ATHLONE-CLAREMORRIS L3 MEET MARCH 2018                       
 
Event 1  Mixed 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                     9:12.67  
  2 Lowe, Rebecca             16 ATH                            9:17.48  
  3 Grady, Rory               15 CBAR                           9:18.45  
  4 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          9:35.20  
  5 Kennedy, Eidhne           16 GAL                            9:36.80  
  6 Staunton, William         17 CLM                            9:44.76  
  7 Johnson, Laura            16 ATH                            9:55.30  
  8 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                       10:07.98  
  9 Lowe, Erika               14 ATH                           10:20.11  
 10 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                       10:20.30  
 11 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                    10:32.12  
 12 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                    10:37.81  
 13 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                           10:38.34  
 14 Mc Donnell, William       14 GAL                           10:43.10  
 15 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                           10:57.13  
 16 Smialek, Olivia           15 ATH                           11:01.52  
 17 Smith, Eamon              14 LONG-VD                       11:08.14  
 18 Regan, Alaoise            12 LONG-VD                       11:55.41  
 19 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                       12:09.09  
 20 Clifford, Eimhin          13 C FIN                         12:18.80  
 
Event 2  Mixed 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                           18:37.43  
  2 Henry, Lisa               17 CLM                           18:56.96  
  3 Smith, Cian               14 ATH                           19:20.13  
  4 Stevenson, John           17 ATH                           19:27.82  
  5 Moran, Ellie              13 COM                           20:03.35  
  6 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                       20:04.62  
  7 Burke, Luke               15 Bluefin SC                    20:10.83  
 
Event 3  Boys 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                            3:02.92  
  2 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     3:18.29  
 -- Boyle, Rory               11 SHARK                               DQ  
 
Event 3  Boys 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            2:41.29  
  2 Geng, Kaelan              13 GAL                            2:43.24  
  3 Fagan, Kyle               13 ATH                            2:45.83  
  4 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        2:47.13  
  5 Meegan, Zach              13 ATH                            2:51.61  
  6 Treanor, Eoin             13 CLM                            2:52.18  
  7 Mc Donnell, Senan         12 GAL                            2:57.52  
  8 Rusk, Darragh             13 ATH                            3:00.57  
  9 Hogan, Cian               12 SHARK                          3:04.19  
 -- Langton, Killian          13 SLIGO                               DQ  
 -- Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                             DQ  
 
Event 3  Boys 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                     2:27.10  
  2 Joyce, Darragh            15 CLM                            2:34.45  
  3 Daly, Eoghan              14 SHARK                          2:35.46  
  4 Donovan, Shane            15 ATH                            2:36.19  
  5 Smith, Cian               14 ATH                            2:37.48  
  6 Mc Donnell, William       14 GAL                            2:39.47  
  7 Malashnyak, Edwin         15 ATH                            2:43.12  
  8 Carney, Colm              14 CBAR                           2:47.35  
  9 Balaskie, James           15 CBAR                           2:50.02  
 10 Heaney, Mike              15 CLM                            2:50.45  
 11 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        2:53.62  
 -- Reilly, Aaron             15 Ballina SC                          DQ  
 
Event 3  Boys 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                          2:13.59  
  2 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 2:21.43  
  3 Breslin, Cian             19 CLM                            2:32.55  
  4 Joyce, Cathal             16 CLM                            2:33.99  
  5 Dunne, Pierce             17 CBAR                           2:35.21  
  6 Lennon, Brian             16 SHARK                          2:37.34  
  7 Clarke, Liam              16 LASER                          2:50.96  
  8 Murphy, Kell              16 SHARK                          2:56.40  
 
Event 4  Girls 11 & Under 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Emelia             11 SHARK                          3:19.45  
 -- Currie, Olivia            11 SHARK                               DQ  
 
Event 4  Girls 12-13 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Katie             13 GAL                            2:51.72  
  2 Pliszka, Antonina         13 COM                            2:54.69  
  3 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          2:56.80  
  4 Doorly, Rosie             13 GAL                            2:58.74  
  5 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                 2:59.23  
  6 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        2:59.69  
  7 Rather, Kassie            12 GAL                            3:04.26  
  8 Manning, Katie            12 LONG-VD                        3:06.58  
  9 Deely, Lauren             13 CBAR                           3:16.35  
 -- Burns, Anna               13 SHARK                               DQ  
 -- Curley, Caoimhe           12 CBAR                                DQ  
 -- Bradley, Jane             12 SLIGO                               DQ  
 
Event 4  Girls 14-15 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Aimee              15 SHARK                          2:26.07  
  2 Ashton, Iona              15 SHARK                          2:27.72  
  3 Sharkey, Lauren           15 GAL                            2:30.45  
  4 Mc Auley, Sile            14 ATH                            2:33.35  
  5 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     2:34.23  
  6 Liptrot, Rebecca          14 SHARK                          2:37.32  
  7 O'Brien, Roisin           14 COM                            2:38.44  
  8 Deely, Ella               14 CBAR                           2:40.02  
  9 Lowe, Erika               14 ATH                            2:40.11  
 10 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          2:46.19  
 11 Pilcher, Millie           14 CLM                            2:47.83  
 12 Henehan, Sophie           14 CBAR                           2:55.93  
 13 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            2:56.08  
 14 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          2:58.05  
 15 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            2:58.11  
 16 Crisan, Paula             15 LASER                          2:58.67  
 17 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                     3:00.63  
 18 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                            3:01.66  
 19 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        3:03.03  
 20 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                            3:05.37  
 21 Harte, Katie              15 CLM                            3:07.34  
 22 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        3:07.88  
 23 Vinod, Anouska            14 GAL                            3:10.44  
 
Event 4  Girls 16 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 ATH                            2:21.79  
  2 Borriello, Maeform        19 ATH                            2:25.95  
  3 Johnson, Laura            16 ATH                            2:31.00  
  4 Ennis, Kelly              17 ATH                            2:33.44  
  5 Daly, Sadhbh              16 SHARK                          2:37.64  
  6 Grady, Hannah             17 CBAR                           2:38.37  
  7 Boyle, Labhoise           16 SHARK                          2:39.18  
  8 McManus, Rebekah          16 LASER                          2:40.25  
  9 Frain, Lauren             16 CLM                            2:44.28  
 10 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          2:45.27  
 11 O'Neill, Aishling         16 LASER                          2:48.47  
 12 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        2:50.30  
 13 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team                 2:55.92  
 14 Heaney, Cathy             16 CLM                            3:00.23  
 15 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     3:01.14  
 
Event 5  Boys 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor            11 Trident                        1:33.27  
  2 Henson, Andrew            11 ATH                            1:40.22  
  3 Boyle, Rory               11 SHARK                          1:46.97  
 
Event 5  Boys 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Kyle               13 ATH                            1:17.33  
  2 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:22.14  
  3 Hynes, Mark               12 LASER                          1:22.86  
  4 Patten, John              13 GAL                            1:28.32  
  5 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        1:31.64  
  6 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            1:33.50  
 -- Kilcommons, Alan          12 COM                                 DQ  
 -- Lennon, David             13 SHARK                               DQ  
 
Event 5  Boys 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                           1:02.60  
  2 Grady, Rory               15 CBAR                           1:06.50  
  3 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                     1:08.62  
  4 Mc Glue, Cian             14 SHARK                          1:11.76  
  5 Blanchard, Fergal         15 LASER                          1:11.80  
  6 Todd, Nathan              14 LASER                          1:12.04  
  7 Coogan, Alfie             14 ATH                            1:13.42  
  8 Joyce, Niall              15 SHARK                          1:13.76  
  9 Burke, Luke               15 Bluefin SC                     1:14.80  
 10 Lee, Liam                 14 SLIGO                          1:16.16  
 11 Harrington, Shane         14 ATH                            1:16.62  
 12 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 1:20.00  
 13 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:21.69  
 14 Smith, Cian               14 ATH                            1:22.07  
 15 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:29.18  
 
Event 5  Boys 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            18 ATH                              58.82  
  2 Ashton, Callum            19 SHARK                            59.08  
  3 Carey, Andrew             18 ATH                            1:00.31  
  4 Huang, Tommy              17 CBAR                           1:03.16  
  5 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 1:06.28  
  6 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                 1:07.22  
  7 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                        1:07.79  
  8 MC Auley, Ian             18 ATH                            1:09.87  
  9 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:10.37  
 10 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:11.56  
 11 O'Connor, Milo            16 ATH                            1:12.17  
 12 Breheny, Kieran           17 C FIN                          1:12.81  
 13 Welby, Evan               17 SHARK                          1:12.96  
 14 Smith, Eoin               17 LONG-VD                        1:16.10  
 15 Clark, Alex               16 SHARK                          1:17.47  
 16 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:19.87  
 17 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:21.62  
 
Event 6  Girls 11 & Under 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:56.78  
 
Event 6  Girls 12-13 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:21.75  
  2 Waters, Katie             13 GAL                            1:24.49  
  3 Horkan, Dearbhla          13 CLM                            1:26.87  
  4 Fabian, Reka              13 LASER                          1:27.12  
  5 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          1:29.06  
  6 Healy Price, Ailise       13 SHARK                          1:31.39  
  7 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        1:35.16  
 
Event 6  Girls 14-15 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          1:13.47  
  2 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                          1:13.64  
  3 Kelly, Aimee              15 SHARK                          1:16.02  
  4 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          1:17.55  
  5 Treanor, Sorcha           15 CLM                            1:17.77  
  6 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                          1:18.13  
  7 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:26.35  
  8 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                        1:29.76  
  9 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        1:31.47  
 10 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        1:35.71  
 11 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:38.28  
 
Event 6  Girls 16 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bates, Aoife              16 SHARK                          1:07.37  
  2 Borriello, Maeform        19 ATH                            1:08.08  
  3 Flaherty, Ellen           16 ATH                            1:08.25  
  4 Naughton, Imogen          19 SHARK                          1:09.23  
  5 Joyce, Grace              16 SHARK                          1:09.36  
  6 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                          1:10.78  
  7 Loftus, Zara              17 CLM                            1:11.86  
  8 Lee, Penny                16 SLIGO                          1:14.10  
  9 Johnson, Rachel           18 ATH                            1:15.79  
 10 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:15.93  
 10 Fadden, Heather           17 CBAR                           1:15.93  
 12 Murphy, Freya             17 SHARK                          1:16.44  
 13 Walsh, Tara               16 SLIGO                          1:17.68  
 14 Martin, Rachel            17 SLIGO                          1:17.95  
 15 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                        1:18.39  
 16 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          1:18.55  
 
Event 7  Boys 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             11 ATH                              46.40  
  2 Henson, Andrew            11 ATH                              48.96  
 14 Boyle, Rory               11 SHARK                            58.92  
 
Event 7  Boys 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Adam              13 CBAR                             39.19  
  2 Langton, Killian          13 SLIGO                            40.27  
  3 Hynes, Mark               12 LASER                            41.09  
  4 Fee, Brogan               13 C FIN                            41.64  
  5 Fagan, Kyle               13 ATH                              42.13  
  6 Kilcommons, Alan          12 COM                              43.50  
  7 Donoghue, Conor           13 CBAR                             43.98  
  8 Rusk, Darragh             13 ATH                              44.02  
  9 Lennon, David             13 SHARK                            45.89  
 10 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                   46.20  
 11 Mc Donnell, Senan         12 GAL                              46.37  
 12 Meegan, Zach              13 ATH                              48.56  
 13 Hogan, Cian               12 SHARK                            49.95  
 
Event 7  Boys 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Blanchard, Fergal         15 LASER                            35.85  
  2 Coogan, Alfie             14 ATH                              36.07  
  3 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                          36.87  
  4 Moore-Keane, Ross         14 ATH                              37.47  
  5 Balaskie, James           15 CBAR                             37.70  
  6 Daly, Eoghan              14 SHARK                            38.01  
  7 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                       38.82  
  8 Donovan, Shane            15 ATH                              39.33  
  9 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                   40.17  
 10 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                       40.22  
 11 Mc Donnell, William       14 GAL                              42.44  
 12 Smith, Cian               14 ATH                              43.20  
 13 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                          45.28  
 
Event 7  Boys 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                   32.49  
  2 Woods, David              20 SLIGO                            33.49  
  3 Dervan, Ronan             17 CBAR                             33.64  
  4 Breheny, Kieran           17 C FIN                            34.07  
  5 Clarke, Billy             17 SHARK                            34.40  
  6 Hornet, Ryan              17 SHARK                            34.52  
  6 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                            34.52  
  8 Kennedy, Eidhne           16 GAL                              34.72  
  9 Huang, Tommy              17 CBAR                             35.22  
 10 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                   36.31  
 11 Welby, Evan               17 SHARK                            36.47  
 12 MC Auley, Ian             18 ATH                              36.49  
 13 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                   37.06  
 14 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                          37.38  
 14 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                          37.38  
 16 Smith, Eoin               17 LONG-VD                          39.28  
 17 Dunne, Pierce             17 CBAR                             39.99  
 18 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                       40.04  
 19 Powell, Luke              16 ATH                              40.23  
 20 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                            40.56  
 21 Clarke, Liam              16 LASER                            41.36  
 
Event 8  Girls 11 & Under 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                          42.81  
  2 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                   45.48  
  3 Connell, Leah             11 ATH                              45.66  
  4 Whelan, Rachel            11 SHARK                            46.84  
  5 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                       46.87  
  6 Joyce, Emelia             11 SHARK                            49.16  
  7 Currie, Olivia            11 SHARK                            49.58  
 -- Joyce, Isabel             11 SHARK                               DQ  
 -- Flannery, Ali             11 SHARK                               DQ  
 
Event 8  Girls 12-13 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Gillian           12 GAL                              40.40  
  2 Griffin, Carol            13 SHARK                            42.37  
  3 Fabian, Reka              13 LASER                            44.07  
  4 Kennedy, Niamh            13 LASER                            45.58  
  5 Manning, Katie            12 LONG-VD                          46.88  
  6 O'Leary, Eimear           13 GAL                              47.14  
  7 Burns, Anna               13 SHARK                            47.19  
  8 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                          47.95  
  9 Daly, Ailis               12 SHARK                            50.08  
 10 Bradley, Jane             12 SLIGO                            55.23  
 
Event 8  Girls 14-15 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Judy             15 ATH                              37.53  
  2 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                            37.91  
  3 Condron, Sarah            15 ATH                              38.93  
  4 Liptrot, Rebecca          14 SHARK                            39.65  
  5 Murphy, Emma              14 GAL                              40.08  
  6 Crisan, Paula             15 LASER                            40.26  
  7 O'Brien, Roisin           14 COM                              40.33  
  8 Fee, Laoise               15 C FIN                            42.04  
  9 Cugalj, Teodora           15 SHARK                            43.07  
 10 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                       43.90  
 11 Gallagher, Mairead        15 CBAR                             44.42  
 12 Murphy, Aylah             14 SHARK                            44.46  
 13 Monaghan, Ella            14 SLIGO                            45.28  
 14 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                       45.31  
 15 Kenny, Bernadette         14 SHARK                            45.70  
 16 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                          45.74  
 17 Horan, Ivanna             14 CBAR                             45.92  
 18 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                            47.74  
 
Event 8  Girls 16 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              16 SHARK                            35.42  
  2 Flaherty, Ellen           16 ATH                              35.56  
  3 Bates, Aoife              16 SHARK                            36.31  
  4 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                          38.55  
  5 Boyle, Labhoise           16 SHARK                            38.77  
  6 Daly, Sadhbh              16 SHARK                            39.12  
  7 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                   39.48  
  8 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                            39.68  
  9 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                   40.41  
 10 O'Neill, Aishling         16 LASER                            40.57  
 11 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                   40.61  
 12 Horan, Brianne            16 CBAR                             40.95  
 13 Conlon, Sarah             16 CBAR                             41.72  
 14 Owens, Oonagh             16 LASER                            41.98  
 15 Monaghan, Grace           17 SLIGO                            42.63  
 16 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team                   44.78  
 -- Coen, Hazel               18 CBAR                                DQ  
 
Event 9  Girls 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 3:02.37  
  2 Whelan, Rachel            11 SHARK                          3:11.67  
  3 Mulrenan, Lily            11 COM                            3:13.31  
  4 Joyce, Emelia             11 SHARK                          3:25.96  
 
Event 9  Girls 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Carol            13 SHARK                          2:54.10  
  2 Horkan, Dearbhla          13 CLM                            2:56.96  
  3 Doorly, Rosie             13 GAL                            2:59.81  
  4 Owens, Kate               13 GAL                            2:59.86  
  5 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          3:00.82  
  6 Murphy, Gillian           12 GAL                            3:01.58  
  7 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        3:04.81  
  8 Fabian, Reka              13 LASER                          3:05.21  
  9 O'Leary, Eimear           13 GAL                            3:05.38  
 10 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     3:06.60  
 11 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                        3:06.63  
 12 Rather, Kassie            12 GAL                            3:06.95  
 13 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        3:08.56  
 14 Pliszka, Antonina         13 COM                            3:11.13  
 15 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           3:11.71  
 16 Irwin, Leah               12 CBAR                           3:12.17  
 17 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                 3:13.79  
 18 Healy Price, Ailise       13 SHARK                          3:13.80  
 19 O'Connor, Anna            12 SLIGO                          3:15.23  
 20 Mulry, Ciara              13 SHARK                          3:22.75  
 -- Phelan, Ariane            12 LONG-VD                             DQ  
 
Event 9  Girls 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Aimee              15 SHARK                          2:36.06  
  2 Ashton, Iona              15 SHARK                          2:39.19  
  3 Sharkey, Lauren           15 GAL                            2:40.14  
  4 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     2:43.11  
  5 Lowe, Erika               14 ATH                            2:45.18  
  6 Murphy, Emma              14 GAL                            2:45.23  
  7 Mc Auley, Sile            14 ATH                            2:45.38  
  8 O'Brien, Roisin           14 COM                            2:47.89  
  9 Brennan, Judy             15 ATH                            2:47.98  
 10 Condron, Sarah            15 ATH                            2:48.26  
 11 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                          2:48.83  
 12 Treanor, Sorcha           15 CLM                            2:48.90  
 13 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                          2:50.20  
 14 Deely, Ella               14 CBAR                           2:55.86  
 15 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                        2:57.58  
 16 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          2:57.85  
 17 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            2:59.67  
 18 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           3:00.27  
 19 Murphy, Aylah             14 SHARK                          3:03.11  
 19 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                          3:03.11  
 21 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                        3:03.23  
 22 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        3:03.59  
 23 Henehan, Sophie           14 CBAR                           3:05.57  
 24 Durkan, Hannah            14 Bluefin SC                     3:06.61  
 25 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          3:06.99  
 26 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                        3:08.66  
 27 Crisan, Paula             15 LASER                          3:08.68  
 28 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                            3:09.76  
 29 Vinod, Anouska            14 GAL                            3:12.12  
 30 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          3:14.33  
 31 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                            3:15.45  
 -- Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                                 DQ  
 
Event 9  Girls 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Rebecca             16 ATH                            2:27.98  
  2 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                          2:30.73  
  3 Borriello, Maeform        19 ATH                            2:34.84  
  4 Johnson, Laura            16 ATH                            2:35.59  
  5 Coen, Hazel               18 CBAR                           2:36.28  
  6 Joyce, Grace              16 SHARK                          2:36.75  
  7 Johnson, Rachel           18 ATH                            2:39.16  
  8 Fadden, Heather           17 CBAR                           2:40.07  
  9 Grady, Hannah             17 CBAR                           2:42.94  
 10 Walsh, Tara               16 SLIGO                          2:43.32  
 11 Conway, Fiona             16 CBAR                           2:45.40  
 12 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     2:45.52  
 13 Lee, Penny                16 SLIGO                          2:48.50  
 14 Murphy, Freya             17 SHARK                          2:48.76  
 15 Frain, Lauren             16 CLM                            2:50.04  
 15 O'Neill, Aishling         16 LASER                          2:50.04  
 17 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          2:50.73  
 18 Lyons, Maria              16 SLIGO                          2:51.65  
 19 McManus, Rebekah          16 LASER                          2:51.97  
 20 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          2:56.66  
 21 Owens, Oonagh             16 LASER                          2:59.18  
 22 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     3:06.69  
 23 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          3:06.84  
 -- Finnerty, Lára            16 CLM                                 DQ  
 
Event 10  Boys 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            5:55.41  
  2 Donoghue, Conor           13 CBAR                           5:55.53  
 -- Clifford, Eimhin          13 C FIN                               DQ  
 
Event 10  Boys 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Malashnyak, Edwin         15 ATH                            5:31.87  
  2 Burke, Luke               15 Bluefin SC                     5:43.17  
  3 McCarthy, Padraic         15 LASER                          6:01.58  
 
Event 10  Boys 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Callum            19 SHARK                          4:50.64  
  2 Scully, Bryan             18 ATH                            5:18.56  
  3 Breslin, Cian             19 CLM                            5:19.05  
  4 O'Connor, Milo            16 ATH                            5:22.97  
 
Event 11  Girls 11 & Under 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        6:35.77  
 
Event 11  Girls 12-13 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Katie             13 GAL                            6:19.51  
  2 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          6:20.41  
  3 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        6:38.17  
 
Event 11  Girls 14-15 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                          5:52.27  
 
Event 11  Girls 16 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Imogen          19 SHARK                          5:19.16  
  2 Bates, Aoife              16 SHARK                          5:25.23  
 
Event 12  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                            3:29.23  
  2 O'Neill, Sean             11 ATH                            3:31.05  
  3 Smyth, Paddy              11 SHARK                          3:38.90  
 
Event 12  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Langton, Killian          13 SLIGO                          3:05.14  
  2 Hynes, Mark               12 LASER                          3:07.00  
  3 Jennings, Euan            13 SHARK                          3:07.27  
  4 Geng, Kaelan              13 GAL                            3:13.86  
  5 Fee, Brogan               13 C FIN                          3:16.04  
  6 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            3:18.17  
  7 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                        3:18.51  
  8 Lennon, David             13 SHARK                          3:24.65  
  9 Clifford, Eimhin          13 C FIN                          3:26.50  
 10 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        3:47.24  
 
Event 12  Boys 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Coogan, Alfie             14 ATH                            2:46.86  
  2 Daly, Eoghan              14 SHARK                          2:57.69  
  3 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        3:00.41  
  4 Balaskie, James           15 CBAR                           3:03.23  
  6 Malashnyak, Edwin         15 ATH                            3:04.29  
  7 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 3:04.80  
  8 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                     3:05.03  
  9 Guckian, Eoin             15 Trident                        3:05.58  
 10 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     3:14.29  
 11 McCarthy, Padraic         15 LASER                          3:14.31  
 12 Carney, Colm              14 CBAR                           3:17.30  
 
Event 12  Boys 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Woods, David              20 SLIGO                          2:40.93  
  2 Dervan, Ronan             17 CBAR                           2:42.65  
  3 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 2:44.48  
  4 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          2:45.81  
  5 Breheny, Kieran           17 C FIN                          2:47.36  
  6 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                 2:48.98  
  7 Hornet, Ryan              17 SHARK                          2:49.18  
  8 Clarke, Billy             17 SHARK                          2:49.74  
  9 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                 2:50.73  
 10 Cloonan, Cian             18 Bluefin SC                     2:51.12  
 11 Carey, Oisin              17 LASER                          2:53.67  
 12 Stevenson, John           17 ATH                            2:57.02  
 13 Dunne, Pierce             17 CBAR                           3:02.26  
 14 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                        3:02.29  
 15 Smith, Eoin               17 LONG-VD                        3:07.94  
 16 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          3:11.18  
 
Event 13  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 3:17.08  
  2 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        3:18.00  
  3 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 3:33.50  
  4 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     3:40.33  
  5 Joyce, Isabel             11 SHARK                          3:55.90  
 
Event 13  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Gillian           12 GAL                            3:13.77  
  2 Griffin, Carol            13 SHARK                          3:18.30  
  3 Horkan, Dearbhla          13 CLM                            3:23.25  
  4 Davitt, Ciara             12 GAL                            3:32.29  
  5 Manning, Katie            12 LONG-VD                        3:32.43  
  6 Rather, Kassie            12 GAL                            3:34.71  
  6 Burns, Anna               13 SHARK                          3:34.71  
  8 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        3:40.05  
  9 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        3:49.50  
 10 Daly, Ailis               12 SHARK                          3:55.66  
 11 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                        4:09.11  
 
Event 13  Girls 14-15 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          2:54.24  
  2 Brennan, Judy             15 ATH                            2:58.65  
  3 Murphy, Emma              14 GAL                            3:04.07  
  4 O'Brien, Roisin           14 COM                            3:04.46  
  5 Liptrot, Rebecca          14 SHARK                          3:05.79  
  6 Condron, Sarah            15 ATH                            3:06.52  
  7 Fee, Laoise               15 C FIN                          3:08.73  
  8 Crisan, Paula             15 LASER                          3:10.15  
  9 Ward, Aileen              15 ATH                            3:18.00  
 10 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          3:18.71  
 11 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            3:19.16  
 12 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        3:23.54  
 13 Murphy, Aylah             14 SHARK                          3:25.19  
 14 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                          3:25.79  
 15 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                        3:28.85  
 16 Gallagher, Mairead        15 CBAR                           3:30.34  
 17 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        3:31.17  
 18 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          3:32.63  
 19 Horan, Ivanna             14 CBAR                           3:33.18  
 20 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          3:34.23  
 21 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        3:48.00  
 
Event 13  Girls 16 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Joyce, Grace              16 SHARK                          2:51.32  
  2 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                 2:53.32  
  3 Bates, Aoife              16 SHARK                          2:53.48  
  4 Boyle, Labhoise           16 SHARK                          2:55.22  
  5 Coen, Hazel               18 CBAR                           2:55.56  
  6 Frain, Lauren             16 CLM                            2:58.59  
  7 Daly, Sadhbh              16 SHARK                          3:01.68  
  8 Loftus, Zara              17 CLM                            3:05.19  
  9 Walsh, Tara               16 SLIGO                          3:05.78  
 10 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 3:05.92  
 11 O'Neill, Aishling         16 LASER                          3:08.03  
 12 Deely, Megan              17 CBAR                           3:10.49  
 13 Heaney, Cathy             16 CLM                            3:11.13  
 14 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     3:11.23  
 15 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          3:11.26  
 16 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                 3:13.29  
 17 Horan, Brianne            16 CBAR                           3:17.27  
 18 Daly, Kelsey              16 ATH                            3:17.31  
 19 Conlon, Sarah             16 CBAR                           3:18.29  
 20 Owens, Oonagh             16 LASER                          3:19.36  
 21 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          3:23.32  
 22 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          3:24.43  
 23 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     3:26.24  
 
Event 14  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Andrew            11 ATH                            1:17.06  
  2 Smyth, Paddy              11 SHARK                          1:17.57  
  3 Lavin, Michael            11 COM                            1:21.10  
  4 Boyle, Rory               11 SHARK                          1:31.86  
 
Event 14  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                            1:01.73  
  2 Fagan, Kyle               13 ATH                            1:05.46  
  3 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        1:07.45  
  4 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                     1:07.97  
  5 Mitchell, Martin          13 GAL                            1:09.12  
  6 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:09.67  
  7 Patten, John              13 GAL                            1:09.77  
  8 Donoghue, Conor           13 CBAR                           1:11.18  
  9 Duggan, Luca              13 Ballina SC                     1:11.43  
 10 Meegan, Zach              13 ATH                            1:12.12  
 11 Rusk, Darragh             13 ATH                            1:12.19  
 12 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 1:12.23  
 13 Jennings, Euan            13 SHARK                          1:12.95  
 14 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:13.12  
 15 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:13.48  
 16 Hynes, Mark               12 LASER                          1:13.52  
 17 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:13.53  
 18 Kilcommons, Alan          12 COM                            1:13.92  
 19 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                        1:14.30  
 20 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            1:14.42  
 21 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:14.45  
 22 Rockett, Mark             13 ATH                            1:14.55  
 23 Lennon, David             13 SHARK                          1:14.88  
 24 Mc Donnell, Senan         12 GAL                            1:15.56  
 25 Hogan, Cian               12 SHARK                          1:16.16  
 26 Lynam, Aindriu            13 ATH                            1:17.91  
 
Event 14  Boys 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                             58.03  
  2 Grady, Rory               15 CBAR                             59.23  
  3 Pfeiffer, Robin           15 Bluefin SC                       59.66  
  4 Coogan, Alfie             14 ATH                            1:01.00  
  5 Carney, Colm              14 CBAR                           1:01.36  
  6 Lally, Rory               15 GAL                            1:01.71  
  7 Mc Glue, Cian             14 SHARK                          1:02.52  
  8 Donovan, Shane            15 ATH                            1:02.84  
  9 Malashnyak, Edwin         15 ATH                            1:02.92  
 10 Burke, Luke               15 Bluefin SC                     1:03.06  
 11 Joyce, Niall              15 SHARK                          1:03.12  
 12 Daly, Eoghan              14 SHARK                          1:03.65  
 13 Todd, Nathan              14 LASER                          1:04.23  
 14 Kilkenny, Shaun           14 COM                            1:05.03  
 15 Smith, Cian               14 ATH                            1:05.15  
 16 Joyce, Darragh            15 CLM                            1:05.57  
 17 Lee, Liam                 14 SLIGO                          1:06.93  
 18 Guckian, Eoin             15 Trident                        1:07.69  
 19 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:07.76  
 20 Balaskie, James           15 CBAR                           1:08.21  
 22 Heaney, Mike              15 CLM                            1:09.99  
 23 Mc Donnell, William       14 GAL                            1:10.11  
 24 McCarthy, Padraic         15 LASER                          1:10.25  
 25 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:11.31  
 26 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        1:11.61  
 27 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:11.93  
 
Event 14  Boys 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            18 ATH                              52.00  
  2 Carey, Andrew             18 ATH                              53.73  
  3 Ashton, Callum            19 SHARK                            54.87  
  4 Scully, Bryan             18 ATH                              55.38  
  5 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                   55.74  
  6 Huang, Tommy              17 CBAR                             58.40  
  7 MC Auley, Ian             18 ATH                              58.89  
  8 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          59.05  
  9 Hornet, Ryan              17 SHARK                            59.91  
 10 O'Connor, Milo            16 ATH                            1:00.73  
 11 Kennedy, Eidhne           16 GAL                            1:01.12  
 12 Welby, Evan               17 SHARK                          1:01.14  
 13 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:01.38  
 14 Cloonan, Cian             18 Bluefin SC                     1:01.70  
 15 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:01.98  
 16 Clarke, Billy             17 SHARK                          1:02.51  
 17 Stevenson, John           17 ATH                            1:03.06  
 18 Joyce, Cathal             16 CLM                            1:03.38  
 19 Dervan, Ronan             17 CBAR                           1:03.43  
 20 Carey, Oisin              17 LASER                          1:04.08  
 21 Breheny, Kieran           17 C FIN                          1:04.48  
 22 Dunne, Pierce             17 CBAR                           1:04.59  
 23 Powell, Luke              16 ATH                            1:04.81  
 24 Lennon, Brian             16 SHARK                          1:05.84  
 25 Smith, Eoin               17 LONG-VD                        1:06.20  
 26 Clark, Alex               16 SHARK                          1:06.67  
 27 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:14.88  
 
Event 15  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mulrenan, Lily            11 COM                            1:15.46  
  2 Flanagan, Keela           11 ATH                            1:17.71  
  3 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 1:18.57  
  4 Whelan, Rachel            11 SHARK                          1:18.68  
  5 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 1:20.07  
  6 Brennan, Nicola           11 ATH                            1:20.29  
  7 Moran, Lorraine           11 ATH                            1:20.73  
  8 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:23.86  
  9 Flannery, Ali             11 SHARK                          1:29.74  
 
Event 15  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              13 COM                            1:07.16  
  2 Griffin, Carol            13 SHARK                          1:08.84  
  3 Owens, Kate               13 GAL                            1:13.08  
  4 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          1:13.37  
  5 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          1:13.45  
  6 Fabian, Reka              13 LASER                          1:13.72  
  7 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                        1:14.35  
  8 Doorly, Rosie             13 GAL                            1:14.56  
  9 O'Brien, Grace            12 LONG-VD                        1:14.90  
 10 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                 1:15.11  
 11 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           1:15.17  
 12 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:15.62  
 13 Davitt, Ciara             12 GAL                            1:15.73  
 14 Healy Price, Ailise       13 SHARK                          1:16.56  
 15 O'Connor, Anna            12 SLIGO                          1:16.58  
 16 Irwin, Leah               12 CBAR                           1:16.72  
 17 Murphy, Gillian           12 GAL                            1:17.09  
 18 Rather, Kassie            12 GAL                            1:17.84  
 19 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:18.42  
 20 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:19.14  
 21 Burns, Anna               13 SHARK                          1:19.94  
 22 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                        1:20.83  
 23 Manning, Katie            12 LONG-VD                        1:22.39  
 
Event 15  Girls 14-15 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                          1:03.94  
  2 Kelly, Aimee              15 SHARK                          1:04.95  
  3 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     1:05.25  
  4 Ashton, Iona              15 SHARK                          1:05.29  
  5 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                          1:06.89  
  6 Mc Auley, Sile            14 ATH                            1:06.90  
  7 Lowe, Erika               14 ATH                            1:06.95  
  8 Brennan, Judy             15 ATH                            1:07.47  
  9 Ward, Aileen              15 ATH                            1:07.66  
 10 Liptrot, Rebecca          14 SHARK                          1:07.86  
 11 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                          1:08.11  
 12 Treanor, Sorcha           15 CLM                            1:08.49  
 13 Deely, Ella               14 CBAR                           1:09.37  
 14 O'Brien, Millie           14 ATH                            1:10.13  
 15 Murphy, Emma              14 GAL                            1:10.48  
 16 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          1:10.83  
 17 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          1:10.96  
 18 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:11.23  
 19 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           1:11.48  
 20 Pilcher, Millie           14 CLM                            1:11.61  
 21 Heaslip, Eliza            14 ATH                            1:13.41  
 22 Crisan, Paula             15 LASER                          1:13.52  
 23 Vinod, Anouska            14 GAL                            1:14.13  
 24 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                            1:15.01  
 25 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                          1:15.19  
 26 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:15.86  
 27 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                            1:16.42  
 28 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                        1:17.68  
 29 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:18.05  
 30 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:18.27  
 31 Leonard, Siobhan          14 LONG-VD                        1:20.28  
 32 Mc Nulty, Emma            14 Ballina SC                     1:23.24  
 
Event 15  Girls 16 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        19 ATH                              59.92  
  2 Flaherty, Ellen           16 ATH                              59.98  
  4 Mc Daid, Carrie           16 SLIGO                          1:01.08  
  5 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:03.55  
  6 Joyce, Grace              16 SHARK                          1:03.78  
  7 Johnson, Laura            16 ATH                            1:04.16  
  8 Johnson, Rachel           18 ATH                            1:04.73  
  9 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     1:05.05  
 10 Ennis, Kelly              17 ATH                            1:05.30  
 11 Conway, Fiona             16 CBAR                           1:05.77  
 12 Fadden, Heather           17 CBAR                           1:06.08  
 13 Deely, Megan              17 CBAR                           1:07.17  
 14 Grady, Hannah             17 CBAR                           1:07.70  
 15 Daly, Sadhbh              16 SHARK                          1:07.86  
 16 Murphy, Freya             17 SHARK                          1:08.16  
 17 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                        1:08.62  
 18 Loftus, Zara              17 CLM                            1:08.85  
 19 Lee, Penny                16 SLIGO                          1:08.87  
 20 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:09.09  
 21 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                 1:09.19  
 22 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:09.53  
 23 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          1:09.82  
 24 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:09.98  
 25 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 1:10.00  
 26 MC Dermott, Aoife         16 ATH                            1:10.24  
 27 McManus, Rebekah          16 LASER                          1:10.35  
 28 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                          1:10.64  
 29 Daly, Kelsey              16 ATH                            1:10.65  
 30 Finnerty, Lára            16 CLM                            1:10.89  
 31 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:10.98  
 32 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        1:11.56  
 33 Horan, Brianne            16 CBAR                           1:12.21  
 34 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team                 1:12.52  
 35 Heaney, Cathy             16 CLM                            1:13.17  
 36 Gilhooley, Sarah          17 Tuam Swim Team                 1:13.21  
 37 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     1:14.87  
 
Event 16  Boys 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Henson, Andrew            11 ATH                              40.21  
  2 Smyth, Paddy              11 SHARK                            41.68  
  3 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                       44.16  
  4 Boyle, Rory               11 SHARK                            45.10  
 
Event 16  Boys 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                              33.19  
  2 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                          34.68  
  3 Fagan, Kyle               13 ATH                              35.03  
  4 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                       35.27  
  5 Duggan, Luca              13 Ballina SC                       35.44  
  6 Rockett, Mark             13 ATH                              37.17  
  7 Donoghue, Conor           13 CBAR                             37.32  
  8 Patten, John              13 GAL                              38.26  
  9 Hogan, Cian               12 SHARK                            38.88  
 10 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                              39.24  
 11 Meegan, Zach              13 ATH                              39.40  
 12 Mc Donnell, Senan         12 GAL                              39.74  
 13 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                       40.22  
 14 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                          40.44  
 15 Kelly, Alex               13 SHARK                            41.36  
 16 Lynam, Aindriu            13 ATH                              42.07  
 
Event 16  Boys 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lally, Rory               15 GAL                              32.85  
  2 Joyce, Darragh            15 CLM                              33.36  
  3 Joyce, Niall              15 SHARK                            33.60  
  4 Grady, Rory               15 CBAR                             33.77  
  5 Guckian, Eoin             15 Trident                          34.00  
  6 Donovan, Shane            15 ATH                              34.06  
  7 Todd, Nathan              14 LASER                            34.11  
  8 Daly, Eoghan              14 SHARK                            34.31  
  9 Blanchard, Fergal         15 LASER                            35.59  
 10 Lee, Liam                 14 SLIGO                            36.09  
 11 Mc Donnell, William       14 GAL                              36.24  
 12 Smith, Cian               14 ATH                              36.59  
 13 Kilkenny, Shaun           14 COM                              36.78  
 14 Balaskie, James           15 CBAR                             37.41  
 15 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                          39.52  
 
Event 16  Boys 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            18 ATH                              27.28  
  2 Ashton, Callum            19 SHARK                            28.35  
  3 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                   29.70  
  4 Carey, Andrew             18 ATH                              30.17  
  5 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                   31.06  
  6 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                            31.38  
  7 Welby, Evan               17 SHARK                            31.59  
  8 Brennan, Sean             16 Tuam Swim Team                   32.15  
  9 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          32.50  
 10 Joyce, Cathal             16 CLM                              33.16  
 11 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                          33.54  
 12 Lennon, Brian             16 SHARK                            34.24  
 13 MC Auley, Ian             18 ATH                              34.30  
 14 Clark, Alex               16 SHARK                            34.53  
 15 Breheny, Kieran           17 C FIN                            34.61  
 16 Dunne, Pierce             17 CBAR                             36.18  
 17 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                          36.91  
 18 Smith, Eoin               17 LONG-VD                          37.55  
 19 Murphy, Kell              16 SHARK                            42.08  
 
Event 17  Girls 11 & Under 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Nicola           11 ATH                              40.12  
  2 Moran, Lorraine           11 ATH                              40.88  
  3 Mulrenan, Lily            11 COM                              42.00  
  4 Joyce, Emelia             11 SHARK                            42.18  
  5 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                   42.71  
  6 Whelan, Rachel            11 SHARK                            42.82  
  7 Connell, Leah             11 ATH                              42.94  
  8 Flannery, Ali             11 SHARK                            46.64  
  9 Joyce, Isabel             11 SHARK                            48.40  
 
Event 17  Girls 12-13 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Ellie              13 COM                              37.78  
  2 Fabian, Reka              13 LASER                            38.39  
  3 Kennedy, Niamh            13 LASER                            39.41  
  4 Brennan, Sorcha           12 Tuam Swim Team                   39.79  
  5 Owens, Kate               13 GAL                              40.04  
  6 Burns, Anna               13 SHARK                            40.13  
  7 Doorly, Rosie             13 GAL                              40.73  
  8 O'Leary, Eimear           13 GAL                              41.02  
  9 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                   41.18  
 10 Manning, Katie            12 LONG-VD                          43.49  
 11 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                          45.88  
 
Event 17  Girls 14-15 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ashton, Iona              15 SHARK                            32.68  
  2 Kelly, Aimee              15 SHARK                            33.12  
  3 Mc Auley, Sile            14 ATH                              34.05  
  4 O'Brien, Roisin           14 COM                              34.22  
  5 Kazimierczak, Adrianna    14 SHARK                            34.65  
  6 Deely, Ella               14 CBAR                             35.16  
  7 Lowe, Erika               14 ATH                              35.47  
  8 Condron, Sarah            15 ATH                              35.86  
  8 Liptrot, Rebecca          14 SHARK                            35.86  
 10 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                            36.04  
 11 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                            36.71  
 12 Kenny, Bernadette         14 SHARK                            37.08  
 13 Byrne, Ella               14 LONG-VD                          37.70  
 14 Pilcher, Millie           14 CLM                              37.92  
 15 O'Sullivan, Cliodhna      14 SLIGO                            38.56  
 16 Bartram, Nia B            15 LONG-VD                          38.67  
 17 Monaghan, Ella            14 SLIGO                            38.78  
 18 Henehan, Sophie           14 CBAR                             38.99  
 19 Crisan, Paula             15 LASER                            39.07  
 20 Mc Nulty, Emma            14 Ballina SC                       39.32  
 21 Harte, Katie              15 CLM                              39.43  
 22 O'Brien, Millie           14 ATH                              39.66  
 23 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                            39.79  
 24 Leonard, Aoife            15 LONG-VD                          41.01  
 25 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                       41.63  
 26 Vinod, Anouska            14 GAL                              43.07  
 
Event 17  Girls 16 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Borriello, Maeform        19 ATH                              31.23  
  2 Johnson, Laura            16 ATH                              33.22  
  3 Daly, Sadhbh              16 SHARK                            33.87  
  4 Walsh, Tara               16 SLIGO                            34.49  
  5 Boyle, Labhoise           16 SHARK                            34.89  
  6 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                          35.65  
  7 Kelly, Emma               16 Tuam Swim Team                   35.68  
  8 O'Sullivan, Caoimhe       17 SLIGO                            35.70  
  9 Conway, Fiona             16 CBAR                             35.87  
 10 Owens, Oonagh             16 LASER                            36.47  
 11 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                            37.55  
 12 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                          38.96  
 13 Monaghan, Grace           17 SLIGO                            39.31  
 
Event 18  Boys 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:43.35  
  2 Shark S C  'A'                                              1:47.37  
  3 Shark S C  'B'                                              1:52.36  
 
Event 19  Girls 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Athlone  'A'                                                1:54.26  
  2 Shark S C  'A'                                              1:57.45  
  3 Sligo S C  'A'                                              1:59.85  
     1) Mc Daid, Carrie 16              2) O'Sullivan, Caoimhe 17         
     3) Mc Partlan, Alice 15            4) Weinert, Wiktoria 15           
  4 Shark S C  'B'                                              2:04.58  
 
Event 20  Boys 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Adam              13 CBAR                           5:14.11  
  2 Geng, Kaelan              13 GAL                            5:18.01  
  3 Mitchell, Martin          13 GAL                            5:25.84  
  4 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 5:35.42  
  5 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                     5:37.91  
  6 Kilcommons, Alan          12 COM                            5:44.10  
  7 Meegan, Zach              13 ATH                            5:44.64  
  8 Clifford, Eimhin          13 C FIN                          5:48.87  
  9 Duggan, Luca              13 Ballina SC                     5:53.39  
 
Event 20  Boys 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                           4:28.47  
  2 Grady, Rory               15 CBAR                           4:32.02  
  3 Donovan, Shane            15 ATH                            4:53.80  
  4 Burke, Luke               15 Bluefin SC                     4:57.39  
  5 Smith, Cian               14 ATH                            4:58.98  
  6 Blanchard, Fergal         15 LASER                          5:00.20  
  7 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        5:04.61  
  8 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 5:18.54  
  9 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        5:20.73  
 10 McCarthy, Padraic         15 LASER                          5:24.36  
 11 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                        5:57.98  
 
Event 20  Boys 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Robert            18 ATH                            4:18.24  
  2 Dunne, Pierce             17 CBAR                           4:56.90  
  3 Lennon, Brian             16 SHARK                          5:06.88  
  4 Powell, Luke              16 ATH                            5:23.93  
 
Event 21  Girls 11 & Under 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        5:50.22  
  2 Mulrenan, Lily            11 COM                            5:57.06  
 
Event 21  Girls 12-13 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Niamh            13 LASER                          5:32.80  
  2 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          5:39.81  
  3 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                        5:43.58  
  4 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        6:03.98  
  5 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           6:10.24  
 
Event 21  Girls 14-15 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lowe, Erika               14 ATH                            5:01.53  
  2 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                          5:09.38  
  3 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                          5:10.29  
  4 Condron, Sarah            15 ATH                            5:15.24  
  5 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                          5:16.03  
  6 Ward, Aileen              15 ATH                            5:19.34  
  7 Deely, Ella               14 CBAR                           5:19.99  
  8 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            5:22.64  
  9 O'Brien, Millie           14 ATH                            5:34.62  
 10 Horan, Ivanna             14 CBAR                           6:16.09  
 
Event 21  Girls 16 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Flaherty, Ellen           16 ATH                            4:31.88  
  3 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        4:57.55  
  4 Deely, Megan              17 CBAR                           5:09.69  
  5 Conway, Fiona             16 CBAR                           5:09.73  
  6 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     5:11.01  
  7 Murphy, Freya             17 SHARK                          5:14.23  
  8 O'Neill, Aishling         16 LASER                          5:25.07  
  9 MC Dermott, Aoife         16 ATH                            5:25.72  
 10 Lyons, Maria              16 SLIGO                          5:28.72  
 11 Conlon, Sarah             16 CBAR                           5:33.87  
 12 Daly, Kelsey              16 ATH                            5:36.68  
 13 Owens, Oonagh             16 LASER                          5:46.03  
 
Event 22  Boys 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Todd, Nathan              14 LASER                          2:39.61  
  2 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        2:53.28  
 
Event 22  Boys 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Tommy              17 CBAR                           2:21.96  
  2 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        2:31.89  
  3 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                        2:37.95  
 
Event 23  Girls 12-13 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Regan, Alaoise            12 LONG-VD                        3:07.14  
 
Event 23  Girls 14-15 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                          2:48.33  
  2 Treanor, Sorcha           15 CLM                            2:51.84  
 
Event 23  Girls 16 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Loftus, Zara              17 CLM                            2:39.53  
  2 Henry, Lisa               17 CLM                            2:46.86  
  3 Lyons, Maria              16 SLIGO                          2:48.62  
  4 Murphy, Freya             17 SHARK                          2:55.10  
  5 Walsh, Tara               16 SLIGO                          3:00.55  
 
Event 24  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                            1:27.79  
  2 Watterson, Kieran         11 Bluefin SC                     1:35.59  
  3 Lanigan, Conor            11 Trident                        1:42.64  
 
Event 24  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                            1:10.06  
  2 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        1:15.56  
  3 Geng, Kaelan              13 GAL                            1:15.90  
  4 Hussey, Michael           12 GAL                            1:17.02  
  5 Hynes, Mark               12 LASER                          1:18.87  
  6 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:19.90  
  7 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:21.73  
  8 Delaney, Jack             12 CLM                            1:22.05  
  9 Walsh, Barry              12 B DOL                          1:22.14  
 10 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            1:22.85  
 11 Lennon, David             13 SHARK                          1:24.64  
 12 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                        1:24.84  
 13 Kelly, Alex               13 SHARK                          1:25.65  
 14 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:26.11  
 15 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     1:27.72  
 16 Lynam, Aindriu            13 ATH                            1:28.03  
 17 Tobin, Robert             12 COM                            1:29.17  
 
Event 24  Boys 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                           1:05.66  
  2 Lally, Rory               15 GAL                            1:09.07  
  3 Joyce, Darragh            15 CLM                            1:10.84  
  4 Grady, Rory               15 CBAR                           1:11.20  
  5 O'Donnell, Dirmuid        15 LONG-VD                        1:11.82  
  6 Donovan, Shane            15 ATH                            1:12.08  
  7 Naughton, Ben             15 GAL                            1:12.36  
  8 Coogan, Alfie             14 ATH                            1:13.05  
  9 Blanchard, Fergal         15 LASER                          1:14.49  
 10 Carney, Colm              14 CBAR                           1:16.68  
 11 Todd, Nathan              14 LASER                          1:16.75  
 12 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 1:17.27  
 13 Balaskie, James           15 CBAR                           1:17.66  
 14 Woolley, James            14 CLM                            1:18.78  
 15 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:18.87  
 16 Heaney, Mike              15 CLM                            1:18.92  
 17 Kilkenny, Shaun           14 COM                            1:19.31  
 18 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:20.16  
 19 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        1:21.24  
 20 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 1:21.45  
 21 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        1:23.54  
 22 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:24.75  
 
Event 24  Boys 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             21 GAL                            1:01.71  
  2 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                 1:02.14  
  3 Kelly, Niall              17 CLM                            1:03.89  
  4 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 1:06.17  
  5 Morris, Jayke             18 CLM                            1:07.11  
  6 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:08.01  
  7 Welby, Evan               17 SHARK                          1:08.84  
  8 Breslin, Ethan            16 CLM                            1:09.16  
  9 Maher, Anthony            17 SLIGO                          1:09.25  
 10 Carter, Niall             16 CBAR                           1:10.01  
 11 Joyce, Cathal             16 CLM                            1:10.66  
 12 Breslin, Cian             19 CLM                            1:11.04  
 13 Mc Namara, Michael        17 CLM                            1:12.03  
 14 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        1:12.96  
 15 Dunne, Pierce             17 CBAR                           1:15.36  
 16 Clark, Alex               16 SHARK                          1:16.24  
 17 MC Auley, Ian             18 ATH                            1:16.36  
 18 Clarke, Liam              16 LASER                          1:20.06  
 19 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:20.73  
 20 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          1:22.63  
 21 Murphy, Kell              16 SHARK                          1:26.12  
 
Event 25  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Nicola           11 ATH                            1:24.49  
  2 Currie, Olivia            11 SHARK                          1:28.22  
  3 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        1:29.01  
  4 Moran, Lorraine           11 ATH                            1:29.03  
  5 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                        1:29.83  
  6 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:31.78  
  7 Gunning, Sarah            11 Bluefin SC                     1:33.85  
  8 Connell, Leah             11 ATH                            1:37.10  
  9 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:44.23  
 
Event 25  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Horkan, Dearbhla          13 CLM                            1:16.46  
  2 Waters, Katie             13 GAL                            1:21.22  
  3 Fabian, Reka              13 LASER                          1:22.58  
  4 Davitt, Ciara             12 GAL                            1:22.67  
  5 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          1:22.73  
  6 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          1:22.86  
  7 Doorly, Rosie             13 GAL                            1:23.73  
  8 Pliszka, Antonina         13 COM                            1:24.13  
  9 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                           1:24.25  
 10 Burns, Anna               13 SHARK                          1:24.83  
 11 Rather, Kassie            12 GAL                            1:25.51  
 12 Waters, Siofra            12 Tuam Swim Team                 1:26.30  
 13 Bradley, Jane             12 SLIGO                          1:26.87  
 14 Owens, Kate               13 GAL                            1:27.03  
 15 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           1:28.19  
 16 O'Leary, Eimear           13 GAL                            1:28.86  
 17 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:28.95  
 18 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     1:30.15  
 19 O'Connor, Anna            12 SLIGO                          1:30.39  
 20 Parker, Clodagh           12 Tuam Swim Team                 1:30.45  
 21 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:32.82  
 22 Irwin, Leah               12 CBAR                           1:33.23  
 -- Powell, Ella              12 ATH                                 DQ  
 
Event 25  Girls 14-15 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          1:08.83  
  2 Mc Auley, Sile            14 ATH                            1:10.76  
  3 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     1:11.07  
  4 Deely, Ella               14 CBAR                           1:13.51  
  5 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                          1:16.26  
  6 Davitt, Aoife             14 GAL                            1:16.79  
  7 Smialek, Olivia           15 ATH                            1:19.03  
  8 Dirrane, Aoife            14 LASER                          1:19.32  
  9 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           1:19.77  
 10 Ward, Aileen              15 ATH                            1:19.80  
 11 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        1:20.43  
 12 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:21.43  
 13 Crisan, Paula             15 LASER                          1:22.36  
 14 Henehan, Sophie           14 CBAR                           1:23.20  
 15 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            1:23.58  
 16 Harte, Katie              15 CLM                            1:23.60  
 17 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          1:23.71  
 18 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                            1:24.02  
 19 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:24.82  
 20 O'Brien, Millie           14 ATH                            1:25.05  
 21 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                            1:25.29  
 22 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:25.63  
 23 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          1:25.83  
 24 Mc Nulty, Emma            14 Ballina SC                     1:26.30  
 25 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:27.24  
 26 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                     1:27.49  
 27 Maia Martins, Sara        14 Bluefin SC                     1:28.05  
 28 Vinod, Anouska            14 GAL                            1:29.31  
 29 Canavan, Moya             15 Ballina SC                     1:31.31  
 -- O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                             DQ  
 
Event 25  Girls 16 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Megan          16 CLM                            1:10.32  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        1:13.28  
  3 Henry, Lisa               17 CLM                            1:13.36  
  4 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     1:14.88  
  5 Grady, Hannah             17 CBAR                           1:15.07  
  6 Frain, Lauren             16 CLM                            1:15.66  
  7 Lee, Penny                16 SLIGO                          1:15.71  
  8 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                        1:16.08  
  9 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          1:16.19  
 10 O'Brien, Paola            19 GAL                            1:16.60  
 11 Conway, Fiona             16 CBAR                           1:17.22  
 12 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        1:19.22  
 13 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:19.73  
 14 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:20.00  
 15 Flanagan, Orla            18 CLM                            1:20.92  
 16 Lyons, Maria              16 SLIGO                          1:21.10  
 17 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team                 1:23.21  
 18 Heaney, Cathy             16 CLM                            1:23.53  
 19 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     1:23.86  
 20 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          1:25.45  
 
Event 26  Boys 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                          30.65  
  2 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                       31.18  
  3 Smyth, Harry              13 CLM                              31.68  
  4 Duggan, Luca              13 Ballina SC                       31.94  
  5 Hynes, Mark               12 LASER                            32.73  
  6 Jennings, Euan            13 SHARK                            32.82  
  7 Kelly, Alex               13 SHARK                            33.06  
  8 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                   33.12  
  9 Lynam, Aindriu            13 ATH                              36.85  
 
Event 26  Boys 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                             26.66  
  2 Grady, Rory               15 CBAR                             27.53  
  3 Coogan, Alfie             14 ATH                              28.21  
  4 Donovan, Shane            15 ATH                              29.03  
  5 O'Donnell, Dirmuid        15 LONG-VD                          29.05  
  6 Joyce, Niall              15 SHARK                            29.06  
  7 Kilkenny, Shaun           14 COM                              29.90  
  8 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                       29.92  
  9 Todd, Nathan              14 LASER                            30.29  
 10 Joyce, Darragh            15 CLM                              30.41  
 11 Balaskie, James           15 CBAR                             30.42  
 12 Reilly, Evan              14 CLM                              30.82  
 13 Blanchard, Fergal         15 LASER                            30.84  
 14 Mc Nulty, Oran            14 CLM                              31.63  
 15 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                       31.85  
 16 Finnerty, Cathal          14 CLM                              32.65  
 17 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                          32.98  
 
Event 26  Boys 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          20 GAL                              25.48  
  2 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                   25.97  
  3 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          26.37  
  4 Symons, James             21 GAL                              26.45  
  5 Morris, Jayke             18 CLM                              26.92  
  6 Doorly, Joseph            18 GAL                              26.97  
  7 Hornet, Ryan              17 SHARK                            27.33  
  8 O'Connor, Milo            16 ATH                              28.04  
  9 Welby, Evan               17 SHARK                            28.25  
 10 Joyce, Cathal             16 CLM                              28.57  
 11 Clarke, Billy             17 SHARK                            28.92  
 12 Carey, Oisin              17 LASER                            28.97  
 13 Dunne, Pierce             17 CBAR                             29.22  
 14 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                          30.00  
 15 Clarke, Liam              16 LASER                            33.62  
 -- Maher, Anthony            17 SLIGO                               DQ  
 -- Breheny, Kieran           17 C FIN                               DQ  
 
Event 27  Girls 11 & Under 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                   35.83  
  2 Brennan, Nicola           11 ATH                              36.04  
  3 Moran, Lorraine           11 ATH                              36.86  
  4 Joyce, Emelia             11 SHARK                            37.38  
  5 Joyce, Isabel             11 SHARK                            40.35  
 
Event 27  Girls 12-13 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                       31.82  
  2 Fabian, Reka              13 LASER                            32.63  
  3 Regan, Alaoise            12 LONG-VD                          32.82  
  4 Waters, Katie             13 GAL                              33.48  
  5 Owens, Kate               13 GAL                              33.49  
  6 O'Connor, Anna            12 SLIGO                            33.75  
  7 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                          33.87  
  8 Healy Price, Ailise       13 SHARK                            34.04  
  9 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                            34.18  
 10 Hughes, Emma              13 Ballina SC                       34.50  
 11 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                          34.67  
 12 Curley, Caoimhe           12 CBAR                             34.69  
 13 Phelan, Ariane            12 LONG-VD                          35.09  
 14 Bradley, Jane             12 SLIGO                            35.17  
 15 Irwin, Leah               12 CBAR                             35.45  
 16 Rather, Kassie            12 GAL                              35.58  
 17 Mc Nulty, Siomha          12 CLM                              35.89  
 18 Burns, Anna               13 SHARK                            36.84  
 19 Higgins, Cara             12 CLM                              38.96  
 
Event 27  Girls 14-15 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                            28.73  
  2 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                            29.33  
  3 Brennan, Judy             15 ATH                              30.16  
  4 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                       30.20  
  5 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                          30.39  
  6 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                            30.52  
  7 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                            30.67  
  8 Mc Auley, Sile            14 ATH                              30.99  
  9 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                            31.01  
 10 Dirrane, Aoife            14 LASER                            31.63  
 11 Treanor, Sorcha           15 CLM                              31.80  
 12 Ward, Aileen              15 ATH                              31.98  
 13 Warde, Anna               15 CLM                              32.14  
 14 Pilcher, Millie           14 CLM                              32.17  
 15 O'Brien, Millie           14 ATH                              32.18  
 16 Kenny, Bernadette         14 SHARK                            32.27  
 17 Davitt, Aoife             14 GAL                              32.36  
 18 Cugalj, Teodora           15 SHARK                            32.48  
 19 MC Hale, Zoe              14 CBAR                             32.62  
 20 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                              32.92  
 21 Vinod, Anouska            14 GAL                              33.35  
 22 Sweeney, Aoife            14 GAL                              33.50  
 23 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                              33.56  
 24 Byrne, Ella               14 LONG-VD                          33.80  
 25 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                              33.93  
 26 Harte, Katie              15 CLM                              34.16  
 27 Murphy, Aylah             14 SHARK                            34.80  
 28 Canavan, Moya             15 Ballina SC                       35.49  
 29 Mc Nulty, Emma            14 Ballina SC                       38.15  
 
Event 27  Girls 16 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kilgallen, Niamh          19 CLM                              25.67  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                          28.42  
  3 Loftus, Zara              17 CLM                              29.71  
  4 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                       30.15  
  5 Fadden, Heather           17 CBAR                             30.26  
  6 Flanagan, Orla            18 CLM                              30.39  
  7 Conway, Fiona             16 CBAR                             30.43  
  8 O'Brien, Paola            19 GAL                              30.55  
  9 Conlon, Sarah             16 CBAR                             31.22  
 10 Frain, Lauren             16 CLM                              31.30  
 11 Deely, Megan              17 CBAR                             31.50  
 12 Raleigh, Rachael          16 LONG-VD                          31.52  
 13 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                   31.53  
 14 Horan, Brianne            16 CBAR                             31.81  
 15 Lee, Penny                16 SLIGO                            31.83  
 16 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                            31.86  
 17 Murphy, Freya             17 SHARK                            32.53  
 18 Walsh, Tara               16 SLIGO                            32.73  
 19 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                       32.76  
 20 Owens, Oonagh             16 LASER                            32.81  
 
Event 28  Boys 11 & Under 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lavin, Michael            11 COM                            3:06.36  
  2 Lanigan, Conor            11 Trident                        3:31.69  
 
Event 28  Boys 12-13 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Philip              13 COM                            2:37.86  
  2 Geng, Kaelan              13 GAL                            2:45.99  
  3 Hynes, Mark               12 LASER                          2:50.84  
  4 Delaney, Jack             12 CLM                            2:54.66  
  5 Treanor, Eoin             13 CLM                            2:55.52  
  6 Jennings, Euan            13 SHARK                          2:56.78  
  7 Hussey, Michael           12 GAL                            2:59.88  
  8 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                     3:01.12  
  9 Duggan, Luca              13 Ballina SC                     3:03.99  
 10 Lennon, David             13 SHARK                          3:04.86  
 11 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            3:05.16  
 12 Swaris, Dillon            12 LONG-VD                        3:09.10  
 -- Kelly, Alex               13 SHARK                               DQ  
 -- Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                                 DQ  
 -- Patten, John              13 GAL                                 DQ  
 
Event 28  Boys 14-15 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                           2:21.64  
  2 Coogan, Alfie             14 ATH                            2:32.02  
  3 Lally, Rory               15 GAL                            2:32.91  
  4 Naughton, Ben             15 GAL                            2:34.67  
  5 Blanchard, Fergal         15 LASER                          2:37.55  
  6 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        2:41.37  
  7 Todd, Nathan              14 LASER                          2:42.68  
  8 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        2:46.69  
  9 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 2:47.61  
 10 Reilly, Evan              14 CLM                            2:50.64  
 11 Heaney, Mike              15 CLM                            2:51.01  
 12 Woolley, James            14 CLM                            2:56.86  
 13 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        2:58.38  
 14 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                        3:00.93  
 -- Joyce, Niall              15 SHARK                               DQ  
 
Event 28  Boys 16 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 2:22.46  
  2 Huang, Tommy              17 CBAR                           2:23.38  
  3 Breslin, Ethan            16 CLM                            2:26.85  
  4 Doorly, Joseph            18 GAL                            2:27.68  
  5 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          2:29.24  
  6 Mc Namara, Michael        17 CLM                            2:29.93  
  7 Staunton, William         17 CLM                            2:30.00  
  8 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                 2:32.87  
  9 Breheny, Kieran           17 C FIN                          2:34.77  
 10 Carey, Oisin              17 LASER                          2:37.23  
 11 Welby, Evan               17 SHARK                          2:37.30  
 12 Hornet, Ryan              17 SHARK                          2:37.68  
 13 Dunne, Pierce             17 CBAR                           2:37.90  
 14 MC Auley, Ian             18 ATH                            2:38.38  
 15 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          2:53.89  
 16 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     2:58.91  
 -- Breslin, Cian             19 CLM                                 DQ  
 -- Murphy, Kell              16 SHARK                               DQ  
 
Event 29  Girls 11 & Under 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 2:47.67  
 
Event 29  Girls 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Fabian, Reka              13 LASER                          2:35.41  
  2 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     2:35.45  
  3 Owens, Kate               13 GAL                            2:35.81  
  4 Doorly, Rosie             13 GAL                            2:37.49  
  5 Horkan, Dearbhla          13 CLM                            2:37.59  
  6 Waters, Katie             13 GAL                            2:37.93  
  7 O'Leary, Eimear           13 GAL                            2:37.98  
  8 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                           2:38.26  
  9 Regan, Alaoise            12 LONG-VD                        2:38.99  
 10 Davitt, Ciara             12 GAL                            2:39.08  
 11 Powell, Ella              12 ATH                            2:39.54  
 12 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                        2:40.70  
 13 Murphy, Gillian           12 GAL                            2:40.95  
 14 Hughes, Emma              13 Ballina SC                     2:44.91  
 15 Rather, Kassie            12 GAL                            2:46.04  
 16 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        2:50.18  
 17 Curley, Caoimhe           12 CBAR                           2:53.62  
 18 O'Boyle, Jane             12 LONG-VD                        2:55.11  
 
Event 29  Girls 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Danielle         15 SLIGO                          2:12.69  
  2 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     2:21.53  
  3 Roclawska, Oliwia         14 SHARK                          2:25.07  
  4 Davitt, Aoife             14 GAL                            2:26.51  
  5 Murphy, Emma              14 GAL                            2:27.48  
  6 Deely, Ella               14 CBAR                           2:27.55  
  7 Ward, Aileen              15 ATH                            2:28.18  
  8 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                        2:28.80  
  9 Dirrane, Aoife            14 LASER                          2:29.33  
 10 Smialek, Olivia           15 ATH                            2:29.37  
 11 Pilcher, Millie           14 CLM                            2:31.38  
 12 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            2:32.38  
 13 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                            2:32.44  
 14 MC Hale, Zoe              14 CBAR                           2:34.66  
 15 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          2:36.85  
 16 Stapleton, Aisling        14 CBAR                           2:37.52  
 17 O'Brien, Millie           14 ATH                            2:37.72  
 18 Crisan, Paula             15 LASER                          2:40.57  
 19 Vinod, Anouska            14 GAL                            2:41.91  
 20 Fitzpatrick, Eva          14 ATH                            2:42.36  
 21 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          2:43.41  
 22 Fitzpatrick, Cara         14 ATH                            2:43.95  
 23 O'Boyle, Karen            14 LONG-VD                        2:44.47  
 24 Murphy, Aylah             14 SHARK                          2:44.60  
 25 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          2:50.56  
 26 Sweeney, Aoife            14 GAL                            2:54.19  
 27 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        2:55.21  
 28 Canavan, Moya             15 Ballina SC                     2:56.56  
 
Event 29  Girls 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           16 ATH                            2:09.04  
  2 Andrews, Jennifer         16 LONG-VD                        2:16.12  
  3 Henry, Lisa               17 CLM                            2:18.61  
  4 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     2:21.56  
  5 Grady, Hannah             17 CBAR                           2:22.69  
  6 Deely, Megan              17 CBAR                           2:23.59  
  7 Conway, Fiona             16 CBAR                           2:24.39  
  8 Kilgallen, Megan          16 CLM                            2:27.02  
  9 Flanagan, Orla            18 CLM                            2:28.46  
 10 O'Neill, Aishling         16 LASER                          2:29.67  
 11 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          2:31.36  
 12 Conlon, Sarah             16 CBAR                           2:32.04  
 13 Horan, Brianne            16 CBAR                           2:34.65  
 14 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 2:34.78  
 15 O'Boyle, Elizabeth        16 LONG-VD                        2:41.65  
 -- Murphy, Freya             17 SHARK                              DNF  
 
Event 30  Boys 12-13 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Adam              13 CBAR                           2:23.83  
  2 Geng, Kaelan              13 GAL                            2:28.99  
  3 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            2:32.03  
  4 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                        2:32.33  
  5 Langton, Killian          13 SLIGO                          2:33.29  
  6 Duggan, Luca              13 Ballina SC                     2:33.36  
  7 Patten, John              13 GAL                            2:35.32  
  8 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                        2:35.41  
  9 Delaney, Jack             12 CLM                            2:36.69  
 10 Doherty, Eamon            13 Ballina SC                     2:38.27  
 11 Jennings, Euan            13 SHARK                          2:39.12  
 12 Flaherty, Roan            13 ATH                            2:39.47  
 13 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            2:40.56  
 14 Lennon, David             13 SHARK                          2:46.03  
 
Event 30  Boys 14-15 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                           2:05.01  
  2 Grady, Rory               15 CBAR                           2:08.34  
  3 Coogan, Alfie             14 ATH                            2:11.87  
  4 Lally, Rory               15 GAL                            2:14.56  
  5 Donovan, Shane            15 ATH                            2:16.12  
  6 Joyce, Darragh            15 CLM                            2:21.68  
  7 Blanchard, Fergal         15 LASER                          2:21.85  
  8 Joyce, Niall              15 SHARK                          2:25.11  
  9 Harrington, Shane         14 ATH                            2:25.14  
 10 Balaskie, James           15 CBAR                           2:27.75  
 11 McCarthy, Padraic         15 LASER                          2:28.30  
 12 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                     2:29.18  
 13 Smith, Eamon              14 LONG-VD                        2:30.06  
 14 Heaney, Mike              15 CLM                            2:31.03  
 15 Woolley, James            14 CLM                            2:37.12  
 16 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                        2:50.80  
 
Event 30  Boys 16 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Niall              17 CLM                            2:08.75  
  2 Breslin, Cian             19 CLM                            2:09.47  
  3 O'Connor, Milo            16 ATH                            2:09.63  
  4 Doorly, Joseph            18 GAL                            2:10.90  
  5 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          2:11.42  
  6 Breslin, Ethan            16 CLM                            2:11.76  
  7 Carter, Niall             16 CBAR                           2:11.82  
  8 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 2:12.28  
  9 Cloonan, Cian             18 Bluefin SC                     2:12.48  
 10 Staunton, William         17 CLM                            2:13.85  
 11 Hornet, Ryan              17 SHARK                          2:14.12  
 12 Maher, Anthony            17 SLIGO                          2:14.49  
 13 Welby, Evan               17 SHARK                          2:14.58  
 14 Lennon, Brian             16 SHARK                          2:15.64  
 15 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                        2:15.71  
 16 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                 2:16.69  
 17 Carey, Oisin              17 LASER                          2:16.80  
 18 Joyce, Cathal             16 CLM                            2:17.61  
 19 Dunne, Pierce             17 CBAR                           2:20.85  
 20 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                        2:21.14  
 21 Faherty, Christopher      16 LONG-VD                        2:23.72  
 22 Clarke, Billy             17 SHARK                          2:25.80  
 23 Murphy, Kell              16 SHARK                          2:44.19  
 
Event 31  Girls 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                        1:29.14  
  2 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                 1:33.00  
  3 Connell, Leah             11 ATH                            1:38.79  
  4 O Rourke, Meabh           11 Tuam Swim Team                 1:40.30  
  5 Whelan, Rachel            11 SHARK                          1:40.57  
  6 Hannon, Isolde            11 Bluefin SC                     1:43.76  
  7 Joyce, Emelia             11 SHARK                          1:50.66  
  8 Joyce, Isabel             11 SHARK                          1:50.78  
 
Event 31  Girls 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Gillian           12 GAL                            1:29.86  
  2 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                          1:32.47  
  3 Horkan, Dearbhla          13 CLM                            1:36.43  
  4 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                     1:37.33  
  5 Davitt, Ciara             12 GAL                            1:37.40  
  6 Kennedy, Niamh            13 LASER                          1:37.60  
  7 Fabian, Reka              13 LASER                          1:38.05  
  8 Powell, Ella              12 ATH                            1:38.87  
  9 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                           1:39.46  
 10 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                          1:40.43  
 11 Rather, Kassie            12 GAL                            1:41.56  
 12 Burns, Anna               13 SHARK                          1:42.29  
 13 Smith, Clodagh            13 LONG-VD                        1:42.90  
 14 Fleming, Laura            12 B DOL                          1:43.83  
 15 Deely, Lauren             13 CBAR                           1:43.96  
 16 O'Leary, Eimear           13 GAL                            1:45.91  
 17 Scanlon, Aisling          12 LONG-VD                        1:49.87  
 18 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                        1:58.15  
 
Event 31  Girls 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Brennan, Judy             15 ATH                            1:21.81  
  2 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                          1:21.94  
  3 Crisan, Paula             15 LASER                          1:24.41  
  4 Fee, Laoise               15 C FIN                          1:25.41  
  5 Murphy, Emma              14 GAL                            1:27.53  
  6 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                          1:29.24  
  7 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                          1:29.84  
  8 Davitt, Aoife             14 GAL                            1:31.70  
  9 Kearney, Caoilin          15 Bluefin SC                     1:31.73  
 10 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                     1:32.03  
 11 Cugalj, Teodora           15 SHARK                          1:33.28  
 12 Murphy, Aylah             14 SHARK                          1:33.82  
 13 Nic Dhonnacha, Maria      14 GAL                            1:34.86  
 14 Gallagher, Mairead        15 CBAR                           1:36.12  
 15 Byrne, Ella               14 LONG-VD                        1:38.82  
 16 Horan, Ivanna             14 CBAR                           1:39.09  
 17 Monaghan, Ella            14 SLIGO                          1:39.48  
 18 Kenny, Bernadette         14 SHARK                          1:39.66  
 19 Ni Bhrion, Caoimhe        15 LASER                          1:41.16  
 20 Canavan, Moya             15 Ballina SC                     1:51.93  
 21 Donohue, Grainne          14 LONG-VD                        1:56.91  
 22 Mc Nulty, Emma            14 Ballina SC                     1:58.37  
 
Event 31  Girls 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Begley, Emma              18 Tuam Swim Team                 1:20.00  
  2 Fadden, Heather           17 CBAR                           1:21.85  
  3 Frain, Lauren             16 CLM                            1:24.95  
  4 Loftus, Zara              17 CLM                            1:25.06  
  5 O'Reilly, Derva           17 Tuam Swim Team                 1:26.90  
  6 O'Neill, Aishling         16 LASER                          1:27.87  
  7 Heaney, Cathy             16 CLM                            1:28.21  
  8 Deely, Megan              17 CBAR                           1:29.13  
  9 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                     1:29.84  
 10 Horan, Brianne            16 CBAR                           1:30.00  
 11 Grady, Hannah             17 CBAR                           1:30.24  
 12 Conlon, Sarah             16 CBAR                           1:30.98  
 13 Owens, Oonagh             16 LASER                          1:33.05  
 14 Monaghan, Grace           17 SLIGO                          1:33.92  
 15 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                     1:34.41  
 16 Kennedy, Ailbhe           16 LASER                          1:36.25  
 
Event 32  Boys 11 & Under 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Sean             11 ATH                            1:38.56  
  2 Lavin, Michael            11 COM                            1:40.41  
  3 Mc Namara, Adam           11 CLM                            1:45.74  
 
Event 32  Boys 12-13 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Jennings, Euan            13 SHARK                          1:27.51  
  2 Hynes, Mark               12 LASER                          1:27.80  
  3 Langton, Killian          13 SLIGO                          1:30.06  
  4 Fee, Brogan               13 C FIN                          1:31.25  
  5 Delaney, Jack             12 CLM                            1:31.57  
  6 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                     1:32.12  
  7 Humpston, Ruairi          13 LONG-VD                        1:35.22  
  8 Mc Aleer, Aleksandr       12 GAL                            1:36.04  
  9 Patten, John              13 GAL                            1:36.15  
 10 Lennon, David             13 SHARK                          1:36.71  
 11 Treanor, Eoin             13 CLM                            1:37.72  
 12 Flaherty, Roan            13 ATH                            1:37.92  
 13 Staunton, Peter           13 CLM                            1:39.57  
 14 Igoe, Rory                12 Tuam Swim Team                 1:40.29  
 15 Mc Cullagh, Cillian       12 GAL                            1:46.39  
 16 Delaney, Faryl            12 LONG-VD                        1:48.36  
 -- Geng, Kaelan              13 GAL                                 DQ  
 -- Kelly, Alex               13 SHARK                               DQ  
 
Event 32  Boys 14-15 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grady, Rory               15 CBAR                           1:15.24  
  2 Rennick, Sam              15 CBAR                           1:16.24  
  3 Coogan, Alfie             14 ATH                            1:19.26  
  4 Naughton, Ben             15 GAL                            1:20.67  
  5 Iakimov, Boris            14 Tuam Swim Team                 1:23.56  
  6 Mc Cormack, Cian          14 LONG-VD                        1:24.05  
  7 van de Beek, Jake         15 Bluefin SC                     1:24.22  
  8 Reilly, Evan              14 CLM                            1:26.17  
  9 Melia, Odie               14 Tuam Swim Team                 1:27.78  
 10 Carney, Colm              14 CBAR                           1:28.93  
 11 O'Donnell, Dirmuid        15 LONG-VD                        1:28.98  
 12 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                     1:29.40  
 13 Todd, Nathan              14 LASER                          1:30.07  
 14 McCarthy, Padraic         15 LASER                          1:33.62  
 15 Dzaei, Alan               14 LONG-VD                        1:33.77  
 16 Mc Nulty, Oran            14 CLM                            1:34.95  
 17 Finnerty, Cathal          14 CLM                            1:35.00  
 18 Heaney, Mike              15 CLM                            1:37.53  
 19 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                        1:44.08  
 
Event 32  Boys 16 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Farrell, Brian          20 GAL                            1:07.90  
  2 O Rourke, Oisín           17 Tuam Swim Team                 1:11.40  
  3 Huang, Tommy              17 CBAR                           1:13.72  
  4 Kelly, Niall              17 CLM                            1:14.18  
  5 Breheny, Kieran           17 C FIN                          1:14.50  
  6 Mc Andrew, Michael        17 SHARK                          1:15.34  
  7 Clarke, Billy             17 SHARK                          1:15.99  
  8 Morris, Jayke             18 CLM                            1:16.15  
  9 Staunton, William         17 CLM                            1:16.81  
 10 O'Connor, Milo            16 ATH                            1:17.00  
 11 Hornet, Ryan              17 SHARK                          1:17.13  
 12 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                 1:17.28  
 13 Cloonan, Cian             18 Bluefin SC                     1:17.49  
 14 Carey, Oisin              17 LASER                          1:19.45  
 15 Welby, Evan               17 SHARK                          1:19.93  
 16 O'Rourke, Diarmuid        16 Tuam Swim Team                 1:20.04  
 17 MC Auley, Ian             18 ATH                            1:20.73  
 18 Clark, Alex               16 SHARK                          1:20.88  
 19 Carter, Niall             16 CBAR                           1:22.05  
 20 Fitzpatrick, Cillian      16 SHARK                          1:29.14  
 21 Clarke, Liam              16 LASER                          1:31.02  
 22 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                     1:31.26  
 
Event 33  Girls 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Mc Cormack, Rionagh       11 LONG-VD                          41.57  
  2 Joyce, Emelia             11 SHARK                            42.21  
  3 O'Donnell, Grace          11 LONG-VD                          43.10  
  4 Railton, Michelle         11 Tuam Swim Team                   43.49  
  5 Brennan, Nicola           11 ATH                              43.62  
  6 Joyce, Isabel             11 SHARK                            49.06  
 
Event 33  Girls 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Emma              13 Ballina SC                       35.14  
  2 Cosgrave, Sarah           13 CBAR                             35.93  
  3 Waters, Katie             13 GAL                              36.40  
  4 Regan, Alaoise            12 LONG-VD                          37.47  
  5 O'Connor, Anna            12 SLIGO                            37.67  
  6 Fabian, Reka              13 LASER                            37.95  
  7 Canavan, Alannah          13 Ballina SC                       38.36  
  8 Connaughton-Jones, Ciara  13 SLIGO                            38.39  
  9 Kennedy, Niamh            13 LASER                            38.45  
 10 Doorly, Rosie             13 GAL                              39.15  
 11 Bradley, Jane             12 SLIGO                            39.20  
 12 Healy Price, Ailise       13 SHARK                            39.29  
 13 Ruddy, Liadan             12 SLIGO                            40.41  
 14 O'Leary, Eimear           13 GAL                              41.14  
 15 Powell, Ella              12 ATH                              43.65  
 16 Burns, Anna               13 SHARK                            44.35  
 17 Hanly, Laoise             12 LONG-VD                          44.81  
 18 Higgins, Cara             12 CLM                              46.35  
 
Event 33  Girls 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Naoise         15 SHARK                            32.81  
  2 Farrell, Danielle         15 SLIGO                            32.90  
  3 Treanor, Sorcha           15 CLM                              33.32  
  4 Mc Partlan, Alice         15 SLIGO                            33.62  
  5 Weinert, Wiktoria         15 SLIGO                            33.67  
  6 Smialek, Olivia           15 ATH                              35.00  
  7 Pilcher, Millie           14 CLM                              35.46  
  8 Hogan, Lucy               15 LONG-VD                          36.68  
  9 Bedynek, Sandra           15 Bluefin SC                       37.95  
 10 Nic Dhonnchadha, Caitrio  14 GAL                              38.72  
 11 Vinod, Anouska            14 GAL                              42.41  
 12 Canavan, Moya             15 Ballina SC                       42.53  
 13 Crisan, Paula             15 LASER                            44.60  
 14 Mc Nulty, Emma            14 Ballina SC                       48.48  
 
Event 33  Girls 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Flaherty, Ellen           16 ATH                              30.75  
  2 Loftus, Zara              17 CLM                              31.39  
  3 O'Brien, Paola            19 GAL                              32.68  
  4 Lee, Penny                16 SLIGO                            33.21  
  5 Flanagan, Orla            18 CLM                              33.81  
  6 Lyons, Maria              16 SLIGO                            34.00  
  7 Kilgallen, Megan          16 CLM                              34.47  
  8 Madsen, Julie             17 Tuam Swim Team                   34.90  
  9 Murphy, Freya             17 SHARK                            35.25  
 10 Kearney, Sorcha           16 Bluefin SC                       36.27  
 11 Walsh, Tara               16 SLIGO                            36.61  
 12 Owens, Oonagh             16 LASER                            37.94  
 13 Sheridan, Elaine          17 Ballina SC                       39.19  
 
Event 34  Boys 11 & Under 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lanigan, Conor            11 Trident                          39.57  
 
Event 34  Boys 12-13 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smyth, Harry              13 CLM                              36.89  
  2 Langton, Killian          13 SLIGO                            37.45  
  3 Hynes, Mark               12 LASER                            37.73  
  4 Kearney, Rian             13 Bluefin SC                       40.19  
  5 Kearney, Oliver           12 LONG-VD                          42.74  
  6 Kelly, Alex               13 SHARK                            46.46  
 
Event 34  Boys 14-15 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rennick, Sam              15 CBAR                             29.24  
  2 Todd, Nathan              14 LASER                            31.47  
  3 O'Donnell, Dirmuid        15 LONG-VD                          31.83  
  4 Blanchard, Fergal         15 LASER                            32.20  
  5 Harrington, Shane         14 ATH                              32.24  
  6 Joyce, Niall              15 SHARK                            33.77  
  7 Donovan, Shane            15 ATH                              34.46  
  8 Smith, Eamon              14 LONG-VD                          34.98  
  9 McCarthy, Padraic         15 LASER                            35.91  
 10 Mroz, Kamil               14 LONG-VD                          36.14  
 11 Woolley, James            14 CLM                              37.49  
 12 Reilly, Aaron             15 Ballina SC                       40.30  
 13 Hanly, Dylan              14 LONG-VD                          41.08  
 
Event 34  Boys 16 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Symons, James             21 GAL                              26.81  
  2 O'Farrell, Brian          20 GAL                              28.95  
  3 Breslin, Cian             19 CLM                              29.14  
  4 Waters, Fionn             16 Tuam Swim Team                   30.12  
  4 Kearney, Oisin            16 LONG-VD                          30.12  
  6 Kelly, Niall              17 CLM                              30.20  
  7 Maher, Anthony            17 SLIGO                            30.38  
  8 O'Connor, Milo            16 ATH                              30.78  
  9 Welby, Evan               17 SHARK                            30.89  
 10 Mc Namara, Michael        17 CLM                              30.94  
 11 Madigan, Daniel           16 LONG-VD                          31.09  
 12 Morris, Jayke             18 CLM                              31.11  
 13 Breheny, Kieran           17 C FIN                            31.98  
 14 Lenehan, Patrick          18 Bluefin SC                       32.36  
 15 Murphy, Kell              16 SHARK                            36.10  
 16 Clarke, Liam              16 LASER                            38.80  
 
Event 35  Girls 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         2:11.27  
  2 Athlone  'A'                                                2:11.91  
  3 Sligo S C  'A'                                              2:14.38  
  4 Shark S C  'A'                                              2:22.36  
  5 Laser S.C.  'A'                                             2:24.89  
 
Event 36  Boys 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals        
===============================================================================
  1 Claremorris SC  'A'                                         1:58.57  
  2 Shark S C  'A'                                              2:01.46  
  3 Athlone  'A'                                                2:05.85  
  4 Tuam Swimming Club  'A'                                     2:10.43  
 -- Laser S.C.  'A'                                                  DQ