91        
  7 Burns, Anna               13 SHARK                            48.69        
 -- Feeney, Ainne             14 LASER                               DQ        
 
Event 15  Girls 15-16 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                          36.92        
  2 Crisan, Paula             15 LASER                            38.33        
  3 Brennan, Judy             15 Ath                              38.46        
  4 Fee, Laoise               15 C FIN                            39.39        
  5 Finnerty, Lára            16 CLM                              39.40        
  6 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                          39.84        
  7 Ward, Aileen              15 Ath                              40.79        
  8 Mulhall, Ailbhe           15 GAL                              40.86        
  9 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                   40.93        
 10 O'Neill, Aishling         16 LASER                            41.05        
 11 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                          41.68        
 12 Conlon, Sarah             16 CBAR                             42.07        
 13 Cugalj, Teodora           15 SHARK                            42.53        
 14 Owens, Oonagh             16 LASER                            42.97        
 15 Gallagher, Mairead        15 CBAR                             44.86        
 16 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                            47.59        
 
Event 15  Girls 17 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                   39.88        
 
Event 16  Boys 12 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               12 LASER                            39.73        
  2 Delaney, Jack             12 CLM                              41.25        
  3 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                   44.64        
  4 O'Neill, Sean             11 Ath                              46.39        
  5 Mc Namara, Adam           11 CLM                              48.77        
  6 Hogan, Cian               12 SHARK                            48.95        
  7 Hart, Eoghan              12 GAL                              50.11        
  8 Hynes, Matthew            11 LASER                            53.78        
 
Event 16  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moore-Keane, Ross         14 Ath                              38.07        
  2 Langton, Killian          13 SLIGO                            39.53        
  3 Geng, Kaelan              13 GAL                              39.54        
  4 Carney, Colm              14 CBAR                             39.80        
  5 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                   39.89        
  6 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                          40.02        
  7 Smith, Cian               14 Ath                              43.30        
  8 Kelly, Alex               13 SHARK                            45.21        
  9 Staunton, Peter           13 CLM                              45.48        
 10 Carey, Simon              13 LASER                            49.31        
 
Event 16  Boys 15-16 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Eidhne           16 GAL                              33.96        
  2 O'Connor, Milo            16 Ath                              35.23        
  3 Mc Clean, Tiernan         15 Strule Dolphins                  37.15        
  4 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                          38.48        
  5 Donovan, Shane            15 Ath                              39.46        
  6 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                       39.52        
  7 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                       42.40        
  8 Clarke, Liam              16 LASER                            43.09        
  9 Hynes, John               15 LASER                            44.48        
 
Event 16  Boys 17 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             18 Ath                              31.51        
  2 Breheny, Kieran           17 C FIN                            33.10        
  3 Clarke, Billy             17 SHARK                            33.80        
  4 Welby, Evan               17 SHARK                            34.10        
  5 Breslin, Cian             19 CLM                              34.18        
  6 Mc Namara, Michael        17 CLM                              34.31        
  7 Carey, Oisin              17 LASER                            36.66        
 
Event 17  Girls 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 Ath                            1:12.87        
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        1:12.95        
  3 Davitt, Ciara             12 GAL                            1:13.09        
  4 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                 1:15.12        
  5 Rather, Kassie            12 GAL                            1:15.32        
  6 Irwin, Leah               12 CBAR                           1:16.11        
  7 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 1:17.71        
  8 Moran, Lorraine           11 Ath                            1:18.53        
  9 Martin, Lucy              11 Ath                            1:20.36        
 10 Melody, Deirbhile         12 GAL                            1:20.99        
 11 Brennan, Nicola           11 Ath                            1:22.40        
 12 Giedraityte, Marijia      12 GAL                            1:23.41        
 13 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                        1:27.95        
 
Event 17  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dirrane, Aoife            14 LASER                          1:07.94        
  2 O'Brien, Millie           14 Ath                            1:08.25        
  3 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          1:08.61        
  4 Mc Glinchey, Anna         14 Strule Dolphins                1:09.95        
  5 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:10.18        
  6 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            1:10.40        
  7 Waters, Katie             13 GAL                            1:11.27        
  8 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           1:11.56        
  9 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                           1:11.81        
 10 Kennedy, Niamh            13 LASER                          1:11.91        
 11 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          1:12.30        
 12 Doorly, Rosie             13 GAL                            1:12.42        
 13 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     1:12.67        
 14 Fitzpatrick, Cara         14 Ath                            1:13.02        
 15 Pliszka, Antonina         13 COM                            1:13.18        
 16 Sweeney, Aoife            14 GAL                            1:13.31        
 17 Fabian, Reka              13 LASER                          1:13.60        
 18 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           1:14.12        
 19 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:15.21        
 20 Henehan, Sophie           14 CBAR                           1:15.94        
 21 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:16.15        
 22 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:17.27        
 23 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:17.42        
 24 Deely, Ava                13 LONG-VD                        1:17.94        
 25 Burns, Anna               13 SHARK                          1:19.01        
 26 Lally, Sophie             13 GAL                            1:19.49        
 27 Killeen, Isabelle N       14 Ballina SC                     1:21.39        
 28 Owens, Ailbhe             13 LASER                          1:22.36        
 29 McNulty, Emma             14 Ballina SC                     1:24.55        
 30 Feeney, Ainne             14 LASER                          1:28.20        
 -- Pilcher, Millie           14 CLM                                 DQ        
 
Event 17  Girls 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          1:01.08        
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:02.53        
  3 Brennan, Judy             15 Ath                            1:05.30        
  4 Rallaigh, Rachel          16 LONG-VD                        1:07.37        
  5 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:07.73        
  6 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        1:07.84        
  7 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:08.82        
  8 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                        1:08.93        
  9 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:08.98        
 10 Smialek, Olivia           15 Ath                            1:09.02        
 11 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          1:09.27        
 12 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          1:10.01        
 13 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        1:10.64        
 14 Finnerty, Lára            16 CLM                            1:10.75        
 15 Crisan, Paula             15 LASER                          1:10.97        
 16 O Reilly, Cladagh         16 Tuam Swim Team                 1:11.58        
 17 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:13.56        
 18 Healy Price, Ailise       15 SHARK                          1:18.27        
 19 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:20.07        
 20 Hickey, Caoimhe           15 LASER                          1:22.08        
 21 Canavan, Moya             15 Ballina SC                     1:22.88        
 
Event 17  Girls 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Paola            19 GAL                            1:06.61        
  2 Martin, Rachel            17 SLIGO                          1:08.24        
  3 Deely, Megan              17 CBAR                           1:08.33        
  4 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 1:10.26        
  5 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                 1:10.32        
 
Event 18  Boys 12 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        1:07.50        
  2 Delaney, Jack             12 CLM                            1:10.13        
  3 Donnelly, Seanan          12 Strule Dolphins                1:10.94        
  4 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 1:11.27        
  5 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:11.37        
  6 Hynes, Mark               12 LASER                          1:11.69        
  7 Mc Donnell, Senan         12 GAL                            1:14.98        
  8 Semikin, Makar            12 Ath                            1:15.09        
  9 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:16.08        
 10 Kilroy, Ronan             12 ENNIS                          1:17.41        
 11 Hart, Eoghan              12 GAL                            1:23.01        
 
Event 18  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             14 Ath                              59.50        
  2 Mc Glue, Cian             14 SHARK                          1:01.78        
  3 Todd, Nathan              14 LASER                          1:02.44        
  4 Kilkenny, Shaun           14 COM                            1:03.25        
  5 Murphy, Adam              13 CBAR                           1:04.98        
  6 Mc Carthy, Fionn          14 SHARK                          1:06.70        
  7 Harrington, Shane         14 Ath                            1:07.20        
  8 Moore-Keane, Ross         14 Ath                            1:07.32        
  9 Smith, Cian               14 Ath                            1:07.79        
 10 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 1:08.98        
 11 Donohoe, Conor            13 CBAR                           1:09.09        
 12 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:09.20        
 13 Patten, John              13 GAL                            1:09.62        
 14 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:10.78        
 15 Rusk, Darragh             13 Ath                            1:10.98        
 16 Hunter, Max               13 SLIGO                          1:11.71        
 17 Rockett, Mark             13 Ath                            1:11.74        
 18 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:12.01        
 19 Meegan, Zach              13 Ath                            1:12.46        
 20 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                        1:12.61        
 21 Lennon, David             13 SHARK                          1:13.59        
 22 Mathews, Jamie            13 LONG-VD                        1:18.01        
 
Event 18  Boys 15-16 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Breslin, Ethan            16 CLM                              58.97        
  2 Kennedy, Eidhne           16 GAL                              59.47        
  3 O'Connor, Milo            16 Ath                              59.56        
  4 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          59.76        
  5 Lally, Rory               15 GAL                              59.77        
  6 O'Sullivan, Tom           15 GAL                            1:00.18        
  7 O'Donnell, Diarmuid       15 LONG-VD                        1:00.42        
  8 Donovan, Shane            15 Ath                            1:01.58        
  9 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:01.73        
 10 MC Glinchey, Alex         15 Strule Dolphins                1:04.15        
 11 Van DE Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:04.32        
 12 Mc Clean, Tiernan         15 Strule Dolphins                1:05.21        
 13 Collins, Rory             15 Bluefin SC                     1:07.24        
 14 Heaney, Mike              15 CLM                            1:09.26        
 15 Hunter, Adam              15 SLIGO                          1:09.87        
 16 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:09.98        
 17 Geraghty, Cormac          16 Ballina SC                     1:11.91        
 18 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:13.45        
 19 Hynes, John               15 LASER                          1:15.47        
 
Event 18  Boys 17 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             18 Ath                              54.22        
  2 Burke, Ciaran             18 GAL                              54.65        
  3 Welby, Evan               17 SHARK                            59.60        
  4 Mc Namara, Michael        17 CLM                            1:00.05        
  5 Carey, Oisin              17 LASER                          1:01.67        
  6 Clarke, Billy             17 SHARK                          1:02.19        
  7 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:06.59