CONNACHT MINOR SCHOOLS OCT 2017                               
 
Event 1  Girls 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:47.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruddy, Liadan             11 URSU-CO              1:29.95    1:25.47 QT     
  2 Rather, Kassie            11 GS Mhic Amhlaigh-CO  1:31.09    1:28.92 QT     
  3 O'Boyle, Jane             11 WHLD-CO              1:32.01    1:29.88 QT     
  4 Phelan, Ariane            11 STDOM                1:32.37    1:30.72 QT     
  5 Horkan, Róisín            11 MEEL-CO                   NT    1:36.46 QT     
  6 Giedraityte, Marijia      11 SCROI-CO             1:39.91    1:39.00 QT     
  7 Masterson, Clodagh        11 Melview NS-CO        1:59.83    1:41.79 QT     
  8 Purtill, Aoife            11 TCLA-CO              1:48.29    1:43.33 QT     
  9 Heneghan, Sarah           11 Breaffy-CO           1:46.43    1:43.93 QT     
 10 Joyce, Isabel             11 Barna NS Gal-CO      1:46.45    1:44.30 QT     
 11 MACKEN, Aoishe            11 STPAT-CO             1:57.66    1:58.70        
 -- Joyce, Emelia             11 Barna NS Gal-CO      1:41.99         DQ        
 
Event 1  Girls 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:39.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Rosie             12 SCBNF-CO             1:32.50    1:26.20 QT     
  2 Waters, Katie             12 SCMMO-CO             1:32.91    1:26.67 QT     
  3 Murphy, Gillian           12 SCIDE                1:32.75    1:27.69 QT     
  4 Davitt, Ciara             12 SCIDE                1:37.33    1:28.38 QT     
  5 Manning, Katie            12 NFL-CO               1:32.80    1:32.15 QT     
  6 Smith, Clodagh            12 STDOM                1:37.50    1:32.41 QT     
  7 Duffy, Denise             12 WHLD-CO              1:42.03    1:34.44 QT     
  8 Bradley, Jane             12 HIPK-CO              1:37.50    1:34.49 QT     
  9 Waters, Siofra            12 DUNMO                     NT    1:34.68 QT     
 10 Lally, Sophie             12 SCMMO-CO             1:38.48    1:35.54 QT     
 11 Barry, Keri               12 GSL-CO               1:41.51    1:36.81 QT     
 12 Nash, Aoife               12 Scoil Iognaid-CO     2:02.93    1:39.54        
 13 Lowe, Ruby                12 Scoil Mhuire-CO      1:45.55    1:41.00        
 14 Barrett, Clodagh          12 STJFO-CO             1:45.78    1:42.68        
 15 Galligan, Alyssa          12 NFL-CO               1:46.19    1:43.33        
 -- Lynott, Faith             12 Scoil Mhuire-CO      1:52.39         DQ        
 
Event 2  Boys 11 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:43.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 WHLD-CO              1:38.76    1:35.24 QT     
  2 Lanigan, Conor            11 Scoil Mhuire-CO      1:39.87    1:37.42 QT     
  3 O'Neill, Sean             11 TCLA-CO                   NT    1:39.85 QT     
  4 Gibbs, John               11 St Patrick's-CO      2:04.20    1:43.15        
  5 O'Brien, Conor            11 BARN-CO              1:52.22    1:48.27        
  6 Rolston, Edwin            11 LEAF-CO              1:58.75    1:52.83        
  7 Boyle, Rory               11 St Patrick's-CO      1:50.05    1:52.99        
  8 Mc Grath, Cathal          11 Scoil Iognaid-CO     2:02.53    1:55.65        
  9 Durkan, John              11 STJOE-CO             2:04.35    1:55.86        
 
Event 2  Boys 12 Year Olds 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Aleer, Aleksandr       12 St Patrick's-CO      1:29.10    1:23.02 QT     
  2 Hynes, Mark               12 MOYCU-CO             1:22.45    1:23.16 QT     
  3 Wooley, Luke              12 Claremorris Bns-CO   1:30.00    1:29.86 QT     
  4 MC Cullagh, Cillian       12 GAL                  1:45.22    1:37.96        
  5 Tobin, Robert             12 ST AT-CO                  NT    1:38.08        
  6 Moore, Cillian            12 PKCAR-CO                  NT    1:49.81        
  7 Darcy, Sean               12 Scoil Iognaid-CO     2:18.14    2:07.99        
 -- De Brun, Shane            12 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT         DQ        
 -- Murphy, Tom               12 GSLO-CO                   NT         DQ        
 
Event 3  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          39.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace            11 NFL-CO                 34.32      32.76 QT     
  2 Ruddy, Liadan             11 URSU-CO                34.64      33.02 QT     
  3 Mc Nulty, Siomha          11 GSCLM-CO               40.47      35.81 QT     
  4 Railton, Michelle         11 PCT-CO                 37.35      36.00 QT     
  5 Mulrenan, Lily            11 Scoil Mhuire-CO        39.05      36.94 QT     
  6 Brennan, Nicola           11 CORFU-CO               35.00      37.26 QT     
  7 Moran, Lorraine           11 RAHA                   39.01      37.46 QT     
  8 Martin, Lucy              11 S                      37.00      37.66 QT     
  9 Mannion, Gemma            11 COOSA-CO               39.11      37.90 QT     
 10 Kelly, Sienna             11 GSCLM-CO               50.67      38.48 QT     
 11 Doherty, Clara            11 Carraholly NS-CO       42.13      38.69 QT     
 12 Deely, Layla              11 Melview NS-CO          41.26      38.74 QT     
 13 Purtill, Aoife            11 TCLA-CO                41.56      39.15        
 14 Masterson, Clodagh        11 Melview NS-CO          42.61      39.89        
 15 Meehan, Niamh             11 URSU-CO                43.64      40.12        
 16 Byrne, Anna               11 COONE-CO               42.35      40.44        
 17 Hegaerty, Niamh           11 STDOM                  50.37      42.44        
 18 Connolly, Aoibhin         11 S                         NT      43.43        
 19 Flannery, Ali             11 GSDA-CO                46.79      43.76        
 20 Rabbitt, Aisling          11 BARN-CO                53.75      45.13        
 21 Breen, Alison             11 SCROI-CO               48.93      45.15        
 22 Gillen, Meabh             11 GSLO-CO                   NT      45.97        
 23 Hodges, Clodagh           11 STPAT-CO               52.85      46.14        
 24 Hodges, Maebhe            11 STPAT-CO               55.69      46.69        
 25 Butrym, Alicja            11 Melview NS-CO          53.95      47.01        
 26 Finnerty, Eabha           11 GSCLM-CO               53.76      47.74        
 27 Coen, Ellen               11 Sooey NS-CO               NT      48.96        
 28 Cashin, Zia               11 Breaffy-CO             51.45      49.13        
 29 Bracken, Ciara            11 BARN-CO                57.96      50.64        
 30 Cooke, Emma               11 Breaffy-CO                NT      50.67        
 31 Dunne, Ava                11 DUNMO                     NT      51.57        
 32 Fitzgerld, Aine           11 Breaffy-CO                NT      53.53        
 33 MC Donnagh, Clodagh       11 GSRI                      NT      54.21        
 34 Harley, Ava               11 BARN-CO                   NT      54.81        
 35 Heaney, Aisling           11 S                         NT    1:05.64        
 36 MAC Meehan, Katie         11 BOHO                      NT    1:44.19        
 -- Cunningham, Riona         11 TCLA-CO                57.07         DQ        
 
Event 3  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          36.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 CORFU-CO               33.60      32.69 QT     
  2 Scanlon, Aisling          12 AUGH-CO                34.66      33.19 QT     
  3 Curley, Caoimhe           12 Breaffy-CO             39.59      35.32 QT     
  4 Brennan, Sorcha           12 PCT-CO                 37.51      35.94 QT     
  5 Irwin, Leah               12 STPAU-CO               39.19      36.01        
  6 Bundschu, Aoife           12 Scoil Iognaid-CO       37.97      36.77        
  7 MC Manus, Emma            12 COOSA-CO               40.41      37.67        
  8 Niznik, Amelia            12 STDOM                  41.19      37.91        
  9 Lowe, Ruby                12 Scoil Mhuire-CO        40.73      37.97        
 10 Mulry, Ciara              12 Scoil Iognaid-CO       53.98      38.08        
 11 Quinn, Emily              12 Scoil Iognaid-CO       40.89      40.60        
 12 MC Donnell, Laurn         12 St Angela's NS-CO         NT      40.66        
 13 Parker, Clodagh           12 PCT-CO                 48.07      40.88        
 14 Nash, Aoife               12 Scoil Iognaid-CO       42.54      41.38        
 15 Lyons, Maria              12 Melview NS-CO          47.08      42.10        
 16 MC Dermott-Lowe, Sarah    12 GSLE-CO                43.32      43.03        
 17 Masterson, Eve            12 Stonepark L'Ford-CO       NT      45.11        
 18 Strange, Siobhan          12 SCIDE                     NT      45.78        
 19 Smith, Shannon            12 CAHAT-CO                  NT      50.85        
 
Event 4  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          38.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donoghue, Sean          11 GS Athlone-CO          34.05      34.34 QT     
  2 Henson, Andrew            11 TCLA-CO                38.54      36.41 QT     
  3 Connaughton, James        11 TCLA-CO                40.84      38.86        
  3 O'Regan, Kolm             11 GS Athlone-CO          40.25      38.86        
  5 MC Namara, Adam           11 GSCLM-CO               50.58      39.04        
  6 Bundschu, Rory            11 Scoil Iognaid-CO       41.95      39.11        
  7 Moro, Fredric             11 STOP-CO                41.35      39.48        
  8 Cunningham-Smyth, Paddy   11 Scoil Iognaid-CO       41.38      39.57        
  9 Kilbane, David            11 ATHY-CO                40.22      39.87        
 10 Duffy, Luke               11 GS Athlone-CO          44.49      39.99        
 11 Morgan, Eoin              11 KILCO-CO               48.03      40.48        
 12 Rolston, Edwin            11 LEAF-CO                   NT      40.76        
 13 Viglas, Martin            11 STCCM-CO                  NT      40.84        
 14 Lynam, Eoin               11 Mount Temle-CO         45.07      40.98        
 15 Brennan, Peter            11 CORFU-CO               41.00      41.02        
 16 Shortt, John              11 GSDE-CO                53.89      41.09        
 17 Kuznecovs, Daniel         11 Cornamaddy-CO          43.40      41.57        
 18 Hart, Eoghan              11 Scoil Iognaid-CO       52.16      41.76        
 19 Weafer, Jared             11 DRUM                      NT      42.29        
 20 Lefebvre, Adrien          11 Mount Temle-CO         48.91      42.74        
 21 Deazi, Amyan              11 Scoil Iognaid-CO          NT      42.91        
 22 Gilmartin, Darragh        11 GSLO-CO                   NT      44.39        
 23 MC Weeney, Josh           11 STPAS-CO             1:02.56      44.74        
 24 O'Hara, John James        11 FMAS-CO                59.64      45.17        
 25 Hearns, Luke              11 St Patrick's-CO      1:03.01      45.35        
 26 Wall, Killian             11 St Patrick's-CO      1:06.72      46.86        
 27 Murphy, Diarmuid          11 STPT-CO                51.86      48.73        
 28 Lennon, Eoin              11 St Patrick's-CO        57.10      51.90        
 29 Monaughan, Michael        11 S                         NT      52.12        
 30 Jager, Bertalan           11 St Patrick's-CO           NT      53.18        
 31 Mulchrone, Evan           11 Breaffy-CO                NT      54.91        
 32 O'Hara, Cathal            11 AUGH-CO                   NT    1:04.77        
 33 Clarke, Morgan            11 S                         NT    1:07.71        
 34 Bencheikh, Yakub          11 St Patrick's-CO           NT    1:11.93        
 
Event 4  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          35.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               12 TCLA-CO                31.52      29.69 QT     
  2 Geng, Kaelan              12 SCEIN-CO               34.64      33.08 QT     
  3 Smyth, Harry              12 Claremorris Bns-CO     34.23      33.56 QT     
  4 Meegan, Zach              12 COOSA-CO               35.00      33.65 QT     
  5 Patten, John              12 Scoil Iognaid-CO       36.75      34.81 QT     
  6 Delaney, Faryl            12 Melview NS-CO          36.29      35.00 QT     
  7 Mathews, Jamie            12 Stonepark L'Ford-CO       NT      35.49        
  8 Igoe, Rory                12 SYLAN                  36.63      35.68        
  9 Rynn, Cormac              12 ARIG-CO                39.78      35.98        
 10 MC Keon, Leon             12 CREAG-CO               38.90      36.32        
 11 Swaris, Dillon            12 Melview NS-CO          38.63      36.62        
 12 Claffey, Rian             12 Clonbunny NS Ath-CO    39.36      37.44        
 13 Deehan, Oisin             12 GS Athlone-CO          39.30      37.49        
 14 Mc Aloon, Conor           12 SKANE-CO               39.94      38.48        
 15 Fox, Jamie                12 BRID-CO                42.41      38.64        
 16 MC Dermott, Donal         12 GS Athlone-CO          46.24      39.19        
 17 Masterson, David          12 Melview NS-CO          46.74      39.95        
 18 Henry, Liam               12 Claremorris Bns-CO     41.50      40.11        
 19 Markham, Gearoid          12 KILTM-CO               49.38      41.97        
 20 Waters, Shea              12 S                         NT      42.10        
 21 Friel, Cuan               12 Scoil Iognaid-CO       47.57      42.68        
 22 O'Brien, Daniel           12 CLDRA                  51.92      43.03        
 23 Moore, Cillian            12 PKCAR-CO               41.89      43.25        
 24 Ferguson, Luke            12 Scoil Iognaid-CO          NT      43.85        
 25 Tashev, Victor            12 STPT-CO                50.88      45.63        
 26 Kennedy, Riain            12 Scoil Iognaid-CO       50.47      46.53        
 27 MAC Annaidh, Senan        12 Scoil Iognaid-CO          NT      46.97        
 28 Walsh, Emmet              12 St Patrick's-CO        55.72      47.47        
 29 Mongey, Paul              12 Breaffy-CO                NT      49.07        
 30 De Brun, Shane            12 GS Mhic Amhlaigh-CO    51.57      50.82        
 31 Mellotte, Daithi          12 HIPK-CO                   NT      55.75        
 32 Given, Jack               12 Scoil Iognaid-CO     1:15.31    1:03.83        
 33 Coleman, Conor            12 BALEA-CO                  NT    1:14.06        
 -- Maden, Andrew             12 S                         NT         DQ        
 -- O'Hanlon, Gavin           12 S                         NT         DQ        
 -- Kilcommons, Alan          12 BALEA-CO               42.90         DQ        
 
Event 5  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 NFL-CO                 44.33      42.71 QT     
  2 Railton, Michelle         11 PCT-CO                 49.99      45.35 QT     
  3 O'Boyle, Jane             11 WHLD-CO                47.02      46.87 QT     
  4 Martin, Lucy              11 S                      46.00      46.96 QT     
  5 Rather, Kassie            11 GS Mhic Amhlaigh-CO    49.18      47.14 QT     
  6 Mc Nulty, Siomha          11 GSCLM-CO               57.50      47.97 QT     
  7 Phelan, Ariane            11 STDOM                  49.11      48.53 QT     
  8 Hannon, Isolde            11 GSHR-CO                53.02      49.07 QT     
  9 Mc Keon, Kayla            11 CREAG-CO                  NT      51.13        
 10 Doherty, Clara            11 Carraholly NS-CO       54.52      51.43        
 11 Coen, Ellen               11 Sooey NS-CO               NT      54.01        
 12 Breslin, Amy              11 BARN-CO                57.58      55.51        
 13 MACKEN, Aoishe            11 STPAT-CO               57.10      56.39        
 14 Flannery, Ali             11 GSDA-CO              1:05.63      57.85        
 15 Deely, Layla              11 Melview NS-CO          56.74      58.72        
 16 Manning, Shauna           11 NFL-CO               1:02.19      58.92        
 17 Breen, Alison             11 SCROI-CO                  NT      59.34        
 18 Meehan, Niamh             11 URSU-CO              1:02.87      59.35        
 19 Rabbitt, Aisling          11 BARN-CO              1:14.34      59.41        
 20 Hodges, Clodagh           11 STPAT-CO             1:04.65      59.75        
 21 Hodges, Maebhe            11 STPAT-CO             1:05.19      59.91        
 22 Finnerty, Eabha           11 GSCLM-CO             1:12.86    1:01.36        
 23 Cooke, Emma               11 Breaffy-CO                NT    1:01.98        
 24 Butrym, Alicja            11 Melview NS-CO        1:08.85    1:02.41        
 25 Fitzgerld, Aine           11 Breaffy-CO                NT    1:05.24        
 -- Kelly, Aoife              11 COONE-CO             1:07.16         DQ        
 -- O'Rourke, Meabh           11 LAVY-CO                51.27         DQ        
 
Event 5  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          48.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              12 CORFU-CO               44.00      44.76 QT     
  2 Hanrahan, Sheenagh        12 CREAG-CO                  NT      46.16 QT     
  3 Murphy, Gillian           12 SCIDE                  52.01      46.41 QT     
  4 Manning, Katie            12 NFL-CO                 48.31      47.98 QT     
  5 Davitt, Ciara             12 SCIDE                  50.50      48.45        
  6 Waters, Siofra            12 DUNMO                  52.35      48.70        
  7 Irwin, Leah               12 STPAU-CO                  NT      49.59        
  8 Lally, Sophie             12 SCMMO-CO               53.94      49.61        
  9 Barrett, Clodagh          12 STJFO-CO               54.65      49.80        
 10 Lynott, Faith             12 Scoil Mhuire-CO        54.85      51.38        
 11 Barry, Keri               12 GSL-CO               1:00.19      51.55        
 12 Hanly, Laoise             12 GSL-CO                 58.86      52.01        
 13 Fortune, Hannah           12 HIPK-CO                   NT      52.04        
 14 Galligan, Alyssa          12 NFL-CO                 52.98      53.13        
 15 MC Donnell, Laurn         12 St Angela's NS-CO         NT      57.29        
 16 Quinn, Emily              12 Scoil Iognaid-CO     1:07.04      58.79        
 17 Murray, Ciara             12 LAVY-CO                   NT      58.89        
 18 Burns, Martha             12 SCPHW-CO                  NT      58.94        
 19 Cogan, Grainne            12 St Angela's NS-CO         NT    1:01.47        
 20 Sweeney, Laoise           12 Scoil Iognaid-CO     1:08.06    1:06.69        
 
Event 6  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             11 TCLA-CO                48.77      48.79 QT     
  2 Lavin, Michael            11 WHLD-CO                49.40      49.37 QT     
  3 MC Namara, Adam           11 GSCLM-CO               57.59      50.65        
  4 Martin, Liam              11 CREAG-CO               51.61      50.78        
  5 Gilmartin, Darragh        11 GSLO-CO                   NT      51.20        
  6 Brennan, Peter            11 CORFU-CO               58.47      52.52        
  7 Moro, Fredric             11 STOP-CO                   NT      52.57        
  8 Hart, Eoghan              11 Scoil Iognaid-CO       59.76      53.40        
  9 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC             48.90      54.69        
 10 Duffy, Luke               11 GS Athlone-CO          57.43      54.78        
 11 Bundschu, Rory            11 Scoil Iognaid-CO       57.81      55.22        
 12 Keegan, Michael           11 St Patrick's-CO      1:03.70      55.61        
 13 O'Regan, Kolm             11 GS Athlone-CO        1:00.38      56.27        
 14 Weafer, Jared             11 DRUM                      NT      56.86        
 15 Deazi, Amyan              11 Scoil Iognaid-CO          NT      59.87        
 16 Wall, Killian             11 St Patrick's-CO      1:28.60    1:06.81        
 17 Scofield, Paul            11 S                         NT    1:08.43        
 18 Jager, Bertalan           11 St Patrick's-CO           NT    1:11.47        
 19 O'Hara, Cathal            11 AUGH-CO                   NT    1:11.82        
 20 Clarke, Morgan            11 S                         NT    1:42.80        
 -- O'Hara, John James        11 FMAS-CO              1:21.48         DQ        
 -- Murphy, Diarmuid          11 STPT-CO              1:09.41         DQ        
 -- Sike, Ted                 11 S                         NT         DQ        
 
Event 6  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          47.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               12 MOYCU-CO               46.96      43.00 QT     
  2 Delaney, Jack             12 LOGBM-CO               48.55      45.57 QT     
  3 Kilcommons, Alan          12 BALEA-CO               48.57      46.53 QT     
  4 MC Keon, Leon             12 CREAG-CO               50.13      47.83        
  5 Claffey, Rian             12 Clonbunny NS Ath-CO    53.77      50.18        
  6 Mc Aloon, Conor           12 SKANE-CO               56.38      50.58        
  7 Dowling, Luke             10 DUNMO                     NT      50.78        
  8 Mathews, Jamie            12 Stonepark L'Ford-CO       NT      52.40        
  9 Kelly, Ruairi             12 COONE-CO               59.01      52.60        
 10 Markham, Gearoid          12 KILTM-CO             1:00.51      54.59        
 11 Kennedy, Riain            12 Scoil Iognaid-CO     1:06.68      57.35        
 12 Mongey, Paul              12 Breaffy-CO                NT    1:02.74        
 13 Ferguson, Luke            12 Scoil Iognaid-CO          NT    1:03.25        
 14 Darcy, Sean               12 Scoil Iognaid-CO          NT    1:04.89        
 15 Friel, Cuan               12 Scoil Iognaid-CO          NT    1:06.72        
 16 O'Hanlon, Gavin           12 S                         NT    1:12.60        
 -- Maden, Andrew             12 S                         NT         DQ        
 
Event 7  Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                      NT    2:47.48        
  2 Creagh N S Ballinasloe-CO  'A'                         NT    2:55.14        
  3 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:57.70        
  4 Melview N.S. Longford-CO  'A'                          NT    3:01.00        
  5 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                NT    3:07.26        
  6 Breaffy-CO  'A'                                        NT    3:35.99        
  7 Barnacarroll N S  Claremorris-CO  'A'                  NT    3:38.41        
 -- ST Dominics  'A'                                       NT         DQ        
 
Event 8  Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                         NT    2:49.17        
  2 Melview N.S. Longford-CO  'A'                          NT    3:17.83        
 -- Claremorris Boys NS  'A'                               NT         DQ        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT         DQ        
 -- St Patrick's, Galway-CO  'A'                           NT         DQ        
 
Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          46.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace            11 NFL-CO                 41.25      40.55 QT     
  2 Brennan, Nicola           11 CORFU-CO               45.34      42.08 QT     
  3 O'Donnell, Grace          11 Melview NS-CO          43.66      42.51 QT     
  4 O'Rourke, Meabh           11 LAVY-CO                47.28      42.79 QT     
  5 Dolan, Sarah              11 CREAG-CO               48.79      43.40 QT     
  6 Mannion, Gemma            11 COOSA-CO               47.37      43.54 QT     
  7 Horkan, Róisín            11 MEEL-CO                47.00      43.99 QT     
  8 Moran, Lorraine           11 RAHA                   44.95      44.66 QT     
  9 Higgins, Cara             11 GSCLM-CO               42.16      44.89 QT     
 10 Kelly, Sienna             11 GSCLM-CO               44.62      46.19        
 11 Byrne, Anna               11 COONE-CO                  NT      50.39        
 12 Breslin, Amy              11 BARN-CO                56.50      54.56        
 13 Dunne, Ava                11 DUNMO                     NT      58.36        
 14 Harley, Ava               11 BARN-CO                   NT    1:00.43        
 15 Cashin, Zia               11 Breaffy-CO           1:03.28    1:02.37        
 16 Gillen, Meabh             11 GSLO-CO                   NT    1:02.44        
 17 MAC Meehan, Katie         11 BOHO                      NT    1:53.17        
 -- Connolly, Aoibhin         11 S                         NT         DQ        
 -- Heaney, Aisling           11 S                         NT         DQ        
 -- Cunningham, Riona         11 TCLA-CO              1:02.22         DQ        
 -- Kelly, Aoife              11 COONE-CO               58.78         DQ        
 
Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling          12 AUGH-CO                38.94      38.94 QT     
  2 Waters, Katie             12 SCMMO-CO               46.53      40.04 QT     
  3 Bradley, Jane             12 HIPK-CO                47.47      41.72 QT     
  4 Curley, Caoimhe           12 Breaffy-CO                NT      41.99 QT     
  5 Duffy, Denise             12 WHLD-CO                45.88      42.53 QT     
  6 Brennan, Sorcha           12 PCT-CO                 41.24      42.64 QT     
  7 Bundschu, Aoife           12 Scoil Iognaid-CO       44.61      42.90 QT     
  8 Fortune, Hannah           12 HIPK-CO                46.94      43.23 QT     
  9 MC Manus, Emma            12 COOSA-CO               44.72      43.32 QT     
 10 Coffey, Diza              12 S                      52.00      45.61        
 11 Parker, Clodagh           12 PCT-CO                 54.00      47.35        
 12 Lyons, Maria              12 Melview NS-CO             NT      47.41        
 13 Madden, Alison            12 Scoil Iognaid-CO       51.76      47.80        
 14 Murray, Ciara             12 LAVY-CO              1:09.80      49.30        
 15 Smyth, Erin               12 Scoil Iognaid-CO       51.91      50.27        
 16 Hayden, Alanna            12 STAID                     NT      51.69        
 17 Strange, Siobhan          12 SCIDE                     NT      53.68        
 18 Sweeney, Laoise           12 Scoil Iognaid-CO       57.56      57.84        
 19 Smith, Shannon            12 CAHAT-CO                  NT    1:12.70        
 -- Kilroe, Hollie            12 ST CW                  44.63         DQ        
 
Event 10  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          45.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Barry              11 CURRB-CO               40.00      38.75 QT     
  2 O'Donoghue, Sean          11 GS Athlone-CO          41.23      40.38 QT     
  3 Rynn, Eoghan              11 ARIG-CO                47.00      43.97 QT     
  4 Gibbs, John               11 St Patrick's-CO        49.11      45.31        
  5 Cunningham-Smyth, Paddy   11 Scoil Iognaid-CO          NT      45.41        
  6 Hopkins, Aaron            11 KILLO                  48.72      45.57        
  7 Connaughton, James        11 TCLA-CO                46.11      46.26        
  8 Kilbane, David            11 ATHY-CO                47.60      46.62        
  9 Watterson, Kieran         11 GSDE-CO                44.80      47.56        
 10 Morgan, Eoin              11 KILCO-CO               52.63      47.63        
 11 Shortt, John              11 GSDE-CO                   NT      48.96        
 12 Durkan, John              11 STJOE-CO               54.34      49.15        
 13 Keegan, Michael           11 St Patrick's-CO      1:00.08      50.39        
 15 MC Weeney, Josh           11 STPAS-CO                  NT      53.99        
 16 Hearns, Luke              11 St Patrick's-CO           NT      55.21        
 17 Lennon, Eoin              11 St Patrick's-CO      1:03.97      56.25        
 18 Sike, Ted                 11 S                         NT    1:04.28        
 19 Mulchrone, Evan           11 Breaffy-CO                NT    1:06.43        
 -- Kuznecovs, Daniel         11 Cornamaddy-CO        1:58.19         DQ        
 
Event 10  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          43.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 GSLE-CO                35.03      34.00 QT     
  2 Fagan, Kyle               12 TCLA-CO                36.78      35.71 QT     
  3 Meegan, Zach              12 COOSA-CO               41.15      38.35 QT     
  4 Mc Aleer, Aleksandr       12 St Patrick's-CO        41.35      38.51 QT     
  5 Hussey, Michael           12 S                      39.00      39.49 QT     
  6 Delaney, Jack             12 LOGBM-CO               40.03      39.80 QT     
  7 Wooley, Luke              12 Claremorris Bns-CO     40.00      40.68 QT     
  8 Hogan, Cian               12 St Patrick's-CO        44.45      41.11 QT     
  9 Patten, John              12 Scoil Iognaid-CO       45.60      41.86 QT     
 10 Rockett, Mark             12 COOSA-CO               46.90      41.89 QT     
 11 Swaris, Dillon            12 Melview NS-CO          44.14      42.72 QT     
 12 MC Cullagh, Cillian       12 GAL                    46.59      43.35        
 13 Tobin, Robert             12 ST AT-CO                  NT      43.50        
 14 Newell Kim, Mattie        12 STPT-CO                44.09      43.75        
 14 Waters, Shea              12 S                         NT      51.81        
 15 Kelly, Ruairi             12 COONE-CO               49.70      45.39        
 16 Fox, Jamie                12 BRID-CO                49.56      46.06        
 17 MC Dermott, Donal         12 GS Athlone-CO          53.77      47.43        
 18 Masterson, David          12 Melview NS-CO             NT      47.63        
 19 Tashev, Victor            12 STPT-CO                56.55      51.00        
 20 O'Brien, Daniel           12 CLDRA                     NT      52.51        
 21 Walsh, Emmet              12 St Patrick's-CO      1:07.56      55.10        
 22 MAC Annaidh, Senan        12 Scoil Iognaid-CO          NT      57.84        
 23 Mellotte, Daithi          12 HIPK-CO                   NT    1:07.28        
 
Event 11  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 NFL-CO                 41.02      40.72 QT     
  2 Mc Keon, Kayla            11 CREAG-CO               42.88      41.01 QT     
  3 Mulrenan, Lily            11 Scoil Mhuire-CO        43.10      43.51 QT     
  4 O'Donnell, Grace          11 Melview NS-CO          43.56      44.59 QT     
  5 Joyce, Emelia             11 Barna NS Gal-CO        49.75      44.94 QT     
  6 Dolan, Sarah              11 CREAG-CO                  NT      45.64 QT     
  7 Higgins, Cara             11 GSCLM-CO               43.78      46.58 QT     
  8 Heneghan, Sarah           11 Breaffy-CO             48.24      47.23 QT     
  9 Giedraityte, Marijia      11 SCROI-CO               47.16      47.40 QT     
 10 Clarke, Amelia            11 AUGH-CO                48.90      48.03 QT     
 11 Joyce, Isabel             11 Barna NS Gal-CO        52.50      50.92 QT     
 12 Hannon, Isolde            11 GSHR-CO                54.26      56.10        
 13 Bracken, Ciara            11 CLM                  1:04.29    1:00.37        
 
Event 11  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doorly, Rosie             12 SCBNF-CO               42.72      39.69 QT     
  2 Hanrahan, Sheenagh        12 CREAG-CO               41.23      40.45 QT     
  3 Smith, Clodagh            12 STDOM                  43.13      41.84 QT     
  4 Niznik, Amelia            12 STDOM                  44.65      42.44 QT     
  5 Mulry, Ciara              12 Scoil Iognaid-CO       45.84      45.37        
  6 Smyth, Erin               12 Scoil Iognaid-CO       58.34      46.11        
  7 Hanly, Laoise             12 GSL-CO                 42.21      46.97        
  8 Coffey, Diza              12 S                      50.00      47.56        
  9 MC Dermott-Lowe, Sarah    12 GSLE-CO                44.87      47.63        
 10 Madden, Alison            12 Scoil Iognaid-CO       50.96      50.62        
 11 Masterson, Eve            12 Stonepark L'Ford-CO       NT      54.86        
 
Event 12  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          50.00  11 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Liam              11 CREAG-CO               43.53      43.10 QT     
  2 Henson, Andrew            11 TCLA-CO                43.63      45.80 QT     
  3 Rynn, Eoghan              11 ARIG-CO                47.72      46.27 QT     
  4 Viglas, Martin            11 STCCM-CO               51.28      46.66 QT     
  5 O'Brien, Conor            11 BARN-CO                51.88      48.81 QT     
  6 Boyle, Rory               11 St Patrick's-CO        56.00      51.50        
  7 Mc Grath, Cathal          11 Scoil Iognaid-CO       59.82      52.64        
  8 Hopkins, Aaron            11 KILLO                  52.23      53.40        
 -- Lanigan, Conor            11 Scoil Mhuire-CO        42.71         DQ        
 
Event 12  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          45.00  12 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 GSLE-CO                35.78      35.65 QT     
  2 Smyth, Harry              12 Claremorris Bns-CO     37.47      37.68 QT     
  3 Geng, Kaelan              12 SCEIN-CO               41.09      38.12 QT     
  4 Hussey, Michael           12 Scoil Iognaid-CO       42.72      39.32 QT     
  5 Rockett, Mark             12 COOSA-CO               48.12      42.88 QT     
  6 Delaney, Faryl            12 Melview NS-CO          44.14      43.30 QT     
  7 Newell Kim, Mattie        12 STPT-CO                47.06      43.42 QT     
  8 Igoe, Rory                12 SYLAN                  46.80      44.30 QT     
  9 Rynn, Cormac              12 ARIG-CO                45.54      45.04        
 10 Hogan, Cian               12 St Patrick's-CO        43.91      45.31        
 11 Murphy, Tom               12 GSLO-CO                   NT      51.41        
 
Event 13  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newtownforbes CO Longford-CO  'A'                      NT    2:26.11        
  2 Creagh N S Ballinasloe-CO  'A'                         NT    2:32.25        
  3 ST Dominics  'A'                                       NT    2:32.30        
  4 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:38.15        
  5 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                NT    2:39.05        
  6 Melview N.S. Longford-CO  'A'                          NT    2:39.70        
  7 Scoil Ide Galway  'A'                                  NT    2:39.85        
  8 Breaffy-CO  'A'                                        NT    3:04.67        
  9 Barnacarroll N S  Claremorris-CO  'A'                  NT    3:24.12        
 10 School  'A'                                            NT    3:43.71        
 
Event 14  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:28.15        
  2 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                         NT    2:30.26        
  3 St Patrick's, Galway-CO  'A'                           NT    2:35.58        
  4 Gaelscoil Athlone-CO  'A'                              NT    2:36.70        
  5 Claremorris Boys NS  'A'                               NT    2:42.75        
  6 Melview N.S. Longford-CO  'A'                          NT    2:49.00        
  7 Mount Temple Athlone-CO  'A'                           NT    3:10.07        
  8 Breaffy-CO  'A'                                        NT    3:10.53        
  9 ST Patricks-CO  'A'                                    NT    3:10.75        
 
Event 15  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walshe, Caoimhe            9 Breaffy-CO             48.48      40.50 QT     
  2 Henson, Amelie             9 TCLA-CO                48.62      45.35        
  3 Mooney, Isabelle           9 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      46.16        
  4 Kelly, Matida              9 CREAG-CO               52.69      47.56        
  5 MC Sherry, Luca            9 GSLO-CO                   NT      49.44        
  6 Purtil, Niamh              9 TCLA-CO                57.59      50.02        
  7 Ramsey, Naoise             9 MT PL                     NT      50.84        
  8 Walsh, Aoife               9 MGSC-CO                   NT      52.12        
  9 Nolan, Emma                9 TCLA-CO                57.10      52.58        
 10 Drea, Caoimhe              9 Scoil Iognaid-CO          NT      52.64        
 11 Langan, Aimee              9 Culleens NS-CO            NT      52.99        
 12 Burke, Meadhbh             9 GSCLM-CO             1:05.10      54.57        
 13 Griffiths Maher, Carys     9 CARBU-CO                  NT      55.45        
 14 Kelly, Alana               9 GSCLM-CO             1:03.06      56.47        
 15 Treanor, Aine              9 GSCLM-CO             1:08.04      59.14        
 15 Heffernan, Emma            9 GSCLM-CO                  NT      59.14        
 17 O'Mara, Aoibheann          9 TCLA-CO                   NT      59.71        
 18 Hackett, Caoimhe           9 Breaffy-CO                NT    1:01.02        
 19 Ward, Loanne               9 STJA                      NT    1:02.30        
 20 Swaris, Selisha            9 Melview NS-CO             NT    1:02.33        
 21 Bradley, Kate              9 HIPK-CO                   NT    1:04.31        
 22 O'Mara, Kate               9 TCLA-CO                   NT    1:05.55        
 23 Bradley, Ruth              9 HIPK-CO                   NT    1:07.67        
 24 Fahy, Lauran               9 Breaffy-CO                NT    1:08.66        
 25 O'Hanlon, Katie            9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:09.72        
 26 Walsh, Katie               9 HIPK-CO                   NT    1:12.10        
 -- Satchwell, Fay             9 CREEG-CO                  NT         DQ        
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          43.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead           10 Tarmon School-CO       39.59      36.70 QT     
  2 Coleman, Sasha            10 HIST-CO                40.61      37.29 QT     
  3 Flanagan, Keela           10 TANG-CO                45.99      38.06 QT     
  4 Duda, Fiona               10 ST CW                  38.82      38.42 QT     
  5 Stuart-Trainer, Kate      10 Baylin  Athlone-CO     42.45      39.44 QT     
  6 Nolan, Shauna             10 NFL-CO                 40.18      40.04 QT     
  7 O'Grady, Lily             10 BDARE                  46.51      40.19 QT     
  8 Mc Keon, Ella M           10 STBRI                  48.19      40.20 QT     
  9 Mulvey, Molly             10 STJOE-CO               47.54      41.42 QT     
 10 Mc Elevey, Kate           10 St Angela's NS-CO         NT      41.68 QT     
 11 Geraghty, Laura           10 Scoil Iognaid-CO       45.93      41.95 QT     
 12 Ryan, Jane                10 BALMW-CO               43.58      42.56 QT     
 13 Quinn, Grace              10 S                         NT      43.47        
 14 Phelan, Nicole            10 STDOM                  50.15      44.15        
 15 Kelly, Katie              10 SNBM                   47.71      44.78        
 16 Rockett, Sarah            10 COOSA-CO               50.09      44.85        
 17 Galllaghter, Clara        10 FMAS-CO                46.00      45.47        
 18 Geraghty, Robyn           10 SCIDE                     NT      45.95        
 19 Kilbane, Ailbhe           10 GSRI                   57.35      46.46        
 20 Collier, Keeva            10 CORFU-CO               49.57      48.07        
 21 Coffey, Aileen            10 KILCO-CO                  NT      49.78        
 22 Henry, Michele            10 ST AN-CO                  NT      51.49        
 23 Nolan, Paula              10 TCLA-CO                50.91      51.55        
 24 Parker, Aisling           10 PCT-CO                    NT      52.02        
 25 Canny, Aoife              10 Breaffy-CO             57.34      52.48        
 26 MC Keon, Sophie           10 STBRI                     NT      54.21        
 27 Hughes, Keela             10 PCT-CO                    NT      54.23        
 28 Lowe, Isobel              10 Scoil Mhuire-CO        57.46      54.55        
 29 MC Manus, Caomhog         10 HIPK-CO                   NT      56.30        
 30 Fox, Rebecca              10 BRID-CO                59.28      57.25        
 31 Butler, Ellie             10 Breaffy-CO                NT      58.13        
 32 Given, Mai                10 Scoil Iognaid-CO     1:00.57      58.15        
 33 Heverin, Keela            10 LAVY-CO                   NT      58.48        
 34 Kelly, Ruby               10 S                         NT    1:02.01        
 35 Hennigan, Mia             10 ST CW                     NT    1:03.26        
 36 Heavy, Emma               10 BALEA-CO                  NT    1:07.39        
 37 Devlin, Clodagh           10 Baylin  Athlone-CO        NT    1:08.62        
 38 Guiry, Eimear             10 BALEA-CO                  NT    1:11.58        
 39 Byrne, Elle               10 TCLA-CO                   NT    1:13.95        
 40 Crehan, Megan             10 BALEA-CO                  NT    1:22.23        
 
Event 16  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          45.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Grady, Matthew           9 BDARE                  45.77      39.42 QT     
  2 Weafer, Ashley             9 DRUM                      NT      42.41 QT     
  3 Murphy, Kevin OG           9 STDOM                     NT      48.83        
  4 Harte, Conor               9 S                         NT      49.19        
  5 Sweeney, Conn              9 Scoil Iognaid-CO          NT      51.56        
  6 Igoe, Colm                 9 SYLAN                     NT      55.15        
  7 Kennelly, Daniel           9 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      55.62        
  8 MC Connell, Ruadhai        9 NFL-CO               1:09.54      57.15        
  9 Deely, Calum               9 Melview NS-CO        1:02.36    1:02.05        
 10 Newell Kim, Nathan         9 STPT-CO                   NT    1:03.60        
 11 Shortt, Christian          9 GSDE-CO                   NT    1:04.57        
 12 Mrozek, Domiuik            9 BGAR-CO                   NT    1:07.23        
 13 O'Hara, Eibhear            9 FMAS-CO                   NT    1:10.09        
 14 Murphy, James              9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:15.45        
 15 Conneally, Patrick         9 BGAR-CO                   NT    1:17.19        
 
Event 16  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
          41.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brian, Christian        10 GS Athlone-CO          43.45      40.31 QT     
  2 Curley, Cillian           10 Breaffy-CO             43.50      41.59        
  3 Burke, Thomas             10 Claremorris Bns-CO        NT      41.85        
  4 Dowling, Luke             10 DUNMO                  53.93      42.74        
  5 O'Donoghue, Oisin         10 GS Athlone-CO          45.50      42.86        
  6 Tobin, Dylan              10 ST AT-CO               50.68      43.05        
  7 Mitchell, Daniel          10 Scoil Iognaid-CO          NT      43.33        
  8 Dillon, Evan              10 Claremorris Bns-CO        NT      43.62        
  9 O'Connor, Ben             10 CROGH-CO               45.16      44.33        
 10 Hanley, Diarmuid          10 GSL-CO                    NT      44.94        
 11 Healy, Tom                10 Scoil Iognaid-CO          NT      45.98        
 12 Heaney, David             10 Claremorris Bns-CO   1:06.99      46.70        
 13 Lawrence, Aaron           10 STMS-CO                51.35      46.91        
 14 Cooke, Nathan             10 Breaffy-CO                NT      47.20        
 15 Griallais, Luc            10 GSRI                      NT      47.36        
 16 Hart, Alban               10 Scoil Iognaid-CO       58.67      47.67        
 17 Lyons, Ciaran             10 Melview NS-CO          59.07      47.80        
 18 Scanlon, Tomas            10 AUGH-CO                55.18      48.10        
 19 Maxwell, Conn             10 Melview NS-CO        1:06.37      48.79        
 20 MC Sharry, Daniel         10 GSLO-CO                   NT      49.56        
 21 Waters, Ruairi            10 SCMMO-CO                  NT      49.58        
 22 Kennedy, Oisin            10 GSCOI-CO                  NT      49.85        
 23 Moran, Darragh            10 DCLIF                     NT      50.32        
 24 Perna, Riccardo           10 St Patrick's-CO           NT      51.30        
 25 Lyons, Shane              10 Melview NS-CO             NT      53.61        
 26 DE Abrew, Theo            10 ROXR-CO                   NT      53.91        
 27 Heavey, Daniel            10 FUER                      NT      55.67        
 28 Fannon, Pierce            10 FMHR-CO              1:08.29      58.45        
 29 O'Chlumhain, Donal        10 Scoil Iognaid-CO          NT      59.68        
 30 Keaveney, Michael         10 ST PA                     NT    1:01.51        
 31 O'Donnuartaigh, Conor     10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:02.84        
 32 Foley, Adam               10 CARBU-CO                  NT    1:04.28        
 33 Stankard, Daniel          10 Baylin  Athlone-CO        NT    1:04.76        
 34 Dillon, Cormac            10 GSLO-CO                   NT    1:05.19        
 35 Madden, Eoghan            10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:12.25        
 36 Fergson, Quinn            10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:12.37        
 -- Markham, Louis            10 KILTM-CO                  NT         DQ        
 -- Iakimov, Cyril            10 STPT-CO                56.13         DQ        
 
Event 17  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Niamh             9 STJTA-CO               56.50      50.80 QT     
  2 Henson, Amelie             9 TCLA-CO                   NT    1:00.96 QT     
  3 Drea, Caoimhe              9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:02.34 QT     
  4 Nolan, Emma                9 TCLA-CO                   NT    1:09.21        
  5 Lynn, Aine                 9 MGSC-CO                   NT    1:10.18        
  6 Ramsey, Naoise             9 MT PL                     NT    1:22.99        
  7 Donnellen, Mira            9 CREAG-CO                  NT    1:23.22        
  8 Hackett, Caoimhe           9 Breaffy-CO                NT    1:24.39        
 15 O'Hanlon, Katie            9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:11.09        
 -- Brennan, Emma              9 S                         NT         DQ        
 -- Fahy, Lauran               9 Breaffy-CO                NT         DQ        
 -- Swaris, Selisha            9 Melview NS-CO             NT         DQ        
 -- Bradley, Kate              9 HIPK-CO                   NT         DQ        
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:00.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Sasha            10 HIST-CO                53.42      50.55 QT     
  2 Connell, Leah             10 BAMC-CO                58.55      51.69 QT     
  3 O'Grady, Lily             10 BDARE                  59.32      53.27 QT     
  4 Quinn, Grace              10 S                         NT      57.75 QT     
  5 Mc Elevey, Kate           10 CBAR                      NT      58.12 QT     
  6 Phelan, Nicole            10 STDOM                1:15.03    1:00.63        
  7 Donohue, Neasa            10 STDOM                1:13.51    1:00.87        
  8 Nolan, Paula              10 TCLA-CO              1:11.11    1:01.73        
  9 Given, Mai                10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:02.03        
 10 Henry, Michele            10 ST AN-CO                  NT    1:02.93        
 11 Kilbane, Ailbhe           10 GSRI                 1:12.16    1:05.46        
 12 Canny, Aoife              10 Breaffy-CO           1:17.57    1:06.02        
 13 Collier, Keeva            10 CORFU-CO             1:15.00    1:07.01        
 14 Strange, Alison           10 SCIDE                     NT    1:07.31        
 16 Heverin, Keela            10 LAVY-CO                   NT    1:14.05        
 17 Kelly, Ruby               10 S                         NT    1:21.07        
 -- Butler, Ellie             10 Breaffy-CO                NT         DQ        
 -- Kay, Jessica              10 SCIDE                     NT         DQ        
 
Event 18  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        1:05.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolley, David             9 Claremorris Bns-CO   1:07.35      56.36 QT     
  2 Smyth, Sam                 9 Claremorris Bns-CO   1:12.17      58.43 QT     
  3 Harte, Conor               9 S                         NT    1:08.31        
  4 Newell Kim, Nathan         9 STPT-CO                   NT    1:08.44        
  5 Igoe, Colm                 9 SYLAN                     NT    1:10.55        
 -- MC Connell, Ruadhai        9 NFL-CO               1:26.09         DQ        
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
          57.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Keon, Evan             10 CREAG-CO               54.30      52.24 QT     
  2 Meehan, Brian             10 URSU-CO              1:05.51      55.09 QT     
  3 Hynes, Matthew            10 MOYCU-CO             1:06.69      55.27 QT     
  4 Tobin, Dylan              10 ST AT-CO               57.57      55.52 QT     
  4 O'Connor, Ben             10 CROGH-CO                  NT      55.52 QT     
  6 Cunningham Smyth, Michae  10 Scoil Iognaid-CO     1:00.32      55.63 QT     
  7 Curley, Cillian           10 Breaffy-CO             57.60      56.48 QT     
  8 O'Brian, Christian        10 GS Athlone-CO        1:02.59      56.55 QT     
  9 Mangan, Luke              10 Scoil Iognaid-CO     1:06.05      56.73 QT     
 10 O'Donoghue, Oisin         10 GS Athlone-CO          58.37      57.47        
 11 Lyons, Ciaran             10 Melview NS-CO        1:14.36      58.84        
 12 Dowling, Luke             10 DUNMO                     NT      59.72        
 13 Kelleher, Eoin            10 COM                       NT    1:00.96        
 14 MC Gllue, Oisin           10 Scoil Mhuire-CO      1:14.12    1:01.18        
 15 Waters, Ruairi            10 SCMMO-CO                  NT    1:03.65        
 16 Duggan, Diarmuid          10 St Oliver Plunke-CO       NT    1:05.26        
 17 Lyons, Shane              10 Melview NS-CO        1:13.00    1:06.54        
 18 Iakimov, Cyril            10 STPT-CO              1:08.51    1:06.95        
 19 Markham, Louis            10 KILTM-CO                  NT    1:08.83        
 -- Keaveney, Michael         10 ST PA                     NT         DQ        
 -- Foley, Adam               10 CARBU-CO                  NT         DQ        
 -- MC Sharry, Daniel         10 GSLO-CO                   NT         DQ        
 -- Walsh, Matthew            10 St Angela's NS-CO         NT         DQ        
 -- DE Abrew, Theo            10 ROXR-CO                   NT         DQ        
 -- Fannon, Pierce            10 FMHR-CO              1:25.87         DQ        
 
Event 19  Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    3:30.47        
  2 ST Dominics  'A'                                       NT    3:49.37        
  3 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                NT    4:39.27        
 -- Scoil Ide Galway  'A'                                  NT         DQ        
 
Event 20  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris Boys NS  'A'                               NT    3:21.98        
  2 Melview N.S. Longford-CO  'A'                          NT    3:29.45        
 -- Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT         DQ        
 
Event 21  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connery, Niamh             9 STJTA-CO               50.85      48.73 QT     
  2 Walshe, Caoimhe            9 Breaffy-CO             54.18      49.70 QT     
  3 Kelly, Matida              9 CREAG-CO               57.66      54.07 QT     
  4 Troy, Elenor               9 Scoil Iognaid-CO          NT      56.43 QT     
  5 Satchwell, Fay             9 CREEG-CO                  NT      57.30        
  6 MC Sherry, Luca            9 GSLO-CO                   NT      59.16        
  7 Griffiths Maher, Carys     9 CARBU-CO                  NT    1:00.42        
  8 Burke, Meadhbh             9 GSCLM-CO             1:13.37    1:01.65        
  9 Brennan, Emma              9 S                         NT    1:04.17        
 10 Kelly, Alana               9 GSCLM-CO             1:09.16    1:04.53        
 11 Purtil, Niamh              9 TCLA-CO                   NT    1:04.79        
 12 Treanor, Aine              9 GSCLM-CO             1:18.18    1:06.79        
 13 Donnellen, Mira            9 CREAG-CO             1:20.63    1:08.02        
 14 Bradley, Ruth              9 HIPK-CO                   NT    1:08.75        
 15 Ward, Loanne               9 STJA                      NT    1:09.48        
 16 Hynes, India               9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:11.67        
 17 Lynn, Aine                 9 MGSC-CO                   NT    1:15.66        
 -- Walsh, Katie               9 HIPK-CO                   NT         DQ        
 -- Langan, Aimee              9 Culleens NS-CO            NT         DQ        
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Fiona               10 ST CW                  43.84      43.84 QT     
  2 Connell, Leah             10 BAMC-CO                53.32      45.19 QT     
  3 Flanagan, Keela           10 TANG-CO                50.50      45.96 QT     
  4 Mc Keon, Ella M           10 STBRI                  49.15      47.08 QT     
  5 Hussey, Louisa            10 Scoil Iognaid-CO       49.30      48.12 QT     
  6 Stuart-Trainer, Kate      10 Baylin  Athlone-CO     52.89      48.14 QT     
  7 Geraghty, Laura           10 Scoil Iognaid-CO       56.03      48.17 QT     
  8 Rather, Zainab            10 GS Mhic Amhlaigh-CO    57.00      48.25 QT     
  9 Murphy, Niamh             10 SCIDE                     NT      48.70 QT     
 10 Kelly, Katie              10 SNBM                   48.92      49.06 QT     
 11 Mulvey, Molly             10 STJOE-CO               50.59      49.76 QT     
 12 Ryan, Jane                10 BALMW-CO             1:02.66      50.68 QT     
 13 MC Keon, Sophie           10 STBRI                     NT      51.36 QT     
 14 Rockett, Sarah            10 COOSA-CO             1:04.89      54.01        
 15 Donohue, Neasa            10 STDOM                  57.83      54.38        
 16 Coffey, Aileen            10 KILCO-CO                  NT      57.47        
 17 Hughes, Keela             10 PCT-CO                    NT      59.56        
 18 Troy, Maeve               10 GAL                    55.00    1:00.35        
 19 Byrne, Elle               10 TCLA-CO                   NT    1:01.12        
 20 Geraghty, Robyn           10 SCIDE                     NT    1:01.80        
 21 Galllaghter, Clara        10 FMAS-CO              1:03.00    1:02.24        
 22 Parker, Aisling           10 PCT-CO                    NT    1:02.99        
 23 Fox, Rebecca              10 BRID-CO                   NT    1:07.45        
 24 MC Manus, Caomhog         10 HIPK-CO                   NT    1:15.63        
 -- Lowe, Isobel              10 Scoil Mhuire-CO           NT         DQ        
 -- Hennigan, Mia             10 ST CW                     NT         DQ        
 -- Strange, Alison           10 SCIDE                     NT         DQ        
 
Event 22  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          57.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Grady, Matthew           9 BDARE                  51.78      44.45 QT     
  2 Weafer, Ashley             9 DRUM                      NT      49.31 QT     
  3 Kennelly, Daniel           9 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT      55.66 QT     
 -- Murphy, James              9 Scoil Iognaid-CO          NT         DQ        
 
Event 22  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
          54.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Mark             10 HIPK-CO                49.50      45.79 QT     
  2 MC Weeney, Senan          10 Melview NS-CO          52.32      46.79 QT     
  3 Dillon, Evan              10 Claremorris Bns-CO     55.17      47.17 QT     
  4 MC Guigan, Shane          10 AUGH-CO                48.78      47.25 QT     
  5 Cunningham Smyth, Michae  10 Scoil Iognaid-CO          NT      50.21 QT     
  6 O'Shaugnessy, Hugh        10 STJOE-CO               57.44      50.27 QT     
  7 Lawrence, Aaron           10 STMS-CO                   NT      50.99 QT     
  8 Meehan, Brian             10 URSU-CO                54.39      51.39 QT     
  9 Burke, Thomas             10 Claremorris Bns-CO        NT      53.27 QT     
 10 Hart, Alban               10 Scoil Iognaid-CO     1:06.57      53.84 QT     
 11 Walsh, Matthew            10 St Angela's NS-CO         NT      53.92 QT     
 12 Kennedy, Oisin            10 GSCOI-CO                  NT      54.43        
 13 Heaney, David             10 Claremorris Bns-CO   1:03.50      54.90        
 14 Moran, Darragh            10 DCLIF                     NT      55.70        
 15 Duggan, Diarmuid          10 St Oliver Plunke-CO  1:05.06      56.11        
 16 Riccardo, Perna           10 St Patrick's-CO           NT      57.07        
 17 Maxwell, Conn             10 Melview NS-CO             NT      57.43        
 18 Scanlon, Tomas            10 AUGH-CO              1:02.42      59.43        
 19 Heavey, Daniel            10 FUER                      NT    1:00.51        
 20 Kelleher, Eoin            10 COM                       NT    1:07.87        
 21 Fergson, Quinn            10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:19.85        
 22 Fahy, Adam                10 Scoil Iognaid-CO          NT    1:20.57        
 -- Mangan, Luke              10 Scoil Iognaid-CO          NT         DQ        
 -- Cooke, Nathan             10 Breaffy-CO                NT         DQ        
 -- Smith, Cahal              10 STDOM                     NT         DQ        
 -- Dillon, Cormac            10 GSLO-CO                   NT         DQ        
 -- O'Chlumhain, Donal        10 Scoil Iognaid-CO          NT         DQ        
 
Event 23  Girls 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mooney, Isabelle           9 GS Mhic Amhlaigh-CO       NT    1:04.01        
  2 Troy, Elenor               9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:13.85        
 -- Walsh, Aoife               9 MGSC-CO                   NT         DQ        
 
Event 23  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Sinead           10 Tarmon School-CO       40.31      42.81 QT     
  2 Nolan, Shauna             10 NFL-CO                 46.96      50.16 QT     
  3 Hussey, Louisa            10 Scoil Iognaid-CO       49.29      50.35 QT     
  4 Rather, Zainab            10 GS Mhic Amhlaigh-CO    53.00      52.89 QT     
  5 Murphy, Niamh             10 SCIDE                     NT    1:00.95        
  6 Troy, Maeve               10 Scoil Iognaid-CO     1:03.84    1:04.86        
 
Event 24  Boys 9 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
        1:00.00  9 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Woolley, David             9 Claremorris Bns-CO   1:05.85      54.68 QT     
  2 Smyth, Sam                 9 Claremorris Bns-CO   1:09.20    1:03.46        
  3 Sweeney, Conn              9 Scoil Iognaid-CO          NT    1:11.47        
 
Event 24  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
          55.00  10 QT
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MC Weeney, Senan          10 Melview NS-CO          56.77      47.55 QT     
  2 MC Keon, Evan             10 CREAG-CO               47.17      49.67 QT     
  3 Bradley, Mark             10 HIPK-CO                49.73      50.12 QT     
  4 Hynes, Matthew            10 MOYCU-CO               59.58      52.38 QT     
  5 Healy, Tom                10 Scoil Iognaid-CO       59.91      54.11 QT     
  6 O'Shaugnessy, Hugh        10 STJOE-CO               58.78      55.55        
  7 MC Gllue, Oisin           10 Scoil Mhuire-CO           NT      59.01        
  8 MC Guigan, Shane          10 AUGH-CO              1:01.91    1:00.62        
  9 Hanley, Diarmuid          10 GSL-CO                    NT    1:00.97        
 
Event 25  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    3:22.76        
  2 ST Dominics  'A'                                       NT    3:26.92        
  3 Tubberclair NS Athlone-CO  'A'                         NT    3:28.96        
  4 Gael Scoile Clm-CO  'A'                                NT    4:01.19        
  5 Hightpark CO Sligo-CO  'A'                             NT    4:34.80        
 
Event 26  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris Boys NS  'A'                               NT    2:57.65        
  2 Scoil Iognaid-CO  'A'                                  NT    2:59.01        
  3 Melview N.S. Longford-CO  'A'                          NT    3:17.54        
  4 ST Dominics  'A'                                       NT    3:57.00