ATHLONE DEVELOPMENT MEET OCT 2019                             
 
Event 1  Girls 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Faith            11 LONG-ZZ                        1:32.56 A      
  2 Murphy, Robin Óg          11 LONG-ZZ                        1:33.03 A      
  3 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        1:36.87 B      
  4 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:37.07 B      
  5 Rockett, Sarah            11 Ath                            1:39.50 B      
  6 O'Donohue, Orla           11 Ath                            1:40.60 B      
  7 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        1:42.44 B      
  8 Reilly, Sorcha            11 LONG-ZZ                        1:45.56 B      
  9 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            1:47.00        
 10 Purtill, Niamh            10 Ath                            1:49.97        
 -- Radomska, Lena            10 LONG-ZZ                             DQ        
 
Event 1  Girls 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:31.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Davina            13 LONG-ZZ                        1:27.41 A      
  2 Guckian, Ella             13 Trident                        1:29.63 A      
  3 Nolan, Shauna             12 LONG-ZZ                        1:30.68 A      
  4 Purtill, Aoife            12 Ath                            1:31.38 B      
  5 Byrne, Anna               13 LONG-ZZ                        1:32.22 B      
  6 Pajak, Klaudia            12 LONG-ZZ                        1:34.72 B      
  7 Butryn, Alicje            12 LONG-ZZ                        1:37.12 B      
  8 Fox, Rebecca              12 Ath                            1:57.94        
 
Event 1  Girls 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:22.00  14&O A
        1:32.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:22.60 B      
  2 O'Connor, Rachel          14 Trident                        1:30.15 B      
  3 MC Manus, Emma            14 Ath                            1:31.94 B      
 
Event 2  Boys 11 & Under 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.00  11&U A
        1:46.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Cillian          10 LONG-ZZ                        1:36.91 B      
  2 Smith, Cathal             11 LONG-ZZ                        1:39.84 B      
  3 O'Neill, Padraig          10 Ath                            1:41.81 B      
  4 Ruddy, Luke               11 Trident                        1:43.70 B      
  5 Dzaei, Aryan              10 LONG-ZZ                        1:44.41 B      
  6 Coyne, Peter              10 Ath                            1:47.53        
  7 O'Boyle, Sean             10 LONG-ZZ                        1:51.15        
 
Event 2  Boys 12-13 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:29.00  12-13 A
        1:39.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Regan, Kolm             12 Ath                            1:29.72 B      
  2 Lynam, Eoin               12 Ath                            1:31.62 B      
  3 McKenna, Noah             13 LONG-ZZ                        1:32.32 B      
  4 McGuigan, Shane           12 LONG-ZZ                        1:32.72 B      
  5 MC Dermott, Donal         13 Ath                            1:32.79 B      
  6 Dzaei, Amyan              12 LONG-ZZ                        1:33.00 B      
  7 O?brien, Daniel           13 LONG-ZZ                        1:33.03 B      
  8 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        1:34.77 B      
  9 Healy, Luke               12 Ath                            1:36.29 B      
 10 Durkan, Oisin             13 LONG-ZZ                        1:40.37        
 11 Maxwell, Conn             12 LONG-ZZ                        1:53.94        
 -- O'Brien, Christian        12 Ath                                 DQ        
 
Event 2  Boys 14 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:20.00  14&O A
        1:30.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:16.50 A      
  2 O'Donohue, Tadhg          14 Ath                            1:20.91 B      
  3 Laheny Fee, Ben           15 C FIN                          1:31.66        
 
Event 3  Girls 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warchol, Julia            11 LONG-ZZ                        3:25.79 A      
  2 Grasza, Zofia             11 Ath                            3:38.30 A      
  3 Henson, Amelie            10 Ath                            3:46.15 A      
  4 Murphy, Robin Óg          11 LONG-ZZ                        3:46.76 A      
  5 Lynott, Phoebe            11 Trident                        3:51.41 A      
  6 Sudol, Martyna            10 LONG-ZZ                        3:57.47 A      
  7 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        4:01.55 B      
  8 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        4:02.51 B      
  9 Simon, Imogan             11 Ath                            4:03.23 B      
 10 Brennan, Emma             11 LONG-ZZ                        4:13.27 B      
 11 Collier, Keeva            11 Ath                            4:15.07 B      
 12 Quinn, Emily              10 Trident                        4:15.10 B      
 13 Swaris, Selisha           11 LONG-ZZ                        4:22.90        
 
Event 3  Girls 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:50.00  12-13 A
        4:10.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Pereguda, Joanna          13 C FIN                          3:20.88 A      
  2 Bohan, Erin               12 Trident                        3:39.22 A      
  3 Mc Keon, Ella M           12 Trident                        3:41.70 A      
  4 Pajak, Klaudia            12 LONG-ZZ                        3:44.72 A      
  5 Tynan, Aoibhinn           12 Ath                            3:48.31 A      
  6 O'Grady, Caireann         12 Trident                        3:53.41 B      
  7 Deely, Layla              12 LONG-ZZ                        3:55.93 B      
  8 Butryn, Alicje            12 LONG-ZZ                        3:57.98 B      
 -- Lowe, Ruby                13 Trident                             DQ        
 -- Fox, Rebecca              12 Ath                                 DQ        
 
Event 3  Girls 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:30.00  14&O A
        3:50.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        3:22.62 A      
 
Event 4  Boys 11 & Under 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        4:00.00  11&U A
        4:20.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               10 LONG-ZZ                        3:39.72 A      
  2 Coyne, Peter              10 Ath                            3:50.54 A      
  3 Hanly, Diarmuid           11 LONG-ZZ                        4:02.19 B      
  4 O'Boyle, Sean             10 LONG-ZZ                        4:24.72        
 
Event 4  Boys 12-13 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:45.00  12-13 A
        4:05.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Christian        12 Ath                            3:38.03 A      
  2 O'Connor, Ben             12 Trident                        3:46.33 B      
  3 Dzaei, Amyan              12 LONG-ZZ                        3:53.20 B      
  4 McGuigan, Shane           12 LONG-ZZ                        4:01.44 B      
 
Event 4  Boys 14 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:25.00  14&O A
        3:35.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Collier, Killian          14 Ath                            3:20.99 A      
  2 Breheny, Daniel           15 C FIN                          3:22.41 A      
  3 Rynn, Cormac              14 Trident                        3:25.59 B      
 
Event 5  Girls 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Grasza, Zofia             11 Ath                            1:22.10 B      
  2 Warchol, Julia            11 LONG-ZZ                        1:22.57 B      
  3 Parker, Matilda           11 Ath                            1:23.09 B      
  4 Brennan, Emma             11 LONG-ZZ                        1:23.62 B      
  5 Delaney, Faith            11 LONG-ZZ                        1:24.62 B      
  6 Murphy, Robin Óg          11 LONG-ZZ                        1:26.11 B      
  7 Collier, Keeva            11 Ath                            1:27.44 B      
  8 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:28.31 B      
  9 Rockett, Sarah            11 Ath                            1:29.01 B      
 10 O'Donohue, Orla           11 Ath                            1:29.68 B      
 11 Mc Grath, Isabel          11 Trident                        1:32.27        
 12 Nolan, Emma               11 Ath                            1:33.14        
 13 Radomska, Lena            10 LONG-ZZ                        1:33.18        
 14 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            1:33.27        
 15 Purtill, Niamh            10 Ath                            1:36.91        
 16 Raulin, Amelia            10 LONG-ZZ                        1:36.96        
 17 Simon, Imogan             11 Ath                            1:37.57        
 18 Laheny Fee, Robyn         10 C FIN                          1:40.05        
 19 Swaris, Selisha           11 LONG-ZZ                        1:40.86        
 20 Brady, Kari               11 Ath                            1:41.35        
 
Event 5  Girls 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:17.00  12-13 A
        1:27.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Davina            13 LONG-ZZ                        1:16.67 A      
  2 Purtill, Aoife            12 Ath                            1:17.91 B      
  3 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:18.31 B      
  4 Deely, Layla              12 LONG-ZZ                        1:23.43 B      
  5 Byrne, Anna               13 LONG-ZZ                        1:27.06        
  6 Tynan, Aoibhinn           12 Ath                            1:28.12        
  7 Brady, Ella               12 Ath                            1:29.87        
  8 Corcoran, Malie           12 Ath                            1:30.02        
  9 Nolan, Paula              12 Ath                            1:40.18        
 10 Fox, Rebecca              12 Ath                            1:43.93        
 -- Masterson, Clodagh        12 LONG-ZZ                             DQ        
 
Event 5  Girls 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:10.00  14&O A
        1:20.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Aoibhe              16 Trident                        1:10.21 B      
  2 Lefebvre, Maya            14 Ath                            1:15.98 B      
  3 O'Connor, Rachel          14 Trident                        1:16.97 B      
  4 MC Manus, Emma            14 Ath                            1:22.70        
 
Event 6  Boys 11 & Under 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.00  11&U A
        1:32.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Padraig          10 Ath                            1:27.30 B      
  2 McWeeney, Senan           11 LONG-ZZ                        1:28.08 B      
  3 Coyne, Peter              10 Ath                            1:29.08 B      
  4 Hanly, Diarmuid           11 LONG-ZZ                        1:31.81 B      
  5 Leonard, Cillian          10 LONG-ZZ                        1:33.23        
  6 Ruddy, Luke               11 Trident                        1:35.45        
  7 Deely, Calom              10 LONG-ZZ                        1:36.55        
 -- Gavigan, Richie           11 Trident                             DQ        
 
Event 6  Boys 12-13 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:15.00  12-13 A
        1:25.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lynam, Eoin               12 Ath                            1:14.07 A      
  2 O'Regan, Kolm             12 Ath                            1:16.26 B      
  3 Lefebvre, Adrien          12 Ath                            1:17.18 B      
  4 O'Brien, Christian        12 Ath                            1:17.84 B      
  5 O?brien, Daniel           13 LONG-ZZ                        1:20.69 B      
  6 MC Dermott, Donal         13 Ath                            1:21.68 B      
  7 Healy, Luke               12 Ath                            1:27.12        
  8 McKenna, Noah             13 LONG-ZZ                        1:27.82        
  9 Mc Weeney, Josh           12 Trident                        1:28.20        
 10 Durkan, Oisin             13 LONG-ZZ                        1:37.31        
 11 Maxwell, Conn             12 LONG-ZZ                        1:41.85        
 
Event 6  Boys 14 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  14&O A
        1:18.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Rynn, Cormac              14 Trident                        1:08.83 B      
  2 Collier, Killian          14 Ath                            1:09.18 B      
  3 O'Donohue, Tadhg          14 Ath                            1:11.87 B      
  4 Laheny Fee, Ben           15 C FIN                          1:18.47        
 
Event 7  Girls 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Warchol, Julia            11 LONG-ZZ                        1:32.25 A      
  2 Parker, Matilda           11 Ath                            1:36.10 B      
  3 Lynott, Phoebe            11 Trident                        1:37.15 B      
  4 Mc Keon, Sophie           11 Trident                        1:37.78 B      
  5 Sudol, Martyna            10 LONG-ZZ                        1:37.86 B      
  6 Harmon, Aoibheann         11 Trident                        1:38.47 B      
  7 Brennan, Emma             11 LONG-ZZ                        1:40.41 B      
  8 Henson, Amelie            10 Ath                            1:40.61 B      
  9 Nolan, Emma               11 Ath                            1:42.11 B      
 10 O'Donohue, Orla           11 Ath                            1:42.80 B      
 11 Radomska, Lena            10 LONG-ZZ                        1:43.27 B      
 12 O'Rourke, Lucy            10 Ath                            1:44.44 B      
 13 Mc Weeney, Lily           10 Trident                        1:46.42        
 14 Purtill, Niamh            10 Ath                            1:53.46        
 15 Laheny Fee, Robyn         10 C FIN                          1:53.88        
 16 Quinn, Emily              10 Trident                        1:55.26        
 17 Brady, Kari               11 Ath                            2:01.31        
 -- Mc Grath, Isabel          11 Trident                             DQ        
 
Event 7  Girls 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:30.00  12-13 A
        1:41.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Purtill, Aoife            12 Ath                            1:29.79 A      
  2 Guckian, Ella             13 Trident                        1:32.13 B      
  3 Nolan, Shauna             12 LONG-ZZ                        1:33.21 B      
  4 O'Grady, Caireann         12 Trident                        1:34.28 B      
  5 Pajak, Klaudia            12 LONG-ZZ                        1:34.46 B      
  6 Bohan, Erin               12 Trident                        1:39.29 B      
  7 Byrne, Anna               13 LONG-ZZ                        1:43.46        
  8 Deely, Layla              12 LONG-ZZ                        1:44.37        
 
Event 7  Girls 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:21.00  14&O A
        1:36.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Rachel          14 Trident                        1:26.34 B      
  2 Lefebvre, Maya            14 Ath                            1:32.93 B      
  3 MC Manus, Emma            14 Ath                            1:41.19        
 
Event 8  Boys 11 & Under 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:35.00  11&U A
        1:45.00  11&U B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Scott               10 LONG-ZZ                        1:26.32 A      
  2 Smith, Cathal             11 LONG-ZZ                        1:35.50 B      
  3 Leonard, Cillian          10 LONG-ZZ                        1:45.73        
  4 Hanly, Diarmuid           11 LONG-ZZ                        1:48.98        
  5 Dzaei, Aryan              10 LONG-ZZ                        1:50.92        
  6 Ruddy, Luke               11 Trident                        1:53.02        
  7 Gavigan, Richie           11 Trident                        1:53.12        
  8 O'Boyle, Sean             10 LONG-ZZ                        1:53.29        
  9 Deely, Calom              10 LONG-ZZ                        1:56.13        
 -- Lowe, Harry               10 Ath                                 DQ        
 -- McWeeney, Senan           11 LONG-ZZ                             DQ        
 
Event 8  Boys 12-13 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:28.00  12-13 A
        1:38.00  12-13 B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Lefebvre, Adrien          12 Ath                            1:33.27 B      
  2 McKenna, Noah             13 LONG-ZZ                        1:35.87 B      
  3 Healy, Luke               12 Ath                            1:43.99        
 
Event 8  Boys 14 & Over 100 SC Meter IM
===============================================================================
        1:19.00  14&O A
        1:29.00  14&O B
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Cian             15 Ath                            1:18.46 A      
  2 Breheny, Daniel           15 C FIN                          1:21.92 B