CONNACHT MINOR SCHOOLS OCT 2018                               
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geraghty, Laura     11 Scoil Iognaid-CO               1:32.77 QT     
  3 O'Grady, Lily       11 BDARE                          1:35.75 QT     
  4 Murphy, Niamh       11 SCIDE                          1:37.65 QT     
  5 O'Donovan, Kate     11 URSU-CO                        1:53.53        
  6 Greene, Sinead      11 S                              1:56.23        
  7 Troy, Maeve         11 Scoil Iognaid-CO               2:00.67        
 -- Rather, Zainab      11 GS Mhic Amhlaigh-CO                 DQ        
 -- Jennings, Ruby      11 BARN-CO                             DQ        
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan       12 URSU-CO                        1:22.18 QT     
  2 Railton, Michelle   12 PCT-CO                         1:22.76 QT     
  2 Masterson, Clodagh  12 Melview NS-CO                  1:33.60 QT     
  3 Rather, Kassie      12 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:22.82 QT     
  4 Martin, Lucy        12 Moore-CO                       1:23.35 QT     
  5 Phelan, Ariane      12 STDOM                          1:30.80 QT     
  6 Reilly, Ursula      12 GOLE                           1:31.48 QT     
  7 Mc Nulty, Siomha    12 GSCLM-CO                       1:32.02 QT     
  8 Horkan, Rosin       12 MEEL-CO                        1:32.35 QT     
  9 Higgins, Cara       12 GSCLM-CO                       1:32.46 QT     
 10 Clarke, Amelia      12 AUGH-CO                        1:33.16 QT     
 11 Dolan, Sarah        12 CREAG-CO                       1:36.10 QT     
 12 Purtill, Aoife      12 TCLA-CO                        1:37.78 QT     
 13 Farrell, Izzy       12 STJAM-CO                       1:41.04        
 14 Bohan, Erin         12 Mohill  Leitri-CO              1:45.32        
 15 Hunter, Ellen       12 CARBU-CO                       1:48.54        
 16 Liptrot, Ruth       12 SCMMO-CO                       1:53.04        
 -- Fitzgerald, Aine    12 Breaffy-CO                          DQ        
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 MC Keon, Evan       11 CREAG-CO                       1:33.87 QT     
  2 Hanly, Diarmuid     11 GSL-CO                         1:49.27        
  3 Patten, Joseph      11 Scoil Iognaid-CO               1:50.84        
  4 Iakimov, Cyril      11 STPT-CO                        1:57.24        
 -- Duggan, Diarmuid    11 QUAY-CO                             DQ        
 -- Hart, Alban         11 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Michael      12 WHLD-CO                        1:25.16 QT     
  2 Shortt, John        12 GSDE-CO                        1:25.17 QT     
  3 Viglas, Martin      12 STCCM-CO                       1:27.38 QT     
  4 Moro, Fredrik       12 STOP-CO                        1:30.74        
  5 Gibbs, John         12 STPAS-CO                       1:31.65        
  6 Gilmartin, Darragh  12 GSLO-CO                        1:32.49        
  7 Watterson, Kieran   12 GSDE-CO                        1:32.78        
  8 Mc Grath, Cathal    12 Scoil Iognaid-CO               1:32.84        
  9 Keegan, Michael     12 STPAS-CO                       1:35.25        
 10 Rolston, Edwin      12 LEAF-CO                        1:36.47        
 11 MC Namara, Adam     12 GSCLM-CO                       1:38.90        
 12 Hearns, Luke        12 STPAS-CO                       1:42.36        
 13 Hopkings, Aaron     12 S                              1:45.72        
 14 Durkan, John        12 KINA-CO                        1:47.79        
 15 Byrne, Eanna        12 BOHO                           1:51.29        
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     11 Tarmon School-CO                 34.34 QT     
  2 Mc Elevey, Kate     11 St Angela's NS-CO                35.61 QT     
  3 Mc Keon, Ella M     11 ST BR-CO                         35.68 QT     
  4 Stuart-Trainor, Ka  11 Baylin  Athlone-CO               36.36 QT     
  5 Lulling, Alannah    11 SHRUL                            36.80 QT     
  5 Mulvey, Molly       11 STJC-CO                          36.80 QT     
  7 Rowan, Mia          11 STDOM                            36.84 QT     
  8 Ryan, Jane          11 BALMW-CO                         36.93 QT     
  9 Fielding, Siofra    11 QUAY-CO                          39.04        
 10 Rigney, Rachel      11 Scoil Iognaid-CO                 39.15        
 11 Rockett, Sarah      11 COOSA-CO                         40.12        
 12 Kelly, Katie        11 TULL-CO                          40.22        
 13 Phelan, Nicole      11 STDOM                            40.91        
 14 Clyne, Ava          11 STMS-CO                          41.01        
 15 Parker, Aisling     11 KILCO-CO                         41.33        
 16 Coffey, Aileen      11 COONE-CO                         41.41        
 17 Zhan, Aining        11 SCIDE                            41.73        
 18 Mc Dermott William  11 CARBU-CO                         41.84        
 19 Jennings, Ruby      11 BARN-CO                          42.42        
 20 Butler, Ellie       11 Breaffy-CO                       42.43        
 21 O'Brien, Katie      11 Melview NS-CO                    42.57        
 22 Geraghty, Robyn     11 SCIDE                            42.72        
 23 Lannon, Lucy        11 BEKAN-CO                         43.11        
 24 Murphy, Robin OG    11 STDOM                            43.74        
 25 Greene, Sinead      11 S                                44.06        
 26 Nolan, Paula        11 TCLA-CO                          45.12        
 27 Mulry, Sorcha       11 Scoil Iognaid-CO                 45.24        
 28 MC Grath, Isabel    11 Scoil Mhuire-CO                  45.77        
 29 Ryan, Emily         11 KILLS-CO                         46.32        
 30 Naughton, Vivienne  11 CREAG-CO                         46.34        
 31 MC Manus, Caomhog   11 HIPK-CO                          46.35        
 32 Hughes, Keela       11 PCT-CO                           48.13        
 33 Sheridan, Ellie     11 GART-CO                          48.20        
 34 Harman, Aoibheann   11 TRID                             48.24        
 35 Ownes, Lilian       11 KILC!                            48.57        
 36 Fitzgerld, Anna     11 Scoil Iognaid-CO                 49.79        
 37 Boo, Eva            11 SCIDE                            52.02        
 38 Saez Benito Tierne  11 Scoil Iognaid-CO                 52.89        
 39 Golden, Sophie S    11 TUAI                             53.90        
 40 MC Donagh, Avril    11 TULL-CO                          53.98        
 41 Fox, Rebecca        11 BRID-CO                          55.50        
 42 Rowan, Maebh        11 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:01.67        
 -- Kilbane, Ailbhe     11 GSRI                                DQ        
 -- Lowe, Isobel        11 CARR                                DQ        
 -- MC Keon, Sophie     11 ST BR-CO                            DQ        
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moran, Lorraine     12 RAHA                             32.42 QT     
  2 O'Brien, Grace      12 NFL-CO                           32.85 QT     
  3 Ruddy, Liadan       12 URSU-CO                          33.11 QT     
  4 Gunning, Sarah      12 KINA-CO                          34.32 QT     
  5 Doherty, Clara      12 CORRI                            34.43 QT     
  6 Mannion, Gemma      12 COOSA-CO                         34.46 QT     
  7 Kenny, Bridget      12 Scoil Fhursa-CO                  34.92 QT     
  8 Phelan, Ariane      12 STDOM                            34.98 QT     
  9 Hegarty, Niamh      12 STDOM                            35.12 QT     
  9 Mc Keon, Kayla      12 CREAG-CO                         35.12 QT     
 11 Meehan, Niamh       12 URSU-CO                          35.70 QT     
 12 Kelly, Sienna       12 GSCLM-CO                         35.80 QT     
 13 Hunter, Ellen       12 CARBU-CO                         37.07        
 14 Rabbitt, Aisling    12 BARN-CO                          39.39        
 15 Lee, Mimi           12 CARBU-CO                         40.81        
 16 Bohan, Erin         12 Mohill  Leitri-CO                41.15        
 17 Tynan, Aoibhinn     12 TCLA-CO                          41.45        
 18 Harley, Ava         12 BARN-CO                          41.46        
 19 Gallagher, Leah     12 CUIL                             41.66        
 19 Connolly, Aoibhin   12 TULL-CO                          41.66        
 21 O'Grady, Caireann   12 CARR                             42.99        
 22 Dunne, Ava          12 DUNMO                            43.51        
 23 Mc Loughlin, Hanna  12 BEHY-CO                          43.62        
 24 Kelly, Aoife        12 COONE-CO                         44.49        
 25 Grecu, Eva          12 ST CW                            47.69        
 26 Finnerty, Eabha     12 GSCLM-CO                         48.10        
 27 Campbell, Orlaith   12 SCIDE                            48.74        
 28 McGowan, Laoise     12 CROSS-CO                         49.48        
 29 Roche, Caitlin      12 Scoil Iognaid-CO                 50.48        
 30 Heaney, Aisling     12 TULL-CO                          52.19        
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Mark       11 HIPK-CO                          37.36 QT     
  2 O'Brien, Christian  11 GS Athlone-CO                    38.20        
  3 Dillon, Evan        11 CLMNS-CO                         38.45        
  4 Healy, Tom          11 Scoil Iognaid-CO                 38.61        
  5 Mc Guigan, Shane    11 AUGH-CO                          38.73        
  6 O'Donoghue, Oisin   11 GS Athlone-CO                    38.89        
  7 Burke, Tomas        11 CLMNS-CO                         39.09        
  8 Griallais, Luc      11 GSRI                             39.19        
  9 Dowling, Luke       11 DUNMO                            40.72        
 10 Fitzpatrick, Cian   11 QUAY-CO                          41.74        
 11 Kelleher, Eoin      11 SCBH!                            42.29        
 12 Keaveney, Michael   11 STPAU-CO                         42.47        
 13 Lyons, Ciaran       11 Melview NS-CO                    43.25        
 14 Smith, Cahal        11 STDOM                            43.69        
 15 Heaney, David       11 CLMNS-CO                         43.93        
 16 Patten, Joseph      11 Scoil Iognaid-CO                 44.41        
 17 Mangan, Luke        11 Scoil Iognaid-CO                 45.27        
 18 MC Crann, Reuben    11 FENA                             45.50        
 19 Whyte, Charlie      11 QUAY-CO                          45.72        
 20 Lyons, Shane        11 Melview NS-CO                    45.95        
 21 Maxwell, Conn       11 Melview NS-CO                    46.69        
 22 Newell, Noah        11 CARBU-CO                         46.99        
 23 Foley, Adam         11 CARBU-CO                         51.88        
 24 O'Chlumhain, Donal  11 Scoil Iognaid-CO                 52.23        
 25 Davenport, Conor    11 Scoil Iognaid-CO                 54.17        
 26 Walker, John        11 STMLL-CO                         59.76        
 27 Dillon, Cormac      11 SCNMO-CO                       1:09.92        
 28 MC Sweeney, Sean    11 SCNMO-CO                       1:15.56        
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Henson, Andrew      12 TCLA-CO                          32.35 QT     
  2 Shortt, John        12 GSDE-CO                          32.55 QT     
  3 O'Donoghue, Sean    12 GS Athlone-CO                    32.99 QT     
  4 Rynn, Eoghan        12 ARIG-CO                          33.66 QT     
  5 Cunningham-Smyth,   12 Scoil Iognaid-CO                 34.43 QT     
  6 Hart, Eoghan        12 Scoil Iognaid-CO                 34.80 QT     
  7 Weafer, Jared       12 S                                34.81 QT     
  8 Ryan, Mathew        12 KILLS-CO                         35.10        
  9 O'Regan, Kolm       12 GS Athlone-CO                    35.15        
 10 MC Cormack, Eoin    12 Mount Temle-CO                   36.48        
 11 Rolston, Edwin      12 LEAF-CO                          36.55        
 12 Kilbane, David      12 GSRI                             36.78        
 13 Duffy, Luke         12 GS Athlone-CO                    37.51        
 14 Hearns, Luke        12 STPAS-CO                         37.58        
 15 O'Brien, Conor      12 BARN-CO                          37.83        
 16 Lynam, Eoin         12 Mount Temle-CO                   37.97        
 17 Duggan, Jason       12 QUAY-CO                          38.07        
 18 Finnerty, Eoin      12 LEAF-CO                          38.34        
 19 Durkan, John        12 KINA-CO                          38.57        
 20 Lefebvre, Adrien    12 Mount Temle-CO                   38.64        
 21 Bamber, Bertie      12 CARBU-CO                         38.68        
 22 Connaughton, James  12 TCLA-CO                          39.46        
 23 O'Donovan, Killian  12 Scoil Fhursa-CO                  40.64        
 24 Nanayakkara, Shan   12 STPAS-CO                         41.31        
 25 Healy, Luke         12 FERB-CO                          41.38        
 26 Draper, William     12 CARBU-CO                         41.52        
 27 Byrne, Harry        12 STDOM                            41.60        
 28 Lennon, Eoin        12 STPAS-CO                         42.28        
 29 Kenny, John         12 Scoil Fhursa-CO                  42.72        
 30 Byrne, Eanna        12 BOHO                             43.36        
 31 Jager, Bertalan     12 STPAS-CO                         44.56        
 32 Wall, Killian       12 STPAS-CO                         45.21        
 33 Murphy, Diarmuid    12 STPT-CO                          47.90        
 34 Rowan, Diarmuid     12 Scoil Fhursa-CO                  50.71        
 35 Mason, Tyler        12 MTTA-CO                          51.26        
 36 Evers Coleman, Cil  12 GS Mhic Amhlaigh-CO              55.33        
 37 Herbert, Dylan      12 SNUG-CO                          58.55        
 38 Percival, Adam      12 STDOM                          1:03.68        
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connell, Leah       11 BAMC-CO                          44.63 QT     
  2 Coleman, Sasha      11 HIST-CO                          46.12 QT     
  3 Lulling, Alannah    11 SHRUL                            49.66 QT     
  4 Quinn, Grace        11 URSU-CO                          50.26 QT     
  5 Given, Mai          11 Scoil Iognaid-CO                 50.65 QT     
  7 Kilduff, Lauren     11 KILCG-CO                         51.72        
  8 Byrne, Kate         11 BOHO                             53.16        
  9 Zhan, Aining        11 SCIDE                            53.69        
 10 Phelan, Nicole      11 STDOM                            56.26        
 11 Ownes, Lilian       11 KILC!                            56.33        
 12 Kilbane, Ailbhe     11 GSRI                             56.59        
 13 Nolan, Paula        11 TCLA-CO                          56.94        
 14 Lannon, Lucy        11 BEKAN-CO                         57.19        
 15 O'Donovan, Kate     11 URSU-CO                          57.65        
 16 Donohue, Néasa      11 LONG                             57.79        
 17 Naughton, Vivienne  11 CREAG-CO                         57.94        
 18 Robinson, Erin      11 GALS                             58.84        
 19 Clyne, Ava          11 STMS-CO                          59.49        
 20 O'Brien, Katie      11 Melview NS-CO                    59.50        
 21 Murphy, Robin OG    11 STDOM                          1:00.83        
 22 Harman, Aoibheann   11 TRID                           1:01.80        
 23 Byrne, Elle         11 TCLA-CO                        1:17.43        
 -- Golden, Sophie S    11 TUAI                                DQ        
 -- Kay, Jessica        11 SCIDE                               DQ        
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionag  12 NFL-CO                           39.94 QT     
  2 Martin, Lucy        12 Moore-CO                         41.20 QT     
  3 Railton, Michelle   12 PCT-CO                           41.41 QT     
  4 O'Boyle, Jane       12 WHLD-CO                          42.06 QT     
  5 Hannon, Isolde      12 GSDE-CO                          43.39 QT     
  6 O'Rourke, Meabh     12 LAVY-CO                          44.07 QT     
  6 Masterson, Clodagh  12 Melview NS-CO                    51.02        
  7 Doherty, Clara      12 CORRI                            45.75 QT     
  8 Reilly, Ursula      12 GOLE                             47.25 QT     
  9 Kenny, Bridget      12 Scoil Fhursa-CO                  47.43 QT     
 10 Mc Nulty, Siomha    12 GSCLM-CO                         47.51 QT     
 11 Murphy, Davina      12 NFL-CO                           50.05        
 12 Farrell, Izzy       12 STJAM-CO                         50.26        
 13 Meehan, Niamh       12 URSU-CO                          50.59        
 14 Rabbitt, Aisling    12 BARN-CO                          53.17        
 15 Liptrot, Ruth       12 SCMMO-CO                         53.88        
 16 Mc Loughlin, Hanna  12 BEHY-CO                          55.79        
 17 Fitzgerald, Aine    12 Breaffy-CO                       56.18        
 18 Tynan, Aoibhinn     12 TCLA-CO                          56.28        
 19 Butryn, Alicje      12 Melview NS-CO                    56.61        
 20 Dunne, Ava          12 DUNMO                            57.23        
 21 Kelly, Aoife        12 COONE-CO                         57.83        
 22 Gallagher, Leah     12 CUIL                             58.16        
 23 O'Grady, Caireann   12 CARR                             59.50        
 24 Finnerty, Eabha     12 GSCLM-CO                       1:01.83        
 25 Grecu, Eva          12 ST CW                          1:05.05        
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  8 Cunningham Smyth,   11 Scoil Iognaid-CO                 48.32 QT     
 12 O'Connor, Ben       11 CROGH-CO                         49.91 QT     
 13 MC Keon, Evan       11 CREAG-CO                         50.02        
 16 O'Brien, Christian  11 GS Athlone-CO                    51.50        
 17 Hynes, Matthew      11 SCMMO-CO                         52.38        
 18 Kelleher, Eoin      11 SCBH!                            53.01        
 20 Mangan, Luke        11 Scoil Iognaid-CO                 54.32        
 21 Griallais, Luc      11 GSRI                             54.50        
 22 Duggan, Diarmuid    11 QUAY-CO                          54.60        
 24 Lyons, Ciaran       11 Melview NS-CO                    54.94        
 25 Mc Glue, Oisin      11 BERN-CO                          55.02        
 26 Smith, Cahal        11 STDOM                            55.47        
 27 Dowling, Luke       11 DUNMO                            55.67        
 30 Lawrence, Aaron     11 STMS-CO                          56.74        
 33 Meehan, Brian       11 URSU-CO                          57.77        
 34 Keaveney, Michael   11 STPAU-CO                         57.98        
 35 Heavey, Daniel      11 FUER                             58.13        
 37 Fannon, Pierce      11 SCBH!                          1:00.02        
 38 Lyons, Shane        11 Melview NS-CO                  1:02.48        
 40 Whyte, Charlie      11 QUAY-CO                        1:07.31        
 41 Costello, Philip    11 CREAG-CO                       1:09.90        
 42 Foley, Adam         11 CARBU-CO                       1:12.46        
 -- Heaney, David       11 CLMNS-CO                            DQ        
 -- Iakimov, Cyril      11 STPT-CO                             DQ        
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Michael      12 WHLD-CO                          42.39 QT     
  2 O'Neill, Sean       12 TCLA-CO                          43.91 QT     
  3 Moro, Fredrik       12 STOP-CO                          44.27 QT     
  4 MC Namara, Adam     12 GSCLM-CO                         46.38 QT     
  5 Gilmartin, Darragh  12 GSLO-CO                          46.85 QT     
  6 Martin, Liam        12 CREAG-CO                         47.15        
  7 Lanigan, Conor      12 CARR                             48.08        
  9 Hart, Eoghan        12 Scoil Iognaid-CO                 48.35        
 10 Bamber, Bertie      12 CARBU-CO                         49.58        
 11 Keegan, Michael     12 STPAS-CO                         49.65        
 14 Draper, William     12 CARBU-CO                         50.11        
 15 Duffy, Luke         12 GS Athlone-CO                    51.02        
 19 O'Sullivan, John    12 SCMMO-CO                         53.76        
 23 MC Cormack, Eoin    12 Mount Temle-CO                   54.62        
 28 O'Donovan, Killian  12 Scoil Fhursa-CO                  56.09        
 29 Lefebvre, Adrien    12 Mount Temle-CO                   56.30        
 31 Nanayakkara, Shan   12 STPAS-CO                         56.75        
 32 Doyle, Lochlan      12 SNUG-CO                          56.93        
 36 Finnerty, Eoin      12 LEAF-CO                          59.00        
 39 Evers Coleman, Cil  12 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:04.85        
 -- Jager, Bertalan     12 STPAS-CO                            DQ        
 -- Herbert, Dylan      12 SNUG-CO                             DQ        
 
Event 7  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                     2:53.87        
  2 ST Dominics  'A'                                      2:57.18        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                 2:57.31        
  4 Gael Scoile Clm-CO  'A'                               2:58.68        
  5 Carbury N S Sligo-CO  'A'                             3:01.72        
  6 Melview N.S. Longford-CO  'A'                         3:04.48        
  7 Tullykyne NS Galway-CO  'A'                           3:19.57        
  8 Scoil Ide Galway  'A'                                 3:24.41        
 
Event 8  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                 2:50.49        
  2 ST Patricks-CO  'A'                                   2:56.35        
  3 Gaelscoil Athlone-CO  'A'                             2:56.69        
  4 Melview N.S. Longford-CO  'A'                         3:18.35        
  5 Claremorris N S-CO  'A'                               3:21.38        
 -- Carbury N S Sligo-CO  'A'                                  DQ        
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connell, Leah       11 BAMC-CO                          40.27 QT     
  2 Geraghty, Laura     11 Scoil Iognaid-CO                 41.28 QT     
  3 Hussey, Louisa      11 Scoil Iognaid-CO                 42.49 QT     
  4 Mc Elevey, Kate     11 St Angela's NS-CO                42.55 QT     
  5 O'Grady, Lily       11 BDARE                            42.61 QT     
  6 Coleman, Sasha      11 HIST-CO                          42.96 QT     
  7 Hunter, Lauran      11 CARBU-CO                         43.26 QT     
  8 Rowan, Mia          11 STDOM                            43.34 QT     
  9 Murphy, Niamh       11 SCIDE                            43.52 QT     
 10 Kelly, Katie        11 TULL-CO                          45.12 QT     
 11 MC Keon, Sophie     11 ST BR-CO                         45.93 QT     
 12 Stuart-Trainor, Ka  11 Baylin  Athlone-CO               45.95 QT     
 13 Fielding, Siofra    11 QUAY-CO                          46.50        
 14 Rigney, Rachel      11 Scoil Iognaid-CO                 46.54        
 15 Coffey, Aileen      11 COONE-CO                         49.20        
 16 Given, Mai          11 Scoil Iognaid-CO                 49.38        
 17 Robinson, Erin      11 GALS                             50.29        
 18 Parker, Aisling     11 KILCO-CO                         50.43        
 19 Mc Dermott William  11 CARBU-CO                         51.03        
 20 Donohue, Néasa      11 LONG                             51.52        
 21 Hughes, Keela       11 PCT-CO                           51.79        
 22 Butler, Ellie       11 Breaffy-CO                       51.99        
 23 Ryan, Emily         11 KILLS-CO                         52.23        
 24 Troy, Maeve         11 Scoil Iognaid-CO                 53.19        
 24 Byrne, Kate         11 BOHO                             53.19        
 26 Fitzgerld, Anna     11 Scoil Iognaid-CO                 53.77        
 27 Lowe, Isobel        11 CARR                             53.78        
 28 Rockett, Sarah      11 COOSA-CO                         53.88        
 29 Saez Benito Tierne  11 Scoil Iognaid-CO                 54.41        
 30 MC Grath, Isabel    11 Scoil Mhuire-CO                  55.32        
 31 Sheridan, Ellie     11 GART-CO                          56.41        
 32 Mulry, Sorcha       11 Scoil Iognaid-CO                 57.85        
 33 Byrne, Elle         11 TCLA-CO                          59.84        
 34 Fox, Rebecca        11 BRID-CO                        1:00.72        
 35 MC Manus, Caomhog   11 HIPK-CO                        1:02.76        
 36 MC Donagh, Avril    11 TULL-CO                        1:08.12        
 37 Silke, Aoife        11 Tarmon School-CO               1:12.07        
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace      12 NFL-CO                           37.54 QT     
  2 O'Boyle, Jane       12 WHLD-CO                          37.80 QT     
  3 O'Rourke, Meabh     12 LAVY-CO                          38.46 QT     
  4 Moran, Lorraine     12 RAHA                             38.56 QT     
  5 Mannion, Gemma      12 COOSA-CO                         40.47 QT     
  6 O'Donnell, Grace    12 Melview NS-CO                    41.75 QT     
  7 Higgins, Cara       12 GSCLM-CO                         41.88 QT     
  8 Dolan, Sarah        12 CREAG-CO                         43.57 QT     
  9 Murphy, Davina      12 NFL-CO                           50.09        
 10 Harley, Ava         12 BARN-CO                          50.20        
 11 Butryn, Alicje      12 Melview NS-CO                    50.36        
 12 Lee, Mimi           12 CARBU-CO                         51.11        
 13 Campbell, Orlaith   12 SCIDE                            51.47        
 14 Connolly, Aoibhin   12 TULL-CO                          53.39        
 15 Roche, Caitlin      12 Scoil Iognaid-CO                 53.49        
 16 McGowan, Laoise     12 CROSS-CO                       1:05.51        
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dillon, Evan        11 CLMNS-CO                         41.87 QT     
  2 Mc Weeney, Senan    11 Melview NS-CO                    44.87 QT     
  3 O'Shaugnessy, Hugh  11 KINA-CO                          45.45        
  4 Mc Guigan, Shane    11 AUGH-CO                          45.87        
  5 Lawrence, Aaron     11 STMS-CO                          46.91        
  6 Meehan, Brian       11 URSU-CO                          46.99        
  7 Burke, Tomas        11 CLMNS-CO                         47.45        
  8 Bradley, Mark       11 HIPK-CO                          47.83        
  9 Smyth, Liam         11 Scoil Iognaid-CO                 47.93        
 10 Fitzpatrick, Cian   11 QUAY-CO                          48.11        
 11 Moran, Darragh      11 DCLIF                            49.12        
 12 O'Donoghue, Oisin   11 GS Athlone-CO                    49.98        
 13 Hart, Alban         11 Scoil Iognaid-CO                 50.87        
 14 Heavey, Daniel      11 FUER                             51.84        
 15 Maxwell, Conn       11 Melview NS-CO                    53.97        
 16 MC Crann, Reuben    11 FENA                             54.62        
 17 Newell, Noah        11 CARBU-CO                         55.89        
 18 O'Chlumhain, Donal  11 Scoil Iognaid-CO               1:00.07        
 19 Costello, Philip    11 CREAG-CO                       1:00.79        
 20 Dillon, Cormac      11 SCNMO-CO                       1:05.40        
 21 Walker, John        11 STMLL-CO                       1:12.97        
 -- Fannon, Pierce      11 SCBH!                               DQ        
 -- Cunningham Smyth,   11 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donoghue, Sean    12 GS Athlone-CO                    38.24 QT     
  2 Henson, Andrew      12 TCLA-CO                          40.79 QT     
  3 Gibbs, John         12 STPAS-CO                         41.40 QT     
  4 Cunningham-Smyth,   12 Scoil Iognaid-CO                 41.64 QT     
  5 Kilbane, David      12 GSRI                             41.83 QT     
  6 O'Neill, Sean       12 TCLA-CO                          42.59 QT     
  7 Duggan, Jason       12 QUAY-CO                          42.60 QT     
  8 O'Sullivan, John    12 SCMMO-CO                         42.70 QT     
  9 Boyle, Rory         12 STPAS-CO                         43.36        
 10 Ryan, Mathew        12 KILLS-CO                         44.17        
 11 O'Regan, Kolm       12 GS Athlone-CO                    45.17        
 12 Connaughton, James  12 TCLA-CO                          45.27        
 13 Doyle, Lochlan      12 SNUG-CO                          47.69        
 14 Lennon, Eoin        12 STPAS-CO                         48.04        
 15 Wall, Killian       12 STPAS-CO                         48.98        
 16 Kenny, John         12 Scoil Fhursa-CO                  50.81        
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead     11 Tarmon School-CO                 39.02 QT     
  2 Mc Keon, Ella M     11 ST BR-CO                         40.64 QT     
  3 Hunter, Lauran      11 CARBU-CO                         40.80 QT     
  4 Hussey, Louisa      11 Scoil Iognaid-CO                 44.12 QT     
  5 Mulvey, Molly       11 STJC-CO                          46.84 QT     
  6 Ryan, Jane          11 BALMW-CO                         47.14 QT     
  7 Quinn, Grace        11 URSU-CO                          50.40 QT     
  8 Kilduff, Lauren     11 KILCG-CO                         54.74 QT     
 -- Rather, Zainab      11 GS Mhic Amhlaigh-CO                 DQ        
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionag  12 NFL-CO                           37.57 QT     
  2 Mc Keon, Kayla      12 CREAG-CO                         38.23 QT     
  3 Rather, Kassie      12 GS Mhic Amhlaigh-CO              38.36 QT     
  4 Horkan, Rosin       12 MEEL-CO                          42.43 QT     
  5 O'Donnell, Grace    12 Melview NS-CO                    42.87 QT     
  6 Kelly, Sienna       12 GSCLM-CO                         42.88 QT     
  7 Hannon, Isolde      12 GSDE-CO                          43.05 QT     
  8 Clarke, Amelia      12 AUGH-CO                          43.53 QT     
  9 Purtill, Aoife      12 TCLA-CO                          43.75 QT     
 10 Gunning, Sarah      12 KINA-CO                          44.12 QT     
 11 Drea, Niamh         12 Scoil Iognaid-CO                 50.91        
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Weeney, Senan    11 Melview NS-CO                    42.25 QT     
  2 Healy, Tom          11 Scoil Iognaid-CO                 43.36 QT     
  3 Hynes, Matthew      11 SCMMO-CO                         44.51 QT     
  4 O'Shaugnessy, Hugh  11 KINA-CO                          49.05 QT     
  5 Moran, Darragh      11 DCLIF                            51.11        
  6 Hanly, Diarmuid     11 GSL-CO                           51.54        
  7 O'Connor, Ben       11 CROGH-CO                         53.28        
  8 Smyth, Liam         11 Scoil Iognaid-CO               1:03.68        
  9 MC Sweeney, Sean    11 SCNMO-CO                       1:49.80        
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor      12 CARR                             37.76 QT     
  2 Martin, Liam        12 CREAG-CO                         38.51 QT     
  3 Viglas, Martin      12 STCCM-CO                         40.70 QT     
  4 Rynn, Eoghan        12 ARIG-CO                          40.78 QT     
  5 Mc Grath, Cathal    12 Scoil Iognaid-CO                 40.95 QT     
  6 O'Brien, Conor      12 BARN-CO                          42.05 QT     
  7 Watterson, Kieran   12 GSDE-CO                          44.50 QT     
  8 Hopkings, Aaron     12 S                                46.91        
  9 Boyle, Rory         12 STPAS-CO                         47.64        
 10 Lynam, Eoin         12 Mount Temle-CO                   50.39        
 11 Healy, Luke         12 FERB-CO                          51.43        
 
Event 13  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 ST Dominics  'A'                                      2:36.52        
  2 Carbury N S Sligo-CO  'A'                             2:39.45        
  3 Gael Scoil DE Hide NS Galway-CO  'A'                  2:40.72        
  4 Melview N.S. Longford-CO  'A'                         2:42.17        
  5 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                     2:42.93        
  6 Scoil Ide Galway  'A'                                 3:13.39        
  7 Tullykyne NS Galway-CO  'A'                           3:21.70        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                      DQ        
 -- Gael Scoile Clm-CO  'A'                                    DQ        
 
Event 14  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gaelscoil Athlone-CO  'A'                             2:26.21        
  2 ST Patricks-CO  'A'                                   2:42.00        
  3 Quary Westport-CO  'A'                                2:50.54        
  4 Claremorris N S-CO  'A'                               2:53.67        
  5 Melview N.S. Longford-CO  'A'                         3:00.99        
  6 ST Dominics  'A'                                      3:05.12        
  7 Carbury N S Sligo-CO  'A'                             3:05.50        
  8 ST Patricks Tuam-CO  'A'                              3:13.17        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                      DQ        
 -- Mount Temple Athlone-CO  'A'                               DQ        
 
Event 15  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tarasiewicz, Biank   9 PCT-CO                           41.55 QT     
  2 Lavin, Aoife         9 WHLD-CO                          42.59 QT     
  3 O'Donnell, Fia       9 TUAI                             43.19 QT     
  4 Newell, Grace        8 STPT-CO                          44.12 QT     
  5 Hannon, Amelie F     9 CUALA-CO                         45.95        
  6 Quinn, Emily         9 KILRO                            47.01        
  7 Fox, Laura           9 Moate-CO                         48.82        
  8 Waters, Aoibhin      9 DUNMO                            49.10        
  9 Duignan, Alicia      9 STJC-CO                          50.24        
 10 Griffiths-Maher, H   9 STPT-CO                          51.95        
 11 Masterson, Sinead    9 Melview NS-CO                    53.08        
 12 Farrell, Sophie      9 STJAM-CO                         53.39        
 13 Parker, Roisen       9 CORRI                            56.47        
 14 Deely, Anna          9 SNUG-CO                          57.25        
 15 Nelson, Emily        9 Melview NS-CO                    58.92        
 16 SO, Kirstin          9 TCLA-CO                          58.96        
 17 Hynes, Kenani        8 Scoil Iognaid-CO               1:02.01        
 18 O'Donnell, Sarah     9 Melview NS-CO                  1:04.80        
 19 Golden, Stephine     9 TUAI                           1:10.59        
 20 Hussey, Hannah       7 Scoil Iognaid-CO               1:11.70        
 21 Manning, Chloe       9 NFL-CO                         1:14.90        
 22 Daly, Anna           9 Scoil Iognaid-CO               1:17.86        
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Henson, Amelie      10 TCLA-CO                          38.80 QT     
  2 Walsh, Aoife        10 MGSC-CO                          39.04 QT     
  3 0.Ni Mahonaigh, Is  10 GS Mhic Amhlaigh-CO              39.76 QT     
  4 Grasza, Zofia       10 S                                40.40 QT     
  5 Horkan, Holly       10 GALS                             40.57 QT     
  6 Langan, Aimee       10 Culleens NS-CO                   41.71 QT     
  7 Drea, Caoimhe       10 Scoil Iognaid-CO                 43.26        
  8 Ramsey, Naoise      10 MT PL                            43.65        
  9 Delaney, Faith      10 Melview NS-CO                    44.11        
 10 Kelly, Matilda      10 CREAG-CO                         44.51        
 11 Heffernan, Emma     10 GSCLM-CO                         44.60        
 12 Brennan, Emma       10 STMAD                            45.03        
 13 MC Sherry, Luca     10 GSLO-CO                          45.16        
 14 Treanor, Aine       10 GSCLM-CO                         45.24        
 15 Burke, Meadbh       10 GSCLM-CO                         47.14        
 16 O'Hanlon, Katie     10 Scoil Iognaid-CO                 48.49        
 17 Swaris, Selisha     10 Melview NS-CO                    49.05        
 18 Ward, Loanne        10 STJA                             49.97        
 19 Heverin, Keela      10 LAVY-CO                          50.12        
 20 Bradley, Kate       10 HIPK-CO                          50.30        
 21 Hackett, Caoimhe    10 Breaffy-CO                       50.99        
 22 O'Mally, Molly      10 Scoil Iognaid-CO                 51.98        
 23 Reilly, Sorcha      10 GOLE                             53.34        
 24 Davis, Kelly        10 STMAD                            54.03        
 25 Collins, Lucy       10 STJA                             56.08        
 26 Roche, Aislinn      10 Scoil Iognaid-CO                 57.23        
 27 Fallon, Jenny       10 GART-CO                          57.59        
 28 Walsh, Katie        10 HIPK-CO                        1:01.33        
 29 Sheil, Ellie        10 Scoil Iognaid-CO               1:01.91        
 30 Ganley, Hannah      10 TCLA-CO                        1:02.11        
 31 MC Nicholas, Kate   10 SNUG-CO                        1:14.60        
 32 Gilbert, Lois       10 Melview NS-CO                  1:19.54        
 -- Ainsworth, Sarah    10 SNUG-CO                             DQ        
 
Event 16  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Harry          9 Baylin  Athlone-CO               36.61 QT     
  2 Higgind, Mylo        9 GART-CO                          42.51 QT     
  3 Mitchell, John       9 Moate-CO                         42.89 QT     
  4 Morgan, Shay         9 KILC!                            44.72 QT     
  5 Geng, Preston        9 SCEIN-CO                         45.40        
  6 Meadows, Conor       9 KILLO                            46.47        
  7 MC Manus, Manus      9 HIPK-CO                          47.18        
  8 Meegan, Sam          9 COOSA-CO                         47.52        
  9 MC Sharry, Paraic    9 SCNMO-CO                         50.19        
 10 O'Shaughnessy, Jac   9 KINA-CO                          50.41        
 11 O'Boyle, Sean        9 WHLD-CO                          50.43        
 12 MC Guinness, Jack    8 BML-CO                           51.19        
 13 Owens, Ruairi        9 KILC!                            51.74        
 14 Kelly, Dara          9 TULL-CO                          52.52        
 15 Mahon, Ethan         9 St Brendans-CO                   53.64        
 16 MC Enroy, James      9 STJA                             53.96        
 17 Linnane, Daithi      9 GORT-CO                          54.68        
 18 Breathnach, Dara     9 GS Mhic Amhlaigh-CO              56.86        
 19 Fitzgerld, Conn      9 Breaffy-CO                       57.64        
 20 Persad, Bobby        8 Scoil Iognaid-CO                 59.51        
 21 Troy, Vincent        8 Scoil Iognaid-CO               1:01.17        
 22 Keane, Ronan         9 Scoil Iognaid-CO               1:06.02        
 23 Gilleran, Diarmuid   9 Scoil Iognaid-CO               1:07.34        
 24 O'Byrne, Pearse      9 Scoil Iognaid-CO               1:07.46        
 25 O'Burachain, Ruair   8 Scoil Iognaid-CO               1:07.97        
 26 Dillon, Kyle         8 CLMNS-CO                       1:08.30        
 27 Challenger, Noah     9 Scoil Iognaid-CO               1:09.25        
 28 O'Malley, Jamie      9 SNUG-CO                        1:09.33        
 29 Coll, James          7 Scoil Iognaid-CO               1:10.41        
 30 Henihan, Ronan       8 Scoil Iognaid-CO               1:11.05        
 31 Kenny, Luke          8 Scoil Iognaid-CO               1:11.95        
 32 Mullery, Eoin        8 STJA                           1:12.99        
 33 Burke, Killian       9 BALLM                          1:16.10        
 34 Hanley, Maitiu       8 GSL-CO                         2:03.54        
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley      10 STMAD                            34.05 QT     
  2 O'Grady, Matthew    10 BDARE                            35.12 QT     
  3 Harte, Conor        10 CLMNS-CO                         39.12 QT     
  4 Murphy, Kevin OG    10 STDOM                            39.26 QT     
  5 Kennelly, Daniel    10 GS Mhic Amhlaigh-CO              41.95        
  6 O'Neill, Padraig    10 TCLA-CO                          42.85        
  7 Mac Suibhne, Conn   10 Scoil Iognaid-CO                 43.74        
  8 Hwang, Jun          10 RAHA                             43.91        
  8 Rather, Shaane      10 LAVY-CO                          43.91        
 10 Gavican, Richie     10 CARR                             44.66        
 11 Coyne, Peter        10 S                                44.86        
 12 MC Namara, Conor    10 SNUG-CO                          46.33        
 13 Grimes, Kit         10 STJA                             46.53        
 14 Burke, Evan         10 STPT-CO                          47.02        
 15 Kelleher, Dara      10 SCBHR-CO                         47.92        
 16 Dempsey, Aiden      10 SNUG-CO                          48.35        
 17 MC Cormack, Ruadha  10 NFL-CO                           48.51        
 18 Tynan, Ronan        10 TCLA-CO                          49.16        
 19 O'Bruachain, Cilli  10 Scoil Iognaid-CO                 49.25        
 20 Igoe, Colm          10 SYLAN                            49.26        
 21 Doyle, Cillian      10 BALLM                            52.85        
 22 Ruddy, Luke         10 ST BR-CO                         53.15        
 23 Jennings, Darragh   10 CLMNS-CO                         53.54        
 24 O'Rielly, Eoghan    10 BDARE                            57.16        
 25 Murphy, James       10 Scoil Iognaid-CO                 58.32        
 26 Tighe, Oscar        10 GART-CO                          58.58        
 27 Shortt, Christian   10 GSDE-CO                          58.99        
 28 Newell Kim, Nathan  10 STPT-CO                          59.01        
 29 Burke, Oisin        10 STPT-CO                        1:08.87        
 30 Jacobsen, Samuel    10 Scoil Iognaid-CO               1:24.88        
 
Event 17  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tarasiewicz, Biank   9 PCT-CO                           54.79 QT     
  2 Hannon, Amelie F     9 CUALA-CO                         57.23 QT     
  3 Farrell, Sophie      9 STJAM-CO                       1:06.45        
  4 Duignan, Alicia      9 STJC-CO                        1:08.41        
  5 Holland, Ellen       9 Scoil Iognaid-CO               1:09.35        
  6 Griffiths-Maher, H   9 STPT-CO                        1:10.74        
  7 Quinn, Emily         9 KILRO                          1:11.42        
  8 Reilly, Elaine       9 GOLE                           1:12.38        
  9 Manning, Chloe       9 NFL-CO                         1:16.00        
 10 Masterson, Sinead    9 Melview NS-CO                  1:21.95        
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connery, Niamh      10 STJA                             45.24 QT     
  2 Henson, Amelie      10 TCLA-CO                          51.38 QT     
  3 Grasza, Zofia       10 S                                54.28 QT     
  4 Lynott, Phoebe      10 CARR                             56.47 QT     
  5 Horkan, Holly       10 GALS                             56.93 QT     
  6 Ryan, Emily         10 BAGH                             57.97 QT     
  7 Drea, Caoimhe       10 Scoil Iognaid-CO                 57.98 QT     
  8 Lynn, Aine          10 MGSC-CO                          58.23 QT     
  9 Nolan, Emma         10 TCLA-CO                          58.90 QT     
 10 Swaris, Selisha     10 Melview NS-CO                    59.02 QT     
 11 Heverin, Keela      10 LAVY-CO                        1:00.59        
 12 O'Hanlon, Katie     10 Scoil Iognaid-CO               1:02.26        
 13 Kelly, Alana        10 GSCLM-CO                       1:02.42        
 14 Walsh, Aoife        10 MGSC-CO                        1:02.49        
 15 Ward, Loanne        10 STJA                           1:03.67        
 16 Griffiths-Maher, C  10 CARBU-CO                       1:04.38        
 17 Bradley, Ruth       10 HIPK-CO                        1:04.82        
 18 Donnellen, Mira     10 CREAG-CO                       1:09.20        
 19 Hackett, Caoimhe    10 Breaffy-CO                     1:11.47        
 20 MC Weeney, Lily     10 STPAS-CO                       1:12.32        
 21 Fallon, Jenny       10 GART-CO                        1:16.91        
 22 Ruane, Aoih         10 TUAI                           1:29.59        
 23 Gilbert, Lois       10 Melview NS-CO                  1:32.52        
 -- Heffernan, Emma     10 GSCLM-CO                            DQ        
 -- MC Nicholas, Kate   10 SNUG-CO                             DQ        
 -- Walsh, Katie        10 HIPK-CO                             DQ        
 -- Bradley, Kate       10 HIPK-CO                             DQ        
 -- Davis, Kelly        10 STMAD                               DQ        
 -- O'Sullivan, Emma    10 STPT-CO                             DQ        
 
Event 18  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Scott          9 ST CW                            48.47 QT     
  2 Connery, Eoin        8 STJA                             56.24 QT     
  3 Meegan, Sam          9 COOSA-CO                       1:02.59 QT     
  4 O'Shaughnessy, Jac   9 KINA-CO                        1:07.73        
  5 Murphy, Rory         9 SCNMO-CO                       1:08.60        
  6 Mahon, Ethan         9 St Brendans-CO                 1:09.04        
  7 Geraghty, Simon      8 Scoil Iognaid-CO               1:09.84        
  8 MC Enroy, James      9 STJA                           1:12.98        
  9 Meadows, Conor       9 KILLO                          1:15.77        
 10 Norvilas, Nojus      9 Breaffy-CO                     1:27.92        
 11 Mullery, Eoin        8 STJA                           1:35.97        
 12 Coll, James          7 Scoil Iognaid-CO               1:38.69        
 -- Hanley, Maitiu       8 GSL-CO                              DQ        
 -- O'Boyle, Sean        9 WHLD-CO                             DQ        
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woolley, David      10 CLMNS-CO                         50.09 QT     
  2 Hwang, Jun          10 RAHA                             55.21 QT     
  3 Dempsey, Aiden      10 SNUG-CO                          55.71 QT     
  4 Smyth, Sam          10 CLMNS-CO                         57.29        
  5 Watterson, Harry    10 GSDE-CO                          58.24        
  6 Coyne, Peter        10 S                                58.36        
  7 MC Namara, Conor    10 SNUG-CO                          59.54        
  8 Newell Kim, Nathan  10 STPT-CO                        1:00.90        
  9 Igoe, Colm          10 SYLAN                          1:01.32        
 10 Gavican, Richie     10 CARR                           1:09.89        
 11 MC Cormack, Ruadha  10 NFL-CO                         1:10.00        
 12 Monaghan, Joseph    10 Scoil Iognaid-CO               1:11.28        
 13 O'Rielly, Eoghan    10 BDARE                          1:30.04        
 14 Burke, Oisin        10 STPT-CO                        1:42.91        
 -- Tynan, Ronan        10 TCLA-CO                             DQ        
 
Event 19  Girls 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gael Scoile Clm-CO  'A'                               3:33.28        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                 3:38.63        
  3 ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                   3:51.07        
  4 Carbury N S Sligo-CO  'A'                             4:33.85        
  5 Tullykyne NS Galway-CO  'A'                           4:42.02        
  6 Creagh N S Ballinasloe-CO  'A'                        4:57.74        
 
Event 20  Boys 10 & Under 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                               3:24.83        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                 3:54.04        
 
Event 21  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lavin, Aoife         9 WHLD-CO                          44.20 QT     
  2 Connaughton, Sarah   9 GAL                              47.23 QT     
  3 O'Donnell, Fia       9 TUAI                             47.24 QT     
  4 Mulvey, Miya         8 TRID                             49.69 QT     
  5 Waters, Aoibhin      9 DUNMO                            51.93 QT     
  6 Newell, Grace        8 STPT-CO                          52.83 QT     
  7 Kilgannon, Rachel    9 DRUM-CO                          57.37        
  8 Fox, Laura           9 Moate-CO                         57.45        
  9 Deely, Anna          9 SNUG-CO                        1:00.85        
 10 Nelson, Emily        9 Melview NS-CO                  1:01.93        
 11 Holland, Ellen       9 Scoil Iognaid-CO               1:02.42        
 12 MC Cormack, Lola     9 Scoil Iognaid-CO               1:03.83        
 13 Parker, Roisen       9 CORRI                          1:06.06        
 14 Reilly, Elaine       9 GOLE                           1:06.58        
 15 SO, Kirstin          9 TCLA-CO                        1:09.80        
 16 Hussey, Hannah       7 Scoil Iognaid-CO               1:11.85        
 17 O'Donnell, Sarah     9 Melview NS-CO                  1:13.21        
 18 Golden, Stephine     9 TUAI                           1:23.89        
 19 Daly, Anna           9 Scoil Iognaid-CO               1:27.32        
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connery, Niamh      10 STJA                             44.20 QT     
  2 Ramsey, Naoise      10 MT PL                            48.78 QT     
  3 Ryan, Emily         10 BAGH                             49.37 QT     
  4 MC Sherry, Luca     10 GSLO-CO                          51.24 QT     
  5 Delaney, Faith      10 Melview NS-CO                    51.62 QT     
  6 Brennan, Emma       10 STMAD                            51.63 QT     
  7 Troy, Elenor        10 Scoil Iognaid-CO                 52.36 QT     
  8 Treanor, Aine       10 GSCLM-CO                         53.36 QT     
  9 Griffiths-Maher, C  10 CARBU-CO                         53.38 QT     
 10 Lynott, Phoebe      10 CARR                             53.68 QT     
 11 Kelly, Alana        10 GSCLM-CO                         53.97 QT     
 12 Kelly, Matilda      10 CREAG-CO                         53.98 QT     
 13 Purtill, Niamh      10 TCLA-CO                          55.52        
 14 MC Weeney, Lily     10 STPAS-CO                         55.91        
 15 Donnellen, Mira     10 CREAG-CO                         56.59        
 16 Roche, Aislinn      10 Scoil Iognaid-CO               1:02.57        
 17 O'Mally, Molly      10 Scoil Iognaid-CO               1:04.09        
 18 Bradley, Ruth       10 HIPK-CO                        1:05.04        
 19 Sheil, Ellie        10 Scoil Iognaid-CO               1:13.71        
 20 Ruane, Aoih         10 TUAI                           1:17.89        
 21 O'Sullivan, Emma    10 STPT-CO                        1:32.08        
 -- Ganley, Hannah      10 TCLA-CO                             DQ        
 -- Langan, Aimee       10 Culleens NS-CO                      DQ        
 
Event 22  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Harry          9 Baylin  Athlone-CO               46.09 QT     
  2 Morgan, Shay         9 KILC!                            49.62 QT     
  3 Mitchell, John       9 Moate-CO                         51.52 QT     
  4 Leonard, Cillian     9 ST CM-CO                         52.04 QT     
  5 Geng, Preston        9 SCEIN-CO                         52.16 QT     
  6 Higgind, Mylo        9 GART-CO                          52.91 QT     
  7 Loughlin, Daniel     9 Scoil Iognaid-CO                 57.56        
  8 MC Guinness, Jack    8 BML-CO                         1:00.20        
  9 MC Manus, Manus      9 HIPK-CO                        1:02.02        
 10 Troy, Vincent        8 Scoil Iognaid-CO               1:02.28        
 11 Persad, Bobby        8 Scoil Iognaid-CO               1:02.80        
 12 Owens, Ruairi        9 KILC!                          1:02.97        
 13 Kelly, Dara          9 TULL-CO                        1:03.61        
 14 Breathnach, Dara     9 GS Mhic Amhlaigh-CO            1:04.97        
 15 Linnane, Daithi      9 GORT-CO                        1:07.82        
 16 Kenny, Luke          8 Scoil Iognaid-CO               1:08.77        
 17 Dillon, Kyle         8 CLMNS-CO                       1:09.81        
 18 Burke, Killian       9 BALLM                          1:12.53        
 19 O'Byrne, Pearse      9 Scoil Iognaid-CO               1:16.40        
 20 Gilleran, Diarmuid   9 Scoil Iognaid-CO               1:17.42        
 21 Morgan, Shay         9 KILCO-CO                       1:20.38        
 22 Davenport, Ethan     8 Scoil Iognaid-CO               1:22.76        
 23 Challenger, Noah     9 Scoil Iognaid-CO               1:24.19        
 24 O'Burachain, Ruair   8 Scoil Iognaid-CO               1:28.46        
 -- MC Sharry, Paraic    9 SCNMO-CO                            DQ        
 -- Connery, Eoin        8 STJA                                DQ        
 -- Keane, Ronan         9 Scoil Iognaid-CO                    DQ        
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Grady, Matthew    10 BDARE                            40.44 QT     
  2 Weafer, Ashley      10 STMAD                            41.87 QT     
  3 Kennelly, Daniel    10 GS Mhic Amhlaigh-CO              48.70 QT     
  4 Harte, Conor        10 CLMNS-CO                         49.18 QT     
  5 Rather, Shaane      10 LAVY-CO                          52.06 QT     
  6 O'Neill, Padraig    10 TCLA-CO                          52.15 QT     
  7 O'Bruachain, Cilli  10 Scoil Iognaid-CO                 56.83        
  8 Ruddy, Luke         10 ST BR-CO                         57.63        
  9 Burke, Evan         10 STPT-CO                        1:06.12        
 10 Murphy, James       10 Scoil Iognaid-CO               1:06.43        
 11 Jennings, Darragh   10 CLMNS-CO                       1:08.33        
 12 Jacobsen, Samuel    10 Scoil Iognaid-CO               1:16.90        
 
Event 23  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mulvey, Miya         8 STJC-CO                          50.66 QT     
  2 Connaughton, Sarah   9 GAL                              57.76 QT     
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nolan, Emma         10 TCLA-CO                          52.75 QT     
  2 0.Ni Mahonaigh, Is  10 GS Mhic Amhlaigh-CO              53.37 QT     
  3 Burke, Meadbh       10 GSCLM-CO                         55.78        
  4 Lynn, Aine          10 MGSC-CO                          57.74        
  5 Troy, Elenor        10 Scoil Iognaid-CO                 57.83        
  6 Purtill, Niamh      10 TCLA-CO                        1:01.66        
 
Event 24  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9&U QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Scott          9 ST CW                            42.33 QT     
  2 Leonard, Cillian     9 ST CM-CO                         57.53 QT     
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Woolley, David      10 CLMNS-CO                         42.12 QT     
  2 Smyth, Sam          10 CLMNS-CO                         54.89 QT     
  3 Mac Suibhne, Conn   10 Scoil Iognaid-CO                 56.54        
  4 Tighe, Oscar        10 GART-CO                        1:06.08        
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gael Scoile Clm-CO  'A'                               3:06.29        
  2 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                        3:15.08        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                 3:20.21        
  4 ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                   3:33.98        
  5 Carbury N S Sligo-CO  'A'                             3:40.40        
  6 Melview N.S. Longford-CO  'A'                         3:43.30        
  7 Hightpark CO Sligo-CO  'A'                            3:44.18        
  8 Creagh N S Ballinasloe-CO  'A'                        4:30.44        
  9 Tuairini  'A'                                         4:36.73        
 
Event 26  Boys 10 & Under 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                    Finals       Points 
===============================================================================
  1 Claremorris N S-CO  'A'                               2:57.35        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                 3:32.37        
  3 Ballamana Galway  'A'                                 4:05.39        
 -- ST Johnthe Apostle Knocknacara  'A'                        DQ