ATHLONE DEV. MEET SEPT 2018                                    
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Keon, Ella M           11 Trident                        1:32.29 A      
  2 Deely, Layla              11 LONG-VD                        1:39.37 B      
  3 McKeon, Sophie            10 Trident                        1:44.72 B      
  4 Butryn, Alicje            11 LONG-VD                        1:45.82 B      
  5 Delaney, Faith            10 LONG-VD                        1:49.10        
  6 Donohue, Néasa            10 LONG-VD                        1:49.11        
  7 Stuart-Trainor, Kate      11 Ath                            1:49.77        
  8 Rockett, Sarah            10 Ath                            1:52.89        
  9 Reilly, Ursula            11 LONG-VD                        1:55.26        
 10 Nolan, Emma               10 Ath                            1:55.55        
 11 Sobolewski, Paulina       10 LONG-VD                        1:55.97        
 -- Ryan, Jane                10 Ath                                 DQ        
 -- Fox, Rebecca              11 Ath                                 DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna          12 C FIN                          1:27.19 A      
  2 Lynott, Faith             12 Trident                        1:29.90 A      
  3 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:30.00 A      
  4 Niznik, Amelia            12 LONG-VD                        1:30.71 A      
  5 Lowe, Ruby                12 Trident                        1:33.21 B      
  6 Byrne, Anna               12 LONG-VD                        1:38.25 B      
  7 Mc Crann, Ella            13 Trident                        1:38.89 B      
  8 Hegarty, Niamh            12 Ath                            1:44.02        
  9 Murphy, Davina            12 LONG-VD                        1:49.48        
 10 Grzegorska, Victoria      12 Trident                        2:05.29        
 -- Murray, Aine              12 LONG-VD                             DQ        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Neary, Isabel             15 Trident                        1:30.15 B      
  2 Dowd, Jane                14 LONG-VD                        1:33.16 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor            11 Trident                        1:33.60 A      
  2 O'Regan, Kolm             11 Ath                            1:35.85 A      
  3 Dzaei, Amyan              11 LONG-VD                        1:36.78 B      
  4 Healy, Luke               11 Ath                            1:45.48 B      
  5 O'Donoghue, Oisin         10 Ath                            1:45.78 B      
  6 Grzegorski, Dominik       10 Trident                        1:56.54        
  7 McCrann, Reuben           10 Trident                        1:57.48        
  8 Haleta, Arthur            11 Ath                            2:05.21        
 -- McWeeney, Josh            11 Trident                             DQ        
 -- Hopkins, Aaron            11 LONG-VD                             DQ        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:22.05 A      
  2 Rynn, Cormac              13 Trident                        1:31.87 B      
  3 MC Dermott, Donal         12 Ath                            1:37.04 B      
  4 Shanley, Cian             12 LONG-VD                        1:37.99 B      
  5 O Brien, Daniel           12 LONG-VD                        1:38.98 B      
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Cox, David                14 LONG-VD                        1:25.13 B      
  2 Harris, Joshua            14 LONG-VD                        1:29.49 B      
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Sasha            10 Ath                            3:37.06 A      
  2 Moran, Lorraine           11 Ath                            3:41.94 A      
  3 Mulvey, Molly             10 Trident                        3:48.26 A      
  4 Quinn, Grace              10 Trident                        3:48.97 A      
  5 Greene, Sinead            10 Ath                            4:14.97 B      
  6 Bohan, Erin               11 Trident                        4:16.53 B      
  7 Parker, Matilda           10 Ath                            4:27.17        
  8 Butryn, Alicje            11 LONG-VD                        4:28.85        
  9 Collier, Keeva            10 Ath                            4:42.26        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynott, Faith             12 Trident                        3:47.20 A      
  2 Clarke, Amelia            12 LONG-VD                        3:50.69 B      
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:40.00  14&O A
        4:00.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Fleur              14 C FIN                          3:32.95 A      
  2 Zydek, Nadia              14 Ath                            4:07.43        
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Eoghan              11 Trident                        3:50.80 A      
  2 Moro, Fredrik             11 Ath                            3:52.02 A      
  3 O'Brien, Christian        11 Ath                            4:03.32 B      
  4 O'Regan, Kolm             11 Ath                            4:13.90 B      
  5 Lefebvre, Adrien          11 Ath                            4:19.78 B      
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                        3:35.15 A      
  2 Weafer, Jared             12 LONG-VD                        3:48.43 B      
  3 Collier, Killian          13 Ath                            3:48.84 B      
  4 Ivanov, Alex              13 LONG-VD                        3:48.97 B      
  5 Claffey, Rian             12 Ath                            3:57.99 B      
  6 Starzynska, Karol         12 LONG-VD                        4:21.45        
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:35.00  14&O A
        3:55.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Harris, Joshua            14 LONG-VD                        3:30.40 A      
  2 Breheny, Daniel           14 C FIN                          3:37.53 B      
  3 Gurney, Leigh             15 LONG-VD                        3:47.75 B      
  4 Johnson, Cian             14 Ath                            3:56.38        
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Keon, Ella M           11 Trident                        1:19.96 A      
  2 Stuart-Trainor, Kate      11 Ath                            1:21.79 A      
  3 Mulvey, Molly             10 Trident                        1:22.44 B      
  4 Purtill, Aoife            11 Ath                            1:22.65 B      
  5 Coleman, Sasha            10 Ath                            1:22.66 B      
  6 Nolan, Shauna             11 LONG-VD                        1:23.61 B      
  7 Ryan, Jane                10 Ath                            1:25.36 B      
  8 Quinn, Grace              10 Trident                        1:25.98 B      
  9 Deely, Layla              11 LONG-VD                        1:28.28 B      
 10 Phelan, Nicole            11 LONG-VD                        1:31.66 B      
 11 Sobolewski, Paulina       10 LONG-VD                        1:35.03        
 12 Parker, Matilda           10 Ath                            1:35.04        
 13 Greene, Sinead            10 Ath                            1:38.28        
 14 Collier, Keeva            10 Ath                            1:40.27        
 15 Donohue, Néasa            10 LONG-VD                        1:40.86        
 16 Nolan, Emma               10 Ath                            1:41.11        
 17 Rockett, Sarah            10 Ath                            1:41.57        
 18 Bohan, Erin               11 Trident                        1:41.75        
 19 Corcoran, Malie           11 Ath                            1:42.66        
 20 Nolan, Paula              11 Ath                            1:44.68        
 21 Delaney, Faith            10 LONG-VD                        1:46.12        
 22 Lowe, Isabel              10 Trident                        1:47.14        
 23 McKeon, Sophie            10 Trident                        1:47.48        
 24 Butryn, Alicje            11 LONG-VD                        1:53.52        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:17.29 B      
  2 Pereguda, Joanna          12 C FIN                          1:17.46 B      
  3 Barry, Keri               12 LONG-VD                        1:17.84 B      
  4 Lowe, Ruby                12 Trident                        1:20.74 B      
  5 Hegarty, Niamh            12 Ath                            1:22.05 B      
  6 Murray, Aine              12 LONG-VD                        1:22.71 B      
  7 Mc Crann, Ella            13 Trident                        1:22.81 B      
  8 Byrne, Anna               12 LONG-VD                        1:25.71 B      
  9 Malashnyak, Ella Sophia   12 Ath                            1:33.38        
 10 Grzegorska, Victoria      12 Trident                        1:44.75        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:12.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:13.32 B      
  2 Rynn, Aoibhe              15 Trident                        1:16.32 B      
  3 Neary, Isabel             15 Trident                        1:16.89 B      
  4 Dowd, Jane                14 LONG-VD                        1:18.55 B      
  5 Zydek, Nadia              14 Ath                            1:24.84        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        11 Ath                            1:23.89 B      
  2 Moro, Fredrik             11 Ath                            1:26.46 B      
  3 Lanigan, Conor            11 Trident                        1:26.75 B      
  4 Dzaei, Amyan              11 LONG-VD                        1:29.77 B      
  5 Healy, Luke               11 Ath                            1:34.59        
  6 Lefebvre, Adrien          11 Ath                            1:35.30        
  7 Hanly, Diarmuid           10 LONG-VD                        1:35.97        
  8 O'Donoghue, Oisin         10 Ath                            1:39.01        
  9 McWeeney, Josh            11 Trident                        1:42.01        
 10 McCrann, Reuben           10 Trident                        1:44.50        
 11 Grzegorski, Dominik       10 Trident                        1:49.50        
 12 Haleta, Arthur            11 Ath                            1:55.83        
 15 O'Regan, Kolm             11 Ath                            1:26.68 B      
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:11.66 A      
  2 Lynam, Aindriu            13 Ath                            1:13.58 A      
  3 Ivanov, Alex              13 LONG-VD                        1:14.66 A      
  4 Matthews, Jamie           13 LONG-VD                        1:15.76 B      
  5 O'Donoghue, Sean          12 Ath                            1:17.91 B      
  6 Rynn, Cormac              13 Trident                        1:17.97 B      
  7 Claffey, Rian             12 Ath                            1:20.31 B      
  8 Collier, Killian          13 Ath                            1:21.53 B      
  9 Weafer, Jared             12 LONG-VD                        1:22.19 B      
 10 Starzynska, Karol         12 LONG-VD                        1:24.10 B      
 11 MC Dermott, Donal         12 Ath                            1:24.43 B      
 12 Larysz, Jakub             13 C FIN                          1:25.06        
 13 Deehan, Oisin             12 Ath                            1:25.28        
 14 O Brien, Daniel           12 LONG-VD                        1:25.78        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                        1:07.56 A      
  2 Cox, David                14 LONG-VD                        1:12.11 B      
  3 Gurney, Leigh             15 LONG-VD                        1:17.12 B      
  4 Johnson, Cian             14 Ath                            1:17.82 B      
  5 Harris, Joshua            14 LONG-VD                        1:23.24        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Keela           11 Ath                            1:28.81 A      
  2 Mc Keon, Ella M           11 Trident                        1:34.13 A      
  3 Purtill, Aoife            11 Ath                            1:35.68 B      
  4 Reilly, Ursula            11 LONG-VD                        1:36.24 B      
  5 Mulvey, Molly             10 Trident                        1:36.72 B      
  6 Nolan, Shauna             11 LONG-VD                        1:39.69 B      
  7 Ryan, Jane                10 Ath                            1:39.87 B      
  8 Deely, Layla              11 LONG-VD                        1:44.28 B      
  9 Phelan, Nicole            11 LONG-VD                        1:47.80        
 10 Sobolewski, Paulina       10 LONG-VD                        1:50.75        
 11 Greene, Sinead            10 Ath                            1:51.73        
 12 Lynott, Phoebe            10 Trident                        1:52.87        
 13 Nolan, Emma               10 Ath                            1:54.75        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Niznik, Amelia            12 LONG-VD                        1:26.82 A      
  2 Barry, Keri               12 LONG-VD                        1:28.90 A      
  3 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:31.71 B      
  4 Lynott, Faith             12 Trident                        1:31.96 B      
  5 O'Connor, Rachel          13 Trident                        1:33.72 B      
  6 Clarke, Amelia            12 LONG-VD                        1:35.78 B      
  7 Lowe, Ruby                12 Trident                        1:36.62 B      
  8 Murray, Aine              12 LONG-VD                        1:47.32        
  9 Murphy, Davina            12 LONG-VD                        1:50.48        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:26.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Fleur              14 C FIN                          1:27.57 B      
  2 Rynn, Aoibhe              15 Trident                        1:29.33 B      
  3 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:31.95 B      
  4 Dowd, Jane                14 LONG-VD                        1:35.72 B      
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weafer, Ashley            10 LONG-VD                        1:33.91 A      
  2 Hopkins, Aaron            11 LONG-VD                        1:41.03 B      
  3 O'Brien, Christian        11 Ath                            1:41.59 B      
  4 Dzaei, Amyan              11 LONG-VD                        1:42.76 B      
  5 O'Connor, Ben             11 Trident                        1:44.05 B      
  6 O'Donoghue, Oisin         10 Ath                            1:50.78        
  7 Hanly, Diarmuid           10 LONG-VD                        1:51.18        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:25.42 A      
  2 O'Donoghue, Sean          12 Ath                            1:34.36 B      
  3 Rynn, Cormac              13 Trident                        1:35.13 B      
  4 Larysz, Jakub             13 C FIN                          1:38.10 B      
  5 Deehan, Oisin             12 Ath                            1:40.61        
  6 Shanley, Cian             12 LONG-VD                        1:44.71        
  7 O Brien, Daniel           12 LONG-VD                        1:47.02        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:24.00  14&O A
        1:34.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coppinger, Niall          15 LONG-VD                        1:17.56 A      
  2 Breheny, Daniel           14 C FIN                          1:28.39 B      
  3 Cox, David                14 LONG-VD                        1:28.52 B