CHRISTMAS 50s SPRINT MEET DEC 2018
CARRICK ON SHANNON          
 
Event 1  Girls 7-8 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Isabelle     7 Ath                              20.85        
  2 Mulvey, Miya         8 Trident                          22.12        
  3 Lally, Ciara         8 COM                              25.97        
  4 Ryan, Alice          7 Ath                              26.74        
  5 Ryan, Phoebe         8 COM                              28.62        
  6 Mulvey, Daisy        7 Trident                          30.22        
 
Event 2  Boys 7-8 25 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Donnacha       7 Trident                          30.69        
  2 Mc Keon, Evan        7 Trident                          32.65        
 
Event 3  Girls 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sudol, Martyna       9 LONG-VD                          42.30        
  2 Lavin, Aoife         9 COM                              42.34        
  3 Quinn, Emily         9 Trident                          54.34        
  4 Hawkshaw, Kate       9 COM                              54.93        
  5 Mc Weeney, Lily      9 Trident                          55.68        
  6 Gill, Cara           9 COM                              59.90        
 10 Quinn, Emily         9 LONG-VD                          51.71        
 
Event 3  Girls 10-11 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Butryn, Alicje      11 LONG-VD                          42.71        
  2 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD                          43.50        
  3 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                          44.94        
  4 Ryan, Emily         10 COM                              45.54        
  5 Mc Keon, Sophie     10 Trident                          46.40        
  6 Bohan, Erin         11 Trident                          47.50        
  7 Delaney, Faith      10 LONG-VD                          50.13        
  8 Lynott, Phoebe      10 Trident                          50.41        
  9 Fee, Clara          10 C FIN                            51.66        
 11 Harmon, Aoibheann   10 Trident                          51.81        
 12 Grecu, Eva          11 COM                              52.06        
 13 Reilly, Sorcha      10 LONG-VD                          52.53        
 14 Gill, Rebecca       10 COM                              52.60        
 15 Mc Grath, Isabel    10 Trident                          53.19        
 16 O'Grady, Beatrice   11 COM                              53.22        
 17 O'Connor, Maeve     11 COM                              53.75        
 18 Kenny, Isobel       10 COM                              59.25        
 19 Fox, Rebecca        11 Ath                            1:01.83        
 20 Silke, Aoife        11 COM                            1:10.40        
 
Event 3  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harding, Grace      13 Trident                          43.31        
  1 Guckian, Ella       12 Trident                          43.31        
  3 Mc Crann, Ella      13 Trident                          44.88        
  4 Murphy, Davina      12 LONG-VD                          46.78        
  5 Gill, Marise        13 COM                              54.52        
 
Event 3  Girls 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe        15 Trident                          40.88        
 
Event 4  Boys 9 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Harry          9 Ath                              46.40        
  2 Dzaei, Aryn          9 LONG-VD                          47.88        
  3 Morgan, Shay         9 COM                              47.91        
  4 Leonard, Cillian     9 LONG-VD                          50.94        
  5 O'Boyle, Sean        9 LONG-VD                          55.80        
  6 Kelleher, Dara       9 COM                              59.68        
 
Event 4  Boys 10-11 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan        11 Trident                          40.28        
  2 Morgan, Eoin        11 COM                              44.59        
  3 Tobin, Dylan        11 COM                              44.88        
  4 Hawkshaw, James     11 COM                              45.31        
  5 Mc Weeney, Josh     11 Trident                          45.81        
  6 Lawrence, Aaron     10 COM                              46.15        
  7 Fannon, Pierce      10 COM                              47.47        
  8 Heavey, Daniel      10 COM                              49.81        
  9 Kelleher, Eoin      11 COM                              50.47        
 10 Keaveney, Michael   11 COM                              50.62        
 11 De Abreu, Theo      11 COM                              50.63        
 12 Mc Crann, Reuben    10 Trident                          50.97        
 13 Maxwell, Conn       11 LONG-VD                          53.40        
 14 Ruddy, Luke         10 Trident                          53.53        
 15 Gavigan, Richie     10 Trident                          54.41        
 16 Webb, Ruairi        10 COM                              59.19        
 17 Martin, Iarlaith    10 Trident                          59.42        
 18 Lin, Leo            11 LONG-VD                        1:02.57        
 19 Kavanagh, Robbie    10 Trident                        1:03.28        
 
Event 4  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac        13 Trident                          40.56        
  2 McKenna, Noah       12 LONG-VD                          44.34        
  3 Fox, Jamie          12 Ath                              44.46        
  4 O Brien, Daniel     12 LONG-VD                          44.58        
  5 Starzynska, Karol   12 LONG-VD                          44.81        
  6 Hennessy, Evan      13 COM                              46.40        
  7 Condron, Ciaran     12 COM                            1:00.61        
  8 Mitchell, Luke      13 COM                            1:05.47        
 
Event 4  Boys 14 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hanifa, Kealan      14 C FIN                            36.72        
  2 Lawrence, Scott     14 COM                              38.75        
  3 Laheny Fee, Ben     14 C FIN                            45.09        
 
Event 5  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma         9 Ath                              47.87        
  2 Henson, Amelie       9 Ath                              49.80        
  3 Duignan, Alicia      8 Trident                          59.01        
  4 Radomska, Lena       9 LONG-VD                        1:01.52        
  5 Quinn, Emily         9 Trident                        1:02.37        
  6 Sudol, Martyna       9 LONG-VD                        1:05.66        
  7 Hawkshaw, Kate       9 COM                            1:09.32        
  8 Mc Weeney, Lily      9 Trident                        1:09.88        
 
Event 5  Girls 10-11 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Clara      11 C FIN                            44.97        
  2 Ryan, Jane          10 Ath                              45.19        
  3 Freeman, Lauran     11 C FIN                            47.81        
  4 Mulvey, Molly       10 Trident                          50.44        
  5 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                          50.47        
  5 Quinn, Grace        10 Trident                          50.47        
  7 Deely, Layla        11 LONG-VD                          51.70        
  8 Mc Keon, Ella M     11 Trident                          52.66        
  9 Bohan, Erin         11 Trident                          53.22        
 10 Butryn, Alicje      11 LONG-VD                          55.25        
 11 Ryan, Emily         10 COM                              55.66        
 12 Lynott, Phoebe      10 Trident                          55.93        
 13 Mc Keon, Sophie     10 Trident                          56.72        
 14 Clyne, Ava          11 COM                              58.16        
 15 Harmon, Aoibheann   10 Trident                          58.84        
 16 Reilly, Sorcha      10 LONG-VD                        1:00.35        
 17 Guckian, Robyn      11 C FIN                          1:00.53        
 18 Grecu, Eva          11 COM                            1:00.69        
 19 Gill, Rebecca       10 COM                            1:02.37        
 20 Kenny, Isobel       10 COM                            1:03.50        
 21 Fee, Clara          10 C FIN                          1:04.28        
 22 Laheny Fee, Robyn   10 C FIN                          1:05.66        
 23 Fox, Rebecca        11 Ath                            1:07.84        
 24 Mc Grath, Isabel    10 Trident                        1:09.88        
 25 Noone, Layla        10 C FIN                          1:11.35        
 
Event 5  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna    12 C FIN                            43.04        
  2 Lynott, Faith       12 Trident                          45.61        
  3 Harding, Grace      13 Trident                          46.66        
  4 Guckian, Ella       12 Trident                          49.78        
  5 Murphy, Davina      12 LONG-VD                          49.81        
  6 Lowe, Ruby          12 Trident                          50.10        
  7 Mc Crann, Ella      13 Trident                          53.25        
  8 Gill, Marise        13 COM                              59.98        
 
Event 5  Girls 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burns, Fleur        14 C FIN                            42.62        
  2 Dinnigan, Eimear    14 COM                              50.08        
 
Event 6  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deely, Calom         9 LONG-VD                        1:03.25        
  2 McCormack, Ruadhán   9 LONG-VD                        1:07.46        
  3 O'Boyle, Sean        9 LONG-VD                        1:09.37        
 
Event 6  Boys 10-11 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor      11 Trident                          46.37        
  2 Kelleher, Eoin      11 COM                              50.65        
  3 Morgan, Eoin        11 COM                              52.20        
  4 Ginty, Freida       11 LONG-VD                          54.34        
  5 O'Regan, Kolm       11 Ath                              54.55        
  6 Tobin, Dylan        11 COM                              54.80        
  7 Mc Weeney, Josh     11 Trident                          55.31        
  8 De Abreu, Theo      11 COM                              55.37        
  9 Buckley, Sean       11 C FIN                            56.49        
 10 Keaveney, Michael   11 COM                              57.44        
 11 Hopkins, Aaron      11 LONG-VD                          57.78        
 12 Haleta, Arthur      11 Ath                            1:00.90        
 13 Hawkshaw, James     11 COM                            1:01.23        
 14 Fannon, Pierce      10 COM                            1:04.63        
 15 Webb, Ruairi        10 COM                            1:05.03        
 16 Mc Crann, Reuben    10 Trident                        1:05.78        
 17 Kavanagh, Robbie    10 Trident                        1:09.31        
 18 Hayes, Edward       10 COM                            1:20.05        
 
Event 6  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fee, Brogan         13 C FIN                            40.84        
  2 Fox, Jamie          12 Ath                              46.99        
  3 Tobin, Robert       12 COM                              49.40        
  4 Rynn, Cormac        13 Trident                          49.75        
  5 Hennessy, Evan      13 COM                              50.32        
  6 O'Connor, Brian     13 COM                              55.94        
  6 Starzynska, Karol   12 LONG-VD                          55.94        
 
Event 6  Boys 14 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel     14 C FIN                            41.25        
  2 Doherty, Finn       15 C FIN                            42.25        
  3 Hanifa, Kealan      14 C FIN                            43.25        
  4 Lawrence, Scott     14 COM                              44.31        
  5 Noone, Michael      15 C FIN                            46.65        
  6 Laheny Fee, Ben     14 C FIN                            51.97        
 
Event 7  Girls 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma         9 Ath                              43.90        
  2 Mulvey, Miya         8 Trident                          48.41        
  3 Radomska, Lena       9 LONG-VD                          52.09        
 
Event 7  Girls 10-11 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Keon, Ella M     11 Trident                          41.40        
  2 Masterson, Clodagh  11 LONG-VD                          43.28        
  3 Quinn, Grace        10 Trident                          44.97        
  4 Mulvey, Molly       10 Trident                          48.37        
  4 Noone, Layla        10 C FIN                          1:10.53        
  5 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                          50.83        
  6 Delaney, Faith      10 LONG-VD                          50.95        
  7 Ryan, Jane          10 Ath                              50.97        
  8 Bohan, Erin         11 Trident                          51.66        
  9 Henry, Michele      11 COM                              52.09        
 10 Deely, Layla        11 LONG-VD                          53.28        
 11 Laheny Fee, Robyn   10 C FIN                          1:02.53        
 
Event 7  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith       12 Trident                          40.43        
  2 Pereguda, Joanna    12 C FIN                            41.75        
 
Event 7  Girls 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe        15 Trident                          36.31        
  2 Burns, Fleur        14 C FIN                            36.61        
  3 Gallagher, Nicole   14 C FIN                            44.40        
 
Event 8  Boys 9 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duda, Scott          9 COM                              42.68        
  2 Dzaei, Aryn          9 LONG-VD                          54.50        
  3 Leonard, Cillian     9 LONG-VD                          57.73        
  4 McCormack, Ruadhán   9 LONG-VD                        1:09.92        
 
Event 8  Boys 10-11 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor      11 Trident                          37.82        
  2 Rynn, Eoghan        11 Trident                          41.50        
  3 Hopkins, Aaron      11 LONG-VD                          43.87        
  4 Hanly, Diarmuid     10 LONG-VD                          53.47        
  5 Lin, Leo            11 LONG-VD                        1:08.34        
 
Event 8  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fee, Brogan         13 C FIN                            37.10        
  2 Tobin, Robert       12 COM                              48.36        
 
Event 8  Boys 14 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breheny, Daniel     14 C FIN                            38.94        
 
Event 9  Girls 7-8 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Isabelle     7 Ath                              19.19        
  2 Mulvey, Miya         8 Trident                          20.28        
  3 Ryan, Alice          7 Ath                              20.40        
  4 Duignan, Alicia      8 Trident                          22.22        
  5 Mulvey, Daisy        7 Trident                          23.32        
  6 Ryan, Phoebe         8 COM                              25.05        
  7 Lally, Ciara         8 COM                              26.30        
  8 Fannon, Laura        8 COM                              26.93        
 
Event 10  Boys 7-8 25 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mc Keon, Evan        7 Trident                          26.16        
  2 Rynn, Donnacha       7 Trident                          28.42        
  3 Keaveney, James      7 COM                              31.57        
  4 Hanley, Matthew      7 LONG-VD                          49.22        
 
Event 11  Girls 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mooney, Emma         9 Ath                              36.72        
  2 Henson, Amelie       9 Ath                              38.81        
  3 Lavin, Aoife         9 COM                              39.60        
  4 Sudol, Martyna       9 LONG-VD                          41.44        
  5 Radomska, Lena       9 LONG-VD                          44.86        
  6 Quinn, Emily         9 Trident                          46.87        
  7 Quinn, Emily         9 LONG-VD                          47.41        
  8 Hawkshaw, Kate       9 COM                              48.94        
  9 Mc Weeney, Lily      9 Trident                          51.74        
 10 Gill, Cara           9 COM                              56.77        
 
Event 11  Girls 10-11 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Clara      11 C FIN                            34.69        
  2 Mc Keon, Ella M     11 Trident                          35.78        
  3 Ryan, Jane          10 Ath                              37.32        
  4 Mulvey, Molly       10 Trident                          38.25        
  5 Freeman, Lauran     11 C FIN                            38.28        
  6 Deely, Layla        11 LONG-VD                          38.34        
  7 Quinn, Grace        10 Trident                          38.63        
  8 Sobolewski, Paulin  10 LONG-VD                          40.31        
  9 Butryn, Alicje      11 LONG-VD                          40.69        
 10 Clyne, Ava          11 COM                              40.88        
 11 Ryan, Emily         10 COM                              43.03        
 12 Lynott, Phoebe      10 Trident                          43.15        
 13 Henry, Michele      11 COM                              43.37        
 14 Mc Keon, Sophie     10 Trident                          43.53        
 15 Kenny, Isobel       10 COM                              45.50        
 16 Harmon, Aoibheann   10 Trident                          45.75        
 17 Gill, Rebecca       10 COM                              45.78        
 18 Grecu, Eva          11 COM                              46.84        
 19 Delaney, Faith      10 LONG-VD                          46.94        
 20 Mc Grath, Isabel    10 Trident                          47.12        
 21 O'Grady, Beatrice   11 COM                              48.97        
 22 Fee, Clara          10 C FIN                            50.50        
 23 Laheny Fee, Robyn   10 C FIN                            50.85        
 24 Nelson, Mya         11 COM                              51.47        
 25 Fox, Rebecca        11 Ath                              51.80        
 26 Guckian, Robyn      11 C FIN                            54.09        
 27 O'Connor, Maeve     11 COM                              57.65        
 28 Silke, Aoife        11 COM                            1:00.49        
 
Event 11  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lynott, Faith       12 Trident                          34.75        
  2 Pereguda, Joanna    12 C FIN                            34.97        
  3 Lowe, Ruby          12 Trident                          35.43        
  4 Harding, Grace      13 Trident                          36.31        
  5 Guckian, Ella       12 Trident                          37.56        
  6 Mc Crann, Ella      13 Trident                          38.53        
  7 Murphy, Davina      12 LONG-VD                          41.16        
  8 Gill, Marise        13 COM                              48.03        
 
Event 11  Girls 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe        15 Trident                          34.81        
  2 Dinnigan, Eimear    14 COM                              39.63        
  3 Gallagher, Nicole   14 C FIN                            41.72        
 
Event 12  Boys 9 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lowe, Harry          9 Ath                              38.66        
  2 Morgan, Shay         9 COM                              41.54        
  4 Dzaei, Aryn          9 LONG-VD                          44.75        
  5 Deely, Calom         9 LONG-VD                          47.59        
  6 Mrozek, Dominik      9 COM                              49.68        
  7 Donnelly, Matthew    9 COM                              49.94        
  8 McCormack, Ruadhán   9 LONG-VD                          50.31        
  9 Leonard, Cillian     9 LONG-VD                          50.69        
 10 Kelleher, Dara       9 COM                              51.72        
 11 O'Boyle, Sean        9 LONG-VD                          52.63        
 
Event 12  Boys 10-11 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan        11 Trident                          34.81        
  2 O'Regan, Kolm       11 Ath                              36.53        
  3 Lanigan, Conor      11 Trident                          36.78        
  3 Ginty, Freida       11 LONG-VD                          43.63        
  4 Morgan, Eoin        11 COM                              38.19        
  5 Mc Weeney, Josh     11 Trident                          39.13        
  6 Tobin, Dylan        11 COM                              40.35        
  7 Buckley, Sean       11 C FIN                            40.88        
  8 Heavey, Daniel      10 COM                              41.85        
  9 Keaveney, Michael   11 COM                              41.97        
 10 Gavigan, Richie     10 Trident                          42.31        
 11 Hanly, Diarmuid     10 LONG-VD                          42.78        
 12 Hawkshaw, James     11 COM                              42.97        
 13 Kelleher, Eoin      11 COM                              43.03        
 14 Mc Crann, Reuben    10 Trident                          44.78        
 15 Haleta, Arthur      11 Ath                              45.44        
 16 De Abreu, Theo      11 COM                              45.59        
 17 Maxwell, Conn       11 LONG-VD                          46.94        
 18 Webb, Ruairi        10 COM                              49.78        
 19 Fallon, Dylan       10 COM                              49.91        
 20 Ruddy, Luke         10 Trident                          51.19        
 21 Lin, Leo            11 LONG-VD                          52.68        
 22 Martin, Iarlaith    10 Trident                          55.98        
 23 Kavanagh, Robbie    10 Trident                        1:03.81        
 24 Hayes, Edward       10 COM                            1:04.43        
 
Event 12  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac        13 Trident                          34.87        
  2 Tobin, Robert       12 COM                              35.84        
  3 Fox, Jamie          12 Ath                              36.34        
  4 McKenna, Noah       12 LONG-VD                          37.06        
  5 Starzynska, Karol   12 LONG-VD                          37.75        
  6 O Brien, Daniel     12 LONG-VD                          39.53        
  7 Hennessy, Evan      13 COM                              42.57        
  8 O'Connor, Brian     13 COM                              46.37        
  9 Mitchell, Luke      13 COM                              55.18        
 
Event 12  Boys 14 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                             Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doherty, Finn       15 C FIN                            32.40        
  2 Breheny, Daniel     14 C FIN                            33.91        
  3 Laheny Fee, Ben     14 C FIN                            36.50        
  4 Noone, Michael      15 C FIN                            37.97