Castlebar Regional SC Qualifying Meet Level 2                               
 
Event 1  Boys 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              13 LASER                     NT    2:59.49        
  2 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              2:59.74    3:03.36        
  3 Smith, Eamon              13 LONG-VD                   NT    3:11.65        
 
Event 1  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              2:30.05    2:30.82        
  2 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              2:44.32    2:41.25        
  3 McCarthy, Padraic         14 LASER                3:03.51    3:03.69        
 
Event 1  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fortune, Joshua           16 SLIGO                2:22.32    2:20.97        
  2 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:25.65    2:23.23        
 
Event 2  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 2:32.66    3:01.37        
 
Event 2  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lyons, Maria              15 SLIGO                2:44.12    2:55.25        
  2 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                2:52.32    2:59.44        
  3 Bedynek, Sandra           14 Bluefin SC           3:27.48    3:19.25        
 
Event 2  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              16 CLM                  2:48.36    2:43.78        
 
Event 3  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD                40.17      35.03        
  2 Delaney, Jack             11 CLM                    42.41      40.03        
  3 Delaney, Faryl            11 LONG-VD                46.00      42.81        
  4 Newell Kim, Mattie        11 Tuam Swim Team         45.95      44.09        
 -- Walsh, Barry              11 B DOL                  40.00         DQ        
 
Event 3  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                  39.47      33.60        
  2 Harrington, Shane         13 .ATH                   38.02      34.19        
  3 Todd, Nathan              13 LASER                  36.72      36.56        
  4 Smith, Cian               13 .ATH                   39.80      36.65        
  5 Fagan, Kyle               12 .ATH                   36.78      37.07        
  6 Langton, Killian          12 SLIGO                  40.12      38.88        
  7 Treanor, Eoin             12 CLM                    40.85      40.30        
  8 Meadows, Caolan           12 LONG-VD                   NT      41.57        
  9 Clifford, Eimhin          12 C FIN                     NT      42.34        
 
Event 3  Boys 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                      NT      29.92        
  2 Mc Namara, Conn           14 CBAR                      NT      31.44        
  3 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC             35.04      33.25        
  4 Joyce, Niall              14 SHARK                  37.47      33.32        
  5 Ryan, Duileach            14 LONG-VD                37.18      34.25        
  6 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD                36.00      34.68        
  7 Clarke, Liam              15 LASER                  56.01      37.80        
  8 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC                NT      38.06        
 
Event 3  Boys 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Sean              16 SLIGO                  32.01      31.06        
  2 Welby, Evan               16 SHARK                  31.95      31.11        
  3 Murphy, Jamie             17 CBAR                   49.34      31.13        
  4 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                  31.75      31.59        
  5 Huang, Tommy              16 CBAR                      NT      33.31        
  6 Maher, Anthony            16 SLIGO                  35.58      33.40        
 
Event 4  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Grace            11 LONG-VD                42.19      41.25        
  1 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD                44.71      41.25        
  3 Powell, Ella              11 .ATH                   43.32      42.00        
  4 Higgins, Cara             11 CLM                    44.56      42.16        
  5 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD                   NT      43.66        
 
Event 4  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                  38.60      34.97        
  2 Lowe, Erika               13 .ATH                   37.32      35.41        
  3 Canavan, Alannah          12 Ballina SC             38.94      36.97        
  4 Byrne, Ella               13 LONG-VD                49.07      37.01        
  5 Kenny, Bernadette         13 SHARK                     NT      37.75        
  6 Griffin, Carol            12 SHARK                  39.46      38.53        
  7 Henehan, Sophie           13 CBAR                      NT      38.69        
  8 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                  40.37      39.57        
  9 Murphy, Aylah             13 SHARK                  43.72      40.00        
 10 Donohue, Grainne          13 LONG-VD                52.16      40.75        
 11 Deely, Ava                12 LONG-VD             40:44.00      42.35        
 12 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              1:01.04      44.21        
 
Event 4  Girls 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              15 SHARK                  33.63      33.26        
  1 Walsh, Tara               15 SLIGO                  35.05      33.26        
  3 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  39.11      33.62        
  4 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD                   NT      34.56        
  5 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                  40.34      34.91        
  6 Kehoe, Grace              15 SLIGO                  39.73      36.31        
  7 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD                54.75      36.32        
  8 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                   NT      38.39        
  9 Owens, Oonagh             15 LASER                  39.35      38.71        
 10 Delaney, Kate             14 CLM                    49.68      39.40        
 11 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC             37.18      39.79        
 11 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                  34.25      39.79        
 13 Cugalj, Teodora           14 SHARK                  43.03      39.91        
 14 Crisan, Paula             14 LASER                     NT      40.94        
 
Event 4  Girls 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          18 SHARK                  32.83      32.94        
  1 Lynch, Ciara              17 SLIGO                  34.55      32.94        
  3 Coen, Hazel               17 CBAR                   33.80      33.37        
  3 Murphy, Freya             16 SHARK                  35.91      33.37        
  5 Martin, Rachel            16 SLIGO                  36.73      34.75        
  5 Wong, Tara                16 Ballina SC             33.93      34.75        
  7 Henehan, Rachel           16 CBAR                      NT      34.87        
  8 Loftus, Zara              16 CLM                    39.99      35.40        
  9 Fadden, Heather           16 CBAR                      NT      36.85        
 
Event 5  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               11 LASER                3:12.50    3:21.84        
  2 Delaney, Jack             11 CLM                  3:31.51    3:37.24        
 
Event 5  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             13 .ATH                 3:01.47    2:53.96        
  2 Mc Glue, Cian             13 SHARK                2:59.59    2:58.08        
  3 McCormack, Cian           13 LONG-VD              3:10.86    3:00.26        
  4 Langton, Killian          12 SLIGO                3:03.07    3:09.48        
  5 Reilly, Evan              13 CLM                  3:11.57    3:11.08        
  6 Donohoe, Conor            12 CBAR                 3:16.12    3:12.63        
  7 Carney, Colm              13 CBAR                 3:18.24    3:17.84        
  8 Flaherty, Roan            12 .ATH                 3:10.28    3:18.35        
  9 Iakimov, Boris            13 Tuam Swim Team       3:35.36    3:23.05        
 10 Jennings, Euan            12 SHARK                3:20.67    3:24.52        
 11 Clifford, Eimhin          12 C FIN                3:25.68    3:28.87        
 12 Finnerty, Cathal          13 CLM                  3:27.93    3:32.24        
 
Event 5  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               14 CBAR                 3:16.27    2:45.94        
  2 Mitchell, Orin M          15 SLIGO                2:48.41    2:48.27        
  3 Blanchard, Fergal         14 LASER                2:51.95    2:53.64        
  4 O'Connor, Milo            15 .ATH                 2:59.22    2:58.36        
  5 Carter, Niall             15 CBAR                      NT    2:58.99        
  6 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:52.04    3:01.71        
  7 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                3:23.55    3:03.12        
  8 Donohoe, Cian             14 CBAR                 3:13.82    3:08.16        
  9 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           3:24.01    3:18.66        
 10 Clarke, Liam              15 LASER                3:20.78    3:20.59        
 11 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              3:20.13    3:21.36        
 12 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                3:30.83    3:22.56        
 
Event 5  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dervan, Ronan             16 CBAR                 2:47.97    2:44.38        
  2 Murphy, Jamie             17 CBAR                 2:43.44    2:44.76        
  3 Anderson, Eoin            17 SLIGO                2:44.91    2:45.79        
  4 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                2:45.66    2:49.84        
  5 Woods, David              19 SLIGO                2:40.75    2:50.59        
  6 Hornet, Ryan              16 SHARK                2:52.59    2:50.60        
  7 Morris, Jayke             17 CLM                  2:44.17    2:50.75        
  8 Carey, Oisin              16 LASER                2:54.30    2:53.44        
  9 Clarke, Billy             16 SHARK                2:50.25    2:55.21        
 10 Breheny, Kieran           16 C FIN                2:55.47    2:58.14        
 11 Dunne, Pierce             16 CBAR                 3:34.81    3:01.05        
 12 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:48.82    3:05.87        
 13 Smith, Eoin               16 LONG-VD              3:13.33    3:10.57        
 
Event 6  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD              3:23.31    3:17.73        
  2 Martin, Lucy              10 .ATH                 3:30.77    3:32.33        
  3 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 3:42.53    3:33.77        
  4 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              3:44.92    3:37.74        
 
Event 6  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                3:13.11    3:07.03        
  2 Martin, Emily             12 .ATH                 3:18.96    3:10.45        
  3 Stapleton, Aisling        13 CBAR                 3:22.17    3:15.29        
  4 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 3:22.28    3:21.92        
  5 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                3:30.66    3:27.12        
  6 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  3:35.26    3:28.58        
  7 Murphy, Aylah             13 SHARK                3:29.96    3:29.37        
  8 O'Boyle, Karen            13 LONG-VD              3:29.68    3:36.88        
  9 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              3:58.28    3:39.96        
 10 Healy, Rachel             12 CBAR                 3:39.89    3:42.95        
 11 Horan, Ivanna             13 CBAR                 3:41.93    3:48.07        
 
Event 6  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                3:38.19    3:04.76        
  2 Finnerty, Lára            15 CLM                  3:09.75    3:14.78        
  3 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                3:34.26    3:17.11        
  4 Ward, Aileen              14 .ATH                 3:17.90    3:17.67        
  5 Bedynek, Sandra           14 Bluefin SC           3:21.27    3:19.50        
  6 Delaney, Kate             14 CLM                  3:18.31    3:21.37        
  7 Owens, Oonagh             15 LASER                3:19.34    3:22.73        
  8 Daly, Kelsey              15 .ATH                 3:23.28    3:24.03        
  9 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 3:30.72    3:24.74        
 10 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              3:24.43    3:24.92        
 11 Rekai, Lisa               15 SHARK                3:34.22    3:25.20        
 12 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              3:36.99    3:25.53        
 13 Horkan, Aisling           14 CLM                  3:18.02    3:25.93        
 14 Crisan, Paula             14 LASER                3:25.38    3:28.08        
 15 Hannon, Roisin            14 CBAR                 3:44.60    3:39.03        
 
Event 6  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           16 CBAR                 2:53.23    2:53.12        
  2 Deely, Megan              16 CBAR                 3:09.41    3:07.09        
  3 Murphy, Freya             16 SHARK                3:06.62    3:11.07        
  4 Monaghan, Grace           16 SLIGO                3:32.09    3:26.16        
 -- Coen, Hazel               17 CBAR                 3:15.03         DQ        
 
Event 7  Boys 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD                   NT      31.93        
  2 Walsh, Barry              11 B DOL                  36.24      36.24        
  3 Delaney, Faryl            11 LONG-VD                38.00      36.29        
 
Event 7  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Glue, Cian             13 SHARK                  28.93      28.98        
  2 Carney, Colm              13 CBAR                      NT      29.06        
  3 Coogan, Alfie             13 .ATH                   29.88      29.98        
  4 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                  30.59      30.44        
  5 Todd, Nathan              13 LASER                  31.72      30.95        
  6 Smith, Cian               13 .ATH                   32.70      31.41        
  7 Fagan, Kyle               12 .ATH                   31.52      31.66        
  8 Reilly, Evan              13 CLM                    33.41      31.76        
  9 Langton, Killian          12 SLIGO                  35.05      33.17        
 10 Treanor, Eoin             12 CLM                    37.94      33.60        
 11 Mroz, Kamil               13 LONG-VD                41.89      34.02        
 12 Smith, Eamon              13 LONG-VD                38.17      34.32        
 13 Jennings, Euan            12 SHARK                  38.50      34.49        
 14 Hanly, Dylan              13 LONG-VD                33.12      34.75        
 15 Meadows, Caolan           12 LONG-VD                   NT      35.64        
 
Event 7  Boys 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                   28.07      27.58        
  2 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC             27.63      27.97        
  3 Grady, Rory               14 CBAR                   27.89      28.23        
  4 Madigan, Daniel           15 LONG-VD                27.55      28.35        
  5 Mitchell, Orin M          15 SLIGO                  33.41      28.98        
  6 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD                30.50      29.31        
  7 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD                29.99      29.44        
  8 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                  34.38      29.54        
  9 Faherty, Christopher      15 LONG-VD                43.87      30.51        
 10 Collins, Rory             14 Bluefin SC                NT      30.55        
 11 Ryan, Duileach            14 LONG-VD                32.71      32.08        
 12 Blanchard, Fergal         14 LASER                  32.54      32.34        
 13 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC                NT      32.48        
 14 Murphy, Kell              15 SHARK                  37.68      33.08        
 
Event 7  Boys 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             17 .ATH                   25.17      25.11        
  2 Morris, Jayke             17 CLM                    27.58      27.12        
  3 Fortune, Joshua           16 SLIGO                  27.43      27.14        
  4 Murphy, Jamie             17 CBAR                   26.73      27.26        
  5 Huang, Tommy              16 CBAR                   28.03      27.27        
  6 Welby, Evan               16 SHARK                  27.85      27.38        
  7 Keaney, Sean              16 SLIGO                  30.59      27.85        
  8 Maher, Anthony            16 SLIGO                  30.36      28.39        
  9 Dervan, Ronan             16 CBAR                   40.83      28.77        
 10 Smith, Eoin               16 LONG-VD                30.34      30.42        
 
Event 8  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Ella              11 .ATH                   34.77      33.60        
  2 O'Brien, Grace            11 LONG-VD                35.72      34.32        
  3 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD                   NT      38.48        
  4 Martin, Lucy              10 .ATH                   38.66      38.53        
 
Event 8  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               13 .ATH                   31.81      30.75        
  2 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                  34.66      31.46        
  3 Kenny, Bernadette         13 SHARK                     NT      31.77        
  4 MC Hale, Zoe              13 CBAR                      NT      31.79        
  5 Griffin, Carol            12 SHARK                  33.07      32.62        
  6 Martin, Emily             12 .ATH                   33.40      33.34        
  7 Byrne, Ella               13 LONG-VD                35.27      33.65        
  8 Deely, Ava                12 LONG-VD             35:27.00      34.61        
  9 Smith, Clodagh            12 LONG-VD                39.89      35.71        
 
Event 8  Girls 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD                30.29      29.51        
  2 Joyce, Grace              15 SHARK                  29.22      29.58        
  3 Farrell, Danielle         14 SLIGO                  32.46      29.62        
  4 Conway, Fiona             15 CBAR                   30.61      30.06        
  5 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC             31.10      31.01        
  6 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD                34.65      31.32        
  7 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                  33.28      31.35        
  8 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                  38.68      31.39        
  9 Ward, Aileen              14 .ATH                   34.23      31.76        
 10 Treanor, Sorcha           14 CLM                    31.85      31.81        
 11 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                   NT      31.95        
 12 Horan, Brianne            15 CBAR                      NT      32.00        
 13 Walsh, Tara               15 SLIGO                  32.90      32.14        
 14 Cugalj, Teodora           14 SHARK                  34.00      32.86        
 15 Mac Phee, Eilidh          15 Ballina SC             31.23      32.88        
 16 Owens, Oonagh             15 LASER                  35.36      33.40        
 17 Kehoe, Grace              15 SLIGO                  47.46      34.81        
 18 Crisan, Paula             14 LASER                  36.28      36.63        
 
Event 8  Girls 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              16 CLM                    29.05      30.07        
  2 Naughton, Imogen          18 SHARK                  29.66      30.22        
  3 Lynch, Ciara              17 SLIGO                  30.21      30.29        
  4 Gallagher, Maeve          16 CBAR                      NT      30.43        
  5 Wong, Tara                16 Ballina SC             30.08      30.52        
  6 Coen, Hazel               17 CBAR                   31.44      30.70        
  7 Fadden, Heather           16 CBAR                      NT      31.05        
  8 Martin, Rachel            16 SLIGO                  33.93      32.73        
 
Event 9  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              3:05.13    2:55.82        
  2 Hynes, Mark               11 LASER                2:51.27    3:06.06        
  3 Delaney, Jack             11 CLM                  3:10.12    3:10.79        
  4 Delaney, Faryl            11 LONG-VD              3:25.00    3:18.67        
 
Event 9  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             13 .ATH                 2:41.63    2:38.16        
  2 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                2:40.54    2:39.13        
  3 Mc Glue, Cian             13 SHARK                2:45.64    2:43.05        
  4 McCormack, Cian           13 LONG-VD              2:50.11    2:45.06        
  5 Donohoe, Conor            12 CBAR                 2:55.94    2:49.38        
  6 Dzaei, Alan               13 LONG-VD              2:57.09    2:51.69        
  7 Carney, Colm              13 CBAR                 2:50.68    2:51.90        
  8 Smith, Cian               13 .ATH                 2:55.91    2:52.49        
  9 Langton, Killian          12 SLIGO                3:02.78    2:54.21        
 10 Fagan, Kyle               12 .ATH                 2:51.56    2:54.42        
 11 Reilly, Evan              13 CLM                  3:03.38    2:56.94        
 12 Flaherty, Roan            12 .ATH                 2:56.98    2:57.87        
 13 Iakimov, Boris            13 Tuam Swim Team       3:07.80    3:05.84        
 14 Treanor, Eoin             12 CLM                  3:05.84    3:06.93        
 15 Jennings, Euan            12 SHARK                3:09.29    3:08.93        
 16 Smith, Eamon              13 LONG-VD              3:08.34    3:09.29        
 17 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              3:33.12    3:17.66        
 18 Meadows, Caolan           12 LONG-VD              3:38.00    3:28.48        
 
Event 9  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                      NT    2:20.76        
  2 Grady, Rory               14 CBAR                 2:40.79    2:27.61        
  3 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           2:32.84    2:30.72        
  4 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              2:33.67    2:33.66        
  5 Mitchell, Orin M          15 SLIGO                2:37.52    2:36.71        
  6 Carter, Niall             15 CBAR                      NT    2:36.80        
  7 Ryan, Seadhna             15 LONG-VD              2:50.37    2:38.21        
  8 Donohoe, Cian             14 CBAR                 2:39.93    2:42.55        
  9 Clark, Alex               15 SHARK                2:50.94    2:43.20        
 10 O'Connor, Milo            15 .ATH                 2:46.54    2:43.77        
 11 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                3:02.48    2:44.28        
 12 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 2:30.01    2:45.96        
 13 Ryan, Duileach            14 LONG-VD              2:56.35    2:48.40        
 14 Collins, Rory             14 Bluefin SC           2:53.40    2:49.89        
 15 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                3:09.20    2:54.77        
 16 McCarthy, Padraic         14 LASER                2:55.69    2:58.05        
 17 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              2:58.86    2:59.76        
 18 Clarke, Liam              15 LASER                2:58.13    3:02.88        
 -- O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              2:45.02         DQ        
 
Event 9  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anderson, Eoin            17 SLIGO                2:21.94    2:20.62        
  2 Fortune, Joshua           16 SLIGO                2:23.30    2:29.53        
  3 Huang, Tommy              16 CBAR                 2:27.52    2:31.76        
  4 Mc Andrew, Michael        16 SHARK                2:27.82    2:32.76        
  5 Hornet, Ryan              16 SHARK                2:39.85    2:33.20        
  6 Murphy, Jamie             17 CBAR                 2:28.60    2:33.57        
  7 Dervan, Ronan             16 CBAR                 2:49.44    2:35.53        
  8 Maher, Anthony            16 SLIGO                2:40.26    2:37.29        
  9 Clarke, Billy             16 SHARK                2:37.76    2:39.84        
 10 Dunne, Pierce             16 CBAR                 2:46.17    2:42.75        
 11 Keaney, Sean              16 SLIGO                2:34.05    2:43.00        
 12 Breheny, Kieran           16 C FIN                2:44.52    2:44.14        
 13 Carey, Oisin              16 LASER                2:37.79    2:45.91        
 
Event 10  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD              3:10.02    3:15.48        
 
Event 10  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Carol            12 SHARK                3:14.16    2:57.05        
  2 Stapleton, Aisling        13 CBAR                 3:07.99    2:58.30        
  3 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 3:14.15    2:58.94        
  4 Horkan, Dearbhla          12 CLM                  3:01.82    2:59.62        
  5 Murphy, Aylah             13 SHARK                3:12.46    3:04.26        
  6 Martin, Emily             12 .ATH                 3:25.61    3:04.75        
  7 Byrne, Ella               13 LONG-VD              3:06.37    3:06.62        
  8 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                3:09.35    3:08.46        
  9 Henehan, Sophie           13 CBAR                 3:08.77    3:08.54        
 10 Deely, Ava                12 LONG-VD              3:28.01    3:16.02        
 11 Donohue, Grainne          13 LONG-VD              3:29.00    3:21.21        
 12 Smith, Clodagh            12 LONG-VD              3:23.97    3:22.57        
 -- Lowe, Erika               13 .ATH                 2:50.03         DQ        
 
Event 10  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              15 SHARK                2:34.49    2:35.81        
  2 Farrell, Danielle         14 SLIGO                2:40.11    2:40.26        
  3 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              2:40.89    2:42.26        
  4 Walsh, Tara               15 SLIGO                2:44.77    2:44.90        
  5 Treanor, Sorcha           14 CLM                  2:38.75    2:46.79        
  6 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           2:48.22    2:47.03        
  7 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                2:46.15    2:47.14        
  8 Lyons, Maria              15 SLIGO                2:46.34    2:48.42        
  9 Conway, Fiona             15 CBAR                 2:48.33    2:48.92        
 10 Raleigh, Rachael          15 LONG-VD              3:11.00    2:51.26        
 11 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                2:54.60    2:51.97        
 12 Horan, Brianne            15 CBAR                 2:54.39    2:57.07        
 13 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                2:44.11    2:58.26        
 14 Delaney, Kate             14 CLM                  2:48.63    2:58.41        
 15 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              3:15.23    3:00.09        
 16 Daly, Kelsey              15 .ATH                 3:00.52    3:03.13        
 17 Kehoe, Grace              15 SLIGO                2:58.28    3:04.31        
 18 Cugalj, Teodora           14 SHARK                3:06.20    3:04.52        
 19 Finnerty, Lára            15 CLM                  2:52.69    3:05.46        
 20 Rekai, Lisa               15 SHARK                3:09.85    3:11.27        
 
Event 10  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coen, Hazel               17 CBAR                 2:34.64    2:33.15        
  2 Fadden, Heather           16 CBAR                 2:41.92    2:38.42        
  3 Grady, Hannah             16 CBAR                 2:36.01    2:40.95        
  4 Murphy, Freya             16 SHARK                2:40.55    2:41.95        
  5 Loftus, Zara              16 CLM                  2:46.07    2:42.68        
  6 Martin, Rachel            16 SLIGO                2:47.93    2:46.64        
  7 Deely, Megan              16 CBAR                 2:46.17    2:48.50        
  8 Gallagher, Maeve          16 CBAR                 2:45.09    2:48.64        
  9 Henehan, Rachel           16 CBAR                 2:49.70    2:55.27        
 10 Egan, Niamh               17 CBAR                 3:04.04    3:07.49        
 11 Monaghan, Grace           16 SLIGO                3:15.85    3:08.84        
 
Event 11  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             13 .ATH                 4:54.13    4:49.49        
  2 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                5:07.81    4:50.39        
  3 Dzaei, Alan               13 LONG-VD              5:25.72    5:07.35        
  4 Carney, Colm              13 CBAR                      NT    5:10.17        
  5 McCormack, Cian           13 LONG-VD              5:19.70    5:10.22        
  6 Smith, Cian               13 .ATH                 5:22.28    5:11.36        
  7 Fagan, Kyle               12 .ATH                 5:35.23    5:17.72        
  8 Todd, Nathan              13 LASER                     NT    5:18.06        
  9 Flaherty, Roan            12 .ATH                 5:28.81    5:18.39        
 10 Harrington, Shane         13 .ATH                 5:29.96    5:22.58        
 11 Donohoe, Conor            12 CBAR                 5:58.06    5:37.09        
 12 Smith, Eamon              13 LONG-VD                   NT    5:44.41        
 13 Doherty, Eamon            12 Ballina SC           5:29.65    5:58.96        
 14 Meegan, Zach              12 .ATH                 5:50.21    6:00.89        
 
Event 11  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                 4:30.62    4:31.07        
  2 Grady, Rory               14 CBAR                 4:51.95    4:38.57        
  3 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC           4:43.37    4:42.63        
  4 Carter, Niall             15 CBAR                 5:11.60    4:47.62        
  5 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              4:49.12    4:50.41        
  6 Breslin, Ethan            15 CLM                  4:48.09    4:51.19        
  7 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 4:57.07    4:52.25        
  8 Donohoe, Cian             14 CBAR                 4:54.50    4:53.10        
  9 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                 4:56.62    4:56.46        
 10 Donovan, Shane            14 .ATH                      NT    5:00.84        
 11 O'Connor, Milo            15 .ATH                 4:56.90    5:03.81        
 12 Joyce, Darragh            14 CLM                  5:09.54    5:07.14        
 13 Clark, Alex               15 SHARK                5:59.00    5:20.69        
 14 Collins, Rory             14 Bluefin SC           5:25.75    5:26.63        
 15 Murphy, Kell              15 SHARK                6:15.54    5:41.55        
 -- Burke, Luke               14 Bluefin SC           5:50.06         DQ        
 
Event 11  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Jamie             17 CBAR                 4:39.15    4:43.17        
  2 MC Auley, Ian             17 .ATH                 4:54.35    4:53.45        
  3 Hornet, Ryan              16 SHARK                5:38.53    5:00.18        
  4 Maher, Anthony            16 SLIGO                5:04.37    5:02.22        
  5 Welby, Evan               16 SHARK                4:59.74    5:05.78        
  6 Carey, Oisin              16 LASER                5:17.05    5:12.04        
  7 Clarke, Billy             16 SHARK                5:18.41    5:15.71        
 
Event 12  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 1:28.75    1:26.44        
  2 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              1:31.45    1:28.69        
  3 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                1:28.94    1:29.98        
  4 Bradley, Jane             11 SLIGO                1:33.05    1:31.64        
  5 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:28.57    1:31.71        
  6 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:34.35    1:32.36        
  7 Powell, Ella              11 .ATH                 1:31.55    1:32.74        
  8 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:32.14    1:33.32        
  9 Higgins, Cara             11 CLM                  1:34.14    1:33.71        
 10 O'Donnell, Grace          10 LONG-VD                   NT    1:34.19        
 
Event 12  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 1:11.78    1:12.61        
  2 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:15.76    1:14.68        
  3 Dirrane, Aoife            13 LASER                1:29.75    1:21.49        
  4 MC Hale, Zoe              13 CBAR                 1:22.44    1:22.24        
  5 Cosgrove, Sarah           12 CBAR                 1:22.26    1:22.40        
  6 Henehan, Sophie           13 CBAR                 1:26.19    1:23.26        
  7 Kenny, Bernadette         13 SHARK                     NT    1:23.47        
  8 Byrne, Ella               13 LONG-VD              1:22.04    1:24.54        
  9 Griffin, Carol            12 SHARK                1:27.58    1:24.64        
 10 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 1:24.46    1:25.31        
 11 Martin, Emily             12 .ATH                 1:23.86    1:25.45        
 12 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 1:24.82    1:25.70        
 13 Kennedy, Niamh            12 LASER                1:24.60    1:25.86        
 14 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:32.20    1:26.16        
 15 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                1:28.08    1:26.58        
 16 Stapleton, Aisling        13 CBAR                 1:29.31    1:26.60        
 17 McNulty, Emma             13 Ballina SC           1:28.61    1:28.77        
 18 O'Sullivan, Cliodhna      13 SLIGO                1:32.91    1:33.53        
 19 Smith, Clodagh            12 LONG-VD              1:35.21    1:35.64        
 20 Hughes, Emma              12 Ballina SC           1:41.54    1:37.37        
 
Event 12  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Iona              14 SHARK                1:09.80    1:09.42        
  2 Daly, Sadhbh              15 SHARK                1:10.53    1:10.34        
  3 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:12.19    1:10.53        
  4 Kelly, Aimee              14 SHARK                1:13.34    1:10.59        
  5 Joyce, Grace              15 SHARK                1:11.25    1:11.85        
  6 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:11.87    1:12.04        
  7 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:12.21    1:12.40        
  8 Bates, Aoife              15 SHARK                1:12.50    1:13.93        
  9 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:13.92    1:15.19        
 10 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           1:16.11    1:16.72        
 11 Mc Weeney, Aine           15 LONG-VD              1:15.69    1:17.25        
 12 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                1:20.60    1:17.34        
 13 Frain, Lauren             15 CLM                  1:15.69    1:17.70        
 14 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:19.44    1:18.91        
 15 Conway, Fiona             15 CBAR                 1:17.87    1:19.03        
 16 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                1:19.10    1:19.44        
 17 Ward, Aileen              14 .ATH                 1:20.41    1:20.08        
 18 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:17.85    1:20.09        
 19 Friel, Lauren             15 .ATH                 1:19.74    1:21.98        
 20 Owens, Oonagh             15 LASER                1:21.61    1:23.60        
 21 Bartram, Nia B            14 LONG-VD              1:27.64    1:24.46        
 22 Delaney, Kate             14 CLM                  1:23.57    1:24.65        
 23 Harte, Katie              14 CLM                  1:26.53    1:25.48        
 24 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                1:12.34    1:27.74        
 25 Heaney, Cathy             15 CLM                  1:25.42    1:27.86        
 26 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:27.21    1:28.16        
 
Event 12  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        18 .ATH                 1:06.11    1:07.26        
  2 MC Gowan, Amy             16 B DOL                1:10.64    1:12.26        
  3 Martin, Rachel            16 SLIGO                1:15.06    1:14.38        
  4 Grady, Hannah             16 CBAR                 1:13.16    1:15.42        
  5 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:13.10    1:15.76        
  6 Gallagher, Maeve          16 CBAR                 1:21.97    1:16.03        
  7 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:16.47    1:16.66        
  8 Henehan, Rachel           16 CBAR                 1:17.82    1:17.14        
  9 Murphy, Freya             16 SHARK                1:16.81    1:18.33        
 10 Deely, Megan              16 CBAR                 1:19.98    1:19.03        
 11 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                1:17.92    1:19.46        
 12 Ginty, Aoife              16 LONG-VD              1:19.85    1:21.05        
 13 Monaghan, Grace           16 SLIGO                1:28.62    1:26.04        
 14 Egan, Niamh               17 CBAR                 1:25.50    1:27.40        
 
Event 13  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           11 LONG-VD              1:25.32    1:15.70        
  2 Walsh, Barry              11 B DOL                1:23.92    1:25.01        
  3 Hynes, Mark               11 LASER                1:22.64    1:26.34        
  5 Delaney, Jack             11 CLM                  1:29.60    1:29.30        
  6 Delaney, Faryl            11 LONG-VD              1:34.00    1:29.92        
 
Event 13  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harrington, Shane         13 .ATH                 1:13.83    1:15.84        
  2 Daly, Eoghan              13 SHARK                1:21.63    1:16.54        
  3 Smith, Cian               13 .ATH                 1:20.72    1:18.09        
  4 Donohoe, Conor            12 CBAR                 1:16.78    1:18.78        
  4 Jennings, Euan            12 SHARK                     NT    1:28.97        
  5 Fagan, Kyle               12 .ATH                 1:18.94    1:19.01        
  6 Todd, Nathan              13 LASER                1:19.91    1:19.24        
  7 Langton, Killian          12 SLIGO                1:25.14    1:21.67        
  8 Doherty, Eamon            12 Ballina SC           1:15.66    1:22.71        
  9 Meegan, Zach              12 .ATH                 1:25.19    1:24.34        
 10 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              1:28.33    1:25.40        
 11 Clifford, Eimhin          12 C FIN                1:31.11    1:32.22        
 12 Kearney, Rian             12 Bluefin SC           1:35.44    1:33.40        
 13 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              1:30.26    1:33.62        
 
Event 13  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              14 CBAR                 1:09.58    1:04.51        
  2 Pfeiffer, Robin           14 Bluefin SC                NT    1:10.10        
  3 Carter, Niall             15 CBAR                 1:11.95    1:10.97        
  4 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:17.85    1:11.46        
  5 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:12.91    1:11.88        
  6 Grady, Rory               14 CBAR                 1:20.10    1:12.22        
  7 Joyce, Darragh            14 CLM                  1:12.64    1:13.27        
  8 O'Donnell, Diarmuid       14 LONG-VD              1:12.87    1:14.65        
  9 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:12.17    1:15.16        
 10 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                1:25.32    1:15.77        
 11 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:16.73    1:15.97        
 12 Malashnyak, Edwin         14 .ATH                 1:20.19    1:16.26        
 13 Mc Namara, Conn           14 CBAR                      NT    1:16.47        
 14 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:27.92    1:17.22        
 15 Donovan, Shane            14 .ATH                 1:20.00    1:17.42        
 16 Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:17.12    1:17.56        
 17 Clark, Alex               15 SHARK                1:20.57    1:18.46        
 18 Powell, Luke              15 .ATH                 1:23.13    1:18.97        
 19 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:21.68    1:19.06        
 20 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              1:30.50    1:19.57        
 21 Balaskie, James           14 CBAR                 1:27.59    1:21.15        
 22 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:22.12    1:21.19        
 23 Murphy, Kell              15 SHARK                1:27.72    1:21.71        
 24 Heaney, Mike              14 CLM                  1:22.77    1:22.71        
 25 Clarke, Liam              15 LASER                1:23.91    1:22.91        
 26 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                1:30.50    1:23.86        
 27 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:23.97    1:24.92        
 
Event 13  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keaney, Sean              16 SLIGO                1:08.31    1:08.27        
  2 Welby, Evan               16 SHARK                1:10.58    1:09.29        
  3 Dunne, Pierce             16 CBAR                 1:16.45    1:15.10        
  4 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           1:20.83    1:19.41        
 
Event 14  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                   NT    5:46.41        
  2 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD              5:55.37    5:58.13        
  3 O'Brien, Grace            11 LONG-VD                   NT    6:13.46        
 
Event 14  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mc Auley, Sile            13 .ATH                 5:16.06    5:09.84        
  2 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                5:17.16    5:20.55        
  3 Griffin, Carol            12 SHARK                5:57.03    5:22.81        
  4 Martin, Emily             12 .ATH                 5:45.00    5:33.04        
  5 Murphy, Aylah             13 SHARK                6:27.65    5:51.19        
  6 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 6:02.09    5:53.99        
  7 Henehan, Sophie           13 CBAR                 6:20.47    5:54.75        
  8 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 6:02.38    5:56.01        
  9 Byrne, Ella               13 LONG-VD                   NT    6:02.47        
 10 Smith, Clodagh            12 LONG-VD                   NT    6:16.68        
 
Event 14  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              15 SHARK                5:03.44    4:54.43        
  2 Ashton, Iona              14 SHARK                5:04.49    4:54.87        
  3 Johnson, Laura            15 .ATH                 4:54.20    4:56.77        
  4 Andrews, Jennifer         15 LONG-VD              5:00.27    4:56.81        
  5 Farrell, Danielle         14 SLIGO                5:00.49    4:59.08        
  6 Kelly, Aimee              14 SHARK                5:13.81    5:07.17        
  7 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           5:16.56    5:08.65        
  8 Lyons, Maria              15 SLIGO                5:10.47    5:09.81        
  9 Conway, Fiona             15 CBAR                 5:03.07    5:13.71        
 10 Kennedy, Ailbhe           15 LASER                5:38.46    5:16.70        
 11 Friel, Lauren             15 .ATH                 4:57.55    5:17.64        
 12 Joyce, Grace              15 SHARK                5:20.25    5:17.75        
 13 Mc Weeney, Aine           15 LONG-VD              5:27.00    5:21.55        
 14 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                5:00.27    5:21.58        
 15 Ward, Aileen              14 .ATH                 5:45.05    5:22.41        
 16 Horan, Brianne            15 CBAR                 5:20.05    5:26.03        
 17 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                5:24.56    5:27.33        
 18 O'Donnell, Naoise         14 SHARK                5:37.40    5:27.91        
 19 Daly, Kelsey              15 .ATH                 5:34.34    5:42.27        
 -- Cugalj, Teodora           14 SHARK                6:02.59         DQ        
 
Event 14  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        18 .ATH                 4:32.76    4:46.38        
  2 Grady, Hannah             16 CBAR                 4:51.46    5:00.35        
  3 Deely, Megan              16 CBAR                 5:00.36    5:06.99        
  4 Johnson, Rachel           17 .ATH                 4:46.34    5:07.27        
  5 Gallagher, Maeve          16 CBAR                 5:20.43    5:11.26        
  6 Henehan, Rachel           16 CBAR                      NT    5:20.19        
  7 Hennigan, Caoimhe         19 Ballina SC           4:56.21    5:21.70        
 
Event 15  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hynes, Mark               11 LASER                1:31.93    1:35.70        
  2 Delaney, Jack             11 CLM                  1:39.52    1:44.06        
  3 Delaney, Faryl            11 LONG-VD              1:59.00    1:50.59        
 
Event 15  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             13 .ATH                 1:23.60    1:22.20        
  2 McCormack, Cian           13 LONG-VD              1:26.83    1:24.07        
  3 Kilcoyne, Ronan           12 SLIGO                1:31.30    1:26.59        
  4 Daly, Eoghan              13 SHARK                1:28.74    1:28.22        
  5 Langton, Killian          12 SLIGO                1:27.93    1:28.63        
  6 Moore Keane, Ross         13 .ATH                 1:28.56    1:29.32        
  7 Flaherty, Roan            12 .ATH                      NT    1:32.34        
  8 Jennings, Euan            12 SHARK                1:33.89    1:32.89        
  9 Carney, Colm              13 CBAR                 1:32.12    1:33.81        
 10 Donohoe, Conor            12 CBAR                 1:34.80    1:34.76        
 11 Kearney, Rian             12 Bluefin SC           1:33.84    1:35.28        
 12 Smith, Cian               13 .ATH                 1:43.47    1:35.49        
 13 Murphy, Adam              12 CBAR                 1:34.18    1:36.56        
 14 Humpston, Ruairi          12 LONG-VD              1:39.28    1:37.07        
 15 Dzaei, Alan               13 LONG-VD              1:43.06    1:37.36        
 16 Mroz, Kamil               13 LONG-VD              1:40.69    1:38.67        
 17 Clifford, Eimhin          12 C FIN                1:35.45    1:40.82        
 18 Hanly, Dylan              13 LONG-VD              1:42.04    1:43.96        
 19 Smith, Eamon              13 LONG-VD              2:04.84    1:46.99        
 
Event 15  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               14 CBAR                 1:20.58    1:15.76        
  2 Breslin, Ethan            15 CLM                  1:18.52    1:17.23        
  3 Mc Namara, Conn           14 CBAR                 1:21.94    1:18.74        
  4 Madigan, Daniel           15 LONG-VD              1:24.14    1:21.18        
  5 O'Connor, Milo            15 .ATH                 1:25.25    1:21.39        
  6 Carter, Niall             15 CBAR                 1:25.05    1:21.98        
  7 Blanchard, Fergal         14 LASER                1:20.14    1:22.24        
  8 Clark, Alex               15 SHARK                1:27.59    1:22.76        
  9 Mc Partlan, Patrick       15 SLIGO                1:26.91    1:26.05        
 10 Burke, Luke               14 Bluefin SC           1:30.50    1:27.27        
 11 Donovan, Shane            14 .ATH                 1:31.89    1:27.50        
 12 Balaskie, James           14 CBAR                 1:33.55    1:27.69        
 13 Powell, Luke              15 .ATH                 1:29.77    1:28.02        
 14 Faherty, Christopher      15 LONG-VD              1:35.15    1:28.60        
 15 Van DE Beek, Jake         14 Bluefin SC           1:34.80    1:29.03        
 16 Collins, Rory             14 Bluefin SC           1:29.32    1:32.48        
 17 Coppinger, Niall          14 LONG-VD              1:48.96    1:33.63        
 18 Kearns, Eoghan            15 SLIGO                1:32.20    1:34.91        
 19 Clarke, Liam              15 LASER                1:33.54    1:35.07        
 20 Heaney, Mike              14 CLM                  1:35.37    1:39.29        
 21 Murphy, Kell              15 SHARK                1:49.21    1:40.76        
 -- Donohoe, Cian             14 CBAR                 1:26.95         DQ        
 
Event 15  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scully, Bryan             17 .ATH                 1:09.34    1:11.01        
  2 Dervan, Ronan             16 CBAR                 1:15.52    1:13.42        
  3 Maher, Anthony            16 SLIGO                1:18.18    1:17.50        
  4 Hornet, Ryan              16 SHARK                1:17.04    1:17.57        
  5 Morris, Jayke             17 CLM                  1:15.48    1:18.23        
  6 Cloonan, Cian             17 Bluefin SC           1:15.91    1:18.40        
  7 MC Auley, Ian             17 .ATH                 1:16.17    1:18.57        
  8 Breheny, Kieran           16 C FIN                1:17.70    1:19.97        
  9 Carey, Oisin              16 LASER                1:20.84    1:21.43        
 10 O'Malley, Eoin            16 SHARK                1:24.98    1:25.06        
 11 Dunne, Pierce             16 CBAR                 1:29.50    1:25.47        
 12 Keaney, Sean              16 SLIGO                1:26.81    1:25.78        
 13 Smith, Eoin               16 LONG-VD              1:27.49    1:27.65        
 -- Clarke, Billy             16 SHARK                1:15.78         DQ        
 
Event 16  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormack, Rionagh        10 LONG-VD              1:37.19    1:35.20        
  2 O'Boyle, Jane             11 LONG-VD              1:42.87    1:37.65        
  3 Powell, Ella              11 .ATH                 1:47.47    1:40.25        
  4 Martin, Lucy              10 .ATH                 1:42.93    1:41.88        
  5 Curley, Caoimhe           11 CBAR                 1:41.71    1:42.45        
  6 Manning, Katie            11 LONG-VD              1:43.63    1:44.62        
  7 Ruddy, Liadan             11 SLIGO                1:57.93    1:46.06        
  8 Phelan, Ariane            11 LONG-VD              1:48.44    1:46.42        
  9 Scanlon, Aisling          11 LONG-VD                   NT    1:46.51        
 10 O'Brien, Grace            11 LONG-VD              1:52.30    1:51.41        
 11 Bradley, Jane             11 SLIGO                1:59.22    1:57.98        
 
Event 16  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liptrot, Rebekah          13 SHARK                1:29.13    1:27.15        
  2 Martin, Emily             12 .ATH                 1:32.61    1:31.27        
  3 Stapleton, Aisling        13 CBAR                 1:37.80    1:34.49        
  4 Dirrane, Aoife            13 LASER                1:39.84    1:34.66        
  5 Griffin, Carol            12 SHARK                1:35.38    1:35.70        
  6 Connaughton- Jones, Ciar  12 SLIGO                1:41.72    1:36.13        
  7 Byrne, Ella               13 LONG-VD              1:42.97    1:37.31        
  8 Murphy, Aylah             13 SHARK                1:40.28    1:38.44        
  9 O'Sullivan, Cliodhna      13 SLIGO                1:45.31    1:40.53        
 10 Fitzpatrick, Cara         13 .ATH                 1:41.91    1:41.99        
 11 Durkan, Hannah            13 Bluefin SC           1:40.82    1:42.12        
 12 Kennedy, Niamh            12 LASER                1:47.12    1:47.47        
 13 Horan, Ivanna             13 CBAR                 1:42.82    1:47.75        
 14 Smith, Clodagh            12 LONG-VD              1:58.31    1:48.48        
 15 Fitzpatrick, Eva          13 .ATH                 1:46.74    1:49.06        
 
Event 16  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              15 SHARK                1:18.38    1:19.72        
  2 Walsh, Tara               15 SLIGO                1:33.83    1:25.76        
  3 Gonzalez, Ana             15 SLIGO                1:32.14    1:26.42        
  4 Kelly, Aimee              14 SHARK                1:27.84    1:26.91        
  5 Daly, Sadhbh              15 SHARK                1:23.81    1:27.16        
  6 Frain, Lauren             15 CLM                  1:23.23    1:27.23        
  7 Fee, Laoise               14 C FIN                1:27.04    1:27.82        
  7 Johnson, Laura            15 .ATH                 1:29.33    1:27.82        
  9 Kearney, Sorcha           15 Bluefin SC           1:29.49    1:30.89        
 10 Mc Partlan, Alice         14 SLIGO                1:27.10    1:31.95        
 11 Farrell, Danielle         14 SLIGO                1:32.69    1:32.01        
 12 Lyons, Maria              15 SLIGO                1:31.85    1:32.07        
 13 Heaney, Cathy             15 CLM                  1:31.56    1:32.56        
 14 Horan, Brianne            15 CBAR                 1:27.80    1:33.25        
 15 Owens, Oonagh             15 LASER                1:31.52    1:33.32        
 16 Mc Weeney, Aine           15 LONG-VD              1:37.63    1:33.41        
 17 Bartram, Nia B            14 LONG-VD                   NT    1:33.51        
 18 Daly, Kelsey              15 .ATH                 1:31.19    1:35.18        
 19 Gallagher, Mairead        14 CBAR                 1:36.12    1:35.91        
 20 Delaney, Kate             14 CLM                  1:33.48    1:35.97        
 21 Cugalj, Teodora           14 SHARK                1:32.64    1:36.49        
 22 O'Boyle, Elizabeth        15 LONG-VD              1:35.52    1:37.63        
 23 Kehoe, Grace              15 SLIGO                1:36.41    1:39.18        
 
Event 16  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fadden, Heather           16 CBAR                 1:19.87    1:20.55        
  2 Deely, Megan              16 CBAR                 1:26.59    1:27.66        
  3 O'Sullivan, Caoimhe       16 SLIGO                1:24.24    1:28.19        
  4 Johnson, Rachel           17 .ATH                 1:30.35    1:29.34        
  5 Murphy, Freya             16 SHARK                1:27.11    1:29.93        
  6 Monaghan, Grace           16 SLIGO                1:34.28    1:33.14        
  7 Ginty, Aoife              16 LONG-VD              1:32.40    1:33.17        
  8 Martin, Rachel            16 SLIGO                1:34.16    1:33.32